Sayfa 62 / 83 İlkİlk ... 125258596061626364656672 ... SonSon
Toplam 1244 mesajın 916-930 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cumaliman Avatarı

Gerçek Adı
    cumali
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    adana

cumaliman

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili arkadaşlar acil olarak bana cvp yazarsanız cok sevinirim.Sigorta şirketi Benim % 18 sağlık kurulu raporuma 4,500 tl tazminat belirtmiş.bu doğru bir rakam mıdır acaba.parayı almam gereklimi dir.İş kazasından dolayı bir banka tarafından ferdi kaza sigortam yapılmış.poliçemde Teminat Limit 25.000 tl yazıyor.ve sigorta şirketi 25.000 tl nin % 18 rapor olanı kadar para veriyor.buda 4.500 tl yapıyor.kaza gecirdigimde 37 yasındaydım.okudugum yazılarda hep yüksek miktar tazminatlar veririyor.fakat bana veriren 4.500 tl komık ücret değilmi.bu konuda ne yapmalıyım acaba.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

cumaliman
    hesaplama doğru, ferdi kaza sigortasında hesaplama bu şekilde yapılır, sen diğer trafik sigortasıyla karıştırma olayı.trafik sigortasının hesaplanma şekli farklıdır

Üye
    cumaliman Avatarı

Gerçek Adı
    cumali
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    adana

cumaliman

Tesekurler kazazede fakat poliçeçde su husus da var
    Kaza sonucu sürekli sakatlık teminatı
    sigortalının poliçe teminatına giren bir kaza sonucu bedeni olarak sürekli bir sakatlığa maruz kalması durumunda kendisine poliçede yazılı limitler ve ferdi kaza sigortası genel koşulları çerçevesinde sürekli sakatlık tazminatı odenir. Diyor.
    Diğer bir maddede aynen bunlar yazıyor
    Hesap Ekstresi/Borç Bakiyesi( yalnızca asıl kart sahibi için geçerlidir) diyor
    Sigortalının ferdi kaza sigortası Genel Şartlarına giren bir kaza neticesinde vefatı veya daimi maluliyeti halinde
    a) Sigortalıya ait .....bank kredi kartının"son hesap bakiyesi"nde belirtilen borç tutarı
    . B) Son hesap kesim tarihi ile söz konusu kaza tarihine kadar gecen surece yapılan onaylanmış ve madde (a) da belirtilen"Son hesap bakiyesi"ne dahil edilmemiş harcamalar toplamı poliçe üzerinde belirtilen limitler dahilinde karsılanır.
    .....bank sigortalının borç bakiyesi miktarı kadar menfaattardır diyor.Acaba bu ne demektir bu maddeye dayanarak tazminat işteyemezmiyim daha fazla
    . Ferdi kaza vefat/sürekli sakatlık 25.000 tl
    . Ekstre borç bakiyesi. 15.000 tl
    . Kredi kartı calınma
    . beher kart 150 tl
    . yıllık toplam. 1.500 tl
    . Gasp/kapkac nakit para. 1.000 tl
    . Çanta anahtar cüzdan ehliyet kimlik 3.500 tl
    . Yazıyor bunlara dayanarak sadece 4.500 tl tazminat odemeleri normal mi acaba.bu konuda da bilginiz varsa sevinirim cvp'ınızı en kısa zamanda bekliyorum.Simdi den teşekkürler

Üye
    slymn38 Avatarı

Gerçek Adı
    süleyman
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:31
    Yaşadığı Yer
    kayseri

slymn38

Bes yil once bir akrabamiz traktorle calisirken traktorun devrilmesi sonucu hayatini kaybