Sayfa 2 / 53 İlkİlk 1234561252 ... SonSon
Toplam 789 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bensalih1131 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    30.03-2016
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben evlilik noktasında iki engelli yakıştırmasını doğru bulmuyorum ikiside engelli olacak diye yakıştırmalardan rahatsızım.ayrıca çiftlerden her ikisininde engelli olmasınıda doğru bulmuyorum.Unutmamak gerekirki evlilik sonucunda çocuk sahibi olundugunda birde çocugun penceresinden bakmak lazım.
    Anne engelli Baba engelli peki bu çocugun hayal eleminde nasıl bir engel olur

Üye
    şems-i nur Avatarı

Gerçek Adı
    NURDAN
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    12:29
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

gtrcgokhan;

sevgili dostum inan hak veriyorum,zordur 2 engellinin evlenmesi..peki birde engelsiz açısından bakalım olaya?kolaymı?yazında demişsinya zaten kendine zor yetiyo diye!kendine yetemeyen nasıl koca-baba olur?nasıl hanım-anne olur?evlilik birinin başkasına bakmasımı sadece?onu idare etmesimi yani?hizmetçi-bakıcı tutsun o zaman engelli erkekte bayanda! evlenmesin..bu düşünceyle yapıyosa evliliği;karşısındakinide mahvetmesin!

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: gtrcgokhan Mesajı Gör
    peki o zaman şöyle anlatayım. tekerlekli sandalyedeki bir erkeğin başka bir tekerlekli sandalyeli bayanla ilişkisi olduğunu düşünün. zaten kendine zor yetiyor. bi de bayanla mı ilgilensin? zaten ülkemiz şartları malum ulaşım altyapı vs çoğu bizler için düşünülmemiş. başlarda güzel geçse de sorunlar bir yerde birike birike patlar. o bakımdan engellinin engelliyle ilişkisi çok zordur istisnalar hariç. bu açıdan engellileri tercih etmiyorlardır. oldu mu şimdi? hen sadece erkekler değil bayanlar da böyle düşündüklerine eminim.
    Bir yönden arkadaşın düşüncelerine katılıyorum.Biz insanoğlu, erkek ya da kadın hiç farketmez herşeyin en iyisini isteriz.....
    Bence herkeste bu düşünce var,yok diyene inanmam.olursa da ancak %1'rin de vardır....

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

sgurkan;

herseyin en iyisini isteriz Allah verdikcede simariz

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

bu konu tamamen görecelidir bence kadın erkek engelli engelsiz olayı değil.

Üye
    _JoKeR_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..........
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bıdıknur;

zaten bir engelliyle evlenecek kişi durumunu bilerek evlenecektir bir mucize beklemiyecektir sağlığı konusunda .

Üye
    şems-i nur Avatarı

Gerçek Adı
    NURDAN
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

cengiz0067;

sevgili arkadaşım:engelini dert edinen,dert gibi,sıkıntı gibi,yük gibi gören zaten nasıl olcakta mutlu edecek karşısındakini?nbu kafa yapısıyla nasıl olcakta mutlu bir evlilik yapacak?

Üye
    antepli Avatarı

Gerçek Adı
    Cahit
    Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ve eşim engelliyiz. Aslanlar gibi birde oğlumuz var Allah olmayanlarada nasib eder inşallah. Önceleri hep engeli olmayan biriyle evlenmek isterdim. Ama şimdi yanlış düşündüğümü anladım sanırım. Eğer eşim engelsiz biri olsaydı en ufak tartışmada engelimi yüzüme vurabilirdi ve bu da biz engellilere çok ağır gelirdi bence. Ama şimdi öyle bir cümlenin kurulması ihtimali yok. Hani derler ya damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diye bizimkide öyle bişey. Çünkü ben eşimin eşimde benim halimden anlıyor. Ve emin olun o benim eksiğimi tamamlayabilecek tek kişi. Yani biz iki engelli birbirimizi tamamlayabiliyoruz. Engelsiz biri ile evlenmiş olsaydım belkide hep bir yanım eksik kalacaktı.

Üye
    şems-i nur Avatarı

Gerçek Adı
    NURDAN
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

_JoKeR_;

sevgili dostum mucizeyi sağlığı konusunda beklemez zaten engelliyle evlenen..mucizeyi engelini dert edinmeyen,dert ettirmeyen kişiler başaracak mutlu ederek ve mutlu olarak..

Üye
    .mustafa. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

...ya kolay mı sanıyorsunuz o şekilde bir evliliği,sağliklı bir insan, kalıcı bir engeli olan kadınla yada bir erkek le hayatını birleştirmek istemez...!bu nedenle (neden sağlıklı kadın ister) sözünüzü sadece erkeklere maletmemek lazım. eğerki kişi sağlıklı iken evlenmiş ise, ailesi ile bağı sağlam temeller üzerine kurulmuş olması lazım ki kadın yada erkek bundan sonraki yaşamını engelli bir birey durumuna geldiğinde yanında biri olabilsin. eğer varsa bunun adı da VEFA dır...! aşk değil.

Üye
    şems-i nur Avatarı

Gerçek Adı
    NURDAN
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

antepli;

açık yürekliliğinize hayran oldum inanın..bende aynı fikirdeyim..dert çekmeyen çekeni zor anlar,,evlilik pekçok noktada denklik olmasıyla mutluluğu doğurur bence..vicdansız ise ancak yüzüne vurur engelini ama;bu tamamen vicdan ve allah korkusuyla alakalı..kimin garantisi varki yarın ne olacağına?ayrıca rabbim mutluluğunuzu daim etsin inş arkadaşım
    ve tabi evlenmek isteyenlerede mutlu,huzurlu bir yuva nasibetsin..

Üye
    Gurbetli Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    B.B. memleketim
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    26
    Blog Mesajları
    2

amin ins.

Üye
    şems-i nur Avatarı

Gerçek Adı
    NURDAN
    Son Giriş
    22.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

.mustafa.;
    haklısınız aslaında en başta biraz hatalı bir cümleyle açtım forum konusunu..engelli kişi kadın olsun erkek olsun engelsizi neden ister diye sormalıydım..kendimizi karşı tarafın yerine koyarak belkide daha iyi çözeriz bu sorunu..ya ben engelli eşi olsaydım?ya ben engelli olsaydım?ilk karar verme anında engel gerçekten ciddi bir mesele..tüm hayatınıza farklı bir yön verebilecek kadar önemli..bu yüzden her iki tarafta iyi düşünmeli

bensalih1131;
    ah sevgili arkadaşım..keşke hayattaki gerçekler,imtihanlar böyle çetin olmasa değilmi?2engelli yakıştrması hoş değil belki;ama inan bence evliliklerde en doğru seçim bu!yoksa insan öyle nankör ve öyle acımasız olabiliyoki..engel olcak amaillada aynı engel olcak diye bir durum yokki;mesele biri yürüme engellidir,diğeri konuşma..eşin konuşan dilin,yürüyen ayağın olur böylece..birbirini tamamlamalı yani eşler..

Üye
    antepli Avatarı

Gerçek Adı
    Cahit
    Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    13:45
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herşeyde vardır bir hayır

Zamanın birinde bir padişah yaşarmış.
    Padişah avlanmayı çok sever,sıksık avlanırmış.
    Padişahın aklı-selim , "Herşeyin hayırlısı ,her şeyde bir hayır vardır." cümlesini dilinden düşürmeyen bir de veziri varmış.
    Padişahın başına birşey gelse vezir hep ;"Padişahım üzülmeyin herşeyde bir hayır vardır." dermiş.
    Padişahda vezire bu yüzden çok kızarmış.
    Yine birgün padişah vezirine "bugün ava nereye gidelim "diye sormuş,vezir bir yer tarif etmiş.
    Oraya gitmişler fakat avlanırken padişah elinden yaralanmış, eli kanamış ve elinin yarasını sarmışlar.
    Padişah vezirine kızmış,"senin yüzünden oldu" demiş.
    Vezir yine aynı cevabı vermiş ;"Her işte bir hayır vardır padişahım ,üzülmeyin."demiş.
    Bunun üzerine padişah vezire çok kızıp,ben elimi kesiyorum,sen bana "Her işte bir hayır vardır" diyorsun deyip veziri zindan attırmış.
    Vezir zindana giderken yine "Her işte bir hayır vardır" deyip gitmiş.
    Padişah yine öfkelenmiş,"adamı zindana attırıyorum adam yine aynı şeyi söylüyor" demiş.
    Padişah avlanmak için az bir adamla başka insan ayağı değmemiş bir yere gitmiş,avlanırken oranın yerlileri bunları faka bastırıp,esir etmişler.
    Yerliler hergün bir esiri kendi inançları gereği kurban ediyorlarmış,sıra padişaha gelmiş ama onu serbest bırakmışlar.baktabul
    Çünkü yerlilerin inanacına göre sakat veya ,bir yeri yaralı admdan kurban olmazmış.
    Padişah vezirini düşünüp ona hak vermiş.
    Hemen ülkesine dönüp vezirini serbes bıraktırmış.
    Ama yine soruyu sormuş; "Hadi benim elimin kesilmesini anladık,peki senin zindana girmendeki "hayır" nedir demiş.
    Vezirde bende zindana girmeyip sizinle gelseydim,yerliler şimdi diğerleri gibi benide kurban etmiş olacaklardı demiş.
    Ders alıp,öğüt çıkaran ne mutlu. Alıntıdır." NE GÜZEL BİR HİKAYE DEĞİL Mİ?"

Üye
    _JoKeR_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ..........
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bıdıknur;

engelliyi alacak kişi bazı şeyleri feda edecektir kendi çapında el ele kol kola yürümek rahatça gezmek vs vb.. eşlerden biri sağlam olmalıki diğerini taşıyabilmeli ihtiyaçlarını karşılayabilmeli yoksa zor.

Sayfa 2 / 53 İlkİlk 1234561252 ... SonSon