Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    zamankaybı Avatarı

Gerçek Adı
    ilyas
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:08
    Yaşadığı Yer
    ordu

zamankaybı Engelli olduktan sonra arkadaşların azalması...

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sonradan engelli olupta engelli olduktan sonra arkadaşı azalan ya da tam tersi çoğalan oldu mu

Semoi

Söylediğiniz durum herhangi bir engelli mi yoksa uzuv kaybı ya da tekerlekli sandalye de olmak mı ?

Üye
    zamankaybı Avatarı

Gerçek Adı
    ilyas
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ordu

zamankaybı

tekerlekli sandalyede olmak

Semoi

Anladım.Zor bir durum olsa gerek.Allah yardımları olsun bu durumda olan insanların.

Üye
    dünyalı Avatarı

Gerçek Adı
    efe
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul

dünyalı

Normal bir durum bence hedef kitlenin değişmesi gibi düşünün arkadaşların her zamanki(önceden sizinde onlarla birlikte yaptığınız) sosyal aktivitelerine devam ediyor. Bu durumda sizin yeni arkadaşlarla yeni aktiviteler bulmanız gerekiyor

Üye
    zamankaybı Avatarı

Gerçek Adı
    ilyas
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ordu

zamankaybı

@dünyalı aynı sosyal Aktivite yi yapmamak arkadaş olmaya engel mi

Üye
    dünyalı Avatarı

Gerçek Adı
    efe
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul

dünyalı

gözden ırak gönülden ırak hesabı belkide

Üye
    mami23082 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Blog Mesajları
    3

mami23082

kanka ben de ortopedik engelliyim sandalye kullanıyorum senin gibi arkadaşların madde üzerine kurulu hareket ediyorsa azalabilir ama gerçekten arkadaşın olsalardı yada gerçekten insan olsalardı bu olmazdı boşver gerçek arkadaşlıkların da olur ...ALLAH iyilerle karşılaştırsın ..

Üye
    ozgurluk Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    2

ozgurluk

@mami23082 arkadaşın dediği gibi boşver.

bu sözü çok severim buraya uyarmı bilmem; düz adam sami abimizden

D3a7oz - Engelli olduktan sonra arkadaşların azalması...

Üye
    NFS Avatarı

Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    20:12
    Yaşadığı Yer
    ankara

NFS

yaklaşık 9 yıldır omur ilik felçli ve şuan değneklerle yürüyorum. OF olduktan sonra birçok arakdaşimla samimiyetimi kaybettim bazılarıyla halen görüşüyorum fakat gidenlerin yerine daha iyileri geldi. Aslında gerçek arkadaşlarını şimdi kazanıyorsun. Şuan hayatıma giren insanlar zaten bu durumumu bilerek benimle arkadaş oluyor yani gerçek dostları şuan buluyorum.

Üye
    emreylcn Avatarı

Gerçek Adı
    emre yalçın
    Son Giriş
    15.11-2016
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Blog Mesajları
    3

emreylcn

çok yalnız değilsin fazla takma gidene asfalt dökmek lazim kaymak gibi gitmesi için

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Ahmedkilicc

Uzmanlar 6 yıldan uzun süren arkadaşliklarin omur boyu durduğunu söylüyorlar normal de zaten 3 4 yılda arkadaş çevresi değişir insanın bunu kendi durumuna kıyaslama herkes için olan şeyler

ahmet28

Benimde 7 senedir omuriliğim hasarlı bacaklarımda spastisite var.Değneklerle kısa mesafe yürüyebiliyorum.Bırak arkadaşı, 4 sene kız arkadaşım olan hasta olmadan önce nişanlandığım nişanlılık sürem 3 yıl olan toplam 7 senelik ilişkim bile sona erdi.Ama bu sadece engelli olunca değil, maddi açından da dibe vursan o zamanda çevrenden arkadaşların eksilir.Çünkü paylaşacak bir şey bulamıyorlar.Menfaatler sona eriyor.Ve bizim gibi insanları görüp morallerini bozmak istemiyorlar.Millet Türkiye de geçim derdi şu, bu gibi sorunlar yüzünden zaten depresif halde. Bir de bizimle uğraşamıyorlar.Ailelerimiz bile bize yansıtmasalar da anlık olarak bizden bıktığı durumlar oluyordur. El alem ne yapsın bizi.Ama çevremde yine arkadaşlarım var.İsteyende arkadaş bulur.Çabalamak lazım biraz.

idare1984

şu zamanda ne arkadaşlığı allah aşkına kardeş kardeşi aramazken ben engelli değilken de engelli olduktan sonra da yanımda arkadaşlarım yoktu her şey çıkar üzerine kurulu tabi herkesin dilinde hayat meşakati !!! temel bahane değil mi.

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

sedatgedik

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bizim imanımız var olduğu sürece ve imanlı dostlarımız var olduğu sürece Allahın kullarının eşit olduğunu kabul edip ahlakını bozmadığı sürece çokda umrumda değil zira vijdanı bir imanı bir ahlakı bir olan dostlarımızda var hadolsun. hadisi şeriftede dediği gibi Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
    "Kişi, dostunun dini üzeredir. Bu nedenle, kiminle dost olacağına dikkat etsin!"
    Ebû Hureyre radıyallahu anh. Ebû Dâvud.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon