Sayfa 2 / 13 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 189 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hafaydinli Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sade ce engelliler degil bedenen saglıklı oluta ruhen yada kafan eng.yok degil bence bizlerden çoklar...
    ilk önce kendimizi aşacagız sonrayı aşık olacagız sonra da çevreyi insanları ....!
    mutluluk allahın izniyle kendimizde.diyorum.
    bayan olarak zayıf oldugumuzdan bazan caymalarımız olmuyo deil ama adayımız kuvvetli ise es geçiyoruz inş. hayat hep es geçer.

Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

okadar güzel seylere deyinmişsinki seni tbr ederim aşk için aynen benim düşünceleirm cogu yerde haklısın aşk olunur ama karsındaki sana aşık olurmu orası var ama su gerçek yazılaeın hep dogru bençe

Üye
    kuyucak Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    17.11-2010
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Bu gönül işi öğrenilmiş çaresizliğe dönüşmesin yeter diye uğraşıyorum..
    Yani her kes aynı şeyi yaşar, bende denedim bir iki, aynı şeyler başıma geldi.. Öyleyse bundan sonra hiç girmeyelim bu işlere.. İşte bu öğrenilmiş çaresizliktir..

-Her şeyi sakatlığa bağlamak yanlıştır..
    -Her sağlamın ilişkisi mükemmel şekilde başlamamıştır..
    -Her sağlam Migros’tan mal seçer gibi istediğini alıp gitmemiştir evine..
    -Her sağlamında yürekleri burkacak hikayeleri vardır.. Sadece tek bir nedene indirgeyemeyiz bunları.. Yüzlerce neden vardır..
    -Sevgi denen menemi çok kutsamayın.. Sevgi yanında karakter, kariyer, güven ve pozitif yanlarınız olmazsa inanın o sevginiz sizden başka kimsenin işine yaramaz..

Haaaaa işimiz yüz kat daha zor.. Bunu biliyorum.. Ama bu yolu yenile yenile alacağız.. Hatta yenilmenin acısının bile oturup kendimize ağlamaktan daha onurlu olduğunu anlayacağız.. Çünkü insan olmanın gereği bunlar..

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:07
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Engellide mangal kadar yürek var aşık olur,hem de en güçlüsünden,ancak engelli birine aşık olmak yürek ister...
    Onlara da hak vermiyor değilim hani..Engelsiz birinin hayatı zordur ve yaşama tutunurken de oldukça zorlanmaktadır...Yaşamı dişimizle tırnağımızla mücadele ederek kazanırken engelsizler güle oynaya sahip oluyor...Sorunsuz bir insana aşık olmak varken,adam ya da kadın manyak mı da yaşam mücedelesinde debelenip duran biriyle kendi de çukura düşüp yuvarlansın...
    Bu işin espirisi,ancak engelli de olsa engelsiz de olsa,aşk yürek ister,korkaklar hayatı sorgular ve işine gelmediği zaman arkasına bile bakmadan kaçar...O nedenle aşk, herkesin yüreğine konmaz,ancak hayatı cesurca karşılayanlar bu hediyeye sahip olabilir...

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

hayati cesurca karsilayanlara dedin ask hediyesini sehribanu
    engelli oldugunu bilmesem haricten gazel okyo derdim ya
    hakikatler acidir engelli biriyle yasamak kolay degildir aski
    kolayi varken zorlugu kim isterki
    baslayinca hadi ite kaka
    sonrasi tabanlari yaglar insanlar
    bir isitme engelliye ask sosleri fisildarken ohhhooo onlarin kimseye yuku yokturda iletisim olmayan yerden sevgi cabuk kacar
    diger engel cesidi
    tabansiz degil normal addelilenleri bile bikar
    insan denen sey ise yararken var

Üye
    Sehribanu Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:07
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Kolay olan şeylerin kıymeti pek olmaz,shukufe.."Aşk renkli bir çiçektir ve tehlikeli uçurumların olduğu yerlerde açar," sözünü çok beğenirim...Benim için de aşk bizim hayatımız kadar zordur ve bulduğumuzda da zorluğuna değdi diye düşünebiliriz...

Üye
    Hafaydinli Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet hasan abim bunada yaş tecrübesimi denir

Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağlıklı insanlara doğal görülen duygular ve olaylar neden engellilerde olağanüstü bir hal alır ki? Aşık olmak, evlenmek gibi durumlar onlara hayatın kuralıyken, engelliler söz konusu olduğunda hep sıradışı birşey gibi lanse edilir. Gerçekci baktığımızda durum asla adil olmuyor. İstisnalar kaideyi bozmaz. Bize aşık olunabilir mi? Kalbe kim söz geçirebilmiş ki, olunur. Asıl zor olan bu aşkı bir suç gibi gören ailelerin ve toplumun diğer sağlıklı ve karar verici merci olan üyelerinin vereceği tepki göğüslenebiliniyor mu? Maalesef kaçarlar. Sözde bizi düşünürler, oysa hep yalandır. Cesaretleri yoktur. Çünkü bizimle olmak cesaret ister. Topluma, aileye karşı kararlı olmayı ister. Herkes kendince haklı. Sağlıklı gelin veya damat isteyen aileler suçlu mu, aslında hayır, bizler suçlu muyuz, kesinlikle hayır. Kesin bir kırmızı hat var ve bunu aşmak için daha çoook zaman gerek. Sağlıklı kişiler için olağan olan şeyler, bizler için zor olmaya devam edecek... Herkese sevgi dolu günler dilerim..

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim engelli bir arkadaşım engelsiz biriyle evli ve çok da mutlular,bence aşk engel tanımaz

Üye
    GeBeRMiYeSiCe Avatarı

Gerçek Adı
    La Edri
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    .........
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Burda bağırdılar ya engelliye aşk olmaz falan diye ben neyi biliyorum biliyomusunuz..

Bir konu hakkında bağırıp çağıranlar olmaz diyerek direnenler aslında o olayı kalben ve kocaman bir yara halinde yaşıyanlar oluyo..

Şimdi istediğiniz kadar kabul etmeyin

Üye
    battal54 Avatarı

Son Giriş
    17.10-2010
    Saat
    11:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili restless

...Ve sadece derin nefes alıp okuyabildim...

Üye
    aliş şerif Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Düşüncelerinizi paylaştığınz için teşekkrler yazdıklarınızn bir kısmına katılıyorum bir kısmına katılmıyorum izin verirseniz eğer yazınızdan sizin ayrılma sebebinizi engelinize yorduğnuzu görüyorum kafanız çok karışık bence bu yanlış işte bu ayrımı yapmamk gerek demekki evlenecek kadar sevememiş özümseyememş sadece engelliler ayrılmo ki 4 yıl birlkte olduktan sonra neden sebebini sadce engele bağlama gereği duyuyoruz........

Ben kız olsaydım engelli biriyle birlikte olmak istemezdim demişssnz bir de cinsiyet ayrımı yapmışsınz aşkın sevginin cinsiyeti mi varr..eğerr var diosanz sözüm yok ama yok olur mu öylee şey diosanız sizz hiç bir zaman engelli kıza aşık olamazsanz kafanız da zaten bir ön yargı varr erkek olunca olurum kız olsaydım benm gibi biriyle olmazdım kız erkek ne var ki var......

Kuyucak abinin dediği gibi herşeyi engele bağlamak çok yanlış

Engellinin kendini kabul ettrme konusuna gelince katılıyrum biraz daha çalışması gerikiyor topluma kendini kabul ettrmesi için ne yazık ki buda toplum yapısından kaynaklanıyor ne yazık ki daha bir medeni bir ülke de yaşama isteğiyle saygılarımla..))

Üye
    ayse82 Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    21.10-2011
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

her insan engelli adayı değilmii zatenn 26yıl önceki halimdee hiçbir sorun yaşamazkenn biryıldırr aksamaya başladım hiç böyle bişeyin başıma geleceğini düşünmezdim bilee ama malesefki olduuu önemli olan insanlıktır bencee

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

YAGMUR ANK;

bu dusuncenıze bır bayan olarak hıc bır zaman katılamam sızede tavsıye ederım
    neden karsının sevmesını ıstıyorsunuz
    ben sevmedıkten sonra ısterse yansın kul olsun benım ıcın hıc onemı olmaz sızede tavsıye ederım
    baskasının sevgı kırıntısını napcaksın angarya olur

Üye
    danger111 Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi
    Son Giriş
    20.12-2016
    Saat
    04:16
    Yaşadığı Yer
    izmir balçova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Havva_vuu;

aynen katılıyorum bende cok seyler yasadım onlar kendılerını bılıyor sıteden bırı kendıne guvenmedı dıgerı saglam sewdıgıne dondu... elımde sıhırlı degnek yok caba tek taraflı oluo ve bıtıo malesef bende olduğu gibi............

Sayfa 2 / 13 İlkİlk 12345612 ... SonSon