Sayfa 45 / 59 İlkİlk ... 3541424344454647484955 ... SonSon
Toplam 872 mesajın 661-675 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ZERYAM Avatarı

Gerçek Adı
    songül
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Çok geçmiş olsun kardeşim yerinde olsaydım o sana
    Niyetini söylemeden ben ona git derdim

Üye
    ahmet28 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim. Gerçek niyetini bilseydim,ilişkiyi bir saniye bile tutmazdım.Fakat o zamanlar soğukluğunun sebebini sorduğumda çeşitli bahaneler üretiyordu. Bende beni çok sevdiğini ve çok iyi bir insan olduğunu düşündüğümden olayın bu boyutunu düşünmemiştim. Olayın özü bu dünyada engelli olmayacaksın, olursan hem kendin hem ailen hayatın boyunca üzülür.

Üye
    ZERYAM Avatarı

Gerçek Adı
    songül
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hiç kimse engelli olmak istemez kaderde ne varsa o gürülür .kadere inanmak lazım.her sağlıklı insan yarının engelli adayıdır bunuda kimse unutmasın.o kiz seni hak etmemişki allah seni onun hayatından çıkarmış hakında bu hayırlıymış kardeşim rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah

Üye
    berkemeteatasoy Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT DOĞAN
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    MARDİN-MİDYAT
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar şu gerçek engelli olunca kısmetimiz kapanıyor.Engelli ile hiç bir sağlam kadın aşık olup evlenmez bazen acıma ile aşk karışabiliyor buna da dikkat etmek lazım,Milyonlar var engelli kadın erkek var hiç bir yerde parkta piknikte sağlam+engelli görmedim..Siteye bakın 35-40 hepsi bekar

Üye
    ZERYAM Avatarı

Gerçek Adı
    songül
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Haklısınız hayat böyle gelmiş böyle gidecek

Askıda Üyelik
    mkaya64 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    21:34
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eskiden olsa engelli olmayan bi kız beni istemeyebilir diye düşünürdüm ama 2 sefer engelli kızla görüştüm evlenme hayaliyle onlar bana şans vermemişti ondan sonra engelli kızlardan soğudum işe girdikten sonra insan dahada sosyal oluyor çok insanla tanışıyor ve ozaman diyosunki hep başkaları ne düşünür diye yaşamışım kendi hayallerimi yoksaymışım insanların içine karışınca çok nazik kızlarında olduğunu öğreniyosun öyle güzel kızlar varki insanlıklarıda güzel kendileride ama engelli mantığı varya işte hep ya kızarsa ya alay ederse yolda yürürken insanlar ne düşünecekmiş kültürü olmayan insanlar böyle düşünür hele bu sitede öyle geri düşünen insanlar varki geçende ben teknik direktör olmak istiyorum ama engelli takımı değil dediğimde yok sende böle düşünürsen bizi kimse insan yerine koyarmı bi dövmedikleri kaldı nede insanlığım hayalim çokmu kötüydü engelli bir vatandaş profesyonel bir takımı yönetiyor görseniz ne düşünürdünüz benim gibi olmak isteyen engelli bir genç de umutlanmazmıydı onun için önce biz kendi kafalarımızı değiştirelim sonra bizi engelliside sever engelsizide önemli olan sevilmek merak edilmek herşey yan yana yürümek dans etmek bel altı değildir

Üye
    burhanettin Avatarı

Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    16:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Valla kankı mi desem, arkadaş kader dostu desem, yoks biz geçmişten gelen enkazı devraldıktan sonraki yönetim kurmayı mı desem bence en güzeli kader dostu.
    Biliyosunki insanların başlarına her türlü musubet geliyor güçlü olmalısın ve çekici olmalısın, öncelikle bu sana verilmiş ödülü son derece iyi kavramalsın ve kendini yeni ebedi yaşama adepte etmelisiniz bunun için ilk olarak sağlığını çok iyi halegetirmelisin adeta Ruhunu yeni bedenine çalıştırmalısınız işte ben buyum diyebilmeli ve dikduruşunu sergilemelisin benden başka hiç kimseden korkma demelisin.
    Biz sonradan engelliler bilmelilerki Allah bizi seçti biz Allahım deyil bir günde öleceğimizi unutmamalıyız, yanı anlarsın inşallah kader dostum yapmamızın kıymetini ne yapacağımızı bizlere kimse öğretemez. Bize Allah dan başka hiç bir şey yardım edemez,
    Spor yap Devletin vermiş olduğu imkânları sonuna kadar kullan bilirsiniz bizlerin adaletten başka hiç bir eşitliğe ihtiyacımız yok kalınsağlıcakla

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

[QUOTE=ahmet28;1624959]

Gerek çevreden,gerek aileden dolayı zamanla insanlar değişiyor.Benim de hayatımda biri vardı.Sensiz yaşayamam ölürüm diyen bir insandı.... Şuan hayatımda yok ve ölmedi de!.düşünün yani...Mühim olan sevgiyi yaşamak değil,taşıyabilmektir.

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben her zaman derim yine sözümün arkasındayım. benim için engelli engelsiz kavramı yoktur aslada olamaz .önemli olan her iki insanın birbirini sevip saygı ve sevgi çercevesinde aynı yöne bakmasaıdır. ben engelli degilim ancak engelli arkadaşlarımın her zaman yanındayım. ben buradan tekrardan söylüyorum. beni seven sayan deger veren biri olsun türkiyenin her yerinde yaşarım. yeterki seven deger veren ayrıca beni ben olduğum için istesin. asla engelli engelsiz kavramı diye bir şey yoktur. bunu unutmayınız.

Üye
    ahmet28 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

[QUOTE=sgurkan;1625155]
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ahmet28 Mesajı Gör

Gerek çevreden,gerek aileden dolayı zamanla insanlar değişiyor.Benim de hayatımda biri vardı.Sensiz yaşayamam ölürüm diyen bir insandı.... Şuan hayatımda yok ve ölmedi de!.düşünün yani...Mühim olan sevgiyi yaşamak değil,taşıyabilmektir.
    Haklısınız.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: berkemeteatasoy Mesajı Gör
    arkadaşlar şu gerçek engelli olunca kısmetimiz kapanıyor.Engelli ile hiç bir sağlam kadın aşık olup evlenmez bazen acıma ile aşk karışabiliyor buna da dikkat etmek lazım,Milyonlar var engelli kadın erkek var hiç bir yerde parkta piknikte sağlam+engelli görmedim..Siteye bakın 35-40 hepsi bekar
    Bende görmedim. Fakat sitede engelli kişilerin engelsiz kişilerle evliliği hakkında başlık var. Orada engelsiz biriyle evliliğe adım atmış engelli kişilerin güzel hikayeleri var.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ZERYAM Mesajı Gör
    Hiç kimse engelli olmak istemez kaderde ne varsa o gürülür .kadere inanmak lazım.her sağlıklı insan yarının engelli adayıdır bunuda kimse unutmasın.o kiz seni hak etmemişki allah seni onun hayatından çıkarmış hakında bu hayırlıymış kardeşim rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah
    Amin.

Üye
    ZERYAM Avatarı

Gerçek Adı
    songül
    Son Giriş
    14.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    urfa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çok haklı sevmek yürek ister o yürekte kolay kolay kimsede bulunmaz

Üye
    Dizem Avatarı

Son Giriş
    28.04-2016
    Saat
    00:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli olanlar bile karşıdaki insanın engelinin derecesi ve içeriğini baz alıyor. engelli arkadaşlar bile böyle yaparken engelsiz insanların yaklaşımına kızmıyorum. ama nişanlandıktan sonra engelli olan bir insanı terketmek insanlığa sığmaz. kurtulduğun için dua etmelisin. ben de olsam hakkımı helal etmem. düşünsene böyle bir engelin olmadı ve bu şekildeki bir ikiyüzlüyle bir ömür geçirecektin. ayrıca burdaki bazı engelli insanların geri kafalı olduğuna katılıyorum. yani en ufak bir kelimede şükret, yok öyle olmaz vıdı vıdıları bitmiyor.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:51
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli olmasaydınız engelli ile evlenir miydiniz? SORUYA BAK Sorusu bile uygunsuz bence Engelli olmayanlar engelliyle evleniyor mu bir çevrenize bakın? Gördüğünüz tek tük olabilir onlarda sağlam evlenip sonradan sakat kalanlar hiçbir aklı başında kız özürlü erkek istemez tersine güçlü, karizmatik ve yakışıklı ister sonuç olarak boşuna sorulmuş bir soru gerçekte gözünüzün önünde çevrenize bakın bu soruyu sormanın bile gülünç olduğunu anlarsınız. Onun için ne özürlü olarak bu hayata gelmek isterdim nede özürlü çocuğu hayata getirmek bence hiçbirinin yaşamaması çok daha iyi en azından geri kalmış düşünsel olarak gelişememiş toplumlar için kesinlikle hiç yaşama gelmemeli...çünkü yaşam o kişiler için ceza gibi oluyor. Artık neyin cezasıysa açık hava hapishanesinde yaşamak istemem. Fikirsel olarak gelişmiş bir toplumda bence bu mümkün ama % vurduğunuzda 5-10 ya çıkar ya çıkmaz bu evliliklerinde ne kadarı gerçek partnerler olup tek parça olarak mutluluğa ulaşmış olarak bir ömrü tamamlar bilinemez... aslında galiba bu konuda yazmak içimi rahatlatıyor sanki üstümden büyük bir yük gitmiş gibi hissediyorum neden böyle hissettiğime anlam veremedim? genede bu konuda düşüncemi açıklamak gerçekten rahatlattı beni.

Üye
    geceyry Avatarı

Gerçek Adı
    TAHİR KARAPÜR
    Son Giriş
    28.12-2016
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    HATAY
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Sürekli bu konudan mail geldiginden ya da psikolojik ama dün rüyam da görme engelli bir bayanla evleniyordum ve çok mutluydum. Çok güzel birisiydi.
    Çok saçma bir konu olmuş. Evlilikte bu konuları sadece beyin engeli olanlar sorun yapar.
    Yani kısaca engelli ile evlenilir. Beyni kıt insanla evlenilmez.

Üye
    ahmet28 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Dizem

Evet.Tek artım, o tip bir insandan kurtulmak.Eksim, hayatım söndü. ''ÇARE KÖK HÜCRE''

Sayfa 45 / 59 İlkİlk ... 3541424344454647484955 ... SonSon