+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 5 1 2 3 4 5 SonSon
Toplam 65 mesajın 1-15 arasındakiler
Beyaz Kart nerelerde kullanılır?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

meltem_ Beyaz Kart nerelerde kullanılır?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    bugün beyaz kartımı aldım, fakat toplu taşıma araçlarının haricinde de kullanabilecek miyim, yada nerelerde kullanabilirim en ufak bir bilgim yok..?
    ayrıca şubat ayının sonunda tekrar sosyal hizmetler müdürlüğüne gidecek mişim, ne için olduğunu bilmiyorum ( başka kart mı verecekler? )
    aydınlatırsanız çok memnun olurum.
    şimdiden teşekkür ederim

OturanBoğa

Beyaz Kart sadece İstanbul'da toplu ulaşımda kullanılır. Başka hiç bir işe yaramaz.
    Bu kartı almak için başvurduğunuzda sakatlığınızın tespiti için sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu'na yönlendirilmiş olmalısınız. O yönlendirilme esnasında da Başbakanlık Özürlü Kimlik Kartı verilmesi için işlem başlatılmış olmalı. Şuba ayında gittiğinizde ya Özürlü Kimlik Kartı hazır olacaktır, ya da o anda o kartı hazırlayıp size vereceklerdir.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

meltem_

evet beyaz kartımı almak için sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu'na yönlendirildim ondan sonra beyaz kartımı aldım. şubat ayında tekrar sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu'na gittiğimde yani dediğiniz gibi ya özürlü kimlik kart hazır olacak yada verecekler. bu özürlü kimlik kartını nerelerde kullanacağım? ne işime yarayacak. beyaz kart sadece istanbul içerisinde kullanacağım ist. dışında işe yaramıyacak :x umarım özürlü kimlik kartı bir işimize yarar. bizi aydınlattığınız için size çok tşk ederim. galiba bu sıralar anlamadığım konular hakkında sizin başınızı ağrıtacağım. koltuk değneğini almam için nereye başvuracağım?

OturanBoğa

Özürlü Kimlik Kartı'nın işe yaradığı bir yer görmedim bugüne dek Şaka olsun diye söylemiyorum... Sahiden bi işe yaramıyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Editör
    Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    06.12-2013
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    araf

Dante

Çevremdeki arkadaşlarda kartı görürüm yıllardır ama bir işe yaradığını ben de görmedim vallahi. Bu yüzden 11 senedir çıkartmaya tenezzül etmedim şahsen

GOODMAN

Öncelikler tüm arkadaşlara selam ve sevgilerimi iletirim. Beyaz kart faydalı diye düşünüyorum hatta beyaz kartın refakatçılı olan kartı da mevcut Büyük şehir belediyesine ait tüm vasıtalardan faydalanabiliyorsun biz yararını gördük. Özürlü kimlik kartı THY uçaklarında % 40 indirimli B.şehir belediyesine ait tiyatrolar ücretsiz.

İçimdekiDeniz

Merhaba arkadaşım.THY yüzde 40 indirimli ya.Peki refakatlı kartı var benimde yanımdaki kişiyede yüzde 40 mı yoksa tam bilet mi? onu ne şekilde öğrenebilirim...Yardımcı olursanız çok sevinirim..

mehmetbtunca

refakatli kart sadece iett araçlarında gçerli.yanı refakatçinin sadece iett ile ücretsiz seyahat yapar o da siz varsanız.
    diğer engellilerin kullanmış olduğu indirimlerden sadece engellinin kendisi faydalanır.zaten firmalar engelliye binbir zahmetle indirim yaparken rafakatçisine ne yapar siz düşünün

İçimdekiDeniz

Doğru diyorsunuzda,

REFAKATLİ = ben yani o olmadan ben bir yere gidemem ki! bu yüzden bana milyonlarca hak tanınsın ben kullanmadıktan sonra ne hiç bir işe yaramaz öyle değil mi.
    neyse teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için...

GoXEl

BEYAZ KART İSTANBUL ŞEHİR İÇİ VAPURLARDA DA GEÇERLİDİR... BUGÜN BEN ALDIM VE KARAKÖYDEN KADIKÖYE BEYAZ KART KULLANARAK BELEŞ OLARAK VAPURLA GEÇTİM... AYRICA METRO VE TRAMVAYLARDA DA GEÇMEKTEDİR...

mehmetbtunca

arkadaşım i.e.t.t'ye bağlı otobusler,özel halk otobusleri,metro,tranvay,vapurlarda kullanbilmekteyiz.
    çift katlı otobüslerde,ido araçlarında,trende vb.yerlerde geçerli değildir.
    test ettik,onayladık.eksik yazmışsak affola

celik

ben size sıralıyım.

1- iett ve özel halk otobüsleri
    2-metro
    3-tranvay
    4-tünel
    5-istiklal caddesinde ki tranvay
    6-vapur
    7-taksimden kabataşa çıkan finükürler
    8-metrobüs

bunların hepsinde kullanıyorum arkadşalar. bir de geçenlerde ayasofya camisine bedava girdik. bunun yanında topkapıya da eskiden ücretsiz girmiştim.

bilginize...

CİVAN selam

halen topkapı sarayınada gire bilirsiniz,

arif 34

1 sefer beyaz kartımla topkapı müzesine refakatçimle gitmiştim.ayrıca iskelede çalışan görevliye sordum bu kart geçerlimi diye sorduğum da geçirli olduğunu söyaledi banim bildiklerim bunlar

aferits

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Başbakanlık özürlüler idaresi veya sosyal hizmetlerden alınan özürlü kartları ile

1- Devlet Tiyatrolarına ücretsiz girebilirsiniz.
    2- Müzelere veya TBMM bağlı saraylara ücretsiz girebilirsiniz.
    3- Orman bakanlığının ücretle girilen piknik alanlarına ücretsiz girebilirsiniz.
    4- TCDD' den %20 indirimli bilet alabilirsiniz.
    5- Maçlara ve spor müsabakalarına ücretsiz girebilirsiniz.
    6- Ücretler girilen ören yerlerine ücretsiz girebilirsiniz.
    7- İstanbulda sinemalardan indirimli bilet alabilirsiniz.
    8- Şehirlerarası otobüslerde %50 indirimli bilet alabilirsiniz.

Not : Bunlar bizzat benim yararlandığım hizmetler olup başka imkanlarada rastladıkça ve yararlandıkça buraya yazarım.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 5 1 2 3 4 5 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye