Sayfa 30 / 59 İlkİlk ... 2026272829303132333440 ... SonSon
Toplam 872 mesajın 436-450 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kenan06 Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    19.10-2012
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar
    Bende sol hemiparezi rahatsızlığı var. Bundan 10 sene evvel şu anki eşim ile tanıştım ve 8 sene oldu hayatımızı birleştireli. Eşimde herhangi bir rahatsızlık yok. Çok şükür ki aramızda bugüne kadar engelin konusu dahi geçmedi. İnsan sevdikten sonra hiç bir şeyi gözü görmez. Yüce Rabbime çok şükür ki Şuan elinizden öper sağlıklı 2 tane erkek çocuğum var. Allahım evlenmek isteyenlere güzel hayırlı mutlu yuvalar, çocuk isteyenlere de nur topu gibi sağlıklı evlatlar bağışlasın.

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

evet güzel örneklerimizde var ama benim cesaretim yok.ama herşeyden önemlisi insan olması allah korkusu olması gerisi gelir diye düşünüyorum.ben bu yaşıma kadar hala gerçek bir insanla karşılaşamadım ama neyse.

Üye
    lavinia Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    cripton..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ewet ya ne güzel yaşam hikayeleriniz var aslında.. Allah mutluluğunuzu bozmasın kenan.. sudenur sen de umutlu ol azcık şimdiye kadar tanımadıysan bundan sonrada tanımıycaksın anlamına gelmezki bu.. hepinize mutlluluk nasip etsin Allah.. amin..

Üye
    ottobock Avatarı

Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

değerli arkadaşlarım sağlam birinin engelli birisiyle evlenmesi konusunda benim düşüncem tabiki sadece bana ait sanırım daha çok bayanlar özveride bulunuyor ben ortopedik engelli bir arkadaşınızım ve eşim normal onun gösterdiği özveriyi ben gösterirmiydim hayır ne yalan söyleyim göstermezdim

Üye
    egecan06 Avatarı

Gerçek Adı
    ege erdoğan çelik
    Son Giriş
    29.05-2015
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    ankara /mamak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

busoruyla cok karsılastım ben de dusundum acaba dedım yanımdakı ınsan benden utanırmı dıye cp bulamadım cvp bunmayan sorular hep olumsuz yanıtır

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sayın ege arkadaşım bende sizin gibi düşünüyorum.ben yanımda bir engelliylen dolaşmak istmezdim. bunuda karşımdaki kişi düşnürse saygı duyarım.

Üye
    ömürhan10 Avatarı

Son Giriş
    29.08-2009
    Saat
    17:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben suan engelli olduğum için evet diycem ama benn sağlam biriyle evlenmeyi düşünmüyoru cunki ben yanmışım zate başkasını niye yakıyım

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

Alıntı yaptığınız yazımın devamını (Birkaç mesaj sonrası) okudunuz mu acaba?(!)

Üye
    A_GEYiK Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    20

Allah'tan hafızam çok iyi, ne yazdığımı doğru hatırlamışım. Alıntı yaptığınız mesajım 1 Haziran 2006'da yazılmış, 11. sayfada idi. Bir bakıma iyi, 3 yıl önce yazılan mesajların okunuyor olduğunu bilmek güzel.

A_GEYiK isimli üyeden alıntı:
    Bir çok kız arkadaşım oldu. Hepsi de sağlam diye nitelendirdiğimiz kişilerdendi, ha bu arada özürlü olanları vardı ise de ben farketmedim, görmedim. Beni kız arkadasımla beraber yürürken görenler her halde bir çok kişi beşik kertmesiyiz diye de düşünmüştür.

Ben şunu anladım ki önem vermiyoruz desek bile fiziki görünüm son derece önemlidir. Saf bir şekilde düşündüğümde ben bile özürlü biriyle beraber olmam. Ha şu var ben kendini özürlü hisseden biriyle beraber olmam. Beni sevecek olan kişi beni öyle sevmeliki onun yanındayken ya da yanımda olmadığı anlarda bile kendimi özürlü hissetmemeliyim.
    Alıntı:
    Menekşe isimli üyeden alıntı:
    Biz kendimizi birbirimizden dışladığımız sürece.Normal insanların da bizleri dışlaması gayet normal ve açık

A_GEYiK isimli üyeden alıntı:

Biz kimiz?
    Aklıma hemen şu soru geliyor. Benimle evlenmeyi düşünen bir kişi ben engelliyim diye mi benle evlenecek? O zaman benle evlenmeyi hiç düşünmesin bile. Yoksa "ben" olabildiğim için mi evlenecek?

Ben engelliyim diye asla bir engelliyle evlenmeyi düşünmem. Davul bile dengi dengine mi çalacak?

Üye
    efovcan46 Avatarı

Gerçek Adı
    efkan
    Son Giriş
    25.03-2010
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    izmir/bornova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şayet kişinin kafasında engel yoksa ve sevmişse evlenir engel tanımaz.ben 2 yıldır evliyim ve çok mutluyum kendim engelliyim ama eşim sağlam.bana söylediği ben senin yüreğini sevdim.gerisi hikayeee....

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yüreğini seviyorsun ve nişanlanıyorsun. sonra engelli kişi yüreksiz, kişiliksiz, şerefsiz biri çıkıyor o zaman ne yaparsın. böle biri var. yaşanmış bir olay...
    içine girmeden kimsenin içini bilemiyorsun...

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

a_geyik haklısınız ama bende söylüyorum.bana göre biz hayal kuruyoruz "söylemişssin asla engelliylen evlenmezdim "diye.tamam bunu her yönden dengesi kastetmişssin bile.ama mantıklı düşünmek gerekiyor bence

Üye
    thedarkest21 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Güzel soru,evlenmezdim.

Üye
    ALİ İMRAN Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    18.07-2016
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    karaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zehirliyaprak herkez aynı değil ki kötülerin oldugu kadar iyilerde var bence engelli engelsiz evlenmesi normal bişey kendimizi soyutlamamız gerekiyor

Üye
    yamuradam82 Avatarı

Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    02:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bundan 2.5 sene önce bir kızla tanıştım internette ve msn tlf derken arkadaşlık sürüp gitti
    o bana anlatıyodu derdini ben ona genelde engellinin derdi çok olurya inanın onun benden
    çok derdi oluyodu erkek arkadaşları ailesi falan filan bundan 15 gün önce bana bir şarkı yolladı
    ve hala anlamadınmı dedi ben bir ilişkiye başlamak istemiyordum onla iyi bir arkadaştı
    çünkü ama o gece ne olduysa oldu başladık tabi 2 gece aşkı yaşadık ama ona dedim ateşle
    oynuyoz bak senin manivi özgürlüğünü kazanmadan olmaz bu iş bu 2 gece oyuna devam etti 3 gece galiba aklı başına geldi bana benim moralim çok bozuk
    eski sevgilisinin doğum günüymüş benim doğum günüm neydi dediğimde hatırlamıyordu
    bile biz en iyisi artık görüşmeyelim dedi hay hay dedim hayat bu ya dedim beni bir yerde görürsen slm vermem slm da verme
    herşeyini sildim resimlerini tlf msn ne varsa hayatımda haa diyeceksiniz cahil bir kızdır filan
    hem grafiger hemde hemşire idi ama zaten ona aşık olmamıştım erken bitti allahtan.

sağlam ve engelli kişinin bir arada olması olur ama şu şartlar olmazsa olmazlar bence
    1 aşk
    2 maddi özgürlük 2 tarafında
    3 manevi özgürlük bu sağlam kişi için geçerli baskı onda olacak
    4 2 den alıntı 2 tarafın maddi özgürlük deme sebebim yine sağlam kişi için o engelli
    ile parası için deme fırsatı olmuyacak ki bunu engelli kişide sölüyebilir nede olsa
    insan oğlu çiğ süt emmiş
    benim düşüncem bu arkadaşlar

Sayfa 30 / 59 İlkİlk ... 2026272829303132333440 ... SonSon