Sayfa 47 / 59 İlkİlk ... 3743444546474849505157 ... SonSon
Toplam 872 mesajın 691-705 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ne geldiyse basima vicdan dediginiz o lanet seyden basima geldi zaten.

Üye
    green16 Avatarı

Gerçek Adı
    Jet Fadıl
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    03:55
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah gönlüne göre versin güzel kardeşim.

Üye
    katrancalı Avatarı

Gerçek Adı
    Ata
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    3

tam tersine, engelli birey sağlıklı bireyle evlenmeli bence...

engelli hayat arkadaşını engelleyen engelleri elinden geldiğince gidermesi için sağlıklı eş gerekli...

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Davul bile dengi dengine

Üye
    Bozkurt_032 Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Toplumumuzda böyle bir algı var malesef. Bir çok engelli tanıyorum sağlam normal birisiyle evli ve yine bir çok engelli tanıyorum bekar. Bana göre bu işler nasip çokta kafaya takmamak gerek tabi 😀

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bazı kavramlar vardır dağın gülü dağa bağın gülü bağa yakışır diye mesela bir doktor okuyan bayanın köyden çiftçi ile evlendiğini kimse duymamıştır veya bir hakimin savcının köyden görücü usulü evlendiğini ama mesela bir hakim bi öğretmenle evlenebilir biraz denklik var o yüzden böyle düşünmek katlanabileceği insanla evlenmek gerek

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    25
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    8

Ahmet kılıç fikirlerine saygı duyuyorum ama dedigin örnekler yok degil.ben rastladım yada duydum.oladabiliyor yani,olmaz deme :-)

Üye
    ayhan abız Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan abız
    Son Giriş
    10.01-2017
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturan boğaya katılıyorum

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    30.12-2016
    Saat
    03:01
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgi,saygı, anlayış ve herşeyden önce nasip meselesi bu, engelli de olur engelsiz de.
    ''Davul bile dengi dengine'' diyen bile olmuş, yapmayın arkadaşlar, kendinizi başkalarından eksik görmeyin, eksiklik uzuvda değil kişilikte, karakterde olur, kompleks yapmayın, kendinize güvenin.
    Biri sizi sırf engelli olduğunuz için eksik görüyor reddediyorsa zaten onunla bir hayat çekilmez, o kişilikte biri ile evlenmek size fayda değil zarar getirir.
    Benim işitme kaybım var, %40 oranında engelliyim. Eşimin ise hiç bir engeli yok tamamen sağlıklı.
    21 yıllık evliyiz ve biri üniversiteye biri ortaokul son sınıfa giden 2 oğlumuzla mutlu ve huzurluyuz Allah'a şükür.

Üye
    Bozkurt_032 Avatarı

Gerçek Adı
    Kadir
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah daim etsin inşallah @Ufukalp

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

la tahzen ;
    Eskiden engelli olsun isterdim,beni daha iyi anlar mantığıyla...ama artık öyle düşünmüyorum
    demişsin..

anlaşılan başınızdan bir olay geçmiş olmalı ki düşünceniz değişmiş..gerçi dediğiniz binevi doğru..

engelli insan psikolojik olarakda zor olabiliyor.. sağlıklı insanların çoğunda aslında şu var,hayatta bir kez evlencem o yüzden engelli olanla hayatımı birleştirmem gibi düşünceler gelebiliyor ama dile dökemez tabi..vicdan boyutu var.herkesin hakkında hayırlısı olsun..

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp davul bile dengi dengine evet karekter bakımından anlamanızı beklerdim bunu. Mesela ben engelli raporu için girdiğim bu forumda kaldım rapor için müracaat etmedim henüz sürekli takip ediyorum durum budur engel kalpte karekterde olmasın kafi
    @latahzen istisnalar kaideyi bozmaz. Mesela kifoz ameliyatı geçirdiğim için evlenirken buna göre tercih edeceğimi umuyorum ortopedik engeli oşan birinin bir iç hastalığı oşan birini seçmesi mantık evliliğidir bence gayette olumlu tabi evlilikte önemli olan soyu devam ettirmek mi islamı yaşayacak evlat yetiştirmek mi doktor büyütmek mi orda anlaşmalı fikirler

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:44
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

aslında bir çok kişi engel farketmez desede yalandır bence,benim düşüncem engelliyseniz kendinize uygun eş bulmanız daha saglıklı olucaktır,tabiki ufuk abi gibi örnekler mutlaka vardır,ama yaşadıgımız ortamda bunlar çok çok azdır ne yazıkki,mesela ben sonradan işitme engelli oldum,halbuki cihazlarımla rahatlıkla duyabiliyorum,konuşabiliyorum,bu durumda bile 6 yıllık kız arkadaşımdan ayrıldım,kız arkadaşım yadırgamasada ailesi yadırgadı,sonuçta bitti yani,kimseye bişeyler anlatamıyorsun,senin çektigin acılar sana kalıyor yani,sonuç olarak rabbim herkesi vicdanlı ve mutlu olabilecegi insanlarla karşılaştırsın,hani flört filan neysede evlilik bayagı ciddi iş,güzellik filanda farketmez,evlilikte saygı bence sevgiden önemli,sevgi belk birgün gelir biter ama saygı asla bitmez.sonsuza kadar sürer,rabbim herkese hayırlı kısmetler versin inşallah...

Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:00
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hakancan06 Mesajı Gör
    aslında bir çok kişi engel farketmez desede yalandır bence,benim düşüncem engelliyseniz kendinize uygun eş bulmanız daha saglıklı olucaktır,tabiki ufuk abi gibi örnekler mutlaka vardır,ama yaşadıgımız ortamda bunlar çok çok azdır ne yazıkki,mesela ben sonradan işitme engelli oldum,halbuki cihazlarımla rahatlıkla duyabiliyorum,konuşabiliyorum,bu durumda bile 6 yıllık kız arkadaşımdan ayrıldım,kız arkadaşım yadırgamasada ailesi yadırgadı,sonuçta bitti yani,kimseye bişeyler anlatamıyorsun,senin çektigin acılar sana kalıyor yani,sonuç olarak rabbim herkesi vicdanlı ve mutlu olabilecegi insanlarla karşılaştırsın,hani flört filan neysede evlilik bayagı ciddi iş,güzellik filanda farketmez,evlilikte saygı bence sevgiden önemli,sevgi belk birgün gelir biter ama saygı asla bitmez.sonsuza kadar sürer,rabbim herkese hayırlı kısmetler versin inşallah...
    çok doğru..amin

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ufukalp Mesajı Gör
    Sevgi,saygı, anlayış ve herşeyden önce nasip meselesi bu, engelli de olur engelsiz de.
    ''Davul bile dengi dengine'' diyen bile olmuş, yapmayın arkadaşlar, kendinizi başkalarından eksik görmeyin, eksiklik uzuvda değil kişilikte, karakterde olur, kompleks yapmayın, kendinize güvenin.
    Biri sizi sırf engelli olduğunuz için eksik görüyor reddediyorsa zaten onunla bir hayat çekilmez, o kişilikte biri ile evlenmek size fayda değil zarar getirir.
    Benim işitme kaybım var, %40 oranında engelliyim. Eşimin ise hiç bir engeli yok tamamen sağlıklı.
    21 yıllık evliyiz ve biri üniversiteye biri ortaokul son sınıfa giden 2 oğlumuzla mutlu ve huzurluyuz Allah'a şükür.
    senin engel durumun biz bedenseller gibi degil senin dış görünüşünde bir sıkıntı yok yakışıklısında 25 yıldır ben bu eksikliği yaşadım ve yaşattılar..Görmemezlikten görenleri hep gördük biz..sağlam çok kız arkadaşlarım oldu ama hepsinin buluşma noktası yürünmeyecek alanlardıyürüsem yanlarında utanacaklardı

Üye
    interka Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    16:43
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu işler nasip kısmet işi benim eşimin engeli yok bende doğuştan kalça çıkığı var 4 yıllık güzel bir evliliğimiz var 1 çoçuğumuz var. Rabbim herkezin gönlüne göre versin

Sayfa 47 / 59 İlkİlk ... 3743444546474849505157 ... SonSon