1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 5 / 23 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 337 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    A.
    Blog Mesajları
    28

Sema

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hem pratik hem tadı güzel oluyor, benzerini yapıyorum ben de . İçine portakal kabuğu ve damla çikolata ekliyorum bazen.
    Eline sağlık Angel

İşte bahsettiğim portakal kabuklu damla çikolatalı toplar

th 231364952 Resim109 122 569lo - Pasta ve yemek tarifleri

Ve yanında Elmalı Tarçınlı Kek'im . Bu kek yağsız

Malzemeleri ;

4 yumurta
    1 bardak toz şeker
    2 adet orta boy sarı elma küp küp doğranmış (tavla zarı büyüklüğünde)
    3 tatlı kaşığı tarçın
    1 bardak ceviz
    1 paket vanilya
    1 paket kabartma tozu
    1 bardak un

Bildiğiniz kek gibi hazırlıyorsunuz , yumurtalar oda sıcaklığında olsun. İçinde süt, yoğurt ve yağ bulunmuyor. Biraz sıvıca hamuru . Ama iyi kabarıyor.

Deenemek isteyenlere afiyet olsun

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Blog Mesajları
    28

Sema

Tavsiye ederim

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Blog Mesajları
    28

Sema

Bu harika bir fikir Ev yapımı ve içinde katkı maddesi yok , çocuklara yapmalı Ucundan ben de nasiplenirim

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun

Bacıbey Mavi Haşhaşlı Tatlı

Bir tarifte ben vereyim.. Dün yaptım ama resmini çekmeyi akıl edemedim, yuttu bizimkiler.. O yüzden netten kopyası olacak.. Aynısı oluyor zaten.

3134648257 b3d9234bf6 - Pasta ve yemek tarifleri

Mavi Haşhaşlı Tatlı

3 yumurta
    1 su bardağı haşhaş (kuru mavi haşhaş)
    1 su bardağı süt
    1 su bardağı sıvıyağ
    1 su bardağı şeker
    1 su bardağı irmik
    1 su bardağı ve bir yemek kaşığı kadar un
    1 kabartma tozu

Not: Şeker ve yumurta ilk olarak iyice çırpılır… Sonra diğer malzemeler katılır ..

Şerbeti için:
    1 buçuk su bardağı şeker
    2 buçuk su bardak su, pişmesine yakın çeyrek limon sık

Kek sıcak şerbette ılık olacak, kare, kare kesilen kekin üstüne şerbeti ılık dökülecek.. Servis yaparkende krem şanti ile süslenecek. Mavi haşhaşı daha yeni duydum öğrendim, incir çekirdeği gibi cırt cırt ediyor yerken.. Çok hafif bir tatlı kolay ve süslü..

Tarifte vanilya yok ama ben kattım, şerbetli tatlılarda sevdiğim için..

Normal kek kıvamından daha cıvık oluyor bütün malzemeleri katınca... ve en önemlisi kısık ayarda pişirmek çünkü çok çabuk pişiyor yavaş pişirilirse içi cıvık kalmaz çeker güzelce..

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    4

Kalem

Carpe ve Sükutcum dün beni öldürdünüz valla Hem kuru biber dolmasını çok severim hem de pırasalı böreği.
    Dün kuru biberli dolmayı görünce son bir umut markete sordum yoktu kuru biber. Pırasa da kötüydü. Okul çıkışı yorgun olduğumdan gidip pazar da yapamadım. Kaldım ortalıkta hafta sonu canım çeke çeke
    Ya bu arada benim tatlılarla pastalarla aram iyi değil. Benim gibi olan çok arkadaş da vardır. çalışan bayanları da düşünerekten böyle yemek özellikle sebze diyorum ben:9 pratik yemek salata vs menuler de açsanız diyorum. Olmadı ayrı bir başlık açılsa biz de o gün fikir edinsek yapsak yemekleri prataik atıştıracak salata vs yiyecekleri...
    Günün meünüsü şeklinde başlık açılsa ve hep birlikte şu "Bugün ne yapsam acaba?" derdine bir çözüm bulsak diyorum ben
    Burayı takip ediyorum ama hep pasta tatlı yahu...
    Sevdiğim 3 tatlı var topu topu zaten: Künefe, fırında sütlaç ve kabak tatlısı.
    Bu arada bari fırında sütlaç tarifi alsam bilenlerden. Ben unuttum yapmayı. Netten ordan burdan tarif almak yerine dostların tecrübe edip yaptıgı tatlar daha hoş geliyor ve sanki başka oluyor.
    Bir şekilde sizin yaptıgınızı sanki uzaklarda yemiş ve bir paylaşıma dahil olmuş hissediyorum.
    Tüm becerikli bayanlara buradan elelrine sağlık diyor devamını beklior oldugumu ifade ederek kaçıyorum

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    4

Kalem

Yok üzülme ablam... İnşallah biraz kendime gelince yukarıya çıkmayı göze alınca gider kuruları alırım inşşallah Unutmuşum gitmişim bak kuruları. Oysa çok severim kuru biber, kuru kabak dolmasını. alayım hemen yapacagım hafta içi de olsa yorgun da olsam.
    Pırasalı böreği de unutmuştum ikisini de aklıma düşürdünüz. hafta içi iki menüm şimdiden hazır sayenizde. Teşekkürler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    4

Kalem

Yok ablam nerdee kuruların iyisini seçme becerisi bende memlekette hep babam hallederdi bu işleri ve bu işin kurduydu. O ayarlardı bana da. Şimdi o da ilgilenemiyor bu işlerle bana kaldı. Deneye yanıla iyi bir yeri tesbit eder ordan devam ederim almaya. Olmadı velilerimle kulis yaparım Çoğu doğulu ve bir şekilde alınacak bir yer soylerler bana. Yani dışarıdan henuz hiç almadım kuru.
    Diyorum ya tamamen unutmuşum ben. Aklıma düşürdün hem canım çekti ama hem de çok sevindim. Özlemişim tadını çünkü Dün görünce okulda bile bahsettim arkadaşlara İyisini bir işekilde temin ederim kaygılanma sen yani... Düşüncen için saolasın
    Ya o yogurtlu yarma çorbasını ben bilmiorum hep hazıra konup yiyordum Şimdi iş başa düştü ama sen varsın şukur İşe koyul bence tarif için
    Ama en kötüsü oğlum benim bayıla bayıla yediğim bu yemekleri yemior. Ona da etli ve atıştıracak bişiler bulmak lazım

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Blog Mesajları
    28

Sema

Melek'cim bu çok iyi bir fikir Bugün ne pişirsem diye farklı bir başlık da açılabilir aslında. O başlığa pek tarif veremem gerçi. Yemek yapmıyorum hazır buluyorum biliyorsun. Annem mutfakta kuma istemiyor üzerine , acayip prensipli bi hatundur Pasta, tatlı işlerini bana devretti sadece Ama yöresel yemeklerimizi çok öğrenmek istiyorum. Şöyle nesilden nesile , anneden kıza geçen tariflerden. Tabi çok zahmetli , becerebilirsem

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    4

Kalem

Yahu o halde ne duruyorsun canımın içi Aç şu başlığı yeni nesiller ve biz de dahil eksiklerimizi giderelim
    baksana sükut hatırlatmasa kurular o guzelim kuru dolmalar ve yarmalı yorgut çorbası güme gidecek hiç hatırlamayacaktım... Bence bu başlıga acil ihtiyaç var ben sıkı takipçisi olacagımı şimdiden soyleyim.
    Annenin yemeklerine sözüm yok Harika yemek yapıyor ya. Ama senin de ondan kalır yanın yok ki a canım.
    Sukutcum şu oğlum için daha dogrusu etciller için buldugun kelimeye bayıldım Derdimi iyi anlamışsın ogluma da okutacagım görsün eşek

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Blog Mesajları
    28

Sema

Yok ben başlık açmam

Bizim çocuklar da sebze yemiyor genelde. Ama alıştırmak için şirin hale getirdim geçen cumartesi kahvaltıda. Kılık değiştirmek, kandırmak lazım bunları Maydonozunu bile yediler bu tabağın

Tablo gibi yapmışım elime sağlık

th 393844996 IMG 3027 122 216lo - Pasta ve yemek tarifleri

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    A.
    Blog Mesajları
    28

Sema

Elinize sağlık hanımlar

Sükût'cum valla bilemiyorum, çocukları anlamak zor Belki oyunla yerler. Çocukken ben de farklı değildim, balkonda oyunla yedirirdi annem. Sonraları coştum , şimdi de yemeyim diyorum

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    17:55
    Yaşadığı Yer
    mersin

Bio

Acıktığımı hissettim

Üye
    selda* Avatarı

Gerçek Adı
    selda
    Son Giriş
    29.10-2016
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    4

selda*

en sevdiğim bölüm hanımlar yine döktürmüşsünüz, bravo size sizdeki hamaratlığın onda biri de bende olsaydı keşke, ahh ahh süpersiniz...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin

Bio

Sabah sabah bu işkence yapılır mı insana offf offfffffffffffff daha kahvaltı bile yapmadık...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin

Bio

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Carpe Diem Mesajı Gör
    yedikten sonraki mutluluk tebessümü sanırım...

Sayfa 5 / 23 İlkİlk 12345678915 ... SonSon