+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 7 1 2 3 4 5 ... SonSon
Toplam 100 mesajın 1-15 arasındakiler
Özürlülere TCDD'den yüzde 50 indirim
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

PRENSES Özürlülere TCDD'den yüzde 50 indirim

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    TCDD, özür oranlarına göre özürlülere ve yakınlarına yüzde 50 indirim imkanı sunacak.

TCDD, engelli yolcular ile refakatçilerinin trenlerde seyahat etmeleriyle ilgili yeni bir düzenlemeye gitti.

Yeni düzenlemeye göre; "Özgürlük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkındaki Yönetmelik" gereğince özür oranı için Sağlık Kurulu Raporu, Özürlü Kimlik Kartı veya (özürlü nüfus cüzdanında yer alanlar için) nüfus cüzdanı ibraz etmeleri koşulu ile; Özür oranı yüzde 40 ve üzeri olan engelli yolcunun sadece kendisi ve özür oranı yüzde 50 ve üzeri olan ağır engelli yolcunun kendisi ve beraberindeki refakatçisi, anahat trenlerinde ve YHT'lerde yüzde 50 indirimli seyahat edecek.

Haber365

*malcolmx*

Yeni mi bu haber?öyleyse iyimiş.daha önceki oran % 20 idi.ayrıca refakatçiye indirim yoktu

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

Karşıyakalı

Harika bir haber. Teşekkür ediyoruz...

YassaX

Sanirim Gazete de yayınlanmış bir haber..TCDD nin web sitesinde şu anda bu konun ile alakalı bir açıklama yok.. Ayrıca halen Özürlüler için % 20 indirim görünmektedir.. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları umarım % 50 olmuştur ancak, TCDD nin web sitesinde de bu haber olmalıydı düşüncesindeyim...

fulya35

ben bu uygulamanın olucagını sanmıyorum bu soylem bence sacma gelıyor devlet bıle kendı kafasına gore uyguluyor ozel gıbı bazı otobus fırmaları atıyorum 21 tl olan bır yol ucretını ındırımlı 18 lıraya goturuyor ızmır denızlı arası boyle pamukkale obur fırmalarda oyle trende aynı gecen sene ben bındım trene sıvıl 18.75 ıdı benden 15.bucuk aldılar ucretsız olması ıcın %90 olması lazımmıs engellılere kandırmak bu baska bırsey degıl ızmırde metro var ucretsız neden tcdd yapmıyor

YassaX

fulya hanım bende sizinle hemfikirim... Şehirlerarası Otobüslerde % 30 olması gereken indirimleri hic bir firma tam olarak uygulamıyor... Tren konusunda ise Sakarya - İstanbul Tren Seferleri Şubat Ayında, Hızlı Tren için Çalışmalar nedeniyle 2 yıl kapalı kalacak.. Sanırım TCDD bunun zamanını kolluyordu.. Ben yine de TCDD nin sayfasında bu yazıyı gormeden inanmam

fulya35

aynı sey bende goremedım ısım geregı gecensene ızmır denızlı hattını trene bınmek ıstedım 5 bucuk saatde gıdebıldım yasada var denılıyor ama gıse memuru oyle bır uygulama yok dedı garda otobuslerdede aynı durum soz konusu kendı aralarında kampanya yapıyorlar atıyorum 20 lıra olan ucretı sıvıle 17 lıra dıyorlar engellıyım ındırım yapın dıyorsun sanada aynı dıyorum ben zaten bu fıyata gıdıyor dum zaten ındırım uygulanıyor sana dıyorlar kampanyalarda sıvıllerde var engellılerde yok malesef bızım ulkede zaten hak hukuk yokkı ızmırde cok metro bınıyorum ucretsız devlete aıt bedava vapurda oyle ama sehırler arasında neden uygulama yok anlamıyorum ucaklardada aynı durum

YassaX

fulya hanım bende istanbulda da ücretsiz biniyorum, % 40 ve üzeri, gel gelelim sakarya da % 40 - % 70 arasi Özürlülere % 50 indirim uyguluyor.. Koskaca istanbulda ücretsiz biniyoruz, Sakarya da % 50 .. Farklı Farklı Uygulamalar.. Herkes kendine göre bir yol tutturmuş gidiyor.. Engelliyi düşünen yok, görüntü yapıyor birçokları.. Sanki bizleri düşündüğü icinmi , yaa belediye meclis uyeliğini dusunur, ya milletvekilliği adayliğini ya da sivil toplum kuruluşlarını..hepsinin kendine göre hesabı var .. Ama hesap verecekleri bir yer var , onu unutuyorlar .. Ben hesaplarımı diğer tarafa Havale ediyorum.. Kul Hakkımı yiyen hic kimseye helallik vermeyi de düşünmüyorum.. Hakkımızda Hayırlısı Olsun..

fulya35

amin ozkan bey bu devletın ayıbı zaten devlet bır yasa cıkarması lazım var aslında ama ıller eyalet sıstemıyle yonetıldıgı ıcın her ılde farklı uygulamalar var ozel tasımada olsa devlet ozellestırmısse yasa cıkartmalı engellı ve 65 yas ustu olan kadın ve erkekden engel ıcınde %40 ve uzerınde olmalı cok sacmalık bır durum bende hakkımı helal etmıyorum şehıdımıze kelle dıyen bır lıderımız var engellılerımı dusunucek daha haklarımıza alıyor elımızden yazıklar olsun dıyorum bu yonetımlerı

Levent54

Bence olur Bakan derneğimizi ziyarette bu TCDD ve THY da (refakatçi için) bu indirimler konusunda çalışma yapacağını söylemişti.Ancak resmi açıklama beklenmeli.

muratyavuz

özkan bey size katılıyorum bazı kişiler sadece amacı boy göstermek sadece özürlüler ğününde boy gösteriyorlar iş icraata gelince herkes kaçıyor

KaRe

arkadaşlar zaten öyle değilmiydi TCDD engelli seyehat etmesi halinde % 40 ve üzeri indirimli idi + %90 ve üzeri engelli ve refakatçisine ücretsiz binilebilmekteydi biçok kez hatta seyehat ettim ücret ödemeden ben ve refakatçim şimdi değişmiş % 50 mi olmuş ?

YassaX

sinan bey bende devamlı TCDD ( Tren ) kullaniyorduk, % 40 ve üzeri olunca % 20 engelli indirimi sağliyordu... % 90 ve üzeri icin ücretsizdi sanirim , ancak ondan da Rapor ve Kart Harici DOktor Raporu ( Trende Tek başına seyahat edemez gibilerinden ) da isteyen yerleri duyuyorduk... T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü nün internet sitesinde de bu haber yayınlandı :
    Devlet Demiryolları’nda Özürlülere yapılan indirim %20’den %50’ye çıkarıldı.

Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları ile yaptığı çalışmalar neticesinde; TCDD tarafından yapılan yeni düzenleme ile yolcu trenlerinde özür oranı %40 ve üzeri olan özürlü yolcunun sadece kendisi, özür oranı %50 ve üzeri olan ağır özürlü yolcunun kendisi ve varsa beraberindeki refakatçisi %50 indirimli olarak seyahat edeceklerdir.

18.01.2012 tarihinden itibaren başlayan uygulamadan yararlanmak isteyenlerin "Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında yönetmelik" gereğince özür oranı için Sağlık Kurulu Raporu, özürlü kimlik kartı veya ( Özürlü nüfus cüzdanında yer alanlar için) nüfus cüzdanı ibraz etmeleri gerekmektedir.

KAYNAKÇA : T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü

fulya35

vay babam vay ya refakatcısı ucretsızdı gecensene sımdı paramı alıyor bu fakır devletımız yazıklar olsun ya cok yazık zaten engelıler %20 faydalanıyor bu yasada refakatcı ucretsızdı sımdı refakatcıden para almak ıcın yasa cıkmıs peh peh peh

YassaX

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    fulya hanım o kadar ilginctir ki; Sakarya - İstanbul arasi yaklaşık 100 yıldır devam eden tren seferleri, Şubat Ayı itibariyle 2 yıl , Hızlı Tren calişmalari nedeniyle yapılamayacak... Aylık 100 000 kişi civarinda bir yolcu taşıma durumu vardı .. Zaten Sakarya Üni de 60.000 - 70.000 öğrenci var.. Şu anda Seferler Kalktı ,% 40 - üzeri % 50 indirim geldi.. Ne anladim o işten... Sizinde dediğiniz gibi refakatci de paralı oldu .. Garip garip uygulamalar

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 7 1 2 3 4 5 ... SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye