Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 77 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    Eda Fatma Avatarı

Son Giriş
    14.11-2016
    Saat
    12:16
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgilinin yanında surpriz evlenme teklifi fotograflarına bak ona goster cok tatlılar demi diye hergun bu mesele konusulursa niyetini anlar artk .. basının etini ye onun

Üye
    _MUSTAFA Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA A.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:48
    Yaşadığı Yer
    45
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@bdilara Hanımm, ALLAH(c.c) Sevdiğiniz Adamla Mutluluğunuzu, Sohbetinizi, Muhabbetinizi, Neşenizi Huzurunuzu ve Sevginizi Daim Etsin İNŞAALLAH.
    Sevdiğine "Evimizde Sana Yardımcı Olabilecek Ekipmanları Araştırdım, Hayatımızı Böyle Daha Kolay Hale Getirebiliriz" Diyebilirsin. Bence Sevdiğin Gelecek İle İlgili Kafasında Çeşitli Sorulara Cevap Arıyordur. Ona Aklındaki Soruları Bir Kenara Bırakmasını Söyle, İkimiz Birbirimize Destek Olursak Herşeyin Üstesinden Gelebiliriz Diyebilirsin.
    Herşey Gönlünüzce Olsun İNŞAALLAH.

Üye
    bdilara Avatarı

Gerçek Adı
    büşra dilara
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    21:17
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sabrediyorum ama bir yandan da edemiyorum galiba evlenelim istiyorum bugün bana ayağa kalkınca seninle hemen evleneceğim dedi sanırım kendi çekiniyor şuan sağlığına kavuşmayı bekliyor @RüzgarGülü55
    @Eda Fatma sanırım edecek artık ayağa kalkmayı bekliyorum dedi uçucam mutluluktan ayrı ayrı teşekkür ederim herkese @_MUSTAFA

Üye
    jehya Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kayseria
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    49
    Blog Mesajları
    3

Rahatsızlığı nedir

Üye
    bdilara Avatarı

Gerçek Adı
    büşra dilara
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Omurilik felci tam kesi c4, seviyesinde. @jehya

Üye
    sadıkykr Avatarı

Gerçek Adı
    sadık
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:31
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Dilara öncelikle şunu söylemek isterim ki onun açısından hiç bir zaman bakamazsın bunun için zaman harcama ve kendini yıpratma çünkü yaşadıklarımız çok zor biz engelliler bile bunu yapamıyoruz çünkü hepimizin çektiği sıkıntılar farklı.Sizlerin yaşadığı durumu bende yaşadım benimde kız arkadaşım sağlıklıydı evet ilk zamanlar hayat tost pembe ama iki insanın bir birini sevmesi yetmiyor bazen aile,arkadaşlar,maddi durumlar bunların hepsi olumsuz şekilde bir araya geldiği zaman insan sevdiğine sevileceğine pişman oluyor.Belki sizin ilişkiniz bunların üstesinden gelmiştir o zaman ne mutlu size.NEDEN SANA EVLENME TEKLİFİ ETMİYOR ...... BUNUN SEBEBİ BENCE SENİ KORUYAMAMAKTAN KORKUYOR ONUNLA GECE DIŞARI ÇIK BİLMEDİĞİNİZ YERLERE GİDİN AMA YANINIZDA KİMSE OLMASIN O ONUN YANINDA ÇOK GÜVENDE OLDUĞUNU SÖYLE GÖSTER.(Allah mutlu etsin)

Üye
    asadas05 Avatarı

Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Çok güzel bir örneksiniz tebrik ederim.
    Bahsettiğiniz hastalık ameliyat vs ile düzelecek durumda mı? Yoksa ömür boyu sürecek tedavisi olmayan bir hastalık mı?

Benim de 14 yaşında kaza sonucu başlayan işitme problemim var, 25 yaşına kadar evlenmedim, hiç kız arkadaşım olmadı, ailem süreki birisini bulup evlen evlen diye baskı yapıyordu. Zaten işitme kaybının verdiği ruhsal çöküntü ile iyicene kendimden ümidi kesmiştim ki, Psikolog'la yaptığım 3-5 seans sonrası yeniden doğmuş gibi oldum.
    Şuan evliyim, 5 yaşında bir oğlum Allaha şükür mutlu ve huzurluyuz, eşim ve oğlum sağlam birşeyleri yok çok şükür bende işitme kaybı var sadece.

Sonra dan engelli olan insanların psikolojisi, doğuştan engelli olan insanlar ile aynı olmuyor maalesef, kabullenemiyorlar kolay kolay, o yüzden profesyonel destek almanızı öneririm size.

Çağan Irmak'ın Tamam mıyız isimli filmini beraber izleyerek daha çok bağlanabilirsiniz birbirinize.
    Ama her şey önce profesyonel destek alarak arkadaşınız kendisine olan güvenini geri kazanması gerekiyor, ilerde evlendiğiniz zaman onu bırakıp gitmenden korkuyordur, bilinç altında böyle konular varsa profesyonel destek ile her şeyin üstesinden gelebilirsiniz.

Ve sizde kendinize sormanız lazım, bu insanla yapabilir miyim, ilerde sorun yaşar mıyım vs diye sizde destek almanız gerekiyor, çünkü siz kendinizden başka engelli bir insanın hayatıylada ilgileneceksiniz, ilerde pes edip gitmeden her şeyi detaylı düşünüp hareket etmeniz gerekiyor.
    Sonra dan engelli insanlar çok kırılgan ve alıngan olurlar, o yüzden kalbinizin sesiyle hareket etmeniz gerekiyor, unutmayın evlenirseniz bir ömür boyu beraber olacaksınız..
    Evlenirde sorun yaşarsanız eğer, Allah korusun arkadaşınız çok daha zor duruma gelir, yarı yolda bırakılmak onuruna dokunabilir.
    (Yanlış anlamayın sadece sonra dan engelli birisi olarak arkadaşınızı en iyi ben anlayabilirim, onun duygularıyla aynı konusuyorum)
    Şuan çok iyisiniz maşallah Allah bozmasın.

Üye
    bdilara Avatarı

Gerçek Adı
    büşra dilara
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben gerçekten de onun yanında çok güvende ve huzurluyum bir onun yanında birde babamın. Üzüldüğüm de birşeyler olduğun da korktuğumda hep onun yanına giderim güvende hissetmek için. Ve bu çok güzel bir duygu. Ben aşabildik diye düşünüyorum ama işte o ne düşünüyor bilmiyorum @sadıkykr
    Annem bana baskı yaptığı zamanlar sen ona merhamet duyuyorsun sevmiyorsun onunla kesinlikle olmaz dediği zamanlar ben kendimi çok sorguladım hatta kişisel gelişim le çok fazla uğraştım iç sesimi kalbimi dinleyebilmek için. Ben göze alıyorum. Onunla ilgilenmek şuan bana zevkşi geliyor ama ileride aşk biter se diye çok düşündüm sırf çok iyi arkadaş olduğumuz için bile onu bırakmayı düşünmüyorum @asadas05

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@bdilara umarım evlenmişssinizdir tebrik ederim sabrınızı ve azminizi. Gerçekten Allah omur boyu mutlu etsin . Umarım sevdiginiz insanda sağlığına kavuşmustur

Üye
    bdilara Avatarı

Gerçek Adı
    büşra dilara
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yok daha evlenemedik olsa zaten mutlaka yazarım haber veririm. Sizlerin mutluluğuma ortak olmasını çok isterim @kaderortaklari

Üye
    kaderimsee çekerim.. Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:03
    Yaşadığı Yer
    Ürgüp
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@bdilara ikiniz için de mutlu bir son olmasını temenni ediyorum, mutluluklar..

Üye
    bdilara Avatarı

Gerçek Adı
    büşra dilara
    Son Giriş
    27.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@kaderimsee çekerim.. Çok teşekkür ederim

Üye
    yelpaze Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    halikarnassos
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

@bdilara hanım.
    beklentileriniz çok fazla ve bir engelliye kabus yaşatacak boyutta.
    boynundan aşağısı felç olan bir kişiden en son isteyeceğiniz şey ÇOCUKTUR.
    nasıl yapmayı düşünüyorsun bu çocuğu ?

sizin sevginizi elbette sorgulayamam
    ama engelli arkadaşımın duygularını çok iyi anlayabilirim.
    emin olunki ne sizinle nede başka birisiyle evlenmeyecektir.
    evlenmeside hata olur zaten.

aslında sizinle evlenemeyeceğini çok nazik şekilde söylemiş ''ayağa kalkınca hemen seninle evleneceğim'' diye.
    adam 5 yıl önce kaza yapmış, sen 3.5 yıldan beri berabersin. bu süre içerisinde hiçmi araştırmadın ? bu tür yaralanmalarda iyileşme süreci sadece 2 yıldır. bundan sonrası durumun kötüye gitmemesi için çaba gösterilir.

siz genç insansınız, doğal olarak seks ihtiyaçlarınızda olacaktır.
    bunu eşiniz karşılayamaz.
    ve bu düşünce arkadaşınızın aklında her zaman olacaktır.
    bir süre sonra her sokağa çıkışınızda beynini fareler kemirmeye başlar. hayat senin içinde, onun içinde çekilmez boyutlara ulaşır.
    ve hüzün.
    işin diğer boyutu.
    beyfendinin maddi durumu iyiymiş yazdığınıza göre.
    altını değiştirecek, banyo yaptıracak, yemek yedirecek bir yardımcı çalıştırabilir yanında. şu an bile bu işleri yapan birileri vardır diye düşünüyorum.
    size tavsiyem.
    bu arkadaşı seviyorsanız, bırakın evlilik hayallerini. iyi bir dost, iyi bir arkadaş olun.

Üye
    nurayyy Avatarı

Gerçek Adı
    nuray
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok duygulandım allah ayırmasın sizi gerçekten bende tam olarak bunu istiyorum ilk görüşte aşk sadece bu ilk görüşte aşk inşallah bende senin yaşadığın duyguları yaşarım

Üye
    Rain_Man Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    HATAY.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sizi canıgönülden tebrik ediyorum sizden bir tane daha varmıdır bilemiyorum rabbim size öyle bir kalp vermiş ki güzelliği kelimelerle ifade edilemez dilerim allahtan en mutsuz günün düğün mutluluğu olsun.....saygı ve sevgilerimi sunuyor mübarek anlınız dan öpüyorum.çok etkilendim.

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon