Sayfa 33 / 59 İlkİlk ... 2329303132333435363743 ... SonSon
Toplam 872 mesajın 481-495 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Geçmesin bacım içinden öyle şeyler sen yaşamana bak tadını çıkar hayatının evlatlarınla eşinle yaşadığın her anın tadını çıkar..

Kuruntu yook yasaklıyorum sana dermişim.. İnsan elindeki güzellikleri zehir etmemeli kendine..

Bu yalan dünyada sıkıntısız hiç kimse yok bende karamsarlığa düşüyorum bazen ama değmez yani biliyorum..

Üye
    eva Avatarı

Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    20:00
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serap_vuu;

canım benim yaaaa
    allah herşeyi o güzel yüreğine göre versin inşallah o güzel yüzün hiiiiiiç solmasın (amiiiiiiiiiin )

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim bacım Allah tüm bekarların gönlüne göre versin evli olan engelli arkadaşlarımında yuvalarını korusun kem gözlerden..

Dilleriyle yuva yıkan tiplerden..

Herşey insanlar için deyip detaylara fazla takılmamak lazım bence.. Engelli-Engelsiz evliliği olur olur olur anam bal gibi olur diyorum son olarak..

Geyiğe çevirmeyelim konuyu kızmasınlar sonra bize..Nokta..

Üye
    baxter Avatarı

Son Giriş
    13.10-2010
    Saat
    20:44
    Yaşadığı Yer
    Mars
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayat tecrübeyle sabit değildir. Aksine hayat sürprizlerle doludur. Sadece iyi olan bitenden söz etmiyorum. Belki başınıza gelip geçen olayları tecrübeyle sabittir deyip atıp tutabilirsiniz fakat hayat öyle değil. Yaşlıları düşünün, yaşlandığınızı ya da. Belki tüm hayatın boyunca sağlıklı olduğunda 70ine vardığında sen duymazken eşin görmeyecek, sen ona gördüklerini anlatıcaksın o sana duyduklarını. Evliliğin asıl temel yapısı budur, insanlar hayatlarının ilerleyen bölümlerinde "hayat arkadaşı" mayetinde en yakınına tutunmak ona sarılmak, onunla hayatı yaşamak, bir cana ortak olmak..

Ben hala birbirine deliler gibi aşık bir sürü çift tanıyorum. Bu tamamiyle dayanışmadan kaynaklanıyor ve bu dayanışma aralarında ki saygıyı sonrada aşkı canlı tutuyor. Bu konunun herkesin aklında bambaşka fikirler ortaya cıkarması olası çünkü herkesin evlilikten beklentisi öyle farklı ki.

Son olarak, bir anne tanıyorum çocukları ile yapayalnız yaşıyan, kimin sağlık kiminin başka problemleri olan. Ama o anne ben çocuklarımla evliyim diyebiliyor, çocuklarından biri hiç yürüyemiyor, diğeri doğuştan görmüyor. Babaları gibi kaçıp gidebilirdi belki doğduklarında engellerini öğrendiği an bir cami avlusuna atabilirdi ama herşeye rağmen daha sesini bile duymadığı çocugunu seviyor. Peki bu neden? Kabullenmişlik, insanlar birbirlerini her haliyle sevebiliyor, siz sevmeyip istemeyebilirsiniz ama gerçek olan ve sabitlenmemiş sürprizlerle dolu hayatta bu iş böyle yürüyor.

Üye
    atilla atav Avatarı

Son Giriş
    17.07-2009
    Saat
    16:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgi kalpte olduktan sonra tüm engelleri aşardık diye düşünüyorum yani ben evlenirdim

Üye
    lavinia Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cripton..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

neden olmasınki?? kimseyi eleştirmek veya kimsenin fikrini yargılamak için yazmıyorum bunları ama engelliyle engelsiz neden evlenemesinki?? bunu öyle boş laf olsun diye de yazmıyorum inanın çok düşündüm.. benim henüz bi engelim yok ama kalbim war.. sevmek geçici bişey değildirki.. geçici olan aşktır.. birine hayır seninle olmaz diyosam bunu onun engeline bakıp veya daha da güncelleştirelim kariyerine,kılık kıyafetine bakıp olmaz demiyorumki.. insanlık lazım,sevgi lazım,anlayış lazım.. gerçekten sevebileceğim ve de beni çok sevdiğine inandığım biriyle neden olmasınki?? düşüncelerimi kiminiz doğru kiminiz yanlış bulucaksınız ama şimdiki tüm düşüncem bu..

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ben kimseyi anlamıyorum ya.size içtenlikle soruyorum.kendiniz engellisiniz yanınızda bir engelliylen dolaşırken nasıl hissediyorsunuzki bunu normal bir insan için düşünün.evet seversin aşık olursun evlenirsin sevgi bititği zaman neyapacaksınız.tabiki bu benim fikrim.herkesin fikrinede saygım var.

Üye
    lavinia Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cripton..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam hadi diyelim sevgi de aşk da bitiyo ama sevgin bitebiliyosa karşındaki kişi engelli diye bitmezki.. normal birisiyle evlendin sevgin bitti diyelim o zaman ne yapıcaksınız? ikisi de aynı kapıya çıkıcaktır düşündüğümüzde..

Üye
    RenaL Avatarı

Son Giriş
    21.01-2012
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çetrefilli bi soru..zamanında karar vermek ve kişiye bağlı derim ben. fakat karşı da değilim açıkcası. kimi kaldıramaz mücadeleyi..evlilik farklı bir platform çünkü..platform diyorum çünkü hep birşeyleri tartışarak orta yol bulunuyor..

ben diyaliz hastası ve şu anda nakilli olan biriyim. eşim biz daha flört ederken biliyordu diyaliz adayı olduğumu. fakat kabul etti..evlendik 2 yıl sonra diyalize başladım tam 5 yıl girdim. 3,5 yıllık nakilliyim ve 6 aylık bi oğlum var. anlatması ne kadar kolay değil mi? yaşaması atlatılan badereler öyle değil ama.. her şeye rağmen benim yanımda olduğu için Allah ondan razı olsun.

diyeceksiniz ki engelli değilsin.! inanın uzuv kaybı kadar organ kaybı da çok zor...

arkadaşlar bizim gibi özel durumu olan insanlarda AŞK yoktur..çünkü o geçicidir. var olan SEVGİ dir. sevgi de vefa ile yoğrulmuştur.

not: dün 10. evlilik yıldönümümüzdü ve 1999-2009 hayat icmalimizi yaptık, herşeye rağmen sevginin kazandığını bir kez daha gördük..

SEVGİlerimle..

Üye
    lavinia Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cripton..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah mutluluğunuzu daim etsin renal..

Üye
    RenaL Avatarı

Son Giriş
    21.01-2012
    Saat
    16:08
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lavinia;

teşekkür ederim..mutlu olmayı hakeden herkesle beraber inşallah.

Üye
    FUAT74 Avatarı

Gerçek Adı
    fuat
    Son Giriş
    08.02-2012
    Saat
    18:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul/ümraniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence bu konu gerçekten her açıdan çok özel bi durum ön yargılardan ziyade ortak yaşamı paylaşıp sürdürmek ve kişilerin birbirlerini tamamlayabiliyor olması çok önemli, sevgi etkileşim olmadan zaten bütün bunları konuşmak yersiz ben daha yakın bi zamana kadar engelsiz biriydim ama bütün bunlar geride kaldı hayat herşeye rağmen devam ediyor iyisimi mutluluğu yakalamak amaç olmalı...............

Üye
    zorlu Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    23:43
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seviyorsam ve birbirimize yetebileceksek ne olursa olsun engel tanımam

Üye
    miremur Avatarı

Gerçek Adı
    Emrullah
    Son Giriş
    08.11-2016
    Saat
    22:22
    Yaşadığı Yer
    Adana/yüreğir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Gerçekten oldukça önemli bir konu engellilerin evliliği...Ben %80 hanım % 80 ikimizde hiç yürüyemeyen sakatız.Görücü usulu oldu.Eşimin ve babasını annem zor ikna etti.25 yıl üç kızımızla mutlu bir beraberlik.Gerçek şu ikimizden biri sağlam olsaydı bu evlilik olmazdı.Görücü veya aşk, engelli çok hafif olanlar, erkek veya bayan farketmez evlenebiliyor.Ama ağır engelliler sağlam biriyle çok ıstisna dışında olmuyor.Çünki sağlam sahsın ailesi karşı çıkıyor.Evlendikten sonra çevredekilerde taktir ediyor ama bir mana teşkil etmiyor.Bizi tanımadan her sağlamda olumlu olumsuz bir ön yargı mutlaka var.Bizleri tanıyıp arkadaşlığımızı görünce yinede belirli bir sınırda kalıyor,çünki olarla dans edemeyiz.Kırlarda koşamayız.Beraber yüzemeyiz.Kendimizi hayatın gerçekleri dışında tutmamalıyız.Keşke hep duygular mantığın önünde olsa..!

Üye
    hulya06 Avatarı

Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    12:05
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben olsam engelli biriyle evlenmezdim ben engelliyim normal biriyle bile evlenmek istemiyorum çünkü anlaşmak çok zor farklıyız

Sayfa 33 / 59 İlkİlk ... 2329303132333435363743 ... SonSon