Sayfa 19 / 23 İlkİlk ... 9151617181920212223 SonSon
Toplam 337 mesajın 271-285 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Blog Mesajları
    5

mineuy10

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Okuyunca bamya çiçeğini biraz araştırdım. Güzel renk çıkacak kullanılabilir mesela lohusa şekeri yerine bamya çiçeğinden renk elde edilecek kanımca..

Doğada organik yollardan renk bulmak zor değil, biraz araştırıp uğraşmak gerekiyor,kozalardan yapılan çiçekler var renkler tamamen doğal. Yeşil yaprak ezilip rek alınıyor vişne, çilek daha aklıma gelebilecek renk veren herşey kullanılıyor biraz daha fazla emek sadece..

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    A.
    Blog Mesajları
    28

Sema

Aaa hibiscus bamya çiçeğiymiş, çayını içeriz Evde hep bulunur..
    Kırmızı pancar da iyi renk veriyor.

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Blog Mesajları
    5

mineuy10

Karmin böceğinin kullanım alanı çok geniş birçok yerde adını duydum bende..Evet pancarda renk açısından iyi

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Blog Mesajları
    5

mineuy10

Ispanağı rondadan geçirince suyu alınabiliyor.Bir çaybardağı ıspanak suyunu pandispanya ya ilave etmiştim ve yeşil bir kek olmuştu.
    Kremalarda da kullanılabilir...Güzel koyu bir renk oluyor..

Üye
    şem_i Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Blog Mesajları
    2

şem_i

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sema Mesajı Gör
    Aaa hibiscus bamya çiçeğiymiş, çayını içeriz Evde hep bulunur..
    Kırmızı pancar da iyi renk veriyor.
    evet semacım kırmızı pancar süper renk veriyor özellikle ayva tatlısı yaparken kullanıyorum ayva ve kırmızı pancarı beraber haşlıyorum renk güzel oluyo hemde dogal

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    1

MeTePe

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: shukufe Mesajı Gör
    MeTePe burda doktor kımlıgınızle
    hanı pastanelerden pasta alınır bunlarda suslemelerede kullanılan gıda boyaları ıcın bızlere bılgı bırıkımınızden bırseyler anlatmak ıstermısınız
    Bu pek doktorların konusu değil... kimyacıların ve diyetisyenlerin konusu...

Genel olarak her türlü boyar maddeye temkinle yaklaşılmalıdır. Gıda boyası denilen şeylerin de çoğu kimyasaldır. Üstelik "aktar" gibi yerlerde satılan boyaların nasıl üretildiğini veya ne kadar sağlıklı olduğu bilmek çok zordur. Bu ülkede krimit tozunu kırmızı toz biber diye satanlar bile oldu vaktiyle...

Ben bu tür ürünlerde bitkilerden elde edilecek renklerin kullanılmasını öneririm. Ama elbette bu her zaman mümkün değil. Gıda boyası kaçınılmaz ise, bunun mutlaka Gıda bakanlığından onaylı olduğuna dikkat edilmelidir. Pastaneden aldığınız ürünlerde de pastanenin kaliteli bir mekan olması önemli elbette... Bu tür yerler kullandıkları hammaddelere özen gösterir.

shukufe

cok tesekkur ederım doktor bey ıyı oldu bıgılendık boyanın her turlusunu afaroz etmek gerek bencede

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Blog Mesajları
    5

mineuy10

Bugün bir arkadaşım arayıp tv aç derya baykalda ekşi maya yapıyolar dedi,hemen açtım bizim tarife benziyor ama şeker,yada bal koymadılar öylede oluyormuş heralde,fakat doktorun ekşi maya için anlattıklarından sonra ben bütün mayalı hamurları ekşi maya ile yapsam nasıl olur ki dedim..
    Kezbanı aldım dolaptan ama iş yoğunluğundan ihmal ettiğim için biraz küsmüş, zor barıştık biraz besledim biraz sohbet ettim peteğin yanına koydum inşallah akşama ekmekler yapacağım...

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    1

MeTePe

Bütün mayalı hamurları ekşi mayadan yapmak biraz zor olur. Ne de olsa en kısa 5-6 saatte mayalanıyor.

Şeker veya bal konulmasının nedeni, mayaya başlangıçta doping yapmak içindir. Konmasa da olur ama o zaman az sayıdaki mayanın önce nişastayı parçalayıp şeker haline getirmesi, sonra beslenip çoğalması gerekir. O bir tatlı kaşığı bal veya şekeri koymazsanız mayanın hazırlanmasını 1-2 gün uzatabilirsiniz.

Dolaptan çıkan mayayı bir kapta ılık su ile biraz sulandırıp içine az bir şey şeker katın. 15-20 dk. öyle durduktan sonra kendine gelir. Şeker mayanın besinidir.

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Blog Mesajları
    5

mineuy10

Şeker koymak aklıma gelmedi,üstünde biriken suyu döktüm yeni ılık su ilave ettim..bekleyince biraz koyulmuş işlem gerekti

Ekmeği mayalarken şeker koyuyorum mayası daha kolay gelsin diye..

Uzun süreli beklenen hamurlarda denene bilir diye düşündüm ekşi mayayı ama sizin dediğiniz gibi herşeyde kullanılamaz zaten onada maya yetmez..

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Blog Mesajları
    5

mineuy10

Ekşi mayamdan bizim Bursamızın bayram, ve kına gecelerinin vaz geçilmez hamur işi olan cevizli lokum pişirdim.Fakat fotoğraf yok buraya foto koyamıyomıyorum ben..
    korkmuştum olmıyacak zannettim ekmekden daha çok uğraştırdı tepsiye koymadan önce beklediğim süre ayrı, tepside beklediğim ayrı gece yarısı fırına koydum.ilk deneme için hiç fena değil...

Bahsedipte hiç görüntü olmasın olurmu dedim, görsellerden aldığım ''Cevizli lokum''

cevizli lokum - Pasta ve yemek tarifleri

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    A.
    Blog Mesajları
    28

Sema

Çörekmiş, lokum diye düşünmüştüm. Ege'nin haşhaşlı çöreği gibi görüntüsü. Olsa da yesek çayın yanında

Üye
    mineuy10 Avatarı

Gerçek Adı
    Mine
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Blog Mesajları
    5

mineuy10

Cevizli lokum'u mutasyona uğrattılar Sema'cım aslında sadece ceviz bir fiske kadarda tarçın konarak yapılan mayalı hamur çeşidir.Artık fırınlarda çok çeşitleri yapılıyor poğaça kıvamında,ama ev yapımı bir başka oluyor..
    Kına gecelerinde çerezin yanında mutlaka olur düğün nerede olursa olsun evde veya otelde...

candy crush

karnım da aç,nerden girdim ben bu başlığa

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Blog Mesajları
    1

MeTePe

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Daha önce burada bir kaç kez ekmek muhabbeti yapmıştık... Aşağıda son yaptığım normal ve Umut adını koyduğumuz ekşi mayayla yapılmış bir kaç ekmek örneği...

Kg2Lz0 - Pasta ve yemek tarifleri

Ekşi mayalı ekmek... Elde yoğrulup mayalandırıldı...

ek08oJ - Pasta ve yemek tarifleri

eNG2Pg - Pasta ve yemek tarifleri

Bunlarda Ekmek Yapma Makinasının hamur yoğurma fonksiyonu ile hazırlanıp, mayalanan, elde şekil verilip fırında pişirilen ekşi mayalı ekmekler..

wOza7Q - Pasta ve yemek tarifleri

Toparlak olandan dayanamayıp soğumadan bir dilim aldık...

wzpyr6 - Pasta ve yemek tarifleri

Sayfa 19 / 23 İlkİlk ... 9151617181920212223 SonSon