Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Özürlüye THY ya da diğer hava yolu uçuşlarında indirim var mı?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

servet54tr Özürlüye THY ya da diğer hava yolu uçuşlarında indirim var mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Arkadaşlar,

Kesin herhangi bir bilgiye ulaşamadığım için soruyorum, olduğunu duymuştum...
    Özürlüye T.H.Y.da yada diğer havayolu şirketlerinde İndirim var mı?
    internet sitesinde de bir bilgiye rastlayamadım, varsa nasıl faydalanabilir miyiz?

teşekkürler...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    03.11-2014
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Blog Mesajları
    1

Prens Esat

t.h.y sözde indirim yapiyor boşverin erken bilet alin 49tl geliyor misal 1hafta önceden bilet airsaniz 49tl t.h.y indirimine gerek kalmaz

Merve1903

Hemen hemen hepsinde vara ama yetkili acentadan bileti almanız gerekiyor.. Mesela ben sadece 65 ya ve üstüne askere öğrenciye indirim yapabiliyorum engelliye yapamıyorum aslında çok saçma kolaylık sağlanması lazım ama olmuyo işte

Üye
    Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    03.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Blog Mesajları
    1

Prens Esat

thy pretosto edelim indirim yapıcaksa adam gibi yapsin %25 indirimi ğerçek fiyat üzerinden yapiliyorlar misal t.h.y de uak bileti normal kişilere 150 tl ise siz ben engelli indirimi yapmak istiyorum diyorsaniz 175tl üzernde indirim yapiliyor ve 145tl oluyor yani bizimle dalga gecer gibi 5tl indirim yapiliyor...arkadaşlar 1hafta önceden uçak biletinizi farkli firmalardan alin 49tl uçun bu kadar basit

Merve1903

Uçak ve otobüs bileti satan biri olaraktan yukarıdaki arkadaşın söylediklerini bi açıklık getiriyim

Misal otobüsde kara yollarının yeni çıkardığı bi yönetmelik var.
    Engel oranı %60 ve üzeri olanlara tavan fiyat üzerinden %30 indirim oluyor.
    Uçak biletinde vergiler hariç fiyat üzerinden indirim oluyor

ceyrantirikçi

merve 1903 2 ay önce kırısa gittim.thy den özürlü olduğumu vede uygun bilet alma k istediğimi söyledim .oradaki görevli böyle birşeyin olmadığını söyledi.bende her zaman thy nin özürlü yolculara indirim yaptığını duyuyordum .malesef hepsi laf icraat yok.bizi bizden olmayan anlamaz ne de yardımcı olur.yasa var ama kimsenin haberi yok.allah yardımcımız.olsun.......

Erol_2_Angel
    Misafir Üye

Erol_2_Angel

Nereden bilet alırsanız alın ama THY den bilet almayın! Hiçbir havayolunda engelliyi bu kadar aşağılayan ve uçağa binmemesi için elinden geleni yapan bir personel başka bir yerde yoktur. Nefret ediyorum THY ve personelinden...

Üye
    Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    03.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Blog Mesajları
    1

Prens Esat

ben 2gün önce sun expres ile geldim antalyaya uçagin kalkişina 20dakka önce 2tane tekerlikli sandelyeli kişiyi aldilar özel bir asansörlü araçla onlari önce bindirdiler ve biz 15dakka sonra girmeye başladik...yani demek istediğim bu servis her havayolu sirketinde var olmak zorunda ab birligği zorunlulugu yani....yani demek istediğim her tekerlikli sandelyeli engelli arkadaşlar istedikleri uçak firmasindan gönül rahatligiyla bilet alabilirler

aferits

Merve senin bilgilerin eski tebliğde kalmış.
    Aylar önce yeni bir tebliğ çıkararak %40 ve üzeri engellilerinde
    karayolu taşımacılığında bilet indirimi % 30 oldu aman bu eksikliği düzeltin de herhangibir engelliyi mağdur
    etmeyin.

Merve1903

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    ceyrantirikçi;

Yurtdışında uygalyıp uygulamadığını bilmiyorum ama yurt içinde 65 yaş ve üstü ve öğrenciye kesin uyguluyo ama sistemimde engelli indirimi yok benim yapabildiğim satış ofislerinde var biliyorum :/

----------

aferits;

Abi o zaman bu eksiklik benim çalıştığım şirketin şuçu çünkü henüz elime öyle bi bildirim kağıdı gelmedi Zaten ben gelen engellilere her türlü yardım ediyorum fiyat konusunda o konuda benden yana bi sıkıntı yok

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye