1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dadaş025 Avatarı

Gerçek Adı
    Sefa
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    12:36
    Yaşadığı Yer
    erzurum

dadaş025 TSK personelinin 1800 günle malulen emekli olma prosedürü nedir?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tsk personelinin 1800 günle emekli olmasının şartları neler adi mulullük

Tsk da Uzman erbaşın malulen emekli olmanın prosedürü nelerdir 2009 sigorta girişliyim 5 yıl 1 ay hizmetim var yıpranma ve askerlik hariç. Şuan da Tsk da görev yapamaz verildi. Bundan sonra süreç nasıl işler.

brokoli 45

Dadaş 10 yıl hizmeti doldurmanız gerekli ayrıca tsk iç hizmet kanunu na göre emeklilik elde edersiniz ama senin ki 10 yıl olmamış vede ayrıca gorev yapamaz raporunu neye gore verdiler gorevde olduğuna dair en ufak bi tutanaginiz varmi

Üye
    dadaş025 Avatarı

Gerçek Adı
    Sefa
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum

dadaş025

2008 den sonra 1800 gün primle emekli olabiliyormuşsun diye duydum ayrıca vazife değil adi malulluk dediler bana

Üye
    dadaş025 Avatarı

Gerçek Adı
    Sefa
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum

dadaş025

Malulen emeklilik başvurumda SGK'dan gelen yazı ne anlama geliyor?
    SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN BANA GELEN EVRAK BU

TC
    SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
    Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü
    Kamu Gövlileri Emeklilik Daire Başkanlığı

Hakkari kmn. tugay komutanlığında emrinde uzm.çvş olarak görev yapmakta iken sözleşmesi fesh edilen
    ...... ...... adına GATA hastanesince düzenlenen rapor sağlık kurulunca incelenerek

1.5510 sayılı kanunun 25.maddesinin 1'inci fıkrası uyarınca malul olduğuna.
    2.''Başka birinin sürekli bakımına muhtaç derecede malul olmadığına'' kararı verilmiştir.

ilgili hakkında 5510 Sayılı kanun malullüğe ait hükümleri uygulanacağından, 5510 sayılı Kanunun 48'inci Maddesine göre malul olarak emekliye sevk edileceğine dair alınacak onayın tasdikli bir örneğinin gönderilmesini,ayrıca ilgiliye sözleşmesinin fesh edilmesinden dolayı kurumunuzca ikramiye ödenip ödenmediğinin bildirilmesini Arz ederim .

SGK dan tarafıma bu yazı gönderilmiş. Toplam beş buçuk yıl hizmetim var. Bu yazı ne anlama geliyor. Yorumlarsanız sevinirim.

Üye
    serhad_erkan Avatarı

Son Giriş
    18.11-2016
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

serhad_erkan

Geçmiş olsun istersen iletişim bilgilerini paylaş anlatayım

Üye
    dadaş025 Avatarı

Gerçek Adı
    Sefa
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum

dadaş025

@serhad_erkan buradan cevap yazarsan sana zahmet sevinirim. hem herkes bilgilerden yararlanmış olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Bu konuda son durum nedir?

Üye
    dadaş025 Avatarı

Gerçek Adı
    Sefa
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum

dadaş025

Hala bekliyorum sizin bi fikriniz varmı bu konuda

brokoli 45

Hayırlı olsun emekliliği vermiş benim anladığım kadarıyla.. e devlet 4 c emeklilik işlemleri evrak takibi kontrol et hareket lilik orda vardır bak

Üye
    Simurg Avatarı

Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    16:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara-İstanbul

Simurg

bakıma muhtaçlık kriterlerini yerine getirmediğiniz takdirde 5 yıllık çalışma süresi ile normal emeklilik koşullarını yerine getirmemiş sayılırsınız, yani Emekli maaşı alamazsınız. Eğer varsa TSK Dayanışma Vakfı üyeliğiniz, oradan malüliyet yardımı ve maaş alabilirsiniz. Yine OYAK' tan toplu paranızı ve malüliyet tazminatınızı alırsınız. Adi malüliyet dediğiniz için bu bilgileri verdim. Ama görev malüliyetine yönelik bir itirazınız var ise dava açabilirsiniz elbette.

Erkan2635

Dadaş normal şartlarda 1800 prim gün sayısına muhtaçlar için uygulanıyor yani 1800 prim ve 5 yıl hizmeti olanlar başka birisinin bakımına muhtaç ise adi malül aylığı bağlanmakta.Başka birinin bakımına muhtaç olmayanlar için 10 yıllık sigorta süresi şartı aranmaktadır. Adi Malül aylığın bağlanırsa ne kadar bağlandığını burada paylaşırsan herkes için yararlı olacaktır.Geçmiş olsun.

Üye
    dadaş025 Avatarı

Gerçek Adı
    Sefa
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum

dadaş025

Bu konuyu SGK ya sorduğumda maaş bağlanır diyor Kuvvete sorduğumda bağlanmaz diyor belirsiz

Erkan2635

Kuvvet dediğinde haklı çünkü mevzuat açısından bağlanmaması lazım ama şunu yapıyor genellikle sgk 5yılını dolduranlara adi malül aylığı bağlıyor.Büyük ihtimal sana da bağlıcak.Sen 5434 e mi 5510a mı tabiydin?

Üye
    dadaş025 Avatarı

Gerçek Adı
    Sefa
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    erzurum

dadaş025

5510 a tabiyim ama şöyle bir şey var sgk diyor ki sen bakıma muhtaç değilsin başka bir iş de yapıp geçimini saglayabilirsin o zaman arkadaş ben çalışacak durumda isem eğer TSK benim neden ilişıgimi kesiyor demek ki sağlığımı kaybetmişim bu haksızlık değil mi bu mağdur olan binlerce insan var yazık günah

Erkan2635

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Silahlı kuvvetlerin ayırma/emekliye sevketme işlemi ile sivilde ki bir emekli sandığı hastasının emekliye sevk edilme hastalık dereceleri aynı değil.şahsi görüşüm ise bu şartlarda olan personele sgk tarafından genellikle maaş bağlanıyor.Geçen ay ben sgk ya 5510a tabi olanların ne kadar maaş alacağını sorduğumda 5434e gore daha düşük bir ücretden bahsetmişlerdi.Bağlanması halinde bilgi verirsen bende ameliyat olup ayrılırım çünkü yıllardır 10yılı doldurmak için bekliyorum