Sayfa 70 / 83 İlkİlk ... 206066676869707172737480 ... SonSon
Toplam 1244 mesajın 1.036-1.050 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    izsek Avatarı

Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    Antalya

izsek

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar. Ben yaklaşık olarak 4 ay önce bisikletimle yaya geçidinden geçerken iş makinasıyla çarpıştım. Kazada sağ ayak tibia ve fibula kemikleri kırıldı. Ameliyatla dizden bileğe kadar çivi takıldı ve muhtemelen 2 ay daha raporla 6 ay raporlu olacağım. Kaza raporunda kepçe operatörüne birinci derece bana ise tali kusur verildi. Şahıstan şahsi olarak şikayetçi oldum, fakat daha sonra şikayetten vazgeçtim. Şahıstan maddi manevi herhangi bir talepte bulunmayacağım.

Kazadan sonra bir sigorta şirketiyle anlaştım. Şimdi vekalet vereceğim. Fakat bu uğraşılmaya değer mi arkadaşlar? Sigorta danışmanı maddi kazancımın olacağını söyledi fakat, ben tatmin olamadım. 1 sene sonra Hastaneden yuzde bildiren rapor alınacakmış. Sizce benim durumuma rapor çıkar mı?

Devlet memuruyum ve kaza zamanında 2950 tl maaş alıyordum.

Üye
    cihannüma Avatarı

Son Giriş
    13.10-2016
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale

cihannüma

Merhabalar 03.01.2015 tarihinde kaza yaptım. Bulunduğum aracı arkadaşım kullanıyordu.Araç arkadaşın babasına aitti. Arkadaş viraja biraz hızlı girince yoldaki buzlanma nedeni ile araç kaydı ve bariyerlere çarptık. Kolumda humerus denilen bölgede parçalı kırık oluştu. Ameliyatla koluma platin taktılar. 10 gün hastanede yattım,45 gün de rapor aldım.Bu süre içerisinde avukata başvurdum. dün itibari ile mahkemem oldu mahkeme adli tıpa sevk etti. Ankara adli tıp ancak eylül ayına randevu verebiliyormuş. bir sene geçmesine rağmen kolumda güç kaybı ve ağrı oluyor. Size sorum şu olacak adli tıp tahminen bana yüzde kaç rapor verir. Ve tahmini alacağım tazminatı hesaplayabilir misiniz. Bu arada yaşım 37 iki çocuğum var o dönem belgelenebilir maaşım 4000 tl eşimin o dönemki maaşı 2500 tl.
    Bir sigorta şirketi 15.000 tl civarı alırsınız demişti.İlginize teşekkür ediyorum.

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:32
    Yaşadığı Yer
    Mersin

sosa sigorta

cihannüma öncelikle geçmiş olsun Şuan kolunuzda haraket kısıklığı veya platin varmı.
    güç kaybı için hastaneye gidip EMG çekilip bunu kanıtladınızmı 4000 maaşınız varsa 15.000 gibi komik bir rakam almazsınız merak etmeyin

Üye
    mrno41 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

mrno41

@kazazede
    kardeş güvence hasabına başvuru dilekçe örneği var mı elinde. yardımcı olursan sevinirim

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

arkadaşım herhangi bir dilekçe örneğine gerek yok, gerekli evrakları hazırla ve basit bir dilekçe ile müracat edebilirsin

guvencehesabi

Üye
    Kral01 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    adana

Kral01

Yeni çıkan trafik sigortası hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Üye
    mrno41 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    22:17
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

mrno41

@kazazede
    merhaba güvece hesabına başvuruda bulunacağım fakat bir konu kafama takıldı. yardımcı olur musunuz? trafik kazasından dolay dizimde kalıcı özür oluştu. ama ben kazadan sonra karşı tarafa şikayetçi olmadım. o yüzden kamu davası açılmadı kaza tespit tutanağım var ama kusur oranı belirtilmemiş karşı tarafın asli kusuru var. yinede tazminat alabilir miyim.

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin

sosa sigorta

Karşı tarafa asli verilmiş ise size tali kusur verilmiştir. Güvence hesabına neden başvuruyorsunuz karşı aracın sigortası yok mu?

Gultekin

Merhaba yaklasık 7 ay önce trafık kazası gecirdim tek taraflı kaza yaptık ben yolcu konumuydaydım omuzum kırıldı be dız kapagım parcalandı ayagıma platın taktılar ayagımda sakatlık kaldı para almam için 1 yıl gecmesi gerekiyormus bırı geldi hemen parano vıkarıcam dedi vekalet verdim simdi ise benı sallıyor surekli bu verdıgım davadan vazgecebilirmıyım 1 yıl beklenmesi sart mı bu yuzden dolayı kimse işe almıyor cok mahdur kaldım eşimden ayrıyım nafaka yatıramıyorum 2 cocugum var ne yapabılırım bılmıyorum

kafası kırık

Vekalet verdiğiniz bir avukat mi? Dosyanızı mahkemede mi?
    Mahkemedeyse zaten süreç başlamıştir.
    Mahkemenin sonuçlanmasıni bekleyeceksiniz.

Üye
    murathanouz Avatarı

Gerçek Adı
    murathan
    Son Giriş
    17.02-2016
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

murathanouz

Merhaba;
    Araç eşimin annesinin üzerine ve sigortalıda o.Araçta kasko yok. Sadece trafik sigortası var.
    1-) bundan yaklaşık 6 ay önce eşimin babasının kullandığı hususi camlıvan ile aracın yol dışına çıkması ile yan yatması sebebiyle ( kazanın oluşmasında başka araç yok.) yanında oturan eşinin bel kırılması sonucu yaklaşık 11 platin takıldı. Eşimin babasının ise burnu kırıldı. Bu durumda araç içindekilerin tazminat alma hakkı var mıdır?

2-) Aynı araçla dün yine, eşimin kardeşinin kullanması sırasında aracın yol dışına çıkması ile yan yatması sebebiyle kaza oluştu.( kazanın oluşmasında başka araç yok.) Araçta eşimin kardeşi ve babası vardı. Eşimin kardeşinin çene kemiği kırılmış ve beyinde kalıcı olmayan bir ezilme meydana gelmiştir. Bu durumda herhangi birinin tazminat alma hakkı var mıdır?

Her iki durumda da sigortalıya herhangi bir zararı dokunur mu ?
    Konu murathanouz tarafından değiştirilmiştir (17.02-2016 Saat 13:21 ).

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin

sosa sigorta

Öncelikle geçmiş olsun
    1. Kazada eşinizin tazminat alma hakkı vardır.
    2. Kazada Eşinizin babasında mağduriyet varsa onun alma hakkı vardır.

Üye
    murathanouz Avatarı

Gerçek Adı
    murathan
    Son Giriş
    17.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

murathanouz

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sosa sigorta Mesajı Gör
    Öncelikle geçmiş olsun
    1. Kazada eşinizin tazminat alma hakkı vardır.
    2. Kazada Eşinizin babasında mağduriyet varsa onun alma hakkı vardır.
    Merhaba;
    Öncelikle cevabınız için teşekkürler.
    1. ve 2.kazada eşim araçta yoktu. 1.kazada beli kırılan eşimin annesi.Eşimin annesi aynı zamanda sigortalı.

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin

sosa sigorta

Yanlış okumuşum araç kendi üzerine olduğu için anneniz taazminat alamaz

Üye
    murathanouz Avatarı

Gerçek Adı
    murathan
    Son Giriş
    17.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

murathanouz

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sosa sigorta Mesajı Gör
    Yanlış okumuşum araç kendi üzerine olduğu için anneniz taazminat alamaz
    size son bir soru daha sormak istiyorum. 2.kazada yaralanan eşimin kardeşinin sigortası bağkur. Fkat bldiğim kadarı ile 2 aydıan fazladır ödeme yapmıyor. Bağkurda 60 günden fazla ödeme yapmaması dolayısı le sağlık hizmeti alamıyor. Trafik kazalarında SGK ücret almdan tedavi gerçekleştiriyor diye biliyorum. Kusurlu sürücüdede bu geçerlimidir.
    Teşekkürler.

Sayfa 70 / 83 İlkİlk ... 206066676869707172737480 ... SonSon

Başlığın Etiketleri