Sayfa 77 / 83 İlkİlk ... 2767737475767778798081 ... SonSon
Toplam 1244 mesajın 1.141-1.155 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    26ayhann Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

26ayhann

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tek taraflı oldugu için alkol yok ehliyet var.
    sadece tek tarâflı suçlu ben oldugum için ödeme yapmıyor
    sosa sigorta

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene

hilal72

@kafası kırık
    bende yeni fark ettim iş yeri asgari ücret üstünden göstermiş ozamanlar bordro imzalamdığım için bordrodaki aylığımı görmüyordum neyseki işyerim resmi bir kurum sayıldığından dernek olduğundan yapılan maaş zamlarım yönetim kurulu kararına geçmişti bu kararlar doğrultusun sgk il müdürlüğüne itiraz ettim.tabi ben yeniden maluliyetimin belirlenmesi için adli tıpa sevkim olacak benimde benim aklıma takılan kazadan sonra ki zamanlarda aylıkalrım ve maaş zamlarım belli birde emekli oldum yine sgk tabi destek primi ödiyerwek çalışıyorum bunlarıda ibraz etmem gerekiyor değilmi 2011 den itibaren aldığım tüm aylıkalrı ibraz etmem gerekiyor sen bilirsin ben avukata sormadım utandım kazadan sonra emekli olup iki aylık almanmın tazminatıma artı etkisimi olur eksi etkisimi olur bunu düşünüyorum.

Üye
    edremitli Avatarı

Son Giriş
    11.05-2016
    Saat
    14:16
    Yaşadığı Yer
    balıkesir

edremitli

sulh ve ibra protokölünü yolladımız halde parayı bir türlü ödemiyolar çıkan paramız belli evraklar tamam cevapta veremiyolarlar arayınca yok biz size ödeme gününü mesaj atıcaz falan filan evraklar tamam olduktan sonra 8 gün değilmi yasal süre 1 aydır sallıyolar bizi napsak bi akıl veren olurmu icraya yada avukatamı verelim napalım

Gurkan16

Merhaba paylasimlariniz ve verdiginiz bilgiler icin tesekkurler simdiden benimde sorum olucak annem 7 ay once bindigi dolmus minibuste yolculuk yaparken aracin frenleri patliyo ve sofor araci sola yatiriyo o kazada annemin sag kolu omuzdan 3 yerinden kiriliyo doktor platin takmak istemedi aylarca bekletti sonunda iyilesmedi bu ay doktor ameliyat edip platin takti bu hafta dikisleri alincak sonrasinda fizik tedavi vs... annem ev hanimiydi aylardir tek basina evde kalamiyor ihtiyaclarni tek basina karsilayamiyor piskoljiside cok kotu dolmuslara binmiyo artik bende sigortadan para talep etmek istiyorm bu konuda fikrinizi paylasir yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler simdiden

kafası kırık

@Gurkan16

çok geçmiş olsun. annenizin tedadivisi bittikten sonra sağlık kurulundan alacağı rapor ile başvuru yapabilirsiniz.
    tedavi süresi boyunca olan iş göremezlik ödemesini sigorta şirketleri yapmıyor. bunun yanında psikolojiye binaen alınan raporlara itiraz ediyorlar.
    bir avukat tutun ve dava açın. adli tıp iş göremezlik süresini de belirtir ordan da bir hak kaybınız olmaz. ayrıca adli tıpın psikoojik değerlendirmesi de önemli, sigorta şirketleri adli tıp raporlarına, değerlendirmelerine itiraz edemez.
    bu önemli bir durum psikiyatriden destek alın mutlaka.

Gurkan16

Tesekkurler peki ben simdi avukat tutmadan evraklari tamamlayip sigorta sirketine gondersem herhangi bir odeme yapilmaz mi bu hafta kaza tespit tutanagini aldim cuma gunude hastane heyetinden maluliyet raporu basvurusu yapicaktim

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

@kafası kırık

Maalesef sigorta şirketleri adli tıp raporuna da itiraz edebiliyor
    Adli tıp bana %100 iş göremez raporu verdi, sigorta şirketi itiraz etti, mahkeme hakimi de sigortanın itirazını kabul edip yeniden rapor istedi.

kafası kırık

@Gurkan16

yaparlar. evraklarınızı tamamlayın gönderin sigorta şirketine. sağlık kurulunun size vereceği rapor kalıcı, sürekli ibareli olmalı ona dikkat edin.

@enes75

hocam bildiğim kadarıyla istanbul adli tıp son nokta. ona itiraz olmuyor diye biliyorum.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

@enes75

hocam bildiğim kadarıyla istanbul adli tıp son nokta. ona itiraz olmuyor diye biliyorum.[/QUOTE]
    Maalesef adli tıp raporu olsada itiraz hakkı olabiliyormus, yaşanmış örnek benim dava da oldu ve adli tıp raporuna itiraz ettiler hakim de itirazı kabul etti.

kafası kırık

@enes75

peki istanbul adli tıpın raporuna itiraz olduğunda yeni raporu kim veriyor?

Gurkan16

Tamam da ben simdi napayim avukat mi tutayim zaten sofore dava acmak icin avukatla goruscektim onla gorustukten sonra mi gondereyim evraklari sigorta sirketine

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

@kafası kırık

itiraz üzerine yine adlitıp 3 ihtisasa gönderildi yani adli tip dosyayi yeniden inceleyerek yeni rapor düzenleyip gönderecek

Üye
    Ercanyrd Avatarı

Son Giriş
    20.05-2016
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

Ercanyrd

Slm tek tafafli kaza sonucu sofor arkadasimin hatasi dolayisiyla yoldan cikip ucuruma ucup 3 takla atim benim yuzumu 15 santim ve 20 santim cam kesikleri olustu ve dikis izleri laldi adli vaka oldunda yuzumu gormemistim sikayetci olmadim ama sikayetci olucam. Olay kastamonunda. Oldu ben istanbuldayim yarim kastamonu adliyesinden trafik kaza tutanani ve diyer evraklari alicam. Burda istanbulda bir hastaneden sigorta sirketine. Gondermek icin rapor istedim bana. Espirz roporun olmasi lazim dedi oyuzden birde kastamonu devlet hastanesine. Gidip ordan raporu cikaricam. Cilt yuz kesinden kac rapor alim tahminen yada benim gibi kaza geciren varmi. Yasim 30 3 cocuk babasiyim. Ben yuz kesinden hic rahat deyilim insanlar garip garip bakmasindan rahatsiz olup ne calisa biliyorum nede evden disari cika biliyorum olay tarihi 6 ay oldu ne evrak hazirlamam. Lazim. Tekrar sikayetci ola bilirmiyim. Hakimi nasil ara maliyim yardimci olabilirmisiniz.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kaza yaptığınız araç senin üzerine kayıtlı değilse ve sen kullanmıyorsan şikayetçi olabilirsin, senin önceden şikayetçi olmadığın ceza davası içindi, şimdi tazminat istemek için tekrar şikayetçi olabilirsin, neler yapman gerektiği bu konunun ilk mesajında detaylı olarak yazıyor,

Sayfa 77 / 83 İlkİlk ... 2767737475767778798081 ... SonSon

Başlığın Etiketleri