+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
[Yaşam] Sorun nerde: dogru insan olmak mı, dogru insanı bulmak mı?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Üye
    Gerçek Adı
    nilgün kalır
    Son Giriş
    24.05-2014
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    ankara

gülnihal [Yaşam] Sorun nerde: dogru insan olmak mı, dogru insanı bulmak mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    iyi bir dostlugun bu iki kavrama baglı oldugu düsünülürse ve iyi gidiyor gibi gözüksede dostluklar bir yerde tıkanıp kalıyor...

o zaman soruyorum size sorun nerde?

zira ben isin içinden çıkamadım?

Sirine

iyi gidiyor gibi gözüksede dostluklar bir yerde tıkanıp kalıyor...
    demekki o dostluk gerçek dostuk değilmiş diye düşünürüm o zaman yani bundan bu anlam çıkıyor....
    gerçek olan bir insan gerçeği yansıtır.....!
    dürüst olur yalan sölemez güven vardır arada....bunlar olunca sanmıyorm ki bir dostluk arkadaşlık bozulsun.....
    sorun işte burdaaa :!: :!: :!: :!: samimiyetsizlik yapmacıklık

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

abalı

İYİ BİR DOSTLUK ÇIKAR KAVRAMI OLMADAN KURULDUĞU ZAMAN GERCEK DOST O ZAMAN BELLİ OLUR.CIKARLARIN ÇAKIŞTIĞI YERDE DOSTLUKLAR ZEDELENİR. DOST DEDİĞİN PAYLAŞMALI PAYLAŞILMIYAN DOSTLUKLAR LAFDA KALIR.

ABALI

Hasantalay

HANGİ ORTAMDA VE HANGİ İNSANLA PAYLAŞIMDA OLURSAN O ORTAMIN HAVASINI İÇİNE ÇEKERSİNİZ

NASIL YAŞAR VE NASIL DAVRANIRSANIZ ETRAFINDAKİ YAKINLARINDA EMİN OLUN SİZİN GİBİ YAŞAYAN VE DÜNYAYA BAKAN İNSANLARDAN İBARETTİR
    SİZİN YAŞANTINIZA UYGUN OLMAYAN İNSANLAR
    SİZ İSTESENİZDE HAYATINIZA GİRMEZ

ÇÜNKÜ ONLARIN BEKLENTİLERİNE CEVAP VEREMEYECEĞİNİZİ BİLİRLER

hacımurat dostluk

İnsan bazen ağzı kuş tutsa yaranamaz. Bazen ki uzun süren dostluklarda bence hastalıklı bir düşünce halini alır alışkanlık mı yoksa sevgi mi karmakarışık olur. aslında her şey iyi giderken de dostluklar bitebilir. o eski heyecan kalmayabilir aslında onu hissediği anda dostluğunu dostça bitirse karşılıklı hüzün yaşanmaz. Hayat bitiyorken dostluk bitmesi insanlara niye garip gelir anlamam. eşler birbirden niye boşanır sevgi biter. Başlanırken hiç bitmeyecek denilen sevgi biter. Ömür boyu sevgi bitmedi diyenler sadece kendi avuturlar. Bunun bir alışkanlık hali ve duygusal çıkarların birbirde yaklaştırdığı insanlar olup çıkar yaşlılıklarında insan neden çok korkar birincisi Ölüm, İkincisi yalnız kalmak yaşlanınca insan yalnız kalmaktan korkar ve yanındaki ile iyi kötü geçiniyor bunu sürdürür

Sanır mısınız ki adam zamanında her türlü haltı yer evli iken sonra 20-30 sene sonra yaşlanır artık eski ilgiyi (yani para azalır yediremez sonra evine döner) bulamaz. Sonra bunun adına sevgi mi dersiniz ?

