Sayfa 79 / 83 İlkİlk ... 2969757677787980818283 SonSon
Toplam 1242 mesajın 1.171-1.185 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Mrmehmet

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bnm dava bitti ama kendim gidemediğim için avk tutmuştum e devletten girdiğimde gerekçeli karar yazıldı şeklinde yazı var avk kazandık baya ceza aldı ama onlar termize yolladı dedi dosyayı

Üye
    bosborus33 Avatarı

Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    13:16
    Yaşadığı Yer
    kırşehir

bosborus33

selam arkadaşlar ben yeni duydum hakkım olabileceğini.11.2004 te yolcu konumunda iken 6/8 kusur(trafik sigortası bizde yok) bizde kaza yaptık.2 sürücüde hastaneye kaldırıldı fakat hepimiz taburcu edildik.ben arac ön camdan çıktım.gsfonunu tespit ettim görüştüm ama ameliyat masrafları bizim araç sürücüsüne rücu eder diye vazgeçtim.yalnız çapraz bağlarımın koptuğu kati rapor alırken farkedilmedi.şimdi yapabileceğim bir şey varmıdır acaba.(şimdi rücu etmesinde sıkıntı yok)bir kaç ay içinde mr çekildi ve kopma tespit edildi ben ise sigortalı işe girdiğim sene 2008 de 2 def aameliyatla vida vs takıldı.bu saat ten sonra ki 10 yıl zaman aşımı görünüyor acaba ugraş vermek mantıklımı.

Üye
    MuraTTameR Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:32
    Yaşadığı Yer
    Trabzon

MuraTTameR

@bosborus33

Zaman aşımı 10 yıl diye biliyorum.Ve sizinde bu kaza zaman aşımına uğramış.Bence bir sonuc alamazsınız ama bilen bir arkadaş varsa yapılacak başka birşey var mıdır bilemem.

Üye
    cihannüma Avatarı

Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale

cihannüma

Tek tarafli kazada sag kolum dirsek ile omuz arasinda iki yerden kirildi ameliyatla platin takildi.Bugün adlı tıpta muayene oldum ama ne muayene. Kolunu kaldır indir, ağrınız var mı, kolumu mezroyla ölçtü bu kadar. Ne bir tahlil ne bir röntgen. Doktora başkasının sürdüğü araca binemiyorum diyorum anlıyorum diyor tebessümle. Adam resmen dalga geçiyor. Gerçi onlarda haklı kendince daha önceden raporu fazla alabilmek için çok yalan söyleyen çıkmış anlaşılan. Beni uyarmislardi bire on katarak anlat diye ben ne yaşıyorsam onu anlattım. Doktorun bana vereceği raporun 3-4 ten fazla olacağını düşünmüyorum. Rapor sonucu çıkınca buna itiraz edebilir miyim. Veya hangi adlı tip kurumu bana Adilce bir rapor verebilir. Tavsiyelerinizi bekliyorum

Yukardaki belirttiğim gibi tek istediğim çektiğim sıkıntının karşılığını almak. Ne fazla ne eksik. Birde bir şey dikkatimi çekti. Zaman zamn konuştuğum bazı kişiler raporun 15 ten aşağı çıkmaz alacağın para 150.000 olur. Bazıları da raporun 8 alacağın 12- 15 olur diyor. 70-80 alırsın diyen de oldu. Bu nasıl hesaplama. Herkes farklı hesaplıyor. Maaşım eşimle birlikte 6500 TL 2 çocuğum var devlet dairesinde idareciyim yaş 38 belirttiğim gibi humerus kırığı platin var.

Üye
    MuraTTameR Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon

MuraTTameR

@cihannüma

Kırıklarda bir yer için %5 veriyolar diye biliyorum.Sizin rapor oranınız %5 veya %10 arası birşey cıkar.Burda önemli olan eşinizin maaşı değil sizin aldığınız maaş dır.Ve kazada ki kusura oranı da alacağınız tazminat için önemlidir.Tek taraflı kazalar da eğer yol vs. sorun yoksa kendi hatanızdan dolayı kaza yapmışsanız.Tazminat alamazsınız diye biliyorum.Teşekkürler.

Üye
    Birol10 Avatarı

Son Giriş
    28.05-2016
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir

Birol10

2008 de fabrika servisiyle bende kaza yaptım araci kullanan benim kusur oranim 8de 0 dava actim karsi taraftan 2010 yılında 12 bin tl aldim parca parca parca tabi aracta 10 kişiyiz herkes ufak tefekte olsa karsi taraftan biseyler aldi .sorum şu simdi başımızda birileri dolasiyor siz sigortadan çok para alırsınız bize vekalet verin 3 ayda işi cozelim vs...madem boyle bisey var benim sirasiyla ne yapmam gerek bilen varmı. Sag bacak femur kırığı var hala platin duruyor saglik kurulundan bir rapor almadim hiç

kafası kırık

@Birol10

bir avukata verin dosyanızı, o baksın durum nedir geride ne bakiye kalmış mı? sakın sizi arayan o aracılara vekalet vermeyin. dediklerine inanmayın. bu hukuki bir durumdur ve ancak avukatlar vasıtasıyla halledilir.

Üye
    gsgs Avatarı

Son Giriş
    09.06-2016
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    İzmir

gsgs

Sigortadan tazminat alabilnek.icin avukata verilen vekaletnamenin gecerlilik suresi nedir?yani islemler bittikten para alindiktan sonra vekalet kendiliginden sona eriyormu?yoksa notere gidip iptalmi ettirmem gerekir?yardimci olabilecek varmi?

Üye
    MuraTTameR Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon

MuraTTameR

@gsgs

Genelde bir süresi yoktur.Notere gidip vekaleti iptal ediceksiniz.

Üye
    gsgs Avatarı

Son Giriş
    09.06-2016
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    İzmir

gsgs

Peki dolmuslarda koltuk sigortasi varmidir?avukatim bikac yil once sehirici tasimaciliktaki koltuk sigortalarinin kaldirildigini,sehirlerarasinda gecerli oldugunu soyledide?

Üye
    suskun_selman Avatarı

Gerçek Adı
    Suskun Selman
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    Eses

suskun_selman

Siz değerli dostlarım size bir sorum var; bir yakınım var bayan evli ve %40 raporlu, babası ve abisi 2006/10(ekim) yılında trafik kazası sonucu vefat ediyorlar. O zamanlar abisinin hanımı araç sigortasından yüklüce para alıyorlar. (arkadaşımın anneside yok, kazadan sonra %40 raporuda alıyor, geçen sene evleniyor), yenge sigortadan para aldığı zaman buna da demişler ki sende alacaksın sanada verecekler ama 10 yıl dolmasına 4-5 ay kadar zaman kala hiç kimse buna ne para vermiş ne de yol göstermiş! Sizce durum akibeti nedir ? Nasıl olur ?

Üye
    wiya Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    canakkale

wiya

arkadaslar geçirmiş oldugum trafik kazasıyla ilgili ceza davasında 3. durusma temmuz ayında olacak. o tarihte kazanın üzerinden yaklasık bir yıl gecmiş olacak.tazmınat davası acmak ıcın acaba ceza davasının sonucunu mu bekleyeyım yoksa şimdilerde başvuruda bulunayım mı?.hani malumunuz adliyelerin yoğunluğunu hesaba katarsak şimdi başvursam 6 ay sonraya ancak sıra gelir o zamana kadar da ceza davası biter diye tahmın edıyorum fikirlerinizi belirtirsniz memnun olruum

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

@wiya
    tazminat davası açmak için ceza davasının bitmesini beklemene gerek yok açabilirsin, tazminat davan devam ederken ceza davan sonuçlanır

Üye
    wiya Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    canakkale

wiya

@kazazede
    tesekkurler mustafa abi.bu hafta onu halledeyım.

Üye
    ugurcoskun Avatarı

Son Giriş
    25.09-2016
    Saat
    18:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ugurcoskun

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba eşim kaza sonucu sakat kaldı avukat ıle anlastık.ılk tazmınatı 5 ay da aldık.tazmınatımız 250.000 tl idi. avukat ıle yuzde 20 anlasmıstık.lakin UYAP tan baktım ve ıcradan 277.000 tl yatırılmış avukata ama avukat bıze 250.000 dedı ve aradakı 27.000 tl yi almış ayrıca bızden 6.000 tl ekstra para aldı ben bu 27.000 tl yı avukattan nasıl alabılırım.şu anda ıkıncı davamız devam edıyor yanı bakıcı gıdelerı masrafı oda yaklasık 1 yıl oldu mahkemeyı takıp edıyorum uyap sıtesınden yardımcı olursanız sevınırım iyi geceler

Başlığın Etiketleri