Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    koca çorumlu Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    19:31
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA

koca çorumlu

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar burada antalya büyükşehir belediyesinin yapmış oldugu harika bir uygulama var ama bakıyorumda bilenden çok bilmeyende konuşuyor. bu haber hiç bir şekilde aspragas degildir benim daha önce engelli biniş kartım vardı ögrenci ücreti ödüyorduk ama şimdi tamamen ücretsiz oldu tüm toplu taşım aracları enegellilere ve 65 yaş üstüne .. bunun içinde hiç bir yere gitmem gerekmedi kendileri güncelleştirmişler telefonla ögrendim.. bunu yapan başkan akaydına ve tüm emegi geçenlere sonsuz teşekür ediyorum .. bilgilerinize..

not: arkadaşlar yanınızda refekatciniz olursa onun içinde kartınızı tekrar okutuyorsunuz ve 0.75 kuruş kesinti yapıyorlar . kartınıza biraz yükleme yapmalısınız bu yüzden.

Üye
    .mustafa. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    bolu

.mustafa.

ancıl;

Ankara da %60 ve üzerine belediye otobüsleri ve metro ücretsiz mi yani bunu mu anlamalıyız bu yazınızdan,diyelim ki öle bu dediğiniz serbest kart nerden alınıyor?

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    Antalya

seker kiz

% 70 ve üzeri engelliler zaten ücretsiz seyahat ediyordu .% 70 altı engelliler indirimli kart kullanıyordu.Artık bütün engel grupları ücretsiz Oldu.Bu arada ağır engelli refakatçıları da birlikteyken ücret ödemiyor denildi bana..

BuAşkFazlaSana

Belediye başkanı ilk defa bir yaralı parmağa işedi heralde.Gerçi onu da tam seçim öncesi yapması manidar.Her ne kadar işe yaramasa da

Üye
    zübüş Avatarı

Gerçek Adı
    zübeyde
    Son Giriş
    04.10-2016
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    Ankara

zübüş

Ankarada metro ücretsiz değil.indirimli kartla geçiş var sadece.%60 üzeri otobüs için geçerli.

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    13.08-2016
    Saat
    12:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

aferits

Devlet kanunlarında sakatları %40 ve üzeri diye kabul etmiş. Bu nedenle uygulamaların tüm engellilere aynı olması gerekmekte.
    Uygulamalardaki farklılık sadece ben yaptım oldu Türk kafasının icatlarıdır.

Birde lütfen iyice okuyup araştırp öyle bilgiler verelim. Eksik bilgi daha çok zarar veriyor.
    Antalya' ya gittiğimde Belediyenin engellileri düşündüğünü alt ve üst geçitlerdeki yürüyen merdivenleri görünce anlamıştım.

BuAşkFazlaSana

Arkadaşlar gişedeki görevliye sorduğumda merkezden alacaksın dediler.Nerde bu merkez?

Üye
    seker kiz Avatarı

Gerçek Adı
    Melike
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    Antalya

seker kiz

Muratpaşa belediyesinin biraz İlersinde A-kent firması var.oradan kart alınıyor.
    Ayrıca ben belediyenin engellileri düşündüğünü de pek sanmıyorum.sadece göstermelik.Tramvay hattında kaldırıma çıkacak yer yok.olan yerlere de uyduruk rampa yapılmış yine yardımsız çıkılmıyor.en son yapılan kaldırımlara dikkat ediyorum çoğunda rampa yok.Belediyeye şikayetlerimi yazıyorum.En kısa sürede düzenlenecek diye cevap geliyor ama hiç bir icraat yok.En Son tıp fakültesi hastanesinden karşıya geçiş için kullanılan üst geçidin asansörüne saat 17 den itibaren kilit vuruluyordu.Tam son anda görevliye rastladım asansörü kilitliyordu.görmesem yukarıda kalacaktım belki de.Sebebini sordum asansörler uygunsuz kullanıldığı için diye cevap verdi.Hayatımda ilk defa böyle bişi duydum şok oldum.;Tabi hemen şikayetimi bildirdim.Her ne olumsuzluk olursa olsun muhakkak şikayetini hemen belediyenin ilgili kurumlarına bildirin ki çözüm üretilsin arkadaşlar..

Üye
    .mustafa. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.10-2016
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    bolu

.mustafa.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: zübüş Mesajı Gör
    Ankarada metro ücretsiz değil.indirimli kartla geçiş var sadece.%60 üzeri otobüs için geçerli.
    indirimli karta nereden geçiş var ve o kart nereden alınıyor onu anlamadım.mesela benim oranım %73 bana ne şartlarda geçerli özürlü kimlik kartımı göstermem yeterlimi acaba...!

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

hasankrmn

Büyükşehir belediyesinin kırmızı otobüslerini iki haftadır kullanıyorum.Çok kullanışlı konforlu şöförlerde çok alakalı ve nazikler...Tabiki başlangıç olarak eksiklikler olacaktır.Kaldırımlar ve ya başka problemler ama biryerden başlamak lazım.Beklemediğim bir hizmet...Tebrik ediyorum bu hizmetin içinde olanları....

Üye
    antalya1975 Avatarı

Gerçek Adı
    figen gelçek
    Son Giriş
    17.10-2011
    Saat
    11:39
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA

antalya1975 Antalya'da ulaşım ücretsiz artık

sagosun beledıye engellı ve 65 yas ustu ücretsiz yaptı ama söförler bundan cok rahatsız. duyup duymadıklarına aldırmadan söylenıyorlar. şöförler odası wep sıtesıne sıkayette bulundum plaka bıldırın dedıler.....

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    14.08-2016
    Saat
    10:04
    Yaşadığı Yer
    Antalya

Birtan07

Ben de bu gidişimde çıkartayım bari , Yarın bir gün işimize yarayacak ..!

Yaparsa Hoca Yapar

Üye
    viva Avatarı

Gerçek Adı
    viva
    Son Giriş
    14.01-2013
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA

viva antalyada toplu ulaşım

öncelikle Antalya belediyesine engellilere tanıdıkları ücretsiz ulaşı imkanı verdikleri için teşşkürler fakat ulaşımdaki bu son uygulamalar ulaşım sorunumuzu daha zorlaştırdı sakat halimizle dolmuş peşinde koşturuyoruz eskiden tek dolmuşla gittiğimiz yere üç dolmuşla ancak gidiyoruz geçen çocuklar denize gidelim diye ağladılar götüremedim çünkü laraya gitmek için enaz üç dolmuşa bineceksin konyaaltı yine öyle arabamda yokki götüreyim hasta olsan zamanın çoğu dolmuşta geçecek hastaye gitmek için en az iki dolmuşa bineceksin gerçekten nasıl bir uygulama anlayamadım yarın yağmurda bu sakat halimizle ne yapacağız zaten zar zor yürüyoruz birde oraya buraya aktarma yapacağız .görüşlerinizi bekliyorum antalyada yaşayan arkadaşlar.

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

Aslı*

A-Kent tam olarak nerde?

Üye
    Aslı* Avatarı

Gerçek Adı
    Aslı
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya

Aslı*

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar, bugün trajikomik bir olay geldi başıma...
    Engelli raporum ve kimliğimle a-kente gittim kartımı aldım. (tam 2 saat sıra bekledim)
    Neyse.. otobüse bindim. Kartı okuttum. Ekranda kişinin fotoğrafı çıkıyor. Ben kendi resmimi beklerken ekranda ihtiyar bir adamın resmi çıktı :-))))
    Otobüs şöförüyle papaz olduk. Beni dolandırıcıkla suçladı. "Bu karttaki numarayı alırım, seni şikayet ederim, bir daha ömür boyu otobüse binemezsin" dedi. O kalabalığın içinde kıpkırmızı oldum.
    "kartı 20 dakika önce aldım, burda mağdur olan benim" dedim ama adam inanmadı. Aslında bir yandan ona da hak verdim. Sonuçta resimde bir dede görünmekte :-)) Off şimdi işin yoksa git bir daha 2 saat sıra bekle, fotoğraf işini hallet.. Of ki ne of!

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon