Sayfa 4 / 59 İlkİlk 123456781454 ... SonSon
Toplam 872 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kanka46 Avatarı

Gerçek Adı
    murat çınar
    Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    k.maraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben de öyle sanırdım ayrımcılık olmaz diye ama darbeyi hiç beklemediğim zaman yedim aile basakısından terk edildim

Üye
    Göz_yaşı Avatarı

Son Giriş
    18.09-2006
    Saat
    12:57
    Yaşadığı Yer
    Kars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Soru güzel ama cevabi var mi? inandirici olaur mu yani.
    ama cevabim engelli olmasaydim ve sevse idim evlenirdim diyorum ama burda da ikinci bir soru karsimiza çikiyor demi.Onu sevecek kadar yaklasirmi idim veya yaklasma imkani bulurmuyduk bunun cevabi sanirim biraz zor oluyor.
    neyse yukarida yazdiklarim hep "olsa idim" cevaplar ama degilim demi. onun için de inandirici deil ama bir engelli olarak evlenecek kadar severmiydin derseniz buna kendimin yazdigi bir misra ile cevap vereyim

Yakmak isterim bir ah derse dünyayı
    Çölde yağmur olmak isterim üstüne yağan
    Zemheride alev; buram buram ter akıtan
    Yapamam. Güç yetmez ki
    Ondan sevmem hiç kimseyi

Üye
    lady1260 Avatarı

Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    G.antep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğri oturup doğruyu söylemek gerekse HAYIR,DÜŞÜNMEZDİM.Belki beni korkak bulabilirsiniz.Toplumun baskıları,günaha girme korkusu,engelinden dolayı her şeyi paylaşamama endişesi falan.Aşk yetmez gibime geliyor.

Üye
    fgrsu Avatarı

Gerçek Adı
    Figen
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya ben nasıl farketmemişim burayı benimle bu kadar ilgili bir konu olmasına rağmen
    bende engelli olmatyan biriyle evliyim ve kazadan sonra evlendim gördüğünüz gibi engelleri önce beynimizde aşmamız gerekiyor son derece normal bir evliliğimiz var ben evde her kadının yaptığı günlük işleri yaparım özellikle mutfağıma kimseyi sokmam
    sonra mesela çok gerekmedikçe eşim benim sandalyemi itmez çünkü ben rahat gidemem birisi itince sanki özgürlüğüm kısıtlanıyor bir konuda yardım gerekirse isterim eder ama onun dışında hiç farklı davranmaz bana ve yakın çevremin hepsi öyledir yeni tanıdıklarım fazla ilgi gösterir ve sonradan benim yapımı anlayıp onlarda mormal davranırlar
    yani gördüğünüz gibi arkadaşlar bu kadar örneği varken engelli -engelsiz birlikteliklerinin daha fazla kuşkuya gerek yok sanırım
    yalnız birde şu var ki bu konu beni çok rahatsız ediyor bazen programlara çıkıyor bu çiftler sunucu başlıyor demogojili konuşmalara hesapta övgü dolu sözler ama ana tema acındırma politikası ve bence günahları boynuna ama bunlar para için çıkıyorlar bu programlara
    Bence bir programa çıkıldığında ana tema engellinin hayatı olacaksa eğer toplumsal konulara değinmeliler diğer engelliler için de bir şeyler yapacaklar çıkmalılar yada engelini ön plana çıkarmadan ne yaparsa yapsın
    Ama artık bizde de gelişmeler var mesela dizilerdeki engelli kişiler eskiden yalnızca engeli ile ilgili rol yapardı artık zamanla onun engeli ile ilgilenilmiyor başka temalar kurulabiliyor onun üstüne ama hala mucize veya bir ameliyatla ayağa kaldırıyorlar o başka neyse yine çok konuştum akşama görüşürüz arkadaşlar

Üye
    KırımTilkisi Avatarı

Gerçek Adı
    Ergül Karakoç
    Son Giriş
    29.09-2015
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben eşimi çok seviyorum, eşim engelsiz olduğu için bana nasıl kabul ettiğini hala aklımdan düşmüyor.

Üye
    Tunay Yavuz Avatarı

Son Giriş
    22.02-2012
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neden olmasın ama bende tabirimizle sağlam biriyle evlendim

Üye
    Aki Avatarı

Son Giriş
    05.10-2011
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlk çıktığım bayan hafiften aksıyordu. Çevremin verdiği tepkilerden dolayı ondan ayrıldım. Sonradan engellsiz 2 bayanla daha çıktım. Ama onların benimle neden çıktığını anlamış değilim.

Üye
    patul Avatarı

Son Giriş
    24.09-2006
    Saat
    11:57
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gönül ferman dinlemez önemli olan ruhun birbirini tamamlaması. Sakatlık beyinde başlar . Bedendeki sakatlık engel sadece belli bir anın yaşantısını kısıtlamaktan başka birşey değildir.

Üye
    Baris Gurol Avatarı

Gerçek Adı
    Barıi
    Son Giriş
    24.11-2005
    Saat
    17:08
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

EVLENIRDIM

eger evlenmeye karar verdiysem karsimdakiyle mutlu bir yuva kurup kuramayacagimdan baska birsey dusunmezdim, mutlu olacagima inanmadigim biriyle evlenmezdim, beni sadece bu engellerdi..

Üye
    tenji Avatarı

Son Giriş
    03.03-2007
    Saat
    22:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelli değilim ve bir engelliyle evlenirim.

Üye
    dinmeyen Avatarı

Son Giriş
    09.06-2010
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilk önce o kişiyi ne kadar sevdiğime bağlı olurdu cevabımın net olması için bir de cevap çok seviyorum olursa o kişinin ne kadar engelli olduğu da önemli yani benim bakımıma ne kadar muhtaç olduğuna da bağlı öyle ya ben bir erkek olarak ona ne kadar bakabilirim öyle ya işe nasıl gidebilirim benim bakımıma fazlaca ihtiyacı varsa ama ben her hangi bir yere gittiğimde gözüm arkada kalmayacaksa seve seve evlenirdim

Üye
    dinmeyen Avatarı

Son Giriş
    09.06-2010
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu arada 18 li yaşlarımdayken sağ elinde 3 parmağı olmayan bir kızı çok beğenmiştim o kadar istedim onunla arkadaş olmayı ama bana yüz vermedi ama çok güzeldi yaaaa

Üye
    SagopaKajmer Avatarı

Son Giriş
    04.05-2005
    Saat
    21:59
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aşk...evet adı aşk hiç birşeyin önüne gecemiyeceği hatta yaklaşamayacağı birşey...aşk Engel Tanımaz.Oyüzden rahatlıkla engelli birisiyle evlenebilirdim huzuriçin mutluluk için ve tabiiki aşk için.

Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben evlilikte kişilerin engelli olmasının sorun teşkil edeceğine inanmadığım için, bir an bile düşünmezdim, yeterki seveyim...

çevremde bu tarz sohbetler döndüğünde engelli arkadaşların yine kendileri gibi engelli biriyle evliliğe daha sıcak baktığını görüyorum. Ben ise bunun tam zıttını düşünüyorum. Mutlaka taraflardan birinin engelli olmaması gerekiyor, en azından Türkiye şartları gereği...

Maddi imkanlar çok musaitse bu da problem olmaz ama..

saygılar, sevgiler

Üye
    Laus_Deo Avatarı

Son Giriş
    22.08-2009
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    Erdek
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bence bu konu bir görüş meselesi. Hatta hayata bakış meselesi.Ben Engelli değilim. Yani Tabiki bende tarama özürlüyüm. :shock: :P Ama yapçak bişi yok. Beni seven öle sevdi.

Hııı soru tamam şimdi öle sevmek.

Her İnsanın fasollu tarafları illaki vardır. Kiminde az kiminde çok,kiminde görünür, ve kimindede görünmez Psikolojik olaylar...

Senin için engel olan bir konu benim için engel teşkil etmez. bu olay ekonomiye,yaşam tarzına ve en önemlisi insanın kşiliği ile ilgili bir durum.

Bazen çeşitli ortamlarda ve sohpetlerde bu konu sıkça gündeme gelir. bazı arkadaşlarım. ( Ki Bunların içinde Engelliler Çoğunlukta ) Şunu söylerler;
    Davu Dengi Dengine.....
    Ben bu Anonim Değişe pek katılamayacağım. Çünkü. Birkere Kendimi Davul Olarak görmüyorum.İkincisi Benim Yaşam felsefem buna müsait değil. Daha önce Engelli Bir Kimsenin Otomobil sürmesi ile ilgili Forma Bir Link vermiş ve Orada Wendy Diye bir bayanın neler yaptığını görmüştünüz...

Wendiy engelli bir beyen olmasına rağmen Engeli olmayan bir beyle evlenmiş ve mutlu bir yuva kurmuşlardır.

Ben Hiçbir fark göremiyorum doğrusu.
    Birde Şöyle bir bakın,Hiç kimse Ben engelli olayım demez herhalde. Bu Bizlerin kazanmak istediğimiz olgu değil. O zaman Gayet doğal olan bu durumu evlilik gibi sadece ve sadece iki kişi arasında geçen çok özel bir durum olarak kabul edip onları kutlamaktan başka yapabileceğimiz birşey gelmez elimizden.

Bence Mutluluk ve Uzun Sağlıklı ve mutlu bir yaşam Herkezin Hakkı.Bu hak Engelli yada engelsiz ayrımı yapmadan düşüneceğimiz bir olgu olmalı.

Sorunun Kişisel boyutunda Benim alacağım tavır. Tamamen Duygusal ve tepkisel olurdu.Ayrım yapmadan gizemli temasın olmasını beklerdim.

Nitekim Ölede oldu. Eşim İle aramızda Boy ve Kilo olarak oldukça fark var. Eşim 1.50 ve 42 Kg. Ben 1.86 ve 94 Kg.Veya en azından başkaları öle diyor.EEE Başkaları öyle diyor diyede Aşkımı değiştirecek halim yok yani.Onu ilk Gördüğüm an aşık oldum.ve herşey öyle başladı.

Çünkü benim için Boyun Kilonun yada başka bir şeyin önemi yok.NE SAĞLAM İNSANLAR VAR AMA KAFALARININ İÇLERİNDE BEYİNLERİ YOK!!!

Saygılarımla cem

EVLİLİK BİR YAŞAM FELSEFESİDİR.
    Vallahi Anonim.

Sayfa 4 / 59 İlkİlk 123456781454 ... SonSon