Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 56 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    eshat,senin yazılarını, düşüncelerini ve iyi niyetle yazdığını gerçekten anlıyorum.senin konunun adı ENGELLİLİĞİN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI NELERDİR?bizde bu başlığa göre yorum yazdık.sen bize hakları,kanundaki yeri gibi şeyler sormadınki.
    avantajı ney,dezavantajı ney?dedin.dedinizki; ben avantajını gördüm ve iş buldum.dediniz.engelliliğin hiç bir getirisi,kazancı olmaz.sadece birçok şey kaybettirir.
    bu konuda ben sizinle hemfikir olamam.bana bir çok şey kaybettirdi...

Üye
    BaŞKaN Avatarı

Gerçek Adı
    Evbari Bayram
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bitlis
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Defnex bence biraz gereksiz tepki veriyosun tamam belki konuda haklı olabilirisn kaybettirdiklerinin yanına kazanılan çok şey olmaz ama ama hayatta bazen bu durum bile yeri geldiğinde sana kazanımlar katabilir bu nasıl desem görüşle alakalı hayata nasıl bakmanı nasıl bir düşünceye sahip olmanı vs. şeylerde katabiliyor.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:07
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    68

Ayrıca sana soruyorum? Değerli arkadaşım defnax; senin bu başlığa ilk yazdığın yorumda sen hata yapmadın mı? Öyle bir yorum yazmak yerine daha mütevazı bir yorum yazsaydın sana görede daha yerinde olmaz mıydı?

İnsanlar hata yaparlar bende hata yapabilirim. Lakin ben bu başlıkta hata yaptığımıda düşünmüyorum.

Üye
    DeFnEx Avatarı

Son Giriş
    19.01-2014
    Saat
    19:48
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eshat,itiraf ediyorum:çok haklısın.bu konuya yazdığım ilk yorum çok ağır olmuştu.herkesin içinde çok özür diliyorum....

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    68

Nedemek arkadaşım, ben senin o yorumu kötü bir niyetle yazmadığını biliyorum. O andaki duygularınla bir yorum yazmışsın. Bunu anlaman bile bana göre güzledir.

Üye
    GuLGuZeLi Avatarı

Son Giriş
    28.03-2009
    Saat
    00:57
    Yaşadığı Yer
    Avusturya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MEsela Hep dikkat cekiyorsunuz
    Herkess sana yer veriyor
    Karsidan gelen sana carpmamaya dikkat ediyor

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    01.01-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Her ne hikmetse bir insan düşüncesi açıklıyor ve bizlerede soruyor.
    Konu hakkında olumlu yada olumsuz eleştri en doğal hak.
    İyi tamamda mesajı yazan insana yüklenmek niye,
    "O" arkadaş kendine göre engelini avantaja çevirebilmiş.
    Doğal olarak başkalarıda varmı ? kendisi gibi diye merak edip sormuş.
    Eğer her düşünceye böyle acımasızca yüklenirsek, yakında bu forumlara ciddi konularda mesaj yazanlar ve düşüncesini açıklayanlar
    oldukça azalacaktır.

Üye
    KUZEY Avatarı

Son Giriş
    22.10-2016
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    walton/ingiltere
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir rahat birakin polyanayi ) gece uykunuzu gelir melir mazallah

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Avantajları mı? Bu başlık sanırım yanlış açıldı.
    1. Engelli olmanın avantajları olmaz.
    2. Herkes böyle bir başlık açmakta serbesttir.
    3. Böyle bir başlığa da isteyen istediğini yazar.
    4. Herşeyden önemlisi "Laf olsun forum dolsun" mantığıyla başlık açılmaz.

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    10.08-2016
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar ,
    Ben 10-15 sene öncesine kadar ayağımdaki sakatlığı (%40 sağ ayak polio sekeli) kafaya takarak gereksiz sıkıntılar çektim belki.15 sene önce olaya sadece neden ben ve ayağım böyle diyerek bakıyor ve başka bir şey düşünmüyordum.
    Özürlü kadrosunda işe girdim ,evlendim 2 çocuğum oldu.10 yılımı bu işyerinde doldurdum.
    Emekliliğime Allah nasip ederse 1 sene var.
    Şimdi sorarsanız engelli olmanın bana verdiği avantajlar nelerdir;

-eshatın dediği gibi işe girdim emekliliğime çok az kaldı.
    -işe giremeyip hayatımı düzene sokamamış olabilirdim
    -emeklilik hakkımı kullanıp biraz daha rahat edebilirm
    -2.el aldığım araç için MTV ödemiyorum.
    -Vergi indiriminden faydalanıyorum.

Eshatın dediği sanırım sadece engelimizi bizim için bir eksikmişmiş gibi görmemeli.Bunun bize sağladığı faydaları görmeye çalışıp tek taraflı bakmamalıyız.

Ben normal şartlarda 34 yaşındayım özürlü değilde normal emekliliğime tam 20 sene var.Nasılsa özürümüzde belki tam iyilişme olmayacak bu yüzden bunu bir nimet olarak görüyorum ben.

Üye
    efsane1 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2011
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu konuda muhakkak takip edenler bilir,kanunlardaki son düzenlemeyle gelen değişikliklerden bahsetmek istiyorum.Temmuz ayı öncesindeki kanunda teşvik amaçlı engelli işçi çalıştırma zorunluluğu olmayan,veya %80 üzeri engelli çalıştıran işverenin sigorta priminin işveren payına düşen prim ödemesinin %50 si hazine tarafından karşılanıyordu bu ciddi anlamda engelli istihdamı için teşvik niteliğindeydiki bende bundan yararlanarak nihayet bir işe kabul edilmiştim.Fakat bu sene temmuz ayında kabul edilen kanunda ciddi avantajlar yaratıldığı imajıyla lanse edilen sözde engelliler için teşvik istihdam yaratacak düzenlemede şu şekilde değiştirilmiştir.Engelli kadrosunda çalışan kişilerin asgari ücrete kadar kısmının işveren payına düşen ödemenin tamamının ödenmesi,zorunlu olmadığı halde engelli çalıştıranın ise %50 sinin ödenmesi yani 68 tl si.Bu yüzden emekliliğime(vergi indirimi tekrar rapor oranımı düşürüp geri göndermezse) 6 ay kala işsiz kalmış durumdayım.En kötüsü daha önce iş aramalarımda işverenlerin yönetim kadromda engelli istemiyorum,engelli kadrosunda çalışmak istiyorsanız asgari ücretten işlem görürsünüz şeklinde cevaplarının bu kanunla vücut bulduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.Hükümet bizim asgari ücretten daha fazla haketmediğimizi düşünüyor.Yetmiyor 3 kuruş vergi indirimi yapacak diye cetvelleri düzenliyor,raporları düşürüp geri yolluyor erken emekli şansını yokediyor.Geçmişte değerlendirilsem %70 nitelendirilen raporum alt ekstremide tamamının yok olması oranı dahil % 40 geçmemeli düzenlemesi yapıyor,onuda maliye röntgenleri,yaptığın işi dikkate almadan düşürüyor.İşveren engellisin diye işe almıyor.Ortada kalıyorsun.Elimdeki rahatsızlık için ameliyat yapalım oranı verelim dediler,ama ameliyat sonrası geri dönüşsüz kayıp yaşar, sağ elinizi %70 oranında kaybedersiniz diyor.Eldeki %40 lık kayıbı ameliyat olmadığım gerekçesiyle dikkate almıyor mesleğim gereği kullandığım eldeki kayıbın mesleğimde ciddi dezavantaj olduğunu beyan ettiğimde cevap olarakta rehabilite için başka işe yönlendirilmesi ve iş önerisi olarakta santral memureliği,oturup el kullanmadan yapılacak işler,sesli yanıt sistemleri operatörlüğü gibi meslekler öneriyor.Yani boşuna üniversite mühendislik okumuşsun,2 yabancı dili boşuna konuşuyorsun.Hükümet,benim engelli istihdamım bu. Kardeşim haddini bil ağzınla kuş tutsan alacağın asgari ücret diyor.Yada aileden zengin olacaksın ve kendi işini yapacaksın.Başka türlü arkan olmadan hakettiğini alman zor diyor.Bilmiyorum fena halde yılmış durumdayım.

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:25
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkez engelliligin dez avantajlarını yazmış bende bir iki avantaj bulayım bari mesela engelli olduktan sonra mücadele etmeyi öğreniyoruz pek çok sağlıklı insanın mücadele etmeyi bilmediğini düşünürsek mesela hayatı algılayışımız çok farklılaşıyor sağlıklı insanlar hiçbir zaman hayatın ve özellikle sağlıgın ne kadar önemli olduğunu bizim kadar bilemezler. ha bir de hastanelerde önceliğin oluyor sağlamlar saatlerce sıra beklerken sen direk gidip pat diye muayene olabiliyorsun ama keşke muayene olamasak!...

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    68

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Makri Mesajı Gör
    4. Herşeyden önemlisi "Laf olsun forum dolsun" mantığıyla başlık açılmaz.
    Değerli Arkadaşım Benim açmış olduğum başlıklara bakarsan sanırım laf olsun diye açmadığımı daha iyi anlarsınıız. Fakat üslubunuz hişte hoş bir üslup değil. Ben sizin gibi bir üslup kullanmak istemiyorum. Çünkü insanları kırmak, insanları üzmek hiçte hoş bir davranış değildir.

Benim buradaki yorumlarımı okumuşsanız bu konu hakkındaki düşüncelerimi çok daha iyi anlarsınız. Birdaha anlatmama gerek yoktur sanırım. Ben burada bir tartışma konusu açtım.

Bende zaten engelli olmak büyük bir avantaj demiyorum. Lakin olan avantajlarınıda kullanalım diyorum.

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli olmanın avantajlarını sen güle güle kullan dostum. hakikaten, ''laf olsun, torba dolsun'' durumlarındasın.
    bizler, engelliler, engelli olmanın dezavantajlarını aşmağa çalışıyoruz, bence...
    bir de şu avantaj dediğin şeyleri madde madde yaz da biz de bilelim.

Üye
    Eshat Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    68

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim durumunda her hangi bir şey yoktur. O sizin kendi yorumunuzdur.
    Benim yapmış olduğum yorumları okursanız anlarsınız...

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon