Sayfa 1 / 54 123451151 ... SonSon
Toplam 804 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:55
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede Trafik Sigortasından Tazminat Almak..

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Kaza geçiren arkadaşların dikkatine;
    Herhangi bir trafik kazası geçirip de maluliyeti olan arkadaşlar veya yakınlarınızda, çevrenizde kaza geçirip de maluliyeti olan varsa trafik sigortasından tazminat almak çok basit bir olaydır.
    Forumda bazı sigorta takipçiliği yapan arkadaşlar konunun uzmanlık işi olduğunu ve takip etmenin zorluklarından bahsetmişler ve kendilerinin çok kısa bir sürede tazminat alacaklarını belirtmişler.
    Şimdi bu arkadaşlara soruyorum; bunun uzmanlığı nerededir?
    Prosedür şöyledir arkadaşlar.
    Ben kendi tazminatımı kendim takip ettiğim için ve aldığım için prosedürü biliyorum ve hiç kimseye para kaptırmadım ,hiç bir hak kaybım olmadı.
    Öncelikle kazadan sonra tedavinizi bitirin ve tedaviniz bittikten sonra tam teşekküllü bir devlet hastanesinden maluliyet oranınızı belirten durum tesbit raporu alın
    Kaza sonrası tutulan trafik kaza tesbit tutanağını,
    eger kaza nedeniyle geçirmiş olduğunuz ameliyatlar varsa bunların hastane epikriz raporlarını ve tedavi boyunca hastanelerde ne yapıldıysa tüm evrakları topluyorsunuz
    ayrıca kaza nedeniyle yapmış olduğunuz harcamarla ilgili faturaları ve kaza nedeniyle uğramış olduğunuz maddi kayıplarınızı belgelendirin ve çalışıyorsanız işyerinizden kaza tarihindeki maaş bordronuzu ve müracat edeceğiniz son ay maaş bordronuzu
    tüm bu evrakları topladıktan sonra ilgili siğorta şirketine teslim edin veya iadeli taahütlü olarak postalayın ve sigorta şirketi size dosya acacaktır ve bu konuyla ilgili bir kişiyi görevlendirecektir, siz bu kişiyle iletişim kuracaksınız
    gönderdiğiniz rapor ve evraklar sigorta şirketince kontrol edilecek ve eksik bir evrak var ise sizden bunu göndermenizi isteyeceklerdir.burada önemli olan hastaneden almış olduğunuz maluliyet yani özürlü raporudur ve bu raporda yazan orandır.
    trafik kaza tesbit tutanagında belirtilen kusur oranı önemlidir ve karşı tarafın kusuru oranında tazminat almaya hak kazanırsınız.kusurun tamamı sizde ise herhangi bir tazminat alamazsınız
    hastaneden almış olduğunuz maluliyet raporundaki oran ölçüsünde siğorta şirketi aktüerlere tazminatınızı hesaplatacak
    Bu hesaplamada önemli olan geliriniz yani maaşınız ve yaşınızdır.
    Eğer işsizseniz ve geliriniz yok ise asgari ücretten tazminatınız hesaplanıyor
    .
    Sakın ola ki maluliyet oranınız düşük diye müracat etmemezlik yapmayın,
    Çünkü bu hesaplama çok detaylı yapılıyor yani yaşınız ve kaza tarihindeki geliriniz çok önemli.
    Çok yüksek rakamlar çıkabiliyor.
    60 yaşına kadar yaşayacagınız varsayılıyor ve 60 yaşına kadar çalışacagınız hesaplanıyor ve tazminat hesaplanıyor ve çıkan hesabı kabul ettiğiniz takdirde sigorta size parayı 1 hafta içinde ödüyor.
    Yukarıda bahsettiğim prosedür size zarar veren araç belli ise ve trafik sigortası var ise ilgili sigorta şirketine müracat edilecek,
    Şayet size zarar veren araç belli değil ise veya araç belli ama trafik sigortası yok ise müracatınızı GÜVENCE HESABINA yapacaksınız
    Evet arkadaşlar konunun özeti bu.
    Şimdi size soruyorum bunun neresi uzmanlık gerektiriyor?
    Lütfen kendisini sigorta konusunda uzmanım diyen şahıslarla irtibata geçmeyin ve herhangi bir VEKALET VERMEYİN.
    Sizin veya yakınlarınızın çekmiş olduğu acılardan bu gibi kişiler para kazanmasınlar.
    onlarda aynı bu işleri yapacaklar farklı bişi yapmıcaklar.
    Ayrıca bu gibi kişilere vekalet verirseniz alacağınız tazminatın tamamını da kaptırabilirsiniz.
    Yinede aklınıza takılan bir şey olursa foruma yazarak yardım isteyiniz.
    Herkese kazasız belasız günler dileğimle ...

NOT: Sigorta takipçiliği yapan arkadaşlar bu yazıya kızacaklar ama ekleyecekleri bir şey varsa onlarda yazsınlar lütfen.

code

kazazede şöyle bir durum varsa mesela sen yolcusun senin hiç bir suçun yok ama kkazada sürücülerden biri suçlu diğeri suçsuz yada her ikiside farklı oranlarda suçlu o zaman ne oluyor.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

sayın code
    güzel bir konuya değinmişsin.yolcu konumunda olan eger kaza sonrası zarara uğramışsa yani maluliyet meydana gelmişse her halukarda tazminat almaya hak kazanıyor.kazada kim kusurluysa ondan tazminat alır.her iki sürücüdede kusur varsa ikisindende tazminat alır.eger yolcu konumunda olan otobüste kaza yapmışsa zaten otobüsün koltuk sigortasından tazminatını alır.eger kaza tek taraflı ise yolcu konumunda olan aracı kullanandan kusuru oranında tazminat alabilir.

code

peki kazazede ben şöyle biliyorum kazada 3. tarafsan yani kazayla alakan yoksa sadece yolcu isen her iki trafik sigortasından kusur oranına bakılmaksızın poliçede ne yazıyorsa o oranda tazminat alıyorsun diye biliyorum yalanmı/yanlış mı?

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38

saww

Geçenlerde sel afeti oldu!

Burda ölenlerin suçu ne? Kazada ölene tazminat var. Afette ölene yok
    Oysa kazada afet sayılır. Afet oldumu topu direk doğaya. Trafik kazası oldumu topu kişiye...
    Halbuki ikisindede top kişilerdedir. Yetkililerdedir...
    Bu ikilem çelişki niye..

Hatta afette ölen mağdur oğlu mağdurdur.
    Neden mi adam ev yapmış. Sel almış götürmüş.!
    Devletin görevi nedir? Can ve mal güvenliğidir.
    Devletten izin almadan çivi bile çakılmadığına göre!!
    Desene ben ev yapılmayacak araziye ev dikilmesine seyirci kaldım. Suçu doğaya atıyorum..
    Bu topu doğa ya atmakda neyin nesidir...???
    Biri poliçeli, biri poliçesiz...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

sayın code
    hayır arkadaşım yanlış biliyorsun.trafik kazalarında sigorta şirketleri kusur oranına göre tazminat öderler.almış olduğun maluliyet raporundaki orana göre hesaplama yapar vekusur oranına göre poliçede yazan miktar ölçüsünde ödeme yapar.yani senin alacağın tazminat miktarı poliçede yazan miktarı geçer ise sana sadece poliçede yazan miktar kadar ödeme yapar

Üye
    muSti_ Avatarı

Son Giriş
    11.11-2011
    Saat
    02:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul

muSti_

peKi kaZaZeDe ben 2002 De trafik kaZaSi yapTim o taRihte poLiÇeDe yaZan öLum ve kaLici SakaLtiLik iCin 18 Bin Di buqun haLLa DaVam Devam eDiyo yani diyeLim ki oLumLu SonuCLanDi tahmini ne aLirim

Üye
    gorbi20 Avatarı

Gerçek Adı
    ali borucu
    Son Giriş
    20.03-2015
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    Denizli yatağan mahallesi

gorbi20

motorun üzerinde bayılıp kaza yapana yok o zaman anladığım kadarıyla yani tek başına kaza yapana yoooook

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

musti
    davan devam etsin.eger dava sonunda tazminat almaya hak kazanırsan bunu olay tarihinden bu güne kadar yasal faiziyle birlikte alacaksın.yani kaybın olmayacak.yalnız davan neden bu kadar uzun sürdü, sebebi ne.
    gorbi20
    maalesef tazminat alma şansınız yok.tek taraflı kazalarda trafik sigortası sürücüye herhangi bir tazminat ödemez, tek taraflı kazada yolcu konumundaysanız tazminat alma şansınız vardır

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Blog Mesajları
    1

mbozbas

Merhaba AdaşımAçıklamaların için Teşekkürler.Heycanlasonuna kadar okudum benle ilgili bir şey varmı diye ama aynı şeyleri yazmışsın.Baş tarafa tek traflı kazalar hariç deseydin harika olurdu.Neyse bende 2009 da 6 günlük GoodYear Cargo lastiğimin parlaması sonucu aracım yan yattı ölece süründük aracım ile sonuç T6-7 ve 11 kırık 3 ameliyat değişen yok. Şucum kaza tespit tutanağında 8 de 0 ben ne yapayım kime başvurayım. İyi günler dilerim

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

sayın mbozbaş
    sizin durumunuz anladığım kadarıyla farklı.tek taraflı ve lastik patlaması sonucu olmuş.kaza ne zaman oldu.kazada yeni almış olduğunuz patlayan lastik duruyormu.kazadan hemen sonra lastik firması hakkında davacı olsaydınız keşke.lastik incelenirdi, şirketin kusuru var ise eger yüklü miktarda tazminat alabilirsiniz.kaza tutanagında tam olarak ne yazıyor. herhangi bir girişimde bulundunuzmu.

Üye
    62sinde Avatarı

Son Giriş
    16.09-2013
    Saat
    17:11
    Yaşadığı Yer
    antalya

62sinde

kazaze
    efendim özelden bir konu danışmak için mesaj atmıştın..
    teşekkür ederim.

Üye
    62sinde Avatarı

Son Giriş
    16.09-2013
    Saat
    17:11
    Yaşadığı Yer
    antalya

62sinde

3 ay önce olan motorsiklet kazası sonrası
    10 gün önce sağ diz altı ampüte
    62 yaş. bağkur emeklisiyim
    trafik kusuru tamamen karşı tarafa verildi.
    çarpan kisi türkiyede mülkü olan yaşlı bir alman . kazada türk plakalı 76 model land rover jeep kullanıyordu.

yabancı olması vasfıyla ek bir önlem yada ek bir hakkımız olurmu?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

geçmiş olsun
    tazminat hakkınız var tabiiki
    gerekli bilgiyi telefonda verdim

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Blog Mesajları
    1

mbozbas

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    kazazade;

Merhaba mustafa
    evet benim kazam tek taraflı,kaza 16 mart 2009 da oldu,lastik malesef durmuyor malum hastane ameliyat fizik tedavi derken yeni kendimize geldik,lastiği resimleri üzerinden incelettik her şey bizden yana fakat lastiğin kendini istiyorlar,tutanakda sağ arka lastiğin patlaması sonucu yaralamalı maddi hasarlı trafik kazası yazıyor,her hangi bir girişimde bulunmadım.malum tek taraflı olduğunu duyan takipciler vaz geçiyor.
    şimdiden mutlu yıllar.

Sayfa 1 / 54 123451151 ... SonSon