Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 64 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

hasim66 Engelli olarak aşk hikayeleriniz..?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evet arkadaşlar en çok yaralandığım yerden konuya girmek istiyorum.Uzun süredir hangi kıza çıkma teklifinde bulunduysam hepsi reddetti.Böyle olunca artık hayattan soğumaya başladım.Sırf engelli olduğum için reddedilmek bana çok koyuyor.Başına gelen oldu mu?Bu gig dueumlarda ne yaptınız?Bana da söyleyin de biraz moralim yerine gelsin

gidengelmez

bak dostum hasim66 bütün kızlar için maalesef görsellik çok önemli...
    Karakter para yakışıklılık iş ev araba en son planda bende bir engelli olarak yaşadığın sıkıntıları paylaşıyorum. KİMSEYİ DİNLEME SANA TAVSİYEM ŞUDUR;
    1- ENGELLİ BİREY İSEN MUTLAKA ENGELLİ BİRİNİ TERCİH ET

2- ÇOK SEVME AŞIK OLANLAR HARİÇ ( ilerde yaşanabilecek manevi olumsuzlukları önleme adına engeline yakın bir bayan tercih et

3- sağlam bireylerin evliliği bile zorlaşmışken engelli insanların haliyle iki kat daha fazla zor oluyo... TOPLUM ÖNYARGIYI HALEN AŞAMADI.

4- HAYAL KUR AMA GERÇEKLERİN ÜZERİNDE İLERLE

5- BU DEDİKLERİME KARŞI GELEN OLABİLİR KATILAMAYABİLİR NORMAL KARŞILARIM AMMA! MUTLAKA DENK BİR EVLİLİK YAP

6- SENİN BU YAŞADIKLARININ AYNISINI BENDE YAŞIYORUM. RAHAT OL YALNIZ DEĞİLSİN

7- KİTAP DİLİYLE KANUN DİLİYLE HALK DİLİYLE DEĞİL... GERÇEK NE DİYOR ONU DİNLE KALBİNİN SESİNE DEĞİL GERÇEKLERLE AKLIN ORTA YOLU BULUYOR MU ONA BAK SEN ?

8- HAYATA 2-0 YENİK BAŞLAMAK İŞTE TAM BURADA START ALIYOR (CANDA ÖZÜR OLMAZ ALLAH NEFESİ HERKESE EŞİT VERMİŞTİR)

9- ALLAH BÜTÜN EVLENMEK İSTEYEN ENGELLİ BAY BAYAN KARDEŞLERİME İSABETLİ VE DENK BİR YUVA NASİP ETSİN

Suqer

@hasim66

Merhaba kardeşim, şimdi kelin ilacı olsa sürer kendi başına.Ben daha kimseyle tanışamıyoken sana akıl vermek biraz abest olur ama nacizane tavsiyem, hemen karşındaki kişiye açılma bi süre sevgini hafiften hisettirerek arkadaş olarak kal belirli bi süre geçtikten sonra sensiz yapamıyacağını anlıyacaktır o zaman çıkma teklifi edersen kazanma olasılığın yüksek.Allah gönlüne göre versin

Üye
    rümeysa ayşe Avatarı

Gerçek Adı
    Rümeysa ayşe
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul kadıköy

rümeysa ayşe

Sabr edin, dua edin, Allahtan hayırlısını isteyin.

Zamanın Ötesinde

Önüne gelen kişiye teklif ediyorsan sorun birazda sende kardeşim.. Yanlış anlama sorun sende derken, öyle havuza balıklama atlamayacaksın.. Evet görsellik karşı cins için çok önemlidir ama bazı insanlar için görsellik 2.ci plandadır.. şimdi sen bir kıza pat diye teklif edersen kız zaten kabul etmez..

senin hakkında çok yanlış şeyler düşünür.. Diğer arkadaşların dediği gibi engelliysen sadece engelli olanlara teklif et falan gibi fikirlere katılmıyorum.. ne demek engellıysen engellı olanlara teklif et ? toplumdan kendinizi soyutlarsanız diğer insanların sizleri farklı bir kategoriye koymasına itiraz etmeyeceksınız o zaman..

Tabikide bedensel engellı olanlar için evlilik ya da aşk gibi durumlar çok zor olabiliyor.. ben işitme engelliyim sadece kendıme göre konuşuyor olabilirim ama engellıysen, sadece engellı olanlara teklif et ya da aşık ol fikri çok yanlış..

Bu devirde evlenmek ne kadar doğru orası tartışılır.. Senin seçimin.. Allah gönlüne göre versin

gidengelmez

Yaş faktörünü unutmayalım arkadaşlar. şunu unutmayın zamana yayılan hiçbir sevgi ciddiye (evliliğe) dönüşmez. arkadaş olarak yaklaşmak sadece zaman kaybettirir

hasim66

Her hafta ayrı birine teklif eden bir insan değilim yanlış anlaşılma olmasın önce karşımdaki insanı iyice tanır ondan sonra ileemeye çalışırım @Zamanın Ötesinde

Teşekkürler hocam diline sağlık dikkate alacağım inşAllah @gidengelmez

Teşekkür ederim değerli yorumun için @rümeysa ayşe

bittercikolata

@Zamanın Ötesinde

Size katılıyorum olayı en iyi ve anlaşılır şekilde yorumlamışsın

hasim66

teşekkür ederim yorumun için @Suqer

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Blog Mesajları
    2

şem_i

Bir bayan olarak söylemeliyim aldıgım çogu teklife sırf güvenemedigimden sıcak bakmadım bence güven herşeyde önce gelir , her önüne çıkna teklif eden bi adama güvenilmez ısrarlı ve inatcı bi şeklide tekliflere hayır diyorum nednemi güvenmiyorum çünki,aynı şey diger hemcinslerim içinde geçerlidir eminimki onlarda güven arıyorlar .... ilk olarak güven ikinci olarakda saygı o zman sevgide aşkda gelir ve yalnız kalmazsınız...

Suqer

@şem_i

Israrcı ve inatçı biri her önüne gelene nasıl teklif ediyo orasını anlıyamadım yani bu söylediklerin birbiri ile çok ters ısrar eden biri güvenilir bir insandır ısrar etmwyen biride başka kız mı yok senle mi uğraşcam der ve gider gerçekten seven insan ısrar eder sevdiğinin arkasında durur

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Blog Mesajları
    2

şem_i

@Suqer

dikkatli okuyunuz lütfen ısrarlı ve inatcı biri deyil ,(ısrarla ve inatla hayırdedim)dedim...

Üye
    ahmetkartal63 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Blog Mesajları
    1

ahmetkartal63

Paran varsa evin varsa malin mülkün varsa evlenirsinde ama gerisi hikayedir

Üye
    adamo Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    HERyerKARANLIK
    Blog Mesajları
    2

adamo

İşte bu deli eder beni
    İşte bu deli eder beni
    Deli edeer, deli edeer
    Deli eder...
    Lisedeyken kızlar okulun en yakışıklısı seçmişlerdi beni, ben hiçbirine yüz vermemiştim, çünkü cebimde yol parası bile yoktu, yürürdüm günde 5 km... Üniversiye gittim, hem iyi bir üniversiteye; Matematik Öğretmeni olacaktım... Orada birini gördüm; "GÜZELLİĞİN ZULME ÇALDIĞI SINIRDA" birini gördüm... Amma velakin kız zengin karizma desen sallanmakta; AŞIK OLDUM ÜLEN; ilk halüsinasyonlarımı onda yaşadım; TV deki bayan spikeri "O" olarak gördüm vallahi; sonra okulda derslerde ipin ucunu kaçırdım... Ve gittim bir gün buldum "O" nu, yalvardım gururumu, onurumu ve hatta izzet-i nefsimi ayak tabanlarımda hissederek yalvardım "O" na, sonra ne mi oldu, tabiiki REDDETTTİ; ÇÜNKÜ CEBİMDE YİNE YOL PARASI YOKTU AMA MAVİ KARTIM VARDI; sonra delirdim, AŞKATN DELİRDİM ÜLEN; SON OLARAK BANA PARANOİD ŞİZOFRENİ TEŞHİSİ KONDU! (Forumdaki tüm psikiyatrik engellileri muaf tutarak söylüyorum; ben AŞK'TAN DELİRDİM, AŞIRI SEVMEKTEN VE ONU YÜCELTMEKTEN DELİRDİM...) Şimdi param da, evim de, işim de var başkası gelse mesela Alessandra Ambrossio; umurumda bile değil; SALLARIM... Çatlayın kızlar hiçbirinizi sevmiyorum(!) "O" hariç; Başım döner, aklım bulanır; güzelliğin zulme çaldığı sınır (NOKTA)

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Blog Mesajları
    2

şem_i

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @adamo

O derece sevmek yada aşık olmak normal bi ruh halideyil bence....

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon