Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Ankara EGO Kartı ve Özürlü Kimlik Kartı İşlemleri
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

gençparkinson Ankara EGO Kartı ve Özürlü Kimlik Kartı İşlemleri

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Ankarada Yaşayan arkadaşlar Toplu Taşıma için Serbest Geçiş kartı ya da Özürlü İndirim Kartı adı altında kart çıkartabilirler. Eski Otogarın olduğu Yerde Büyükşehir belediyesi binasının B kapısından giriş yapacaksınız. G

irişte Danışmanın Sol tarafında bulunan turnikeden geçerek 3 nolu birim e başvuracaksınız. Matbu form veriyorlar doldurup veriyorsunuz. Yan tarafta ücretsiz fotokopi var Özür Raporunuz ve Nüfus cüzdanınızın fotokopisini çekiyorlar 1 adet fotoğraf isteniyor. Vezneye 20 TL ücret yatırmanız gerekiyor. Bekletmiyorlar Kimliği hemen veriyorlar. %40 - %59 Arası raporu olanlara indirim kartı - %60 ve fazlası için serbest geçiş kartı veriliyor. Ego otobüsleri - Metro - Ankaray - ve Özel halk otobüslerinde geçerli.

indirimli kartınız olduğunda öğrenci bileti kullanıyorsunuz - Serbest geçiş kartı ise Otobüslerden ücretsiz yararlanmanızı sağlıyor.

Özürlü Kimlik Kartı Almak isteyenler : Ankara İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ( Atatürk Bulvarı üzerinde izmir caddesi köşesi - Tüp geçidin hemen yanında)

1. Kat da 1. Nolu Oda. Özür oranını bildirir Rapor fotokopisi 1 adet , Kimlik Fotokopisi 2 adet ve 1 Fotoğraf isteniyor Ücret alınmıyor. Foru kenileri dolduruyor imza atıyorsunuz, bir hafta içerisinde çıkıyor gidip elden teslim alıyorsunuz.

Meraklısına Not: özürlü indirim kartım var yeni çıkarttım. Metro ve Ankaray a ücretsiz binebiliyorum Engelli turnikesinden geçip kartı gösteriyorum şimdiye kadar itiraz eden olmadı. Kartı inceleyen bile oldu ama bununla geçemezsin demediler.

hazır gitmişken Belediyeye dilekçe verdim Metrodan neden yararlanılamıyor diye, umarım tüm engelli arkadaşlar her şehirde ücretsiz toplu taşımadan yararlanırlar.

Üye
    Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    02.11-2014
    Saat
    18:22
    Yaşadığı Yer
    ankara batıkent

sehay

tam anlamadım hem diyorsunki özürlü indirim kartı aldım metro ve ankaraya ücretsiz biniyorum hemde sonra diyorsunki neden metrodan ücretsiz faydalanamıyorum. bunu biraz açarmısın. aldıgın bu indirim kartı ego nun serbest geşiş kartı ise bununla metroya indirimli binilebiliyor. yok ben ayrı bir kart aldım diyorsan ve o kart başbakanlık özürlüler idaresi kartı ise onunla metroya ücretsiz almıyorlar. bunun için tekrar soruyorum bu neyin kartı. bizi bilgilendirirsen sevinirim.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

gençparkinson

Sayın "SEHAY " nickli üye. Nereden tanışıyoruz bilmiyorum. SEN dediğinize göre tanışıyor olmalıyız.

Yazdıklarımı sanırım detaylı okumadınız. İndirim Kartı aldım dedim. yani indirimli olarak yararlanıyorum. Ancak İndirim kartı gösterince buyrun geçin diyorlar.. Yani görevli personelin yapmış olduğu bir iyi niyet tavrı. yazdıklarımı okusaydınız Ankara da her iki kart nasıl alınır nasıl müracaat edilir onu yazdım. birilerine lazım olabilir diye.. ve altına not ekledim bu şekilde yararlanabiliyorum diye... belediyeye gitmişken de dilekçe verdim tüm Özürlüler Metrodan da yararlanabilsin diye.. Yazdıklarıma tekrar açıklama yapma ihtiyacı başka forumda hissetmedim açıkçası.. Lütfen yeterince okumadan yorumda bulunmayın

Üye
    Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    02.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara batıkent

sehay

ben okudugumu iyi anlamışım. yanlız sayın gençparkinson konuyu anlatırken güvenliklerin iyi niyetinden bahsetmemişin. çelişki burada. ben kural olarak sistemi sorguladım.

gençparkinson

sehay;

Anlamış olsaydınız diğer yorumu o şekilde yazmazdınız. Çelişki nerede var ? Sistemi sorgulamaya gerek yok, Hata bizlerde Belediyeye iki satır e-mail yazmak bile zor geliyor arkadaşlara pek çok kişi aynı konuda mesaj yazıp ısrarcı olsa belediye de tavrını değiştirmek zorunda kalacaktır. kimseden ses çıkmayınca Belediyenin aklına bile gelmiyoruzdur. sistemi sorgulamak istiyorsanız bugünden başlayın benim gibi dilekçelerinizi verin.. hem kendiniz hemde başkaları için birşeyler yapmış olursunuz

Üye
    Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    02.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara batıkent

sehay

gençparkinson benimde anlatmak istedigim o zaten herkes işin bir tarafından tutup dilekçe, mail, 153 mavi masa telefon vs yaparsa durum düzelebilir diye düşünüyorum. ben kendi adıma bunların hepsini yaptım.

Forum Moderatörü
    Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Jem

Sayın gençperkinson;
    Önce demişsiniz ki:
    Ego otobüsleri - Metro - Ankaray - ve Özel halk otobüslerinde geçerli.
    Yazının sonunda ise şunu demişsiniz:
    hazır gitmişken Belediyeye dilekçe verdim Metrodan neden yararlanılamıyor diye, umarım tüm engelli arkadaşlar her şehirde ücretsiz toplu taşımadan yararlanırlar
    Metroda geçiyormu yoksa geçmiyormu olduğunu bende anlayamadım. Önce geçiyor demişsiniz, sonrada geçmiyor.

suat06

Gençparkinson, açıklamaların için teşekkürler. İşime yarayacak doğrusu. En kısa zamanda alacağım...

gençparkinson

metroda da geçerli, bu kar ancak sadece indirim uygulanıyor.. ankara metrosu engelliye ücretsiz değil.. ücretsiz olması için dilekçe verdim dedim.. yazdıklarımda anormallik yok dikkatli okuyun lütfen

tyumlu

hangı beledıyeye verdım

sonsuz sevdam

ben o kartlari yeni aldım arkadaşlar arkadaşın yazdıgı doğru belediyede aynen öle yazıyo metro ve ankara rayda gecerli yazı ama oraya gittiginizde sadece indirimli kart alabiliyosunuz otobüslerde gecerli kart 5gün önce aldım ordaki kadın mecliste yeni bir teklif verildigini yakın bir zamanda verilen kartların türkiyenin heryerinde gecerli olcagını söledi inş metrolarıda o kapsama alırlar

tyumlu

ozurlulere ait indırım kartlarmı basbakanlıktan aldıgımız

benliahmet

gençparkinson;

arkadaş yazdıklarını okudunmu hiç çelişkili yazılar yazmışsın tutarsızca tekrar yazar yardımcı olursan seviniriz....

Lâ Tahzen

teşekkürler.metrodan geçiş konusu çok açık değil,baştaki yazıyla sondaki tutmuyor.ama sanırım metroda geçerli değil,indirimli sadece

tyumlu

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    ne zaman meclıste kabul edılecek ozurlu ve otobuslerdekı kartlar

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Başlığın Etiketleri

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye