Sayfa 9 / 83 İlkİlk ... 56789101112131959 ... SonSon
Toplam 1244 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mu1453rat Avatarı

Gerçek Adı
    murat sarı
    Son Giriş
    24.11-2015
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    hatay

mu1453rat

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iş kazası ve trafik kazası olarak tutanak tutuldu.sadece arabanın sigortasından tazminat almak istiyorum.hangi evrakları nasıl hazılayacağım.arabanın sigortasını aradım bizimle ilgili deği ssk ya başvuracaksın dediler.tabi başlarında savdılarda. şu anda ben ne yapmalıyım

saygılarımla

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

kusur kimdeydi kazada
    tutanakta ne yazıyor.

sen kaza tutanagını, hastane evraklarını ,kaza nedeniyle uğradığın maddi kayıpların varsa bunları belgelendirip , ayrıca tam teşekküllü bir devlet hastanesinden durum belirtir rapor(sigorta şirketleri kaza tarihinden 1 yıl geçtikten sonra alınan raporları kabul ediyor) alıp hepsini sigorta şirketine iadeli taahhütlü olarak gönder.yinede ödemiyeceğiz diye cevap verirlerse hukuk mahkemesinde sigorta şirketine, ruhsat sahibine ve şoföre maddi ve manevi tazminat davası açacaksın.eğer dava yoluna gideceksen mutlaka işi bilen bir avukatla hareket et.avukatsız zor takip edilir tazminat davaları.
    ayrıca alacak olduğun durum bildirir rapordaki oran % 10 ve üzerindeyse sana sgk dan sürekli işgöremezlik aylığı bağlanacaktır, unutma

Üye
    mu1453rat Avatarı

Gerçek Adı
    murat sarı
    Son Giriş
    24.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay

mu1453rat

merhaba

kusur bizim serviste 8.8 kusurlu tutanak öyle tutulmuş

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

farketmez kusurun hepsi sizin şöforda olsa bile.sen yolcusun her halukarda tazminatını alacaksın.zaten şöforde alkol yoksa ve ehliyeti varsa sigortanın ödediği tazminat şöforden alınmaz.anladığım kadarıyla sen sadece sigorta ne verirse alayım, şirketten ve şöforden almıyayım diyorsun.
    bence aracın ruhsat sahibine , şöfore ve aracın sigorta şirketine üçüne birden maddi ve manevi dava aç.sakın birileri zarar görmesin diye düşünme.yoksa geri kalan hayatında sen zorluk çekersin.
    dava açtıktan sonra gerekli evrakları tamamlayıp sigorta şirketiyle anlaşma yoluna gidebilirsin.diğer davaların devam eder.

Üye
    mu1453rat Avatarı

Gerçek Adı
    murat sarı
    Son Giriş
    24.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay

mu1453rat

merhaba

verdiğiniz bilgiler ve uyarılar için teşekkür ederim.

sizinle bu konuyla yazışırken adamın biri aradı kaza geçirdiğimi öğrenmiş sigortadan tazminat alabileceğini yüzde otuz komisyon istedi.ben bir cevap vermedim bir düşüneyim sana cavap veririm dedim

bu vatandaş da aynı evrakları hazırlayıp sigorta şirketine gönderecek öyle değilmi .

başka bir bildiği veya yapacağı birşey yok değilimi

saygılar

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

evet aynen senin yapacağını o yapacak ve % 30 unu veya tamamını alacak tazminatın.

Üye
    mu1453rat Avatarı

Gerçek Adı
    murat sarı
    Son Giriş
    24.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay

mu1453rat

merhaba

herşey için teşekkür ederim. artık bundan sonra 1yı dolmasını bekleyeceğim ve sizin dediğinizi yapacağım

işlerinizde başarılar sağlıklı uzun ömür dilerim

saygılarımla

Üye
    mu1453rat Avatarı

Gerçek Adı
    murat sarı
    Son Giriş
    24.11-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay

mu1453rat

merhaba

kafama bir soru takıldı hastaneden rapor alınca diyeimki yüzde 30 kolunu kullamanaz raporu verdiler ben şuanda ssk lı olarak çalışıyorum ozaman özürlü mü oluıyorum

ssk özürlü olarak değiştirelecekmi

yaşım 44

saygılarımla

merhaba

1500 tl maaş alıyorum

saygılarımla

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

1453
    özürlü olabilmen için % 40 ve üzeri rapor oranının olması lazım.ssk seni özürlü olarak kabul etmesi için % 40 ve üzeri rapor aldığında ankaranın bu raporu onaylaması gerekir.
    rapor oranın belli olduktan sonra tazminatın hesaplaması yapılır, bu haliyle bir tahminde bulunmak sağlıklı olmaz.

Üye
    Sinan41 Avatarı

Gerçek Adı
    Sinan Berkdemir
    Son Giriş
    18.12-2012
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

Sinan41

Sevgili Murat Sarı;

Gerekli evrakları hazırlayıp gönderebilirsin, bunu herkes yapabilir. Bu açıdan bakıldığında avukatlara da gerek yoktur, avukat olmadan da dava açabilir, kendini savunabilirsin. Mesela doktora gitmeden de kendi alacağın ilaçlarla da iyileşebilirsin. Örneğin çok yakın bir tanıdığım boşanma davası için avukata gerek duymadığı için (6 ayda boşanabilecekken) ancak 7 yılda boşanabildi. Karşı taraf avukatıyla hareket ettiği için tüm haklarını sonuna kadar aldı ve bu yakınım hala çocuklarına ve eşine tazminat ödüyor!

Bizler Hasar Danışmanlığı yapan bir firma olarak şimdiye kadar trafik mağdurlarının çok sayıda dosyasını sonuçlandırdık. Bazı dosyalara red cevabı gelmesine rağmen mağdurlara ciddi miktarlarda tazminat ödettik, bazı dosyaların ödemelerine üç kez itiraz ederek gerekli tazminatları aldık. Bazı dosyalarda sadece müracaat ederek gerekli evrakları göndermek mümkün oluyorken bazıları için hukuki davalar açılması gerekebiliyor. Örnek olarak bir dosya için mağdura 60.000 TL ödendi ve ardından 40.000 TL daha fark alındı. Hala bazı hakları saklı kaldığı için şimdi de mağdurların diğer hakları için dava yolu düşünülüyor.

Ücretlere gelince, avukatlar genel olarak % 30, bizim gibi hasar danışmanları da % 20 komisyon ile çalışırlar. Bazı dosyalar hukuk yoluyla, bazıları da idari yolla dosyaları sonuçlandırır. Bazı durumlarda iki yöntem birden kullanılabilir. Birçok mağdurların genel vekaletname verdikleri için birçok dosyada özellikle "çantalı aracılar" tarafından tazminatın tamamı alınıp mağdurlara ya hiç veya çok az bir para ödediklerini de duyduk. Karşıdaki kişi avukat ise seni direkt olarak arayamaz (avukatlık yasasına aykırıdır), arayan eğer hasar danışmanı ise 'rakamı yüksek söylemiş' derim. Bizler tüm masraflar bize ait olmak üzere % 20+KDV ile çalışıyoruz.

Özetle kendin müracaat edebilirsin, ama işi bilen kişilerle doğru kişilerle çalıştığın zaman hem daha kısa sürede, hem de hakkın olan parayı alırsın. Takdir tabii ki senindir.

Geçmiş Olsun...

Sinan Berkdemir
    RTB Uluslararas Hasar Danmanl

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

ben avukat değilim ama kendin başaramıcaksan bu işleri mutlaka avukatla hareket etmenizi öneririm.çünkü karşınızda yasal olarak bir muhatabınız olacaktır.ücret konusu farklılık gösterir davaya göre.avukatlar %10 ila % 20 arasında bir para isterler ama sen sıkı bir pazarlık yaparsın.mesela ben avukatla KAZANILIP TAHSİL EDİLEN tutar üzerinden % 10 a anlaştım.burada önemli olan kazanmak yetmiyor , kazanılan paranın tahsil edilmeside önemlidir.tahsil etmek için gerekirse icraya verilecek o zaman yine avukat gerekecektir.
    bu gibi tazminat davalarında her zaman dava açılması iyidir.dava açıldıktan sonra sen istersen yine sigorta şirketiyle uzlaşma zemini hazırlayabilirsin, uzlaşırsan eğer sigorta şirketini davadan muaf tutar, diğer ruhsat sahibi ve şoför le davan devam eder.

Üye
    erol__81 Avatarı

Gerçek Adı
    erol karaduman
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    balıkesir

erol__81

selamunaleykum. 11.05.2011 tarihinde motorsiklette yolcu iken tali yoldan çıkan bir araç bana vurdu. asli ve ağır oranda suçlu. geçen süreçte sigorta sirketine ve bana vuran araç şöförüne tazminat davasını avukat vesilesiyle açtık. bende diz altı baldır yüzeyinde açık çok parçalı kırık tibial sinir yaralanması mevcut. bacağımda platin var.
    balıkesir/bandırmada oturuyorum. buradaki hastane yeterli olmadığı için (emg cihazı-kalp damar cerrahı), bursa uludağ hastanesinden özür raporu almak için başvurdum. beni fizik tedavi-nöroloji-kalp damar cerrahı-dermotoloji servislerine gönderdi.
    her bölüm ayrı tetkikler istiyor (ultrasyon-röntgen-sinigrafi-emg) ilk olarak işim fizik tedavide bitti. ama beni şok eden bir olayla karşılaştım yada ben öyle hissediyorum. *sağ ayak bileği dorsifleksiyon %7 *invesiyon %2 *evesiyon %2 alt ekotranite özür oranı %11 kişinin özür oranı %6 gibi bir oran verdi. başıma böyle bir şey gelmediği için bilmiyorum ama bacağımdaki kemiklerin kırığına ve bilekten dize platinin olmasını göz ardı etti diye düşünüyorum. bana yakın durumda olanlar ne gibi oran aldınız acaba. ve bir ayrı sorum beni ortopedi servisine ısrar etmeme rağmen göndermiyorlar. fizik tedavi verecekmiş raporu ? enteresan geldi bana.
    daha rapor alma sürecim devam ediyor. daha üç bölüme daha gideceğim (nöroloji-kalp damar cerrahı-dermotoloji) buralardan aldığım oranla birlikte bunların hesaplanması nasıl oluyor birbirine toplanıyormu? yoksa ortalaması mı alınıyor. birde rapor sonucunu düşük bulursam ki buluyorum 2. raporu belli bir süreçten sonramı alabilirim. bir diğer hastaneye gittiğimde benden tekrar ultrasyon-röntgen-emg vs istermi. yoksa mevcut olanlarla işim olurmu? vallahi ne zormuş arkadaş bu işlerle uğraşmak, Allah herkesin yardımcısı olsun, sağlıcakla kalın....

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

erol
    üniversite hastaneleri genelde çok inceliyorlar.keşke devlet hastanesine gitseydin veya hala gidebilirsin.buradaki oran düşük çıkarsa , birde devlet hastanesine git .evet senin işin ortopedi doktoruyla.evet başka hastaneye giderken elindeki röntgenleri ve diğer evrakları götürürsen iyi olur

Üye
    Sinan41 Avatarı

Gerçek Adı
    Sinan Berkdemir
    Son Giriş
    18.12-2012
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli

Sinan41

Sevgili Karaduman;

Öncelikle geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum. Heyet raporu sadece tek poliklinikten verilmez, normalde 8 poliklinik doktoru tarafından görülmeniz gerekir. (KBB, Psikiyatri, Dahiliye, Göz, Nöroloji, Fizik Tedavi, Ortopedi ve Genel Cerrahi) Genel bir bilgi olarak belirtmekte fayda görüyorum ki, bacağınızdaki platin daha sonra alınabilecek gibiyse ve uzun dönemde bacakta hasar kalmayacağını veya iyileşeceğini öngörürse, bu konuda doktor oranı sıfır bile verebilir. Motosiklet kazasındaki bir mağdurumuzun heyet raporu, ayağında platin olmasına rağmen sıfır çıktı (itirazımıza ilişkin ikinci heyet süreci halen devam ediyor, ancak onun sonucu da benzer çıkabilir). Sizin durumunuzu en iyi şekilde uzman doktor değerlendirebilir, bizim burada benzer olaylara bakarak yorum yapmamız çok çok yanlış olur. Mevcut 8 doktordan birinin veya birilerinin öngörmesi halinde başka polikliniklere de sevk edilebilirsiniz (Örneğin Plastik Cerrahi). Tüm poliklinik raporlarındaki oranlar bittikten sonra bulunan oranlar "Balthazar Tablosu" yardımı ile hesaplanır. Size verilen rapordaki oranları Balthazar tablosu ile kontrol etmenizde (veya ettirmenizde) fayda vardır, maddi hata yapılabilir (iki mağdurda başımıza geldi). Heyet raporunu düşük bulursanız süre beklemeden il sağlık müdürlüğü'ne itirazda bulunarak başka bir hastaneden heyet raporu da alabilirsiniz. Ancak sigorta şirketi farklı çıkan (iki, bazen üç) rapora itiraz etme hakkına sahiptir, dördüncü (ve son) heyete gitmeniz bu da sürecinizi daha fazla uzatır. Avukatla devam ettiğiniz hukuk süreci uzun sürer ama geçen sürenin gecikme faizini almanız açısından faydası vardır.

Çocukluğumun şehri Bandırma'ya sevgiler, selamlar...

Sinan BERKDEMİR
    RTB Hasar Danışmanlık

Üye
    erol__81 Avatarı

Gerçek Adı
    erol karaduman
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    balıkesir

erol__81

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kazazede ve sinan41 teşekkür ederim.

şimdi ben hiç birşey olmamış gibi (özür raporu almamış) başka bir devlet hastanesine gidebilirmiyim. daha rapor tam olarak çıkmadı, bunu bu şekil bırakırsam bir sorun olurmu? yoksa tamamlayıp öylemi başka bir hastaneye gideyim. ama buda çocuk oyuncağı değil herhalde. olmadı oraya olmadı buraya, belli bir prosüdürü vardır diye düşünüyorum.

sinan bey, size bir sorum olacak. şimdi ben bursa ecza koopta şöför olarak çalışıyordum. işyerinin yaptırdığı özel sigorta vardı. aksigorta zannedersem grup sigortası öyle birşey. bu kazadan dolayı o sigorta şirketinden özür oranında tazminat isteyebilirmiyim. poliçenin örneğini felan soruyorsan maalesef yok. ama poliçe numarası var ....... hatta ameliyatım bursa acıbadem hastanesinde aksigorta kapsamında yapıldı. teşekkür ederim.

Sayfa 9 / 83 İlkİlk ... 56789101112131959 ... SonSon

Başlığın Etiketleri