Sayfa 82 / 83 İlkİlk ... 3272787980818283 SonSon
Toplam 1242 mesajın 1.216-1.230 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    G.taylan Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    21:24
    Yaşadığı Yer
    Altieylul

G.taylan

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Peki kabaca bi miktar verebilirmisiniz yasim 50 ve maasim3.800TL ve bu kırığın ikeri de oluşturacağı riskler goz onune alinir mi

Üye
    Av.Gozde O. Avatarı

Gerçek Adı
    gozde
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    izmir

Av.Gozde O. kaza

@sarasota Merhabalar, vefat halinde eşi ve çocukları destekten yoksun kalma tazminatı hakları vardır.Net bir hesaplama için maaşını ve vukuatlı nüfus kağıdını ve kaza tespit tutanağını görmek lazım.Bu evrakları bana mail yoluyla ulaştırırsanız inceleyip bilgi verebiliriz.İyi günler,

@G.taylan tam bir rakam vermek tüm evrakları incelemeden doğru olmaz ama maaşınız yüksek olduğu için tazminat miktarı yüksek olacaktır.

Üye
    israfil27 Avatarı

Gerçek Adı
    israfil yasar
    Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

israfil27

Benim durumum geçirdiğim trafik kazası sonrası vücudum da kalıcı özür oluştu. sigorta şirketine başvurduk ve bize 30.000 tl tazminat ödediler ve ibraname imzalattılar. Aracı kişi bizim hesabımıza göre eksik ödendi ikinci bir para talep edeceğiz dedi.
    yaklaşık 8 ay geçti fakat dava açılacağını söylediler ama hala dava açılmamış. ilgilenen kişiyle de irtibat kuramıyorum dosya daha önce bilirkişideymiş çıkmış ve aslında 48.000 TL ödeneceğini bildirimiş. şimdi de sigorta şirketine başvurduk ikinci para için cevaplarını bekliyoruz diyorlar. ben sigorta şirketini aradım çağrı merkezi bize herhangi bir başvuru gözükmüyor diyorlar. ne yapmalıyım bilgisi olan varsa sevinirim.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene

hilal72

azledip o hasar şirketini bir avukat kanalı ile işlemi yaptırırsınız

grift rücu

Merhabalar, 5 ay kadar önce tek taraflı araç içi trafik kazası geçirdim yolcu konumundaydım omurgamda kırıklar var ve 12 vida takıldı ben sigorta şirketine tazminat için başvursam ve tazminatı alsam sigorta şirketi bana vermiş olduğu bu parayı aracı kullanan kişiden şoförden rücu yoluyla talep edebilir mi?(şoförde alkol yok ,ehliyeti var)
    Konu grift tarafından değiştirilmiştir (09.11-2016 Saat 20:18 ). Gerekçe: ekleme yapıldı

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

ruhsat sahibi sen değilsen etmez, alabilirsin

grift rücu

Kamu görevlisiyim resmi araç ile görevde iken kaza yapmıştık.Kazada şoförle birlikte iki arkadaşımı kaybettim kazada kusurun tamamını şoföre verilmiş.Trafik sigortasından alacak olduğum tazminatı sigorta şoförün ailesinden rücu etmez demişssiniz,
    Henüz tam saglığıma kavuşamadım( t2 t3 t4 t5 t6 t7 kırık,12 vida takılı)sigorta tazminatında zaman aşımı ne kadar.tazminata başvuru yapmam için 1 yılı beklemek zorundamıyım.
    Bir de bu geçirmiş olduğum kaza iş kazasına giriyor mu?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

evet resmi araçla görevli olarak kaza geçirmişseniz iş-trafik kazası olarak kayıtlara geçmesi gerekiyordu, evet şöförün ailesine rücu etmez, eger tedaviniz bittiyse ve organ kaybı varsa 1 yılı doldurmanıza gerek yok ama organ kaybı yoksa 1 yıl beklemeniz gerekir maluliyet oranınızın belli olması için. Siz bu kaza ile ilgili olarak ortak hareket edin, şöförun ailesi ve diğer vefat eden arkadaşınızın ailesi hep beraber dava yoluna gidin, siz işgücü kaybı tazminatı alacaksınız, ölenlerin ailesi destekten yoksun kalma tazminatı alacaklar.
    siz ayrıca görevde olduğunuz için ilerleyen süreçte vazife malülü sayılmanız için sgk ile uğraşın, vazife malülü size ileride çok büyük maddi katkılar sağlayacaktır,
    ayrıca iş-trafik kazası olduğu için % 10 ve üzerinde bir maluliyet oranı alırsanız sürekli işgöremezlik maaşı alabilirsiniz, sözün özü beraber hareket edin ve mutlaka deneyimli bir avukata vekalet verin, hukuk yolundan ayrılmayın.

grift sorular...

Kazazede verdigin bilgiler için teşekkür ederim.İnsanın başına birşey gelmeyince bişeylerin farkına varılmıyo aklımda cevap bekleyen onlarca soru var...
    Kazada hayatını kaybeden arkadaşların aileleriyle aramızda kopukluk var bu nedenle birlikte harekat edilmesi biraz güç.
    Belimde ki vidalardan 1 tanesi hafiften egilmiş bu nedenle sinirlere baskı yapması sonucu sol kürek kemiğime ve boynumda agrı yapmakta umarım olmaz ama agrılarım çok artarsa sanırım ikinci bir ameliyat söz konusu olcak ve o sorunlu vida alınacakmış doktor öyle diyor.
    Vazife malulü ve iş göremezlik maaşı için sgk yamı başvurulması gerekiyor vazife malullügünde malulen emekli mi olunuyor.
    Bu trafik sigortası tazminatı nı almayı acaba ben tek başıma altından kalkabilir miyim.
    Kendi doktorum bana rapor vermeye korkuyo dışardan iyi gibi görünüyorum lakin hergün agrılarla cebelleşiyorum dediğim gibi ikinci bi ameliyatta sözkonusu ama aynı doktora tekrardan ameliyat olmak veya olmamak ne kadar dogru o aryrı bi mesele...
    Ayrıca sigorta tazminatı ile ilgili arkadaşlar özelden yazmışlar yardımcı olmak manasıyla teşekkürler ama keşke siteden yazsaydınız daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
    Benim bu süre zarfında içinde bulunmuş olduğum durumda neler yapabilirim konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim.
    Şimdiden çok teşekkür ederim.saglıcakla kalınız...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

o arkadaşlar hep özelden yazarlar , akbaba misali ... siteye neler yapılabileceğini bir türlü yazmazlar. uzmanlık işiymiş güya anlatacakları )))
    tazminat için acele etme ,öncelikle tedavinin bitmesi gerekli, zamanaşımı süresi 15 yıl, tedavin bittikten sonra maluliyet oranlı rapor alabilirsen trafik sigortasıyla anlaşma yoluna gidebilirsin ve tazminatını alabilirsin, ben kendim halletmek istiyorum diyorsan neler yapman gerektiği bu konunun ilk mesajında detaylı olarak yazmıştım.
    vazife malulü ile ilgili olarakda biraz araştırmanı öneririm
    Vazife Malullüğü Nedir? Kimler Vazife Malulü Sayılır? - SSK Emekli

grift

@kazazede

Peki kuruma herhangi geridönüşümü olur mu ?

Hani nerdeler hukukçu arkadaşlar onların yardımlarına bilgilerine yönlendirmelerine ihtiyacımız var....

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

arabayı kullanan şoför alkollü değilse ve yeterli ehliyeti varsa kuruma rücu olayı olmaz,

grift

Bir de işin şu boyutu var ;
    Ben çalışmış olduğum kuruma maddi manevi tazminat davası açarsam ki büyük ihtimalle tazminat almayı hak kazanırız bu aldığım tazminattan dolayı çalıştığım kurum şoför arkadaşın ailesine aracın tazmini için dava yoluna gider mi ?

Evet avukat arkadaşlar alın size kitap gibi ni soru, cevaplarınızı bekliyorumm...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

@grift
    normalde bu soruya cevap verebilirdim ama sen avukat arkadaşlara sormuşsun, avukat arkadaşları sınava tabi tutuyon herhalde,hemde kitap gibi bi soru ))))

grift

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @kazazede Evet mustafa abi ama kimseden çıt yok anlamadım.
    Bu arada vazife malullüğü adı altında bi konu açtım yorumlarını bekliyorum...

Sayfa 82 / 83 İlkİlk ... 3272787980818283 SonSon

Başlığın Etiketleri