Sayfa 65 / 83 İlkİlk ... 155561626364656667686975 ... SonSon
Toplam 1242 mesajın 961-975 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

baygereksiz

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Usta yaklaşık bir ay önce 3. taraftan bi trafik kazası geçirdim boyumdaki omurganın ucun kırık sırtımda 3 omurga ezik çıktı. sigoratdan para almam içi beni bilgilenirie bilirsen sevinirim

Üye
    Avcı hkn Avatarı

Son Giriş
    05.09-2016
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    Antalya

Avcı hkn

Mereba ıyı günler bn 1 yıl önce trafık kazası yaptım tutulan rapora göre karşı taraf tek basına kusurlu ceza mahkemesı daha devam edıyor kaza sonucu 2 yıl suresı olan %44engelli raporu verdıler ceza mahkemesı sonuçlanmadan tazminat alabilirmıyım,kazadan sonra göç çalışamadım ne gibi haklarım var bu belge ile bilgilendırırmısınz teşekkür ederım

Üye
    deliayan Avatarı

Gerçek Adı
    FATMA
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    izmir

deliayan

Yolcunun kazanın meydana gelmesinde kusuru bulunmaz. Bu nedenle de her iki tarafın trafik kasko ihmsinden zararlarını talep edebilir. Eger Sigorta şirketleri red ederse Tahkim kuruluna gidebilir. Tahkim kurulundan sonuç alınmazda mahkemeye gidebilir.
    Kusur değerlendirmesini ve zararları bilirkişiler tespit eder.

simader

@baygereksiz

Sayın baygereksiz,

Tazminat haklarınız ile ilgili işlem başlatabilmeniz için tedavi sürecinizin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Maddi (daimi ve geçici iş göremezlik zararınız) tazminat haklarınız bakımından; aktüer hesap uzmanları tarafından hesaplanacak maddi zarardır. Aracın trafik sigortacısına, ZMMS limitlerini aşan bir zararınız varsa ve karşı aracın kasko sigortası varsa kasko sigortacısına, araç sahibine, sürücüsüne karşı dava ve talep haklarınız bulunmaktadır.

Maddi zararınızın hesabı için öncelikle geçici maluliyet süresi ile kalıcı sakatlık oranının belirlenmesi gerekmektedir. Tam teşekküllü devlet hastaneleri, araştırma hastaneleri ve üniversite hastanelerinin polikliniklerinden alınan kalıcı sakatlık raporları, itiraz edilebilir raporlardır. Böyle bir itirazla karşılaşma olasılığınız çok yüksek olup, rapora itiraz edilmesi halinde Sağlık Bakanlığı İl Müdürlüğüne müracaatla hakem hastane belirlenmesi gerekir. Bu prosedür oldukça uzun süren, yorucu ve aleyhinize sonuç doğurabilecek bir yoldur. Dolayısıyla, bu olumsuz sürecin uygulanması yerine Adli Tıp Kurumu veya Üniversitelerin Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlıklarından rapor alınması daha lehinizedir. Zira; bu kurumların raporlarına itiraz mümkün olmayıp, raporları Mahkemelerce dahi hüküm kurmaya elverişlidir.

Maluliyet oranı belirlendikten sonra, sakatlık tazminatının miktarı belirlenebilecektir. Bu tazminatın miktarının, ilgili formüller kullanılmadan hesaplanması veya yaklaşık bir şey söylenmesi imkansızdır. Size bu yönde bilgi veren hasar takipçileri veya aktüer uzman olmayan hukukçular sadece kötü niyetli şekilde kandırma amacı gütmektedirler.
    Yaralamalı trafik kazalarında, alabileceğiniz tazminatı hesaplayabilecek kişiler ancak aktüer hesap uzmanlarıdır. Aktüer hesap uzmanı olabilmek için uzun süreli bir eğitim ve sınavların tamamlanması gerekip, Adalet Bakanlığı'na kayıt olmak gereklidir.
    Manevi tazminat haklarınız bakımından ise; karşı aracın kasko sigortası varsa ve poliçede manevi tazminat klozu varsa kasko sigortacısına, sahibine ve sürücüsüne karşı dava ve talep haklarınız bulunmaktadır.

İyi günler dileriz.

baygereksiz

bu sigorta direkt tazminat davası açmadan para veriyomuş bunun içi ne yapmalı

Üye
    METTUREL Avatarı

Gerçek Adı
    Murat KAHRAMAN
    Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    06:26
    Yaşadığı Yer
    Osmaniye

METTUREL

@kazazede

Sayın Kazazede bey;

Size öncelikle çok teşekkür etmek isterim, bu açık yürekli ve dürüst davranışınızdan dolayı
    yeterince açıklayıcı bir bilgi olmuş ama sakat kalan arkadaşlara yazılmış bir yazı olduğunu düşünüyorum,
    bizim durumumuz farklı, kaza tarihinde 46 yaşında olan eniştemiz kendi üzerine kayıtlı 2011 model TEB çetelemden çektiği krediyle aldığı araçla 2012 yılında 17 yaşındaki oğlunun kullandığı araçla, sola dönüş yaptığı sırada, diğer şeritten gelen aracın çarpmasıyla rahmetli oldu, yeğenim babası olduğu için ceza almadı, fakat ehliyeti olmadığı için kasko aracın bedelini karşılamadı, halen kazada perte ayrılan aracın taksitlerini kız kardeşim bizim yardımlarımızla ödemekte, maddi olarakta çok zorlanmakta, kaza raporuna göre 1. derece yeğenimin kullandığı araç, 2.ci derecede enişteme çarpan araca kusur verilmiş durumda, halen herhangi bir sigorta şirketine müracaatta bulunmadık, kendimiz müracaatta bulunsak işin içinden sizin gibi çıkabilir miyiz? bilmiyorum, önce Allah, sonrada sizlerin yardımıyla maddi ve manevi tazminat ile sigorta şirketine müracaatlar konusunda bize yardımcı olursanız işin üsetsinden geleceğime inanıyorum, bizden deneyimlerinizi esirgemezseniz çok sevinirim, kız kardeşim kaza olduğunda 35, erkek olan yeğenlerim 17, 13, 7 ve kız olanda 4 yaşlarındaydılar.

Şimdiden TEŞEKKÜRLER.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

sayın metturel
    başınız saolsun, sizin mesajlarınızı takip ediyorum , sizinki biraz araştırılması gerekli, sürücünün ehliyetsiz olması sigortanın elini güçlendiriyor,
    benim şahsi düşüncem, ehliyetsiz sürücü hariç diğer destekten yoksun kalanlar için trafik sigortası tazminat ödemesi gerekiyor ve bu ödediği tazminatı büyük bir ihtimalle sürücüye rücu ettirecektir diye düşünüyorum, ama hukuki olarak araştırılması gereken bir durum sizinkisi,hukuki yardım alarak araştırın bence,
    şu yargıtay kararını bir inceleyin http://image.haber7.com/files/yargitay_karari.docx
    bu durumla ilgili başka yargı kararları varsa araştıralım.

birde şöyle bir karar var kusurun tamamı yegeninizde değilmiş, %25 karşı araba kusurlu olduğu için karşı arabanın sigortasından % 25 oranında destekten yoksun kalma tazminatını alacaklar, biz diğer %75 için nasıl hakkınız varmı onu araştıralım
    http://www.kazanci.com.tr/gunluk/hgk-2011-17-2.htm

yine şöyle bir karar ar bu karar işinize yarayabilir, eger bu kazanın oluşu tamamen yetersiz ehliyet nedeniylemi oluştu, yeterli ehliyeti olsaydı yine bu kaza olurmuydu bu konunun hukuki olarak işlenmesi gerekli
    http://www.kararara.com/forum/viewto...p?f=48&t=13206

(b) Genel Şartlar’daki hükme göre, sigortacının işletene rücu edebilmesi için “kaza, aracın gereken ehliyetnameye sahip olmayan kimseler tarafından kullanılması sonucu” meydana gelmiş olmalıdır. Daha açık bir anlatımla,“kazanın oluşu” ile “yeterli ehliyetnameye sahip olmama” arasında “uygun nedensellik bağı” bulunmalı; başka bir deyişle, kaza, yeterli ehliyetnameye sahip olmamanın bir sonucu olmalı, kaza ile yetersiz ehliyetname arasında “neden-sonuç” ilişkisi kurulabilmelidir.

c) Yukardaki açıklamalar çerçevesinde somut olaya eğildiğimizde, sigortacının rücu hakkını kullanabilmesi için, kaza, yeterli ehliyetnameye sahip olmamanın bir sonucu olmalı; başka bir deyişle, kazanın nedeni, (B) sınıfı sürücü belgesiyle kamyon kullanan (ölen) sürücü NAZMİ TEKİN’in kamyon kullanmada acemiliği ve yetersizliği sonucu olmalı, kazanın oluşunda başka bir (dış) etken bulunmamalıdır.)
    Konu kazazede tarafından değiştirilmiştir (28.11-2015 Saat 11:18 ).

Üye
    Mahsumbasak Avatarı

Son Giriş
    29.11-2015
    Saat
    01:31
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır

Mahsumbasak

Hocam merhabalar acil cevap verirseniz sevinirim.ben 5 ay önce motosiklet ile kaza yaptım dayim önde ben arkadaydim dayimin ehliyeti yok ama motor sigortası var.trafiğin olmadigi köy yolunda kaza yaptıkyani trafik raporu tutanak falan tutulmadı ambulans aldi bizi motoruda bizimkiler alip götürmüşler benim kaval kemigim kirildi kazada ameliyat oldum ayağımda şuan platin var.bugün tanimadigim bir avukat aradi bu konuda hakkimin olduğunu belirtti şimdiye kadar boyle birşey bilmiyordum çok rica etsem bunu açıklar misiniz

Üye
    şirtketkaza Avatarı

Gerçek Adı
    rukiye
    Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    bolu

şirtketkaza

arkadaşlar ben 2006 kasım da kaza yaptım şu an hala tazminat alma hakkım var mı 10 yıl dolmadı

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

şirtketkaza
    yapmış olduğunuz kazada ölüm olayı varsa zamanaşımı 15 yıldır, sadece yaralamalı kaza ise zaman aşımı süresi 8 yıldır.

Üye
    şirtketkaza Avatarı

Gerçek Adı
    rukiye
    Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    bolu

şirtketkaza

Buna göre zamanaşımı süresi;

Ölümlü trafik kazalarında 15 yıl,
    Yaralamalı trafik kazasında 8 yıl,
    Hem ölü hem yaralı varsa 15 yıl olarak uygulanacaktır.

Eğer sadece yaralanmalı bir trafik kazasında uzamış ceza zamanaşımı süresi (8 yıl) içerisinde zarar ya da tazminattan sorumlu olan öğrenilememişse öğrenme tarihinden itibaren 2 yıl içinde de dava açılabilir ancak sadece yaralanmalı trafik kazalarında hiçbir şekilde kaza tarihinden itibaren 10 yıl geçtikten sonra dava açılamaz. Yaralanmalı trafik kazasında süre 8 yıl olup bu süre geçirildikten sonra sorumlu öğrenildiğinde 2 yıllık süre başlar ancak süre kazadan itibaren 10 yılı geçemez buna göre nasıl oluyo acaba

Üye
    METTUREL Avatarı

Gerçek Adı
    Murat KAHRAMAN
    Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    06:26
    Yaşadığı Yer
    Osmaniye

METTUREL

Çok teşekkürler Kazazede bey;

Sizin gibi dostlar olduğu sürece kimse yolunu şaşırmaz
    İşleride yolunda gider.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

Arkadaşlar yarın yine tazminat davasi 3. duruşmam var ve Adli tip raporum 3 ay olmasına rağmen daha mahkemeye gelmemiş. Yarın ki dava da yine ertelenecek galiba.
    Şimdi sizlerden fikir almak istiyorum, yarın 3. Duruşma olacak ve ben şimdiye kadar ki duruşmalara katılmadım hiç vekalet verdiğim avukatım katıldı. yarın ki duruşmaya bende katılmak istiyorum avukatimla beraber, BENİM DURUŞMAYA KATILMAM TAZMİNAT DAVASINA OLUMLU KATKI SAĞLAR MI? Yarınki duruşmaya katılsam davaya olumlu etken olurmu?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

adli tıptan rapor gelmediyse boşuna gitme şahin, ertelenir zaten, rapor geldikten sonra karar duruşmasına katılırsan iyi olur diye düşünüyorum.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mustafa abi, evet abi ertelenecek ama tazminat hesabına gitmeden son duruşma olabilir. Çünkü rapor geldiği zaman duruşma günü beklenmeden "tazminat hesaplanmasina"gönderilmesini talep edecek avukatım. Bu durumda benim katilmamda olumlu olur diye düşünüyorum, enazinda hakim benim tekerlekli sandalyeye mahkum oldugumu görür bakici tazminatinda indirim yapmaz

Sayfa 65 / 83 İlkİlk ... 155561626364656667686975 ... SonSon

Başlığın Etiketleri