İnsan dostuyla mümkün olduğu kadar iyi vakit geçirsin gerisini düşünmesin elbet sonunda dostlukta bitebilir illa büyük şeylerin olması gerekmez. dostluğun uzun sürmesi güzel ama olmayınca düşman olmanın anlamı ne herkese iyi uzun dostluklar dilerim.

ismet tanış

asıl soruyu sana sormak lazım nasıl bir dostluk istiyorsun ve dostluğa ne kadar değer verip dostlarını arayıp soruyorsun?asıl önemli olan budur.Dostluğun değerini bilmeyen dost bulamaz yada buldum sanır...
    =========================================

DOSTLUK UĞRUNA......

BİR DOSTA İHTİYACIN OLURSA BİR GÜN
    DERTLERİNİ ANLATACAK BİRİNİ BULAMAZSAN
    PAYLAŞACAK ŞEYLERİN OLDUĞU HALDE
    PAYLAŞACAK KİMSE YOKSA YANINDA
    ÇAĞIR BENİ...
    YANIMA ALIP ENGİN DOSTLUĞUMU
    SANA GELİRİM........

SEVGİYE İHTİYACIN OLURSA BİR GÜN
    DUYGULARINI YİTİRMEYE YÜZ TUTARSA KALBİN
    NEFRET BİLE SİLİNİRSE YAVAŞ YAVAŞ
    SESLEN BANA..
    KENDİMİ YOK ETMEK UĞRUNA
    TÜM SEVGİMİ,DUYGULARIMI VE OLMAYAN NEFRETİMİ
    SANA VERİRİM........

ISSIZ VE KARANLIK BİR GECEDE
    GÖKYÜZÜNÜ SEYRETMEYE KALKTIĞINDA
    GÖREMEZSEN YILDIZLARI
    BEKLE BENİ..
    SANA AYDINLIKLAR VE GÜNEŞLİ SABAHLAR
    VEDE PARLAK YILDIZLARI OLAN
    BİR SEMA İLE GELİRİM
    BEKLE BENİ..........

BÖLERSE UYKUNU KORKUNÇ KABUSLAR
    GECE YARISI KORKUYLA UYANIPTA
    SABAHA KADAR UYUYAMAZSAN
    ÇAĞIR BENİ..
    ARKAMDA GÜZEL RÜYALARLA
    SANA GELİRİM.........

GÜN GELİRDE YIKILIRSA TÜM UMUTLARIN
    TERK EDERSE BİR BİR TÜM DOSTLARIN
    ÖLMEYİ İSTERSEN SENDE,BIKARSAN HAYATTAN
    SESLEN BANA..
    ÖLÜM SANA GÖRE DEĞİL
    SENİN YERİNE
    ÖLMEYE GELİRİM.........

o2han

Bizler DOĞRU insan olduktan sonra zaten DOĞRU insanlarla karşılaşırız

ismet tanış

güzel dersinde inşallah öyle olur..aslında zor.istediğimiz kadar doğru olalım nafile.buldum dersin karşılaştım dersin yanılırız neden olamasın hep insanız.

ddm_76

eger o dostluk tıkanıyorsa ve cıkıs yolu bulunamıyorsa burda gercek anlamda dostluk yok demektır.dostluklar kolay kurulmaz zaman ıster guven ıster ınanmak ıster..

hacımurat dostluk

insan en iyi dostu kendisindir kendiniz gibi dost arıyorsanız hiç çıkmayın aramaya bulamazsınız. yani şöyle dost dost diye aranmak ne ben onu anlamadım biraz rahat olun siz çok iyi dost olurum mu diyorsunuz onu biraz sorgulayın ne kadar yürek koyabilirsiniz kendi duygusal yetersizlikleri mi kapatmak mı amaç İnsanoğlu ona karar veremiyorken ne oluyorda mükemmel arkadaş arıyor insanoğlu. Yazılardan şunu anlıyorum buraya yazan herkes iyi dost olurum idaasında gibi bir durum algılıyorum şöyle ben mükemmel dost değilim birçok hata da yapıyorum önemli olan özür dilemesini bilmek bir dostlukta hata yaptığını kabul etmek ama İnsanoğlunda nerede o yürek hep ben iyim karşı taraf hep kötü diyor sanırım Hiç Kimse Mükemmel Değildir ve asla ve asla olamaz Saygılar

blue_sail

bence herkes birilerinden şikayetçi ama kimse kendini ölçmüyor
    bu noktaya dikkat edilirse sorunlar çözülür gibime geliyor
    bu benim için de geçerli.....

ismet tanış

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: YILDIRIM
    Demekki o dosluk gerçek dosluk değil.
    herhalde doğru olanda budur..

Dostluk, gereğince tanımlanamazlardandır ve ancak, yaşamakla anlaşılır.
    Bu yüzden dostluk, şiir gibi, aşk gibi anlatılmaz yaşanır. Dahası bir ucu şiire düşer dostluğun bir ucu aşka.
    Şiiri ve aşkı bilmeyen bilemez dostluğu, dost olmayınca da şiiri ve aşkı.
    Ucuz arkadaşlıkları dost olmak sananlar, kandan öte can kardeşliği olarak gelen dostlukları anlayamaz.
    Okkalı bir yürek taşımayan, o yüreği her dem dağıtıp, toplamayan tadamaz onu.
    Çünkü şiirin ve aşkın barınmadığı yerde dostluk barınmaz. Ne dini ne dili ne cinsi ne de kavmiyeti vardır dostluğun.
    Bir köprü gibi kurulur coğrafyalar arasına. Arzın bir ucunda yanan ateşte, yanar kavrulur öteki ucunda. Ayağa adım olur, dile söz olur, yaraya merhem, omuza dokunuş olur.
    İki eli kanda da olsa.
    Dost, saklayandır, sırtlanandır, paylaşandır. Dostluk iki dünyayı tutan bir yemin, sonuna kadar sadakat, sonuna kadar kefillik ve şahitliktir.
    Dostluk gören ve gösteren bir aynadır. Her dostluk dilini kendi kurar,imtihanı ve icazeti kendindendir.
    Dostluk aynı yerde durmak değildir belki. Daha çok, aynı yöne bakmak, aynı yöne yönelmek ve yürümektir. Bazen yollar dost kılar insanı, bazen dostluklar yola koyar. Dostluk bir yoldur. Gerçek dost yarı yolda koymaz, Nasıl yarı yolda koymazsa gerçek aşklar. Dost istenilmez, olunur.
    Çünkü her kadının başka bir Leyla oluşu,her erkeğinde mecnun oluşu ve farklı bir okla vuruşu gibidir dostluk. Tarifesiz bir mektup gibi gelir.
    Dostluk belli bir mahremiyetin eritilip aynı kaba dökülmesiyle oluşan ortak bir mahremiyettir. Her mahremiyet gibi dostluk da soruların, kelimelerin ve sözlerin bittiği yerdir.
    Şiir gibi, aşk gibi..Dostluktan başkası yalandır.

hacımurat dostluk

tam bir siyaset bakışlı bir yazıya benziyor laflar çok hoş ve güzel ama yaşamak ya yaşamak onu becermek önemli yoksa çok güzel edebi anlatımlarla yaşanmaz dostluk insanın gerçekte görülür lafta değil denildiği gibi anlatılmaz yaşanır

sahranur28

dostluk denılen sey cok nadır rastlanan bırsey cıkarsız olunca oluyor denıyor ama
    cıkarsız olan ınsan cok azdır en azından bır test yapın kendınıze aynaya bakın kendınızle yuzlesın sız ne kadar ıyısınız bu konuda
    sorunun cevabı gozlerınde ıcınızde sakladıgınız ve kendınıze ıtıraf edemegınız o kelımelerde saklı bunu dneyeın ynayla konusun hatanın yada sorunun nerde olacagını bulacaksınız am kendınıze ıtıraf etmekten cekınmeyerek yapın bunu :roll:

az_zaman

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    "doğru"luk kanaatimce matematikte yalnızca TEK. Onun haricinde hep izafi. Kişiden kişiye değişiyor. Hatta kişi nezdinde bile kronolojik olarak değişime tabi. Bu nedenle "doğru" insan olmaya çalışmakta, doğru insanı bulmaya çalışmakta bir o kadar gereksiz.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye