Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon
Toplam 77 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bdilara Avatarı

Gerçek Adı
    büşra dilara
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İkimizde 24 yaşındayız. 3,5 yıl önce ilk görüşte aşık olduk birbirimize.hayatımda tanıdığım en muhteşem erkek o.ben bu siteyle onun sayesinde tanıştım. Onun icin ne yapabilirim diye arastirirken kendimi bu sıcak sitede buldum.
    sevgilim 5,5 yıl önce trafik kazası geçirdi ve omirliginde parcali kırık olustu.yaşamaz diye doktorlar bir köşeye bıraktıklarında o hayata tutundu. c4 ve c5 seviyesinde omurilik felci .ellerini ve ayaklarını hissedemiyor. boyundan aşağısı felç ve sinirler tam kesi.
    Biz kazadan 2 yıl sonra tanıştık. Ve hemen sevgili olduk .önceleri ne yapacağımı bilmiyorum yanında nasıl davranmaliyim yemeğini ben yedirsem zoruna gider mi daha neler neler... zamanla bunları aştık tabi bütün ihtiyaçlarını karşılaşmasında ben yardım ediyorum sadece tek başıma taşıyamıyorum. Bu süreç içinde çok zor zamanlar atlattık insanlarin sürekli bana garip garip bakması ,bir kez daha düşün diyenler. hayatını göz göre göre mahvediyorsun diyenler .ben ondan hiç vazgeçmedim o da benden tabi. tam bir kahraman gibi koruyor beni herşeyden. ailem de ilk başta çok sıcak bakmadı daha doğrusu annem. Hatta baya zorluk çıkardı annem . hayatta ilaç kullanmam diyen cıvıl cıvıl neşe saçan ben artık antidepresan lar kullanıyordum. Babam her zaman destek oldu diyebilirim mutluysan devam et dedi bana.
    anneme hak verdim aslında biraz kız bebek diye yıllarca beklemisler beni ben doğmadan adıma babam işyeri bile açmış. Büyük bir sülalede 20 erkek torun içinde tek kızdım çok simartildim hep çok büyük hayaller kurdular sanırım benim için ve ben bunu karşılayamadim(onlara gore). Ben asla yapmam dedigim seyi yaptim annemi karsima aldim. annem de zamanla kabullendi. hatta suan tam bir anne ogullar diyebilirim .ama ben bir daha annemle eskisi gibi olamadim cunku bana o yasattigi zor gunlrri unutamadim.
    en yakın arkadaşlarım bile bizi ayırmak icin o kadar çok oyun yaptılar ki biz artık şaşırmaz olduk .onun annesi ne gelince hep bana ablalık yaptı çok iyi bir insan. arkadaşları zaten benim de liseden arkadaşlarım bize hep destektiler. ilişkimizde de aslında ufak tefek sorunlar oldu ben üniversitede ydim uzaktayım özlemek bazı problemleri beraberinde getirdi tabi. ama şükür bitti ve artık sürekli onun yanındayım.
    Artık ailecek görüşüyoruz. Onun ailesini çok seviyorum.kardeşime abilik yapıyor. Hayatıma sihirli bir el dokundu ve beni onunla bu güzel hayata sürükledi. Arada beni üzmelerini saymıyorum tabi onunla çok güzel bir gelecek hayal ediyorum sürekli ama bi türlü evlenme teklifi etmiyor. ona bakmayacağımı düşünüyor desem büyük tuvalet, küçük tuvalet, yemek yeme ,duş alma ,taşıma gibi temel şeyleri yapıyorum sürekli. Sadece tek başıma taşıyamıyorum bir kişi daha olması gerekiyor . ve bu yaptıklarımı severek yapıyorum. Ama hala evlenme teklifi almıyorum.
    Maddi imkansızlık desem onun ailesinin de benim ailesinde şükür durumu gayet iyi. ikimiz de çalışan insanlarız zaten onun işyeri var ben de çalışıyordum ama ona daha çok vakit ayırmak için işten çıktım. iyileşince belki evlenmek istiyor benimle ama ben ona böyle de çok mutlu olduğumu bunun problem olabilecek kadar beni etkilemedigini söyledim.
    Aklıma başka bir sebepten geliyor evlilik teklifi etmemesi için. Evlenmek istediğini de biliyorum ama neden hala adım atmıyor bilmiyorum. Birlikte tatile çıkıyoruz, ailecek yemeğe gelip gitmeler ,hergün birlikteyiz ,annemle ona sevdiği yemekleri yapıyoruz sürekli bu kadar herşey ciddiyete yakınken bana ciddi bir adım atmıyor.
    Nedeni ne olabilir ?bana olan sevgisinden evlenmek istediğinden fazlasıyla eminim ama bir adım göremiyorum hala .belki onun bakış açısından bakamadıgim bir durum var belki sizler yardımcı olursunuz diye düşündüm ve yardımlarınızı bekliyorum

Üye
    batı-34 Avatarı

Gerçek Adı
    felan filan ((:
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uzayda ((:
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizi ayakta alkışlamak isterdim ama şuanda buradan mümkün olmadığı için sadece size kendi şahsım adına TEŞEKKÜR ediyor ve önünüzde saygıyla eğiliyorum @bdilara. Yazdıklarınızı okurken inanın hala sizin gibi insanların var olduğuna şükredesim geldi desem, sanıyorum abartmış olmam. bu yapmış olduğunuz fedakarlıktan, öz veriden dolayı umarım Rabbim de sizin hayatınız boyunca mutlu olmanızı ve göstermiş olduğunuz bu aşkın karşılığını fazlasıyla almanızı sağlar...

Ayrıca başkalarının size nasıl baktığı yada ne düşündüğü konusunda şunu söyleye bilirim ki burası TÜRKİYE ve insanların bu ön yargılı düşüncelerini asla ama asla değiştiremeyeceğiz. Ben kendimden biliyorum çünkü benim de eşim sağlıklı bir bayandı ve her gittiğimiz yerde sizin de bahsetmiş olduğunuz durumları bizde yaşadık sizi gayet iyi anlayabiliyor ve saygı duyuuyorum..

Umarım bunda sonra ki yaşamınız da böyle sevgili, aşk dolu daha güzel zamanlar geçirmeniz dileğiyle...

Üye
    bdilara Avatarı

Gerçek Adı
    büşra dilara
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben size teşekkür ederim okuyup yorum attığınız için.duygulandırdıniz beni .düşündüğünüz tüm güzel düşünceler sizi kalbinizin yansıması olduğundan eminim. Umarım, sizde hatta herkes çok çok mutlu olur ve umarım bende sonunda evlenme teklifimi alırım

Üye
    batı-34 Avatarı

Gerçek Adı
    felan filan ((:
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    uzayda ((:
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@bdilara Evlenmek teklifine gelince de, hep erkekler edecek değil ya. Bu kadar büyük fedakarlıklar yaparken evlenme teklifini de siz yapın ne olur sanki hayatta istediğiniz, beklediğiniz ve dilediğiniz tüm güzellikler sizlerinle olsun..

Gerçekten uzun zamandır hayatla ilgili okuduğum, gördüğüm en güzel olay sizin bu büyük AŞKINIZ. İnanın gözlerim dolarak okudum, şuanda iş yerinde olmasaydım sanırım kendimi bu kadar kasmaz muhtemelen ağlıyor olurdum (:

Üye
    bdilara Avatarı

Gerçek Adı
    büşra dilara
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne desem bilemedim şimdi bence ben teklifi alayım mutluluktan hep birlikte ağlayalım olmaz mı? Başka türlüsü üzer beni . Teklifi ben etmek istemiyorum o etsin istiyorum yüzük falan da istemiyorum sadece böyle ufak bir sürprizle teklif olsa yeter .laf arasında ne zaman evleniyoruz dediği çok oldu ama ciddi birşey istiyorum

Üye
    bohem Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşk böyle bir şey. Onca berbat aşk filmleri çeken şu insanlar gelip sizin şu yazınızı okusalar keşke. Hayatın yaşamaya değer oluğunu gösteren çok güzel bir yazı . Teşekkürler..

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

oglan ok yakisikli valla bayildimsenden daha guzelini aryodur, evlenmek icin

Üye
    bdilara Avatarı

Gerçek Adı
    büşra dilara
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok ya yapmaz bence öyle birşey evet ayrıca çok tatlı ve yakışıklı

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

büşra hanım.öncelikle inşallah evlenir mutlu olursunuz,sevgilinizin psikolojik durumu nasıl bence asıl önemli olan konu bu,sonradan engelli olanların bunu kabullenmesi oldukça güçtür.ben sonradan işitme engelli oldum,çok sevdigim ve canımın yarısı dedigim kız arkadaşım vardı,onu öylesine çok seviyordumki anlatamam.sonra ben cihaz kullanmaya başladıgımda hep yanımda oldu,benim üstüme daha çok titremeye başladı,sonuç olarak bende çok hırçınlaştım,benim engelimden dolayı onunla mutlu olamayacagımı ve onun bana gösterdigi sevgiyi acıma duygusu olarak düşünmeye başladım,halbuki o beni öncesindede sonrasındada hep aynı şekilde sevmişti,ve ben ona o kadar eziyet ve sıkıntı yaşattımki size anlatamam,yüzüme baksa kulagıma neden bakıyorsun derdim,zamanla oda artık dayanamadı ve ayrıldık,onu kaybedince bazı şeyleri daha iyi anladım,mesela kulagında cihazla gezmenin çok kötü bişey olmadıgını ögrendim,sonuçta duyuyorsun,telefonla konuşuyorsun,ama insan bunları ancak zamanla aşabiliyor,size tavsiyem sizde biraz zamana bırakın,acele etmeyin,kendine bırakın biraz,zaten sürekli birliktesiniz,emin olun böyle bir teklifi ummmadıgınız bir andada alabilirsiniz,inşallah herşey siz ve sevgiliniz hakkında hayırlısı olur,ve çok mutlu olursunuz inşallahh..

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Evlendikten sonra veya nişanlıyken herşeyi yapmışsınız zatrn şimdi onun bir erkek açısından bakınca evlilikte olacak herşeyi şimdiden görmek tabii ki böyle bi şeye yol açar. Tebrik ederim sabrınızı vefanızı

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@bdilara
    çok kötü bir şey yaptın sabah sabah gözlerimi yaşarttın..sizi tebrik ediyorum..hala sizin gibi insanların var olduğunu bilmek çok güzel

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Gerçekten okurken şaşkınlıkla okudum desem inanır mısınız?,gözlerim doldu resmen o kadar duygulandım ki! anlatamam,sizin gibi insanların nesli tükenmemiş demekki ki! biz göremiyor muşuz..Mutluluk haberlerinizi zaman geçtikçe bizle paylaşır mısınız?.

Üye
    Mathmen Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayat fani yani sonu olan birsey ve bu dunyada yapilan her turlu iyilik karsiliksiz kalmayacaktir...mutluluklar dilerim.

Üye
    fsmehmet Avatarı

Gerçek Adı
    fsmehmet
    Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    20:03
    Yaşadığı Yer
    Yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evlilik teklifi elbette çok önemli. Bende ayaklarımdan engelliyim 1.5 yıllık bir ilişkim vardı evlilik hayalleri kuruyoduk kızın okulu devam ediyordu o süreçte ekpss den memur olarak atandı ve bunu fırsat bilerek evlenme teklifi yaptım. Evet sözünü aldım. 12 gün sonra ayrıldık. Korkusu Ailesinin istemeyeceğiydi ve onlari karşıma alamam dedi. Halbu ki ailesi daha beni görmemişti 1.5 senem evlilik teklifinde 12 gün sonra heba oldu. Diyeceğim o ki. Seviyorsanız aileler biliyorsa herşeyi çocukça beklentileriniz olmasın. Olmayınca olmuyor geride pişmanliklar kalıyor.

Üye
    bdilara Avatarı

Gerçek Adı
    büşra dilara
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Psikolojisi çok İyi diyebilirim. Arkadaşlarımız olsun ben olayım hic yanlış bırakmıyoruz sürekli onu dışarı çıkarıp gezdırıyoruz. Gece bile yanlış kalmasın diye hergün bir arkadaşımız onunla kalıyor. Çok şanslı çünkü arkadaşlarımız muhteşem. Agresif oluyor zaman zaman ama alttan alıyorum geçene kadar. Sizin yaşadığınız süreçler gibi bir dönemden geçiyor olabilir ben en iyisi bekleyim biraz daha. Ayrıca yardımınız için teşekkür ederim @hakancan06

Onu mutlu etmek için böyle olması gerektiği için bu kadar yakın bir ilişki yürüttük.evlenmek için haşa çok büyük bir sebebimiz var bebek istiyoruz. @Ahmedkilicc
    Ben teşekkür ederim hepiniz çok iyi insanlarsınız yardımınızı yorumunuzu benden esirgemediniz bende eğer güzel şeyler yaşarsam sizinle seve seve paylaşırım @sgurkan @fringe
    Ben en iyisi biraz daha bekleyim hayırlısı deyip onuruna bırakayım @fsmehmet ayrı ayrı hepinize çok teşekkür ederim yanımda olduğunuz için @Mathmen

Sayfa 1 / 6 12345 ... SonSon