Sayfa 69 / 83 İlkİlk ... 195965666768697071727379 ... SonSon
Toplam 1244 mesajın 1.021-1.035 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

incebilal

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi günler. 06.02.2015 tarihinde tek taraflı motorsiklet kazasında yolcu konumundaydim. Arkadaşım ehliyeti var ve alkolsüzdu. Kaza sonucu sağ köprücük kemiğime ve kürek kemiğime platin takıldı. 3 kere ameliyat oldum. Yaklaşık 11 aydır istirhatliyim. Devlet memuruyum. 24 yaşındayım ve 2500 lira maaş alıyorum tahminim yüzde 12 rapor verecekler bana. Bununla ilgili alacağım tazminat miktarı ne kadar olur. Ayrıca avukatla dava açıp hakkımı arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim .

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

@incebilal
    (tahminim yüzde 12 rapor verecekler bana) demişsin bu oranı neye dayanarak tahmin ettin, doktoramı sordun, yoksa sadece senin tahmininmi

kafası kırık

@incebilal

Geçmiş olsun.
    Sizin avukat tutmanıza gerek yok. Memursunuz ve maaşınız belli. Mevcut maaşınızdan tazminat hesabı yapmak zorunda. Yani her ahngi bir hak kaybına uğratamazlar sizi. Avukat veya aracı tutup boşuna haybeden ödeme yapmayın.

Sigortaya başvurun tazminatınızı alın. Ondan sonra avukat tutup manevi tazminatla beraber maddiyi de istersiniz. Gençsiniz ve maaşınız iyi. Eğer %12 gibi bir oran alırsanız ciddi bir tazminat alırsınız. Başvuruyu kendiniz yapın sakın kimseye vermeyin işi.

Ayrıca :

Tazminat davalarında adli tıp açısından dikkat edilmesi gereken hususlar

http://www.turkhukuksitesi.com/makale_1345.htm
    Konu kafası kırık tarafından değiştirilmiştir (17.01-2016 Saat 21:41 ).

incebilal

Benimle aynı ameliyatı olan insanlara verilen raporları göz önünde bulundurarak tahmin dedim kazazede. Birde ben hakkımı dava açarak almak istediğim için avukata verdim. Yanlış olan şeyi anlayamadım kafası kırık.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:27
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

@kafası kırık
    lütfen tam bilmediğimiz veya emin olmadığımız konularda yorum yaparken biraz daha dikkatli olalım, kesin ifadeler kullanmayalım
    @incebilal
    evet doğrusunu yapmışsınız avukata vermekle, inşallah iyi bir oran alırsınız, dava açıldığı için adli tıp verecek sizin oranınızı ve aşagıdaki cetvele göre verecek
    ÇALIŞMA GÜCÜ VE MESLEKTE KAZANMA GÜCÜ KAYBI ORANI TESPİT İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ

incebilal

Teşekkür ederim @kazazede. Baktım ama pek anlayamadım. 3 kez ameliyat oldum 1.cisi köprücük kemiğime 8 cm platin takıldı. 2.cisi korokoid ile kürek kemiği arasına vida takıldı. 3 amelyat im ise sağ omuz yuvasında kemik büyüme yapmış impegement ameliyatı oldum. Yani kemik torpulendi. 1 hafta sonra adlı tıpa randevu verecekler. Tahmini oran ben 12 dedim yasal olarak kaça denk geliyor sizce bu ameliyatlar bilginiz var mı? .

ahmetbjk

Kazazede sigorta şirketleri hangi hastaneleri daha çok ciddiye alıyo

av.buket

Aktüerya dediğimiz destekten yoksun kalma tazminatıda mevcuttur. Hem siz hem sizin sayenizde geçmini sağlayanlar bu tazminattan faydalanır. Avukatınız varmış. Avukatınıza güvenin derim. Aktüerya bilirkişileride size ne kadar tazminat çıkabileceğini hesaplarlar. Bu hesabı avukatınızında aktüerya da uzmanlığı varsa yapabilir. Kulaktan dolma bilgilerle kafanızı karıştırmayın.

Tam teşekküllü hastaneler her zaman daha çok ciddiye alınır.

Üye
    tamerkan34 Avatarı

Gerçek Adı
    ismail öztürk
    Son Giriş
    28.10-2016
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    sakarya

tamerkan34

ince bilal avukat tutman iyi arkadasım

abdullahoz

arkadaşlar merhaba
    öncelikle hepinize teşekkür ediyorum böyle faydalı konulara zaman ayırdığınız için. Benimde bu konuyla ilgili bilgi almak istediğim bir meselem var. yaklaşık 3 ay önce evin önünde 8 yaşındaki oğluma araba çarptı. Kalça kemiği kırıldığı için 3 aydır yataktaydı yeni ayağa kaldırabildik. biz şöförden şikayetçi olmadık ama geçenlerde sigortacı birisi nasıl bulmuşsa numaramı beni arayıp tazminat hakkımızın olduğunu bildirdi bende onlara güvenmediğim için konuyu geçiştirdim. şimdi benim merak ettiğim kaza raporu elimizde yok bu halde tazminat alabilirmiyiz. selamlar

Üye
    prens19 Avatarı

Gerçek Adı
    yahya
    Son Giriş
    23.01-2016
    Saat
    23:21
    Yaşadığı Yer
    muğla

prens19

merhaba ben 09/02/2015 tarihinde motorsikletimle bir araca çarptım kaza tutanağında 8/2 ben 8/6 karşı taraf suçlu ve benim sağ femur kemiğimde küt kırık var platin takıldı bu nedenden dolayı dizim 10-15 cm gibi açık kalıyor diz üstü oturamıyorum bir çok yerde bununla ilgili sorun yaşıyorum adli tıp kaçta kaç oran verir birde bacağımdaki platinin alınmasının bu orana etkisi olurmu.

kafası kırık

Bir arkadaşım "borçlar kanunu 76. madde"den dolayı dava sürerken ödeme yapılabileceğini söyledi. Acaba kedni davamda kullanılabilir mi diye internette biraz araştırdım fakat iş hukuku ile alakalı olarak yorumlar gördüm. Trafik kazasına binaen açılmış tazminat davalarına ilişkin bir şey göremedim. Acaba bu iş kazası olmayan, trafik kazasına binaen açılmış tazminat davalarında kullanılabilir mi?

Üye
    Kandirsel Avatarı

Son Giriş
    25.01-2016
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Kandirsel

Merhaba, 12.11.2015 tarihinde arkadaşıma ait motosiklet ile trafik kazası yapmışım kendimi hastanede buldum. Kaza sonrası sol bilek ile dizim arası platin ile, sağ kalça kemiğim platin ile, sol omuzum platin ile baştan yaratılmış ve sağ elim parçalı kırık nedeni ile tedavi edildi. Henüz iyileşmediler ama sol ayak ve solkolumda sinir tahribatları var. Kazada polis raporuna göre yer kayganmış ve yolun başka hatası yokmuş. Yoldan cıkıp orta refüjlere çarpmışım suç oranı nedir bilmem. Bu durumlarıma göre motosikletin sigorta şirketinden tazminat alabilirmiyim ilerleyen zamanlarda¿

Üye
    murat7044 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    02:04
    Yaşadığı Yer
    Konya ,

murat7044

Aktüer hesaplama nasil yapılıyor bilgisi olan varmı arkadaşlar hangi cetvel kullanılıyor.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Kandirsel kaza da yolcu konumundaysaniz sizin kusurunuz olmaz, kazadan 1 yıl sonra tedavin sonu sürecinde kalıcı işgücü kaybı belirtir oran yazılı (örnek %10) şeklinde rapor alıp sigorta şirketine başvuru yapabilirsin.

@murat7044 Yargı ve SGK Kurumları tazminat hesabinda pmf 1931yaşam tablosunu kullanırlar.

@kafası kırık evet bahsettiğiniz şekilde avans geçici ödeme tazminatı trafik kazası tazminat davasında da istenebilir, ama bu sekilde benim dava da dahil Hakim/hakimler kimsenin davasinda avans geçici ödeme talebini çeşitli bahanelerle kabul etmeyip hep erteliyorlar.

Sayfa 69 / 83 İlkİlk ... 195965666768697071727379 ... SonSon

Başlığın Etiketleri