Sayfa 28 / 59 İlkİlk ... 1824252627282930313238 ... SonSon
Toplam 872 mesajın 406-420 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    chucky's girl Avatarı

Son Giriş
    29.06-2009
    Saat
    13:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,

Yakın zaman önce yazmıştım, engelli birine aşık olduğumu. Yedi ay önceydi ve onu görür görmez aşık olmuştum. Yedi ay boyunca ona yakın olabilmek için çok uğraştım, böylece dört defa görüşebildik. Birkaç hafta sabahlara kadar telefonda konuştuk, arada bir msnden konuştuk, görüştüğümüzde çok yoğun duygular yaşadık ama arkadaşlığımızda bir ilerleme olmadı. En son üç ay önce bana bası yaraları olduğunu ve bu yaraların baharda iyileşeceğini (daha önce de olmuş ve geçmiş) söyledi ve bu durumdayken benim onu görmemi istemediğini söyledi. Son olarak da 'seni seviyorum, beni bekle' dedi. Ben de, o beni hiç aramadığı halde (zaten ben aradığımda kesinlikle telefonu açmazdı, hep o arardı) üç ay bekledim. Ortak bir tanıdığımızı arayıp durumunu soruyordum ve en sonunda yaraların iyileştiğini öğrendim. Bir süre daha bekledikten sonra mesaj attım ve 'yaraların iyileşti, bahar da bitmek üzere, seni seviyorum beni bekle demiştin ama aramıyorsun, ben yedi aydır sabrediyorum, mayısın sonuna kadar sabrederim sonra ben yokum' şeklinde yazdım. Bunun üzerine hemen beni arayıp benden süre istedi. Ben de ne kadar ve ne için istiyorsun diye sordum ama cevap alamadım ve telefonu kapattı. Ben de 31 mayısta ortak arkadaşımızı arayıp onda kalan yüzüğümü getirmesini istedim, o da arayıp neler oluyor diye sormuş ama o pek birşey söylememiş ve yüzüğü gelip almasını söylemiş. Başka biri mi var veya bana karşı birşey hissetmiyor mu diye sordum ama değilmiş, durumundan dolayı benimle görüşmek istemiyormuş fakat bunu bana söylemedi bile. Her şey olacağına varır, belki de böylesi daha hayırlıdır ama yine de çok üzgünüm. Engelleri öne sürenler sadece engelsizler değil yani. Benim de sabrım tükendi sonunda :-(

Üye
    gulenyuz Avatarı

Gerçek Adı
    gülen
    Son Giriş
    04.07-2010
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    olmak istediğim yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ne aşklar gördüm engelleri yıkıp geçen!!ne engeller gördüm aşkları yakıp giden!!herşey nasip bana göre.........

Üye
    elif_kız Avatarı

Gerçek Adı
    melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:12
    Yaşadığı Yer
    türkiye en güzel ili.
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben bukonuda söyleyecek hiç birşey bulamıyorum inannın kararzısım.artık emin değilim.herşeyden önce belki insan olmasıdır.diye düşünüyorum

Üye
    pınar ve özgür Avatarı

Son Giriş
    23.02-2011
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Seven evlenirde , yeterki başımızdaki büyükler engel olmasa

Üye
    ikinci bahar Avatarı

Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    22:45
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aa engelli olmasaydım kesin bi engelli ile evlenirdim isteyen olsa şimdi bile evlenirim de(
    hayatım boyunca o nu taşırdım,
    sorumluluğunu alırdım,ben insan üstü bir sevgi duyardım.
    o da şımarırdı çünkü görevi yapıcak tabi ki diye düşünür ve yüklenirdi.
    yürümediği için veya yetersiz olduğu her durumda kaprisler yapardı ben de
    ''ayyy canım üzülme ben seni seviyorum ya önemli olan bu derdim''.
    ne güzel hayatımız olurdu , en basit eş dost arkadaş gezmelerinde seyehatlerde
    hep o nu ve gidilecek yerdeki merdivenleri ya da nasıl rahatca sorunsuzca çıkabiliceğini düşünürdüm.
    bu benim asli görevim olurdu. ben hacıyatmaz olduğum için ivme yaparak tavan yapmış psikolojimle hep destek olurdum .
    sonra bi bakardım yaşlanmışım kıymet bilmez sakatın biriyle bi ömrü yemişim.
    kıymet bilse de bana yük olduğu için bende vicdanenen kendimi adadığım için geçmiş gitmiş ömür.
    böyle mutlu olurduk ne güzell.

Üye
    nüans Avatarı

Son Giriş
    19.05-2016
    Saat
    21:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben vakti zamanında evlenmezdim demiştim ama ne zaman hangi sayfada demiştim araştırmadım :-) cevabım hala aynı. ikinci baharın yazısı çok duygulandırdı beni belirtmek istedim. Sen bu iyi niyetini sürdürürsen eminim karşına çıkacak :-D Allah gönlüne göre versin inşallah ;-)

Üye
    minerva Avatarı

Gerçek Adı
    Hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    6

İkinci bahar'ın yazısında yine göndermeler var amma sonunu mutlulukla başlamış,bende o şekilde anlamak istiyorum.(Bayan Polyanna yine iş başında anlayacağın Bahar hocam)
    Engelli birisi olarak inanın bu soruya objektif cevap vermek mümkün değil.Hayatı hep engelli yaşamış,engelsiz bir insanda nasıl bakar bizlere,ne düşünürü çokda hissedemeyen birisi olarak evet,aşık olur evlenebilir de diyemem hayır,asla evlenemez de diyemem.Engelsiz kişinin hayat görüşü,düşünceleri,duyguları,aile baskısına ne kadar boyun eğip,eğmeyeceği ve aklıma gelmeyen bir takım kriterler belirleyici olurdu sanırım böyle bir evlilikte.

Üye
    empatizan Avatarı

Son Giriş
    08.08-2016
    Saat
    22:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yazına bayıldım ikinci bahar.
    Yalnız şunu bil ki erkekler sağlam da olsalar, pek çok konuda “görevi, yapacak tabi ki diye” düşünmek üzere programlanmışlar.
    Kadınlar her halükarda anlamsız bir adamışlık içinde tüketiyorlar ömürlerini. Ya da bir noktada uyanıp “yetti bea” diye isyan bayrağını açıyorlar (tecrübeyle sabittir).
    Anne ve babanın ilişkilerini düşünsene. Muhtemelen onlar engelli değiller. Özveride bulunan, kapris çeken, bir sürü angaryayı asli görevi olarak üstlenen taraf hep anneler değil mi
    Üstelik yürüyemeyen bir erkeğin merdiven sorununu niye sen düşüneceksin ki, bırak kendisi düşünsün, çözüm üretsin.
    Engellilerin merdiven inip çıkmasına yardımcı bir sürü alet edevat var. Çalıştırsın kafayı, sıksın paçasını, para kazanıp alsın hayatını kolaylaştıracak zamazingoları değil mi ama

Üye
    pınar ve özgür Avatarı

Son Giriş
    23.02-2011
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bahar aklımı karıştırdın..... seviyorsan tabiki yaparsın o dediklerini ama cidden ya kullanırsa ay ben ölürüm o zaman heralde , empatizan da yazmış valla hepiniz gözümde şuan bi dev oldunuz ben ezildim sanki aranızda........

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: rekli Mesajı Gör
    bende gülen kız gibi düşünüyorum.sevgi bütün kusurları örter yeterki sevmesini billl
    sevgi hiçbir şeyi örtmüyor. Ne kadar seversen o kadar karşındaki insan rahatsız oluyor ve sana zarar veriyor.
    Bu zamanda sevgi, aşk, evlilik ölmüş...
    Her ikisi ilede evlenmemek gerek.

Üye
    tsm Avatarı

Son Giriş
    19.07-2016
    Saat
    22:37
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben engelliyim pınarımı çok seviyorum ve yaşıyorum.engellimii aşmışım daha neleri aşarım ben

Üye
    mixology Avatarı

Son Giriş
    05.07-2009
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aşkın gözü kördür.şahsen kız engelli olsun insanın aradığı bi bakış vardır.insanın içine işler o zaman arada ne engel kalır nede bi şey

Üye
    adil korkmaz Avatarı

Gerçek Adı
    mk
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sene 1995 amcamın evlilik çağında iki kızı vardı babamlar büyük kızı bana istemişler kız kabul etmedi ben evlenmem engeli olduğu için değil evlenecek olsaydım alırdım hala bekar.
    tartışmalar sürerken küçüğü babasına benimle amcamın oğlu evlenirse ben evlenirim ve bana anlattılar durumu
    bende ALLAH derim böylece engeli olmayan eşim ben engelli olduğum halde benimle evlendi şu anda çok mutluyuz iki çocuğumuz da var biri kız biride oğlan
    inancınız olsun şuanda sorduğumda aynı şeyi tekrar yaparım ve hiç ama hiç pişman da değilim olacağımıda sanmıyorum diyor............

Üye
    KOKO1968 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    13:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili arkadaşlar,

bu konuda şuna inanıyorum ki,

sevginin aşkın ne engeli ne sorunu var o sadece hissedilmek paylaşılmak ister onun en yakın arkadaşıda saygıdır.

Işte bu ikisi birleşince dünya çook güzel olur ve olmakta o kadar çirkinliklere ve acımasızlıklara rağmen 2 savaşcı sevgi saygı her zaman zafere ulaşıyorlar.

Evet sevmek insanı insan yapan bir güzel duygudur.

Yalansız sevgili günler dilerim

Üye
    maya Avatarı

Gerçek Adı
    berran
    Son Giriş
    13.01-2010
    Saat
    18:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bence bir engelliyle evlenmeyi kolay kolay kimse göze alamaz bu soruya ancak şuan engelli olan biri kolaylıkla evet diyebilir ama sağlıklı biri engelli biriyle evlenmeyi istemez çünkü çoğu dış görüntüye bakıyor insanların gerçek olan bu bence

Sayfa 28 / 59 İlkİlk ... 1824252627282930313238 ... SonSon