Sayfa 46 / 59 İlkİlk ... 3642434445464748495056 ... SonSon
Toplam 872 mesajın 676-690 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Aysun Yaşar Avatarı

Gerçek Adı
    Yaşar
    Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir iki satır yazamadan geçemedim,
    Engelli olan arkadaşlarımız da hatta engelli toplumumuzun çoğunda içine yer etmiş bu korku.Ve bu korkuyu aşılayan malesef yine aynı toplum.Sonuç kültürsüz ve bencil bir bakış açısı olan insanlar aileler.Gözler görsellik seviyor ya kalp bir başka seviyor ne engel tanıyor nede sebep.Sevdikten sonra sağlam ve engelli aşkı yada iki engelli aşkı değişen ne var ki.? kalbi ile sevebildikten sonra.Yapılacak tek şey var.Tutacaksın ellerinden karşılıklı olarak sımsıkı adam gibi güçlüce.Ne kendi engelini nede karşının engelini eleştirmeyeceksin görmeyeceksin.Sadece sevgiyle aşkla bakacaksın bu benim sevdiğim diyeceksin.Çevre senin umrunda olmayacak kimin ne düşündüğü nasıl bir profil gördüğü seni ilgilendirmeyecek işte o zaman hiç bir neden bozamaz bu mutluluğu.Bu arada sadece engelsiz insanlar değil çok kendini bilmez engelli arkadaşlarımız da var.Kendinin engelini diğerinin engeli ile kıyaslayan kendi engelini görmeyip sadece karşısındakini gören.Hal böyle olunca tabi ne değer kalır nede aşk.Biraz klasik olsa da her sağlam bir engelli adayıdır sözü vardır sabaha nasıl uyanacağımız belli değildir ama malesef başa gelene kadar bu söz kimsenin umrunda değildir.Aşk bir korkulu rüya olamaz onu kabusa dönderen insanlar olmadıkça.Bu konu uzar gider dostlar sadece Allah vicdanlı ve adam gibi adamlarla karşılaştırsın yeter.Her insan kendi sınıfında yaşar.Sağlıcakla kalın

Üye
    ZERYAM Avatarı

Gerçek Adı
    songül
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ağzına sağlık aysun hanım keşke herkes zere kadar sizin gibi düşünse

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Ben sonradan %40 engelli biriyim evlendiğimde engelli deyildim 10 seneye yakındır evliyim, birde çocuğum var, onu cok seviyorum Allahın zoruna gitmesin, Evlilik cok büyük sabır gerektiren bir kurum.
    Bir insana verilecek en büyük yükü taşıyorum, bakıyorumda Dayımın kırdığı cevizlere, haklı olduğumu birkez daha anlıyor, bazen isyan ediyorum kaderime, yanlış yorumlamayın Ateis veya Artis deyilim sadece ezilmiş bir engelliyim.
    Evliliğe çok kôtü başladım, kazalar, hastalıklar, izinler, zamanla kimin eli kimin cebine oldu, özgürlüğümden ve bağımsızlığımdan eserkalmadı, evim, arabam gitti çok büyük tehditler aldım, yaralarımı sarıyorum fakat iyileştiremiyorum bir sedef gibi bir behcet gibi hani derlerya salla behcet kalede begovic var, eher siz anlıyacak olduysanız, tabi bu benim kaderim bu benim kadınım,
    Evlilikte önce bağımsızlık ve özgürlük gelir sonra sevgi ve saygı orda yaşar sonsuzadek, Benim kaynanam ve kayın pederim ikiside engelli kaynanam böbrekten kayīnpeder kalpden benim eşimde engelli sedef hastalığı şerefsizliğinde bukadarı diyenler olmuştur belkide boş ver ip inceldiği yerden kopsun, muhafazakar olmak bu olsa gerek, keçi can derdinde kasap et pazarında.
    Sizce benim yaşadıklarım ne gibi bir fikir oluşturdu, karı parası yiyen jigolamıyım yoksa parcala behcet nasılsa annamaz o kulda, kısacası her şeyin hayırlısı öylede olmuyor öylede, yinede bütün engelliler bağımsız ve özgürdür delikanlılardır özgür iradelerine saygı duyulan insanlardır onlar yaşam mücadelesi verirler fakat asla haksızlıha tahammül etmezler haklarını nerden alacaklarını bilirler gerekirse kadıkızına kadar gideriz,

Üye
    bulva Avatarı

Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    22:11
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli biri Olarak Bu Soruya Cevap Vermem Yanlış Olur. Bunu Dürüst Konuşacak Engelsiz Arkadalara Sormak Lazım...

Üye
    Haticenuur Avatarı

Gerçek Adı
    Haticenur
    Son Giriş
    01.04-2016
    Saat
    21:12
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Arkadaşlar ben bir engelli olarak sorarım size illa engelliyiz diye engelli ile mi evlenmeliyiz ?

Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Haticenuur Mesajı Gör
    Arkadaşlar ben bir engelli olarak sorarım size illa engelliyiz diye engelli ile mi evlenmeliyiz ?
    GÖNÜL BU NEREYE KONACAĞI BELLİ OLMAZ..ENGELLİ SAĞLAMLA EVLENMELİ AMA MAALESEF AŞKLAR HEP MUCİZE ADLI FİLMDEKİ GİBİ OLMUYOR.BİZ ENGELLİLERE DEGER VERİLMEDİĞİ İÇİN HERKES KENDİ GİBİ BİRİ İLE EVLENMEK İSTER.ENGELLİ BİR KIZA YADA ERKEĞE KAÇ SAĞLAM ARKADAŞLIK YADA EVLENME TEKLİF ETMİŞTİR.ÇOK AZ SAYIDA OLMUŞTUR ODA ENGELLİ ZENGİNSE BELKİ..BEN ÇOK YAKIŞIKLIYIM CAFELERDE TÜM KIZLAR BAKIŞLARIYLA HOŞLANDIKLARINI İFADE EDERLER AYAĞA KALKIP ONLARA DOĞRU YÜRÜDÜĞÜMDE SURATLARI DÜŞER BU GENÇ GÜZEL ENGELLİ KIZLAR İÇİNDE GEÇERLİDİR..sitemize bir bakın 25-40 yaş arası hepsi bekardır neden acaba...derneklere gidin ordada böyle..kısacası arkadaşlar bizler dengimizi bulmalıyız aşk bu devirde çok karışık gerçek sevgi aşk çok zor ben 25 yıldır bulamadım..Başka amaçlar için ararsanız çok bulursunuz.Araba kullanan çok güzell bir engelli bayana engelli olmadığını zannederek çok laf atılmıştır.Engelli olduğunu gördükten sonra vah vah sakatmış deniliyor..Bizler ayrımı anne ve babamızdan gördükten sonra elin oğlu kızı anası babası insana neler yapmazki..valla dünya iyisi engelli güzel kızlar var ama hepside sağlam aradıkları için evde anası bası kullanmakta onların sakatlık maaşını yada çalışma maaşını yiyerek kullanılmaktadırlar..Hepimiz tüm engelliler kullanılmaktadır..siyasiler belediyeler dernek kuruluşları..sırtımızdan az çakallar geçinmedi..söylenecek çok şey varda söylesen ne yazar öylede gelir geçer..Allah sonumuzu hayır etsin merhametli insanlar çıkarsın karşımıza..engelli hatun sağlam erkek mezara girinceye dek bekleyeceksin..o beyaz atlı prens gelmeyecek elindeki kısmete bak fazla ayrıntıcı olma..Allah yar ve yardımcımız olsun

Üye
    Haticenuur Avatarı

Gerçek Adı
    Haticenur
    Son Giriş
    01.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Allah razı olsun , Evet kısmetimi beklemekten başka çarem yok . Bende de aynı şey geçerli insanlar güzelliğime bakıyor konuşmak için sonra duyuyorlar ki yürüyemiyorum anında uzaklaşıyorlar çok acı bir durum ve can yakıcı . Allahım bizlere yardım etsin .. Sevgi aşk herkesin hakkı lakin bunu biz pek göremiyoruz canımızı sıkan da budur . Selametle iyi günler

Üye
    aliican Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkesin hakkında hayırlısı olsun herkesin bir kısmeti vardır zamanı gelince herkes kaderine yazılanı yaşar saygılar..

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli ile sağlıklı insanın evlenmesi yaşadığımız devirde binde bir ihtimal..hele ki, insanlar görselliğe öyle önem veriyor ki..ha elbette insanın canı kaynaması için az çok yüz güzelliğine falan bakar.. o ayrı..fakat şimdi bi bakıyorsun bildiğin manken arıyorlar.kızlarda aynı erkeklerde aynı.. halbuki karşıdaki insanı güzelleştiren huyları tavırlarıdır. ben bu konuya çok kafa yorardım önceden. sonunda şuna inandım ki sanırım engelli ile engelli evlenmeli..çünkü birbirini iyi anlarlar..ama şuda var engeller birbirini tamamlamalı..mesela biri duymuyosa diğeride duymalı.biri yürüyemiyorsa diğer onun gündelik işlerinde yardımcı olmak adına güç olarak ona yetebilmeli.eğer yetemeyecekse o kişi için daha da zor durum olacaktır.yani yürüyemeyen için zor olacaktır.karşısındakine yük oluyorum düşüncesine girebilir.anlayacağınız bizlerin evlenmesi çok meşakkatli..konuyu açan arkadaşım senin yaşın daha çok genç..bence insanları tanı iyice..bu site onun için en güzel yer..burda engel adına baya olgunlaşırsın.sürekli takıl buralarda..ama tek amacın olmasın..insanlara faydalı olmaya çalış..gruplara katıl. hemcinsinlede tanış karşı cinsinlede tanış..sana samimi gelen ile gelmeyeni ayırt et..söylencek çok söz var ama..en iyisi sen yaşayarak öğren..

Askıda Üyelik
    mkaya64 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer nasibimizde varsa engelliler olarak engelli olmayan biriyle evlenebiliriz ben imkansız olarak görmüyorum inşallah Allah herkesin gönlüne göre verir

Üye
    net az Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında hatice çok büyük engeli olan insanlar var oda iman zayıflığı sizi ta nımak isterdim

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:44
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    3
    Blog Mesajları
    8

Topluma göre engelli ile engelli,çengelli ile çengelli evlenmeli.bu yaygın bir görüş nedense.hatta mümkünse hiç evlenmemeli.hele bir de maaşı varsa ooohh yiyip içip keyfine bakmalı...:-D
    -meli,-malı'ları çokta umursamıyorum artık.nasipten öteye gidilmiyor onu anladım. Eskiden engelli olsun isterdim,beni daha iyi anlar mantığıyla...ama artık öyle düşünmüyorum. Anlayış engelli olmayanda daha fazla oluyor bazen.Gönlüme hitap etmediyse engelli diye o kişiyi kabul etmeye hiç mecbur değilim.ama sanki mecburmuşum gibi davranıldığı oluyor. Gıcık oluyorum

Üye
    Haticenuur Avatarı

Gerçek Adı
    Haticenur
    Son Giriş
    01.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Teşekkürler değerli yorumlarınız için

Üye
    berfa Avatarı

Gerçek Adı
    Berkan Faruk Kurtcul
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bir kaza sonrası engelli kaldım.Tabi ki de insanların size bakış açıları değişiyor ama gerçek sevgiyi bulmuşsanız engelli veya sağlam olması gerekmez bence.Yeter ki kafa da engel olmasın.Nasipte varsa engelli de olsanız oluyor...

Üye
    Haticenuur Avatarı

Gerçek Adı
    Haticenur
    Son Giriş
    01.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Çok güzel bir soru .. Vicdanı olan insan evlenir diye düşünüyorum sonuçta insan olanın başına herşey gelebilir . Bende böyle olduysam karşımdaki kişiş de olmuştur . Ve ben engelli olmasaydım evlenirdim muhakkak..

Sayfa 46 / 59 İlkİlk ... 3642434445464748495056 ... SonSon