Sayfa 63 / 83 İlkİlk ... 135359606162636465666773 ... SonSon
Toplam 1244 mesajın 931-945 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozgererhan Avatarı

Gerçek Adı
    erhan
    Son Giriş
    20.10-2015
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    antalya

ozgererhan

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar kazazade

aracımızla kaza yaptık bizde 0 kusur var ama ortada benim araçla beraber 3 araç var aracın biri %75 digeri %25 kusur tespit edildi
    elimde %20 saglık kurulu raporu var ekiprz herşey var
    ama karşı taraftaki iki aracın sigortasından da tazminat alabilirmiyim ?
    ve %20 az bi oranmı? ve bu orana sahip kişi şöfor degil
    yaşıda 26 çalışmıyor ögrenci

teşekkürler

Üye
    ozgererhan Avatarı

Gerçek Adı
    erhan
    Son Giriş
    20.10-2015
    Saat
    22:07
    Yaşadığı Yer
    antalya

ozgererhan

özelden mesaj atamıyorum problem oluyor bana facebbok yada başka iletişim aracıyla biraz daha yardımcı olurmusun arkadaşım sana zahmet kusura bakmazsan eger

mesajlar gelmiyor forumdan biraz daha yardımcı olurmusun
    raporda 2 yıl geçerli süresi var diyor
    maddi kaybım çok oldu
    ve aynı zamanda eşim elini ve omuzunu tam olarak kullanamıyor
    sigorta şirketi neden vermez bir fikrin varmı ?

Üye
    cumaliman Avatarı

Gerçek Adı
    cumali
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    adana

cumaliman

Ozgererhan sen tazminat alırsın % 20 cok düşük değil çok iyi bir mikysr alırsın bundan emin ol.ugradmsya değer sana oneri pes etme.banada çok diyen dedi ugrasmaya değmez vermezler diye fakat ben aldım tazminat sigorta şirketlerinden.o kadar çok uzunda surmuyor.onemli olan raporun kaza tutanakları vede tazminat iltiyorum diye dilekçe yazıp imzalayacaksın.trafik policesindeki sigorta şirketinin adresine posta yolu ile tahuttlu olarak yolla.ve her gün de ara sigorta şirketini ne durumda diye dosyam.

Üye
    oktay2133 Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    mersin

oktay2133

slm arkadaşlar benim yüzde 16 çıktı buna nekadar para alırım kaza sırasında yaş 31 idi ,kaza tarihi 16.08.2014

Üye
    wiya Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    10:07
    Yaşadığı Yer
    canakkale

wiya

şuan o tarihte maaşınız neydi onu da belirtirseniz ben değil ama diğer arkadaşlar hesaplamayı yapabiliyor onlar yardımcı olabilir .acaba yazmadığınıza göre asgari ücret olabilir mi?ben bir kez daha sorayım istedim.

oktay2133

şuan o tarihte maaşınız neydi onu da belirtirseniz ben değil ama diğer arkadaşlar hesaplamayı yapabiliyor onlar yardımcı olabilir .acaba yazmadığınıza göre asgari ücret olabilir mi?ben bir kez daha sorayım istedim.

Üye
    latortura4 Avatarı

Gerçek Adı
    AKIN
    Son Giriş
    07.02-2016
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    İzmir

latortura4

Merhabalar,müsadenizle aklımda olan karmaşık sorulara belki biraz yanıt bulabilirim diye buradan sizlere durumumu açıklamak ve bilgi almak istedim. Biraz uzun bir yazı olmuş olabilir fakat bana birazda olsa bilgi verebilirseniz cidden çok memnun olurum.
    Ben 17 yaşımdayım ve 29/04/2015 tarihinde arkadaşımın motorunun arkasındaydım ve kavşakda durmak için yavaşlamaya başlamışken ters şeride giren bir araç bana sol tarafımdan vurdu ve sol ayağımın dizden aşşağısında 7 adet parçalı dış kırık oluştu ayrıca dizimdede çatlak oluştu, 9 eylül hastanesinde platin takılması gerektiğini ve bu kırığa kendileri etkili bir müdahale yapamıycaklarını söylediler, bunun sonucunda URLA devlet hastanesindeki bir uzmana sevk oldum ,ayağıma 15 cm kadar bir uzunlukda platin takıldı. ve 4 ay ayağım alçıda kaldı, şuanda kazanın üzerinden ortalama 5 buçuk ay geçmiş sanırım. Ben kazada 3.şahısım zaten kamera kayıtlarına göre 8/8 adam suçlu. Biz yolumuzdaydık, karşı taraf ters şeride dikkatsizce ve hızlı bi şekilde giriş yapması sonucu bu kaza oldu. Fakat kaza raporunda 8/8 haklı olduğumuzu belirtmemişler sadece söylediler. Zaten ben 3. şahıs, yani yolcu olduğum için bu durumun benimle alakası olur mu bilmiyorum ?? Bi yakınım sigorta vb. Işleriyle uğraşıyor, sigortaya dava açtık ve henüz günü belli değil, benim ayak parmaklarımda ve bileğimde hareket kısıtlanması var, 30 gün fizik tedavi gördüm fakat yinede fazla bir değişiklik olmadı, bileğim diğerine göre daha kısıtlı bir şekilde hareket ediyor, mesela yukarıya çektiğimde tamamen yukarı gitmiyor. Parmaklarım yukarıya açılmıyorlar, eğilme,koşma gibi durumları yapmam imkansız gibi birşey şuanda, bileğimde sürekli bir acı,platinimde sürekli sızlama ve ayağıma her bastığımda tarak kemiklerimde acılar oluyor, gerçi zaman geçtikce acılar gidicek, yürüyüşüm düzelmedi,topallıyorum. Doktorlar fazla bi gelişme olmaz artık diyor. Heyetden % olarak özürlü raporu verirler mi sizce ? Açık öğretiM lisesinde okuyorum, Daha önce yaklaşık 20 gün kadar sigortalı bir işte çalışmıştım fakat kazanın olduğu tarihde sigortam yoktu. Ben bu durumlara göre sigortadan tahminen ne aralıklarda bir rakam alabilirim sizce ? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Üye
    caglary Avatarı

Gerçek Adı
    Çağlar
    Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    Merkez / MUĞLA

caglary

ben kazayı 2001 mart ayında yaptım öğrendikten sonra zaman aşımına uğramış kazalarda 8 yıl ölümlerde 10 yıl bakalım bekliyoruz belki süreyi uzatırlar bi haber alırsan gene de bana yaz ama suç oranı 8 de 8 bende karşı tarafta suçlu şu an % 55 oranında engelliyim kazadan dolayı böyle oldu zaman belki uzatırlar biliyon kanunlarımız hep değişiyo bi haber alısan baeni ararmısın her zaman siteye giremiyorumda numaram 0 546 488 2640 çağlar

simader

@ozgererhan

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz.
    Tazminatınızı, kusurları oranında her iki aracın sürücüsü-maliki-ZMMS (Trafik) sigortacısından talep etmeniz gerekmektedir. Yani, kusur dağılımı nedeniyle sizin bakımınızdan her hangi bir hak kaybı gerçekleşmeyecektir.

Mevzuatımıza göre, kalıcı özürlülük raporları; tam teşekküllü devlet hastaneleri, araştırma hastaneleri ve üniversite hastanelerinin polikliniklerinden alınabilmektedir. Ancak buralardan alınan kalıcı sakatlık raporları, itiraz edilebilir raporlardır. Böyle bir itirazla karşılaşma olasılığınız çok yüksek olup, rapora itiraz edilmesi halinde Sağlık Bakanlığı İl Müdürlüğüne müracaatla hakem hastane belirlenmesi gerekir. Bu prosedür oldukça uzun süren, yorucu ve aleyhinize sonuç doğurabilecek bir yoldur. Dolayısıyla, bu olumsuz sürecin uygulanması yerine Adli Tıp Kurumu veya Üniversitelerin Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlıklarından rapor alınması daha lehinizedir. Zira; bu kurumların raporlarına itiraz mümkün olmayıp, raporları Mahkemelerce dahi hüküm kurmaya elverişlidir.

Trafik kazalarında, kalıcı sakatlık yaşayan kişinin alabileceği tazminatı hesaplayabilecek kişiler ancak aktüer hesap uzmanlarıdır. Aktüer hesap uzmanı olabilmek için uzun süreli bir eğitim ve sınavların tamamlanması gerekip, Adalet Bakanlığı'na kayıt olmak gereklidir.

Bu tazminat hesabı birçok formüllerle, verilerle ve olayın özelliklerine göre yapılan bir hesaptır. Dolayısıyla, gerek forum sitesinde gerekse etrafta fikir veren, uydurma hesap yapan kişilere ve özellikle hiçbir hukuki donanımı yahut yeterlilik belgesi olmayan hasar takip bürolarına ve aktüer hesap uzmanı sıfatı bulunmayan hukukçulara itibar etmemeniz tavsiye olunur. Bu tür uzman olmayan ve gerekli eğitimi almamış kişilerin, kulaktan dolma verdiği bilgiler veya uydurma yolla yaptıkları hesaplar sizi yanıltıcı olacaktır. Bu yanılgılar sonucu da mevcut haklarınıza kavuşma imkanınız ortadan kalkacak, telafisi imkansız hukuki hatalara uğramanız kuvvetle muhtemeldir.

Son yıllarda; sigorta şirketlerinin keyfi uygulamalarından çok, hiçbir hukuk eğitimi bulunmayan, ruhsat-plaka takipçiliğinden çıkıp hasar takip bürosu açan kişilerden veya bu konuda uzman olmayan hukukçulardan kaynaklı mağduriyet yaşanmaktadır. Bu konuda derneğimize de birçok başvuru gelmekte olup, bu tür sigorta aracılıkşirketleri, danışmanlık firmaları yahut takip büroları hakkında ülke genelinde yaşanan sıkıntıları anlatan ve Barolar tarafından düzenmiş araştırmalarıderneğimizin internet sitesinde inceleyebilirsiniz.

Sigorta poliçesinden doğan tazminat hakları, yasalardan doğan bir haktır. Bu nedenle de, yasal haklara kavuşulabilmesi ancak ve ancak hukuk eğitimi almış ve bu konudaki yeterliliği diploma ve ruhsatname aracılığıyla tescillenen kişiler yani avukatlar tarafından verilecek hukuki yardımla mümkündür.

Avukatlık ünvanı bulunmayan bir kişinin, hak sahiplerini temsili hukuken mümkün olmadığı gibi; aktüer bilirkişi sıfatıolmayan bir kişinin tazminat miktarını hesaplaması da mümkün değildir. Hukuki yeterliliği bulunmayan kişilerin sigorta danışmanı, hasar takipçisi vb. sıfatlarla mağdur kişilere verdikleri bilgiler sadece kulaktan dolma ve eksik bilgilerdir.

Aktüer hesabın ortalama yapılması mümkün değildir. Tazminat tutarının hesaplanabilmesi için;

- Kaza tarihi (ay-yıl)
    - Doğum tarihi (ay-yıl)
    - Kaza tarihindeki net gelir
    - Kesin sakatlık oranı, bilgilerinin net olarak verilmesi gereklidir.

Bu bilgileri iletmeniz halinde; derneğimize üye gönüllü aktüer uzmanlar tarafından tazminat miktarınız ücretsiz olarak hesaplanarak tarafınıza bildirilecektir.

İyi günler dileriz.

Üye
    latortura4 Avatarı

Gerçek Adı
    AKIN
    Son Giriş
    07.02-2016
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    İzmir

latortura4

Karakoldan aradılar ve yarın gidip bir kağıt alMaMı istediler, o kağıtla birlikde hastaneden olay raporu gibi birşey alMaMı istediler, ayrıca kalıcı hasar varsa bunun içinde heyet raporunu isteMeMi söylediler. Rapora göre size bütün bilgilerle tekrar ulaşacağıM, çok teşekkürler

Üye
    yasarmaral Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

yasarmaral

Bu konuda problem yaşayıp avukata danışmak isteyen arkadaşlar. Özelden veya yasarmaral@yahoo.com.tr adresinden danışabilirler. Engelli vatandaşlarımıza bir nebze olsun yardımcı olmak bizim görevimizdir. Hiçbir ücret talebim olmayacaktır.

Kerimetes

gecenlerde yazmıştım geçtiğim pazar motorsiklet kazası yapmıştım bugün kaza raporunu aldım ve karşı taraf yani bana vuran aracın tamamiyle kusurlu olduğu benim hiçbir kusurum olmadığı yazıyor kaza sonucu benim Humerus üst uc kırığim mevcut herhangi bir cerahi işlem olmadı sadece sarıldı bu kaza sonucu psikolojim acayip bozuldu cektiğim acı ona keza omzumdaki kırık ne zaman düzelir bilmiyorum birde ben beden işcisiyim kimi zaman kazma kürek kimi zaman balyozla calışıyorum tedavi süreci bittikten sonra eskisi gibi bu kolum işlermi onuda bilmiyorum benim merak ettiğim benim sigortadan tazminat alabilmem için illaki tedavi sürecimin bitmesi bittikten sonra sakat kalmıs olmammı gerekiyor şu aşamada sorumsuz birinin dikkatsizliği yüzünden gerek bedensel gereksek ruhsal anlamda madur oldum bunun bir bedeli yokmu.varsa nasıl oluyor ne yapmam gerekli sonuçları ne olur beni bilgilendirirsen çok sevinirim şimdiden cok teşekurler.

Üye
    yasarmaral Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

yasarmaral

Maddi manevi tazminat hakkınız ayrı olarak saklıdır. Sigortaya sadece sakatlık durumunda başvurabiliyor. Bedensel zararlar anlamında. Haksız fiilden doğan maddi tazminat ve manevi tazminatı karşı taraftan dava yoluyla talep edebilirsiniz

günes32

Babam trafik kazasinda arkadasinin aracinda vefaat etmisdi bende tazminat almaya karar verdim. Üvey abilerim var babamin ilk esinden. Ama hicbiri bizinke yasamiyordu. Birde abim var bizimle yasayan.
    Arkadaslar herseyi kendim halletim: olay sudur: gittim dosyayi aldim. Ama savcilikta degildi ankarada yargitaydaydi sonra kendim sigortaya götürdüm ve 4 günde sagolsunlar hallettiler herseyi. Suan sadece ödemeyi bekliyorum annem 241.000 ben 9.000 alicam. Abime birsey cikmadi neden bilmiyorum ama zaten limit 250.000 diye geciyordu. O yüzden üstelemedim.
    Arkadaslar bosuna avukat tutmayin. Avukatlik is yok. Biraz zaman ayirin dosyayi alin ve götürün sigortaya.

AnalizHukuk

Arkadaşım eğer avukatın olsaydı bu kadar beklemezdin, beklesen bile 2 senelik faizi ile birlikte alırdın. Yani yasal faiz olduğunu kabul edersek bile yıllık %9'dan Toplam: 45bin TL faiz zararın var. Avukatlara gerek yok derken 2 sene boşuna oyalanmışsın bence. Ayrıca 4 günde sonuçlandıran sigorta şirketi hangisiymiş merak ettim doğrusu. Hasar dosya numarasını da verin de ilgili dosya sorumlusunu arayıp tebrik edelim.

Üye
    Zafer10 Avatarı

Son Giriş
    24.01-2016
    Saat
    03:24
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir

Zafer10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba ben 7 ay önce iş yerinin aracıyla kaza geçirdim sürücü ben değildim ama bütün hasar bende sağ bacak diz kapağı ve üstü kalcaya kadar parçalı kırık sağ kol dirsekten 5 yerinden kırıldı sağ yüzük parmağımda kopma var ve sağ ayağımda sinir hasarı var ve ayak bileğimi oynatamıyorum olay iş kazası olarak geçiyor benim burda haklarım nelerdir ne yapabilirim?

Sayfa 63 / 83 İlkİlk ... 135359606162636465666773 ... SonSon

Başlığın Etiketleri