Sayfa 4 / 13 İlkİlk 12345678 ... SonSon
Toplam 189 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tutunamamış Avatarı

Gerçek Adı
    Semih
    Son Giriş
    04.08-2010
    Saat
    22:18
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Deri ve kemikten öte tek bir düşünce kaldı geriye be abi. Ama insanız nihayetinde, ama ile başlanan her cümle gibi bu da olumsuz biticektir. Yaşadıkça olgunlaşıyor insan. Gördükçe eriyor. Hata yaptıkça doğruyu buluyor. Kimimiz hatamızın üstüne gidip doğru diye kabullenmeye çalışıyoruz, kimimiz dönüyoruz o yoldan. Kalp tuhaf bir şey. Anlatması zor, arzusu bol, hüznü derin. Fakat bir kulun kalbine sığarım diyor O. Dünya sığdıramaz beni kendisine. Kalbin içine herşey girebilir. Kim bilir , belki de O'nun sevgisini ararken çıkıcaktır sevdicek karşına. Aramakla bulunmaz herşey, ama bulanlar arayanlardır nihayetinde. Hangi durumu dahil etmek istersen et bunun içine. Hangi dine mensup olursan ol, hangi görüşü savunursan savun, fark etmiyor. Bir düzen var. Kimisi karma diyor , kimisi ilahi adalet. Fakat yerini buluyor taşlar. Bir sıkıntı bazen lütuf oluyor. Neyse, yara derin. Benim bilgi hazinem sizlerinki kadar derin değil. Sığ kalıyorum. Haddime düşmüyor bişeyler karalamak.

Üye
    Cimcimee Avatarı

Gerçek Adı
    Merve
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    Tokat - Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelliye aşık olur mu ?? çok güzel açıklanmış bence ya herkezin eminim duygusunu yansımıştır bu yazıda .. çok kötü oldum şuan yazacak hiç birşey bulamıyorum ama çokta şey var içimde .. nasip kader her ne kadar bizi aşk bulmuyo diye üzülsekte eminimki bizde bigün çok mutlu olcaz ...

Üye
    denizsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tek kelimeyle engelliye aşık olmak kocaman bir yürek ister!..

Üye
    Veritas Avatarı

Gerçek Adı
    Doğa
    Son Giriş
    05.08-2015
    Saat
    18:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli engelsiz ayrımı yapmadan aşkın tarifini yapabilecek olan var mıdır acaba aramızda? Hiç sanmıyorum.
    Aşk özneldir, bu yüzden de herkes farklı tarif ediyor zaten aşkı. Ben aşkın bir yanılsama olduğuna inananlardanım. Bu yanılsama da "Aşkın gözü kördür", "aşk insanın ayaklarını yerden keser" tabirlerini yaptırır insana, çünkü gözün o an görmediğini insan beyni kendisine ait olan o aşk tanımı ile tamamlar. İşte tam da bu yüzden yaşadıkça, aslında önceden var olan tanıma uymayan olgular karşımıza çıktığında aşk dediğimiz şey biter, ya sevgiye dönüşür ya da dönüşmez. Bu da benim naçizane aşkın bir yanılsama olduğu düşüncemdir.

Buradan yola çıkarsak, günümüz şartları iyileştirilmediği ve engelli ile engelsiz insanın entegrasyonu sağlanmadığı sürece engeli olmayan birinin engelli birine aşık olması hiç de kolay olmayacaktır.

Üye
    Veritas Avatarı

Gerçek Adı
    Doğa
    Son Giriş
    05.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşk için söylememiştim Bleda o entegrasyon sağlama mevzuunu ben. Daha ziyade engelli insanlarla engelsiz insanlar içindi. Mimari sıkıntılar, erişim ve birbirini tanıyamama sorunları gibi sorunlarla alakalıydı. Kısaca insan beyninin çocukluktan beri öğrendikleri ile yaptığı tanımların, ileride karşılaştıkları ile yabancılaşması meselesiydi. Bilmiyorum anlatabildim mi?

Üye
    geronimo_geronimo Avatarı

Son Giriş
    07.04-2015
    Saat
    11:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlam olanlar çok bilmiş oldukları için ve ömür boyu sağlam kalacaklarını sandıkları için engelli birinin yüzüne bile bakmaz bundan emin olun... engelli de varsın aşık olmasın... her şey aşk değildir ... günümüzde aşk mı kaldı söyleyin bana herkesin amacı çıkar elde etmek ne koparırsam kar diye düşünmek olmuş... bundan ötesine geçemiyor insanlar arada bir avuç kadar gerçek insan sevgisiyle dolu birileri varsa da onlar da kaynayıp yokoluyor...herşeyi takmayın kafanıza sevilirseniz seversiniz işte bu kadar sevilmezseniz de üstelemenin anlamı yoktur...

GÖNÜL SANA NASİHATİM
    ÇAĞRILMAZSAN VARMA GÖNÜL
    SENİ SEVMEZSE BİR GÜZEL
    BAĞLANIP DA DURMA GÖNÜL

bilmem anlatabildim mi ???

Üye
    Veritas Avatarı

Gerçek Adı
    Doğa
    Son Giriş
    05.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sorun çözülür demiyorum ama insanları tanımak, anlamak insan algısını değiştirir diyorum.

Üye
    sahaf1972 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet salıh
    Son Giriş
    26.10-2014
    Saat
    06:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Bahçelievler /van merkez,
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İkilem yapma bana tek seçim hakkın var,
    Sevsen de sevmesen de sana Eyvallah'ım var.
    Mutluluk istiyorum sadece;
    Ya benimle kal ya da gelmemek üzere yol al...
    Hayatı zindan etme yüreğime;
    ......Kalacaksan üzmeyeceksin, üzeceksen durmayacaksın!
    Dedim ya tek seçim hakkın var;
    Gidiyorsan arkana bakmayacaksın,
    Kalıyorsan KALBİMİ KIRMAYACAKSIN !!!

Üye
    empatizan Avatarı

Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her ne kadar aşkın ortak bir tanımını bulmak mümkün olmasa da, kişinin algılayış ve kavrayış düzeyini tamamen değiştiren, hayat seyrini normal akışından çıkaran, uyum sağlamakta zorlanılan bir serüvendir.
    Aşkın, “baktığını gönül gözüyle görmek” olduğu konusunda hiç şüphem yok.
    Engelmiş, güzellikmiş, sosyal statüymüş, o tür ayrıntılarla hiiiç işi olmuyor aşkın. Engelsiz birisi pekala bir engelliye aşık olabiliyor ve aklının ucundan bile geçmiyor onun engeli.

Aşkın sürekliliği konusunda bir yorum yapamayacağım. Vuslat neticesinde bu hummalı yolculuğun ne kadar sürebileceğini deneme şansım olmadığı için benim aşkım hiç tükenmeyecek.

Üye
    Euroboy Avatarı

Gerçek Adı
    Cemil
    Son Giriş
    09.04-2011
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kızlar genellikle sağlam erkeklere bakar, engellinin sevmesini istemez çünkü utanır, ailesine mahçup olur

Üye
    f-f Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    20:17
    Yaşadığı Yer
    balıkesir/bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cosx;

COK DOGRU ANLATMIS ARKADASKIM sevgi engel tanımax ne olursa olsun ama ilk sart sen kendini sevki baskalarından sevgi beklemeye hakkın olsun herkesin sevmesi ve sevilmesi dilegiyle

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Bu tür soru cevaplarla kendinizi belli kalıplara sokmayın.Bir engelliyle evlenmek istemeyen birey ileride sevdiği kişinin engelli olmayacağı garanti edilemez değilmi, kendimizi kandırmış oluruz.Anne baba manken gibi olur cocukları engelli olur , dünyamız kirlendi cernobil kazasından sonra hastalıklarda büyük artış oldu, hayata at gözlükleriyle bakıcağına engelli kardeşlerimiz eğitim ,iş imkanlarının en üst seviyeye cıkartıp toplumda tek yürek olmalıyız.

Üye
    e_r_d_e_m Avatarı

Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    10:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konuyu görünce belki alakasız olacak ama bikaç satır yazmak istedim. 18 - 25 li yaşlarda çok sıkıntı yaşar bedensel engelli insanlar. duyguların en yoğun en sıkıntılı olduğu dönemlerdir. sonra büyürsünüz öğrenilmiş çaresizlikler vs erken olgunlaşırsınız. duyguları bastırıp mantık çizgisinde ilerlersiniz. gerçek olan şu ki (sevgili anlamında) asla ilk tercih olunmuyor. zaten o yaşlarda kendinize sorarsanız sizin de ilk tercihiniz engelli biri olmaz.. empati yeteneğine sahip olmak çok önemlidir, insanları anlarsınız onları tanırsınız, herşeyden önemlisi kendinizi bilirsiniz. ve engelli bir insanın en büyük avantajı budur. hayata 1-0 yenik başlayıp yaşadıkça diğerlerine uzak fark atarsınız.. sonrasında eminolun aşık olunası güçlü ve değerli bir insan olursunuz... ve bir şey daha eklemeliyim. ekonomik durum malesef engelli için 1. derece sorundur. işiniz olursa eşiniz de olur, çünkü herkes bilir ki aşk karın doyurmaz...

Üye
    pudahepa Avatarı

Son Giriş
    14.10-2013
    Saat
    22:44
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Umut Acar, bende aynı düşüncelere sahibim. Zevkle okudum. Aşkta mantık olmaz diyorlar ama mantık şart.

Üye
    mert01 Avatarı

Gerçek Adı
    R.Azim
    Son Giriş
    10.06-2016
    Saat
    02:06
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şimdi aşk derken olayın fizyolojisine girmek istiyorum müsadenizle.. Aşk nedir? Kaç çeşittir? Aşk arkadaşlar erken ve olgun aşk olarak ikiye ayrılır. Erken aşk tamamen kişinin karşısındaki insandan dürtüsel-fiziksel anlamda hoşlanması sonucunda vücudunda meydana gelen birtakım nörohormonal değişiklikler bütünüdür. Kişi bu değişiklikler sonucunda karşısındaki kişiye karşı obsesif(takıntılı) bir bağ kurar. Ancak çoğu zaman taraflardan birisi bu duyguyu yaşarken diğeri yaşamaz. (Filmler istisnadır) Daha sonra birliktelik yaşanmaya başlanmış ise erken aşk yerini halk arasında sevgi olarak da adlandırılan dürtüsellikten uzak mantığın işin içine girdiği olgun aşka bırakır. Bu evlilik gibi bir bağ kurulacaksa var olması esas olan aşk türüdür. Zamanla oluşur çoğunlukla KARŞILIKLIDIR. Bizdeki aşkı hayvanlardaki aşktan ayıran olgun aşktır. Bu bağlamda bizi insan yapan unsurlardan birisidir olgun aşk. Erken aşkınsa ömrü 6 aydır. (Bu yüzden cicim ayları 3-4 aydan fazla sürmez-bir tarafın erken aşkla evlendiğini varsayacak olursak)
    Engelli birine aşık olunur mu sorusunun cevabı ise yukarıdaki bilgilerin içinde gizli. Erken aşkın yaşanması için prezantabl olmak çok önemli. Bu nedenle prezantabl olmayı etkileyen bir engel erken aşkın oluşmasını engelleyecektir bunu kabul etmek gerekir. Ancak mantığın da işin içine girdiği olgun aşk için çirkin/engelli olmak çok da fazla sorun teşkil etmez. Bana aşık olan bayanların hiçbirisi yakışıklı olduğum için aşık olmadı. Çünkü değilim. Ama insanı güzel yapan tek şey dış görünüş değildir; bırakın da size ve hayata bu kadar dar bir açıyla bakan birisi size aşık olmasın. Engelli olduğunuz için çirkin olduğunuz için kendinizi şanslı kabul edin. Çünkü bilin ki size aşık olan insan salt sizin bedeninize(ortalama 60-70 kg dan oluşan bol karbonlu organik kütle) değil daha fazlasına aşık oluyordur.
    Saygılarımla..

Sayfa 4 / 13 İlkİlk 12345678 ... SonSon