Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    milena Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    21.07-2010
    Saat
    22:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Tamamen rastlantı sonucu yazınızı okudum. İstanbul'da iki görme engelliler okulu var. Bu okullardaki öğretmenlerin çoğu, Türkiye'deki görme engelliler alanında öğretmen yetiştiren tek anabilim dalı olan Görme Engellilerin Eğitimi Anabilim Dalı'nda eğitim almış olan kişiler.
    Eğitimine ne kadar erken başlarsanız, hem bağımsız hareketi, hem de günlük yaşam becerileri gibi diğer becerileri de çok daha fazla gelişecektir. Sizden ricam onun yapabildiklerini görmeye çalışmanız ve onun gelişimi için neler yapabileceğinizi görme engelliler alanında uzman olan kişilere danışmanız.

Hoşçakalın...

Üye
    ::(umut):: Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    01:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Üzülerek yazınızı okudum ve sizin adınıza da gerçekten üzüldüm ben %40 görebien bir görme engelliyim size kendi yaşantımla ilgili çok faydalı birşeyler sunamaacağım ama size ilk tavsiyem Altı Nokta Körler Derneğiyle irtibat kurun ve bebeğiniz için kullanabileceğiniz işitsel ve dokunsal materyaller hakkında bilgi edinin.
    Bebeğinizin eğitimine vereceğiniz önemle onun geleceği için çok önemli adımlar atmış olacaksınız.

İkinci tavsiyem ise her ne kadar bebeğiniz diğerlerinden farklıysa da siz onu engelli olarak eksik olarak algılamayın onun da o özelliklerle bir birey olduğunu ve ailenizin bir parçası olduğunu kabullenin ve başınıza gelecek her türlü sıkıntıya rağmen hayata ve çocuğunuza olumlu bakmaya çalışın, onu da hayata olumlu bakan ve engelini kabul edip o haliyle yaşamayı seven biri olarak yetiştirmeye çalışın.

Size vereceğim en önemli teselli ise bir insana verilen bir engelin ve engelli annesi babası olmanın Allah tarafından bizlere verilmiş bir imtihan olduğunu ve şu kısa hayatımızı sonlandırdığımızda, engelli olduuğumuz için ya da bir engelli anne babası olduğumuz için dünyada çekeceğimiz sıkıntı ve çilenin karşılığını ahirette çok daha fazlasıyla alacağımızı söylemek olur. Herşeyden önemlisi halinize şükredin ve çocuğunuz daha ağır bir engele sahip olmadığı için Allah'a şükredin.
    Söylemesi koılay diyeceksiniz biliyorum ama ben 3 senedir zihinsel ve fiziksel engelli çocıukların eğitimini veren okullarda öğretmenlik yapıyorum. 200'e yakın engelli çocukla bizzat kendim çalıştım, 1000e yakın da engelli çocukla ve birçok engelli ailesiyle tanıştım karşılaştım. Allah sabır verson, Allah yar ve yardımcınız olsun. Saygılarımla..

Üye
    gülçehre Avatarı

Gerçek Adı
    mehmetege
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar benim prematüre görme engelli bir yaşında oğlum var.6 aylık 666 gr dünyaya geldi 4.5 ay küvezde kaldı yaşama şansı %3 tü Allahıma şükürler olsunki yaşıyor.kulaklarındada %45 duyma kaybı var ama cihazla rahat duyuyor bizi bide gözlerimiz görmüyor.evladımın görmemesi beni çok üzüyor inşallah bir mucize olurda oğlumun gözleri görür.Allah bugünleride atlatma kolaylığı ve sabır verir inşallah.lütfen dualarınızı eksik etmeyin bizlerden.

Üye
    yasir sirac Avatarı

Gerçek Adı
    yasir sirac
    Son Giriş
    03.12-2016
    Saat
    02:21
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim oglumda erken dogumdan dolayı beyın hasarlı ve gözleri görmuyor epilepsi var oğlumun rop ları temizdi 9ayında takip etmeyi bıraktı optık atrofı denildi bize sinir kurumasıymıs tedavi yokmuş ama Allah ın işine belli olmaz ilerde ne olur bilinmez dr muz bize surekli konuşmayı seslerikitap okumayı tavsiye etti oyuncaklara igisini cekebilmek için sesli oyuncak aldık ama pek ilgisini cekmiyor ama dinlemeyi sevdigi artık belli oluyor Rabbim şifa versin herkese RABBİM yar ve yardımcınız olsun

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12