1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 81 / 83 İlkİlk ... 317177787980818283 SonSon
Toplam 1242 mesajın 1.201-1.215 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    symn Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    21:48
    Yaşadığı Yer
    kayseri

symn

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bilgi ve soru paylaşan herkese iyi günler. Bilgi ve tecrübesi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var, şöyleki;
    Yaklaşık 15 gün önce tek taraflı olarak karayolunda hakimiyetimi kaybetmem sonucu kaza geçirdim. Aracı ben kullanıyordum ve araç içerisinde eşim ve çocuk bulunmaktaydı, bu kaza sonucu eşimin 3 tane kalça kırığı ve bazı kaburgalarında kırıklar meydana geldi, ciğerlerinin zedelenmesi sonucu 6 gün yoğun bakım ünitesinde yattı ve kalça kırıkları içinde ameliyat sonucu 2 tane platin takıldı. Şuan için yoğun bakımdan çıkmış durumda ve normal serviste tedavisine devam ediliyor. Şöfor olarak ehlihyet ve sigorta var ama kasko yok ayrıca alkolde yok. Şu tedavi sürecinde birçok danışmanlık şirketi arayarak vekalet istedi.
    Sorum ise bu olayda yolcu olan eşimin tazminat hakkı var mıdır, eğer varsa şuan için ne yapmam gerekir. Danışmanlık şirketi yoluyla mı yksa kendim mi takip etmem daha doğru olur? kaza üzerinden daha 15 gün geçmişken girişimde bulunmak doğru mu beklemem daha mı mantıklı, son olarakta takılan 2 tane platin için malüliyet oranı verilir mi, heyet raporunda ortalama kaç oran verilebilir.

kafası kırık

@symn

Çok gecmis olsun. Eşinizin tedavisi bittikten sonra sağlık kurulundan alacağınız rapor ile sigorta şirketine müracaat edip tazminatınizi alirsiniz.
    Sakin ama sakın sizin arayan o aracılar la iş yapmayın. Bir avukat ile anlasın. Aracılar in yapacağını zaten sizde yapabilirsiniz, kazazede bu başlığın ilk mesajında detaylıca anlatmış. Bir avukat ile hareket edin.

Üye
    Av.Gozde O. Avatarı

Gerçek Adı
    gozde
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    izmir

Av.Gozde O.

Öncelikle tazminat hakkınızın doğması için kaza sonrası tedavinin tamamlanmış ve vücutta kısmi bir kayıp olmuş olması gerekli.Sizin durumunuzda muhakkak bir özür oranı çıkar çünkü eşinize ciddi tedaviler uygulanmış ve platin takılmış durumda.Yine eşiniiz 3.kişi konumunda olduğu için sigortaya başvurulabilir.

Burhan06

Herkese iyi gunler bi konu hakkinda danismak istiyorum arkadasimin arabasinda eve donerken tek tarafli trafik kazasi gecirdik ben arabadan yola firlamisim takla atarken ayak bilegimde parcali kirik var 4 tane vida takildi sag el bilegimde parcali kiriklar var %20 kalici raporum var ne kadar tazminat alabilirim yasim 29 valelik yapiyordum sigortasiz yolcu konumundaydim simdiden tesekkur ederim

Üye
    ntmeans Avatarı

Gerçek Adı
    kerem
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ntmeans

Merhaba bir soru sormak istiyorum
    3 gün önce bir motosiklet kazası geçirdim baş parmağım kırıldı ve şuan kolum alçıda. Kaza tutanağını hazırlayan polis kusurun tamamını diğer araçta buldu.Kaza yaptığımda çalışmıyordum kabul edilen iş başvuruma evraklarımı götürüyordum.Şimdi benim karşı tarafın sigortasından tazminat alma hakkım varmı ?

Üye
    Av.Gozde O. Avatarı

Gerçek Adı
    gozde
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

Av.Gozde O.

Tedaviniz tamamlanip, vucudunuzda kalici bir hasar olusmasi halinde alabilirsiniz tabiki

Üye
    ntmeans Avatarı

Gerçek Adı
    kerem
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ntmeans

Vücudumda kalıcı bir hasar olmaz sadece parmağım kırık fakat bu süre içerisinde çalışamaz durumdayım ve borçlarımı ödeyemiyorum bunun için birşey alma hakkım yokmu ?

Üye
    cihannüma Avatarı

Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale

cihannüma

@cihannüma

merhaba daha önceden yazmıstım. hacettepe adli tıptan raporum geldi bir önceki mesajımda dediğim gibi sağolsun doktorlar rapor oranına %0 vermişler sadece dört aylık iş göremezlik raporu vermişler. Avukat isterseniz itiraz edelim dedi. sonuç ne olur dedim aynı cıkar dedi. Malesef kolumda pilatin, ağrı ve güç kaybıyla yaşayacagım. Doktorun muayene sisteminede hasta oldum bu arada. Uzaktan bakarak agrımın olmadığına hiç bir güç kaybı yasamadığıma hükmetmiş. Ayrıca kolda pilatin olması rapora etki etmiyormuş. buradan birileri platınınızın olması bile etkendir demişti. Herkese hayırlı akşamlar.

Üye
    terik Avatarı

Gerçek Adı
    Cem Ak
    Son Giriş
    19.09-2016
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

terik

Forumda bu başlığı açan site yönetimine ve forumda durmadan yazan elinden geldiğince cevap verenlere özellikle kazazedeye çok teşekkürler. Google'dan arama yapıp benim gibi bu forumu görüp yararlanan bir çok kişi var.

İki buçuk yıl önce ben de kaza yaptım. Ağır bir kazaydı, yoğun bakımda yattım günlerce. Ben yoğum bakımdayken bir anda ortada biten "mağduriyetimizi" gidereceklerini söyleyen kişiler çıktı, daha doğrusu çıkmış. Sevenlerimle beraber dışarda beklemişler epey hem de bir gün değil.

Ben içerde yaşam mücadelesi verirken aileme durmadan mağduriyetimizi gidereceklerini söylemişler. Bütün masrafları karşılaycaklarını vekalet parasını dahi kendilerinin vereceklerini söylemişler. Biz can derdindeyiz..
    Kimse kusura bakmasın bu akbabalıktır.
    Hastaneden çıktıktan sonra farklı farklı kişiler aradılar farklı şehirlerden arayanlar oldu. Numarama nasıl ulaştıklarını bilmiyorum. Resmen av kokusu almış akbabalık.
    Benimle irtibata geçenler uzman olduklarını, sigrota şirketlerinin bunları tanımalarından dolayı ödemeyi eksiksiz ve hemen yaptıklarını söylediler. Bunlar aracılığıyla yapılacak başvuruyu dikkate almazmış sigorta şirketleri, ödeme yapsalar da çok çok az bir ödeme yaparlarmış. Bir de nerdeyse hepsi dosyanı avukata verme mahkemeye gider 3-4 yılda zor alırsın dediler, biz sigorta şirtketinde çözeriz durumu dediler. Avukata gitmemeyi önlemek için salakça aptalca söylenen sözler, bu şekilde de avukatların üstüne çıkmış oluyor. Tahkim ya da mahkemeye gitmeden ödemenin eksiksiz alınması pek mümkün değil. Avukatlar vasıtasıyla mümkün olabilir.
    Cahil bir insan olsak neyse, sanki hatra, isme bianen sigorta şirketleri ödeme yapıyor. Cahil birisi yasal haktan dolayı değil bunlar sayesinde kazanılmış bir hak zanneder. Zaten aradıkları da cahil, alık insanlar.

Kaza araştırması yapıp İnternetten arama yapıp bu forumu görenler, sakın ola ki avukat harici kimseye vekalet vermeyin. Hakkınızı bir avukat aracılığı ile arayın.
    Hiç bir kurumsal firma hukuki bir mevzu da hukuk kimliği olnayan kimseyi ciddiye almaz. Sigorta şirketleri bu danışman, aracı zerzevatı hiç bir şekilde ciddiye almaz. Sigorta şirketinde yıllarca çalışmış avukat arkadşım var bunu kendisi söyledi.(aslında kendisi burda yazsa çok iyi olur) Bunların yaptıkları sadece gerekli belgeleri sigorta şirketine göndermek. Başvurunun nasıl yapılacağını, hangi belgelerin gerekli olduğunu @kazazede bu başlıkta yazmış. Farklı yapabilecekleri bir şey yok çünkü hukuk eğitimleri yok.
    Ya bir avukat aracılığıyla hareket edin ya da kendiniz sigorta şirketine başvurunuzu yapın.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

@terik
    ağzına sağlık kardeşim, böyle yazdıklarımı anlayan ve teşekkür edenler oldukça doğru bir iş yaptığımın gururunu yaşıyorum.

Üye
    G.taylan Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    21:24
    Yaşadığı Yer
    Altieylul

G.taylan

Arkadaşlar ben de bir kaza gecirdim ama tespit tutanagim yok bunun dışında yuzde 4 surekli engelli raporum ve sag omuz kırığı var hastanede yapilan herseyi aldım rapor çıkarmaya gittiğimde ise dr kötü bir kırık oldugunu ve kaynamis olsa bile kemiğin curuyebilecegini soyledi tazminat alabilirmiyim ve miktari nedir cevaplarsaniz sevinirim

Üye
    elifsu2010 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    23:19
    Yaşadığı Yer
    bursa

elifsu2010

@kazazede peki benim 18 02 2012 yılında geçirdiğim trafik kazasında 1 yıl süreli rapor ve ondan sonra sürekli %25 psikiyatri ankisiyeti bozukluğu,%14 ortopedi kalçada 3 adet vida,kalçadan dize kadar 25cm platin,%14 işitme kaybı, toplam %45 sürekli raporum ve vergi indirimim var.kazadan 7 ay sonra doğup büyüdüğüm istanbul'dan bursa'ya göç ettim.2012 yılının 10.ayında avukat aracılığıyla trafik kazası maddi hasarlı nedenli hukuk mahkeme açtık sigorta şirketi ve araç sahibine hala devam ediyor 2 gün önce e-devlette asliye ticaret mahkemesi gözüküyor sigorta şirketi ve ben vekili avukatım.acaba bu ne demek oluyor

Üye
    G.taylan Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    21:24
    Yaşadığı Yer
    Altieylul

G.taylan

Arkadaşlar ben de bir kaza gecirdim ama tespit tutanagim yok bunun dışında yuzde 4 surekli engelli raporum ve sag omuz kırığı var hastanede yapilan herseyi aldım rapor çıkarmaya gittiğimde ise dr kötü bir kırık oldugunu ve kaynamis olsa bile kemiğin curuyebilecegini soyledi tazminat alabilirmiyim ve miktari nedir cevaplarsaniz sevinirim bu msj cevap gelip gelmedigini nasıl takip ediyorum

Üye
    Av.Gozde O. Avatarı

Gerçek Adı
    gozde
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

Av.Gozde O.

@G.taylan %4 sürekli engel raporu aldıysanız yaşınız gelir durumunuz gibi kıstaslar göz önüne alınarak bir hesaplama yapılacaktır.

sarasota

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    60 yaşında emekli bir akrabam halk otobüsünde yolculuk yaptığı esnada otobüs durakta duruyor inerken birden hareket ediyor ve araca takılarak sürükleniyor 1 ay hastanede yattıktan sonra hayatını kaybetti hastane raporunda ölüm sebebi açıkça trafik kazası diye belirtilmiştir polis tutanağı ve tutulmuş hata şoföre verilmiştir kaba taslak bu akrabam sigortadan ne kadar alır kabaca yani @Av.Gozde O.

Sayfa 81 / 83 İlkİlk ... 317177787980818283 SonSon

Başlığın Etiketleri