Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 52 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sevgidenizi Avatarı

Son Giriş
    03.03-2015
    Saat
    22:32
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Blog Mesajları
    3

sevgidenizi Engelli kişiler evliliklerde ne gibi sorunlar yaşıyor?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    engelli evliliklerde ne gibi sorunlar yaşanıyor?
    yada yaşarmı?

Üye
    remy Avatarı

Son Giriş
    27.07-2008
    Saat
    02:25
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

remy

ne yaşanmaz ki!başlı başına sorunlarla dolu bir kelime engelli evliliği

Üye
    Gülcan83 Avatarı

Son Giriş
    02.03-2015
    Saat
    08:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Gülcan83 Re: [Soru] Engelli kişiler evliliklerde ne gibi sorunlar yaşıyor?

Engelsiz evliliklerde yaşanan sorunların aynısını yaşıyorlardır sadece buna ek olarak tedavi süreçleri varsa o sürecin yarattığı sıkıntılarıda yaşıyorlardır.

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    09.01-2013
    Saat
    22:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli

CEREN Re: [Soru] Engelli kişiler evliliklerde ne gibi sorunlar yaşıyor?

Gülcan 'a katılıyorum..Engelli evliliği deyince hemen akla ürkütücü bir şeyin gelmemesi gerekli..
    İki birey düşünün birbirlerini sevmişler ve hayatı beraber paylaşmaya karar vermişler ve evlenmişler.Normal bireylerin yaptıkları evlilikten bir farkı var mı ? ..
    Gülcan'ın yazdığı gibi onların bedensel eksiklikleri ve tedavi süreçleri dışında bir farklılık göremiyorum.
    Engelsiz insanların boşanma yüzdeleri engellilere göre daha fazla..
    Evliliğin anlamı ve değeri , hayatta dayanışmanın, bütünleşmenin anlamı bir engellinin gözünde daha büyüktür.Çünkü hayatı ve evliliği bir oyun olarak göremeyecek kadar yaşam savaşı vermektedirler..En azından sağlığın ve sahip olduklarının kıymetini daha çok bilecektir...Buna eşi , çocukları ve yuvası da dahil..Böyle olduğu için gözü ayrılıkta başka seçeneklerde olmayacaktır..Evliliğini sürdürme daha iyi hale getirme çabası daha çok olacaktır...

Üye
    celik Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet KAVCU
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Beyoğlu

celik Re: [Soru] Engelli kişiler evliliklerde ne gibi sorunlar yaşıyor?

gülcan ağzına sağlık. sana katılıyorum...

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    24.06-2014
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere

KUZEY Re: [Soru] Engelli kişiler evliliklerde ne gibi sorunlar yaşıyor?

CEREN, daha buna ne eklenebilir... emegine yureginden gecenlere saglik...
    bir engelli omirlik felcli birini taniyordum adam cok asabi cocuklara
    tv kumandasi atiyormus karisina birseyler atiyormus karisida karsilik
    vermiyor ki gururu incinmesin diye... bakin bu ornekte karekteri bozuk
    biri var boyle biri ile ne kadar olabilirsin 5 sene 6 sene sonrasi olmaz
    mumkun degil... simdi bizde tek bunye insanlar degiliz icimizde her tur
    insan var biz kendimizi niye ayiriyoruz engelliyiz diye karektersiz sutu
    bozuk insanlar bizim icimizde de vaar ... bu tur seyler sorun olabilir bak
    her evlilikte olan sorunlar gibi sorunlar... ekonomik sorunlar kimde yok
    herkeste var bu bosanma sebeblerinden bir tanesi ayirmayin kardesim
    ayirmayin biz ve digerleri diye...

bLaCkRaCe

Engel=Sorun
    Engelli=Sorunlu
    Engelli Evlilik=Sorunlu Evlilik.

Bana kızacaksınız beLki ama iLk okuduqumda akLıma düşen buydu.

Üye
    kardelen39 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2008
    Saat
    14:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

kardelen39

Eşimle ben ikimizde engelliyiz. Ama engelli olduğumuzdan dolayı pek bir sorun yaşamadık. Hatta birbirimizi daha iyi anladığımızdan birbirimize iyice kenetlendik. Engelli olmasaydım, yine eşimle evlenirdim. Önemli, olan iki insanın birbirine ne kattığı ya da katmadığıdır.

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    09.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli

CEREN

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: bLaCkRaCe
    Engel=Sorun
    Engelli=Sorunlu
    Engelli Evlilik=Sorunlu Evlilik.

Bana kızacaksınız beLki ama iLk okuduqumda akLıma düşen buydu.
    Yok neden kızalım ki..Ama öyle kesin yargıda bulunman biraz yanlış değil mi sence..
    Gerek medyada gerek çevremizde sapasağlam ama hayatın batağına sürüklenmiş , en kötü hayatı yaşayan binlerce sorunlu insan görmüyormuyuz..Peki bunların hangisi engelli..?

Bir çok erkek eşini ve çocuklarını dövüp hastanelik ediyor bu kişler mi engelli..

madem engelliler sorunlu bu site bu kadar yıl neden birbirine girmedi ,
    Uygunsuz ve şiddet içerdiği için ve sorun yarattığı için bu site kapatılmadı..?Çünlü asla öyle bir şey olmadı...

Sadece engelli olup çok güzel bir işi yuvası olan, sorunsuz o kadar çok insan var ki..
    Arkadaşım önyargını biraz arkaya atabilirsin bence..

bLaCkRaCe

ßiraz zaman ßirde qüveniLir ßir insan Lazım demek ki.
    ßen o tür sorunLardan söz etmemiştim asLında.
    Düşünce,mantık yaşayış tarzı deqiLde daha çok ßedenseL oLarak sorun...

Her enqeLLinin qörüşü farkLı oLacaktır her enqeLLi oLmayan insanın qörüşünün farkLı oLduqu qißi.
    Ama ßen aşk hayatımda sorun yaşadım enqeLimden doLayı evLiLikte ßana sorunLar kümesi qißi qözüküyor.

Üye
    CEREN Avatarı

Son Giriş
    09.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/Denizli

CEREN

Haklısın tabiki...Mutlaka öyle ..
    Ama bedensel durum mutluluğun tek kaynağımıdır..Önce bunu düşünmek lazım..
    Sorunlu olmak tamamen kişinin psikolojisiyle ilgili bir durum , ayağı kolu bacağı ile değil..
    Haa tamam bunların işlevsizliği tabiki insanı üzer , üzmez demiyorum ama hayat bir bacağın kolun etrafında dönmüyor sürüp gitmiyor..
    o kadar çok unsur var ki insanı mutluluğa ve mutsuzluğa götüren..
    Eksik taraflarımıza yoğunlaşıp üzülmeyi bırakıp gözümüzü ve dikkatimizi başka şeylere yönlendirirsek sanırım bakışımız da , duygularımızda değişecek...

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    10.09-2014
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    Ankara

deryaaslanturk

8 senelik evliyim ve ortopedik engelliyim.
    5.5 yaşında ikiz çocuklarımız var.
    Eşimde bende çalışıyoruz ve her ikimizde engelliyiz.
    Evliliğimizde engelimizle ilgili hiç bir problemimiz yok Allah'a şükür. Tek sorunumuz klasik erkek tembelliği. Yani mi. Yani bir bayan olarak benim habire koşuşturmam ve eşimin de habire TV kumandası elinde koltukta uyukluyor olması.

Biz engelimizi hiç sorun etmedik. Aksine iyiki birbirimizi bulduk ve evlendik diye hep şükrettik.
    Ne o bana engellisin bunu yapamazsın dedi ne ben eşime engelinden ötürü sitem ettim. Aksine her ikimizde engelli olduğumuz için birbirimizi daha iyi anladık ve daha güzel destek olduk birbirimize.

Darısı tüm bekarlara.

Üye
    deniz yildizi Avatarı

Gerçek Adı
    bir çiçek adı
    Son Giriş
    30.05-2014
    Saat
    13:33
    Yaşadığı Yer
    balıkesir- memleket osmaniye

deniz yildizi

eğer birbirrini seviyorsa iki kişi engelleeri engel değil ki.herşeyi paylaşıp üstesinden gelebirler sorunların.sağlıklı evlilikleride görüyoruz koz kabuğunu doldurmayacak şeyleri sorun edip herşeyi bitiriyolar bir anda birbirlerine destek olacakken köstek oluyorlar

Üye
    guzgulleri Avatarı

Son Giriş
    10.11-2012
    Saat
    21:35
    Yaşadığı Yer
    KARABÜK

guzgulleri

hayatımız boyunca kazandıklarımızı normal kişilere oranla daha fazla emek harcayarak elde ettiğimiz için kıymetini daha iyi anlıyoruz.evlilik hayatı da bunlardan sadece biri. engelli olup evli olanlar tabi ki artı sorunlar yaşıyorlardır ama önemli olan evlenecek kişilerin birbirlerinden beklentilerini iyi bilmeleri, karşılıklı saygı, güven bir tutam da sevgi olursa gerisini engelliler zaten aşar. normal insanlar bizim gibi acılara dayanıklı olmadığından belki de karşılarına çıkan küçük sorunlarla başedemeyip hemen boşanma yolunu tercih ediyorlar. engelli kişiler zaten evlenecekleri kişiyi zor buldukları için öyle kolay kolay bırakmazlar.

Üye
    fate Avatarı

Son Giriş
    25.02-2015
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    bursa.....

fate

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    engellilerin evlilikleride engelsizlerin ki kadar zor oluyordur mutlaka ki kardeşlerinizle bile anlaşamadığınız zamanlar oluyorsa karı koca arasında hayli hayli olur bende iki yıldır evliyim arada bir tartışsakta çok iyi bir evliliğimiz var yalnız bizdeki tek sorun çevre yani bizden kaynaklanmıyan ben kifoskolyoz hastasıyım eşim ise engelsiz yani herhangi bir bedensel sorunu yok çevre bizi bir rahat bıraksa. önce bu çocuk doğuramaz dediler neyse hamile kaldım çocuk bekliyoruz şimdi de bu çocuk bakamaz evliliğiniz çok uzun sürmez diye söylenmeye başladılar.rahat bıraksınlar bizi biz çokkkkk mutluyuz.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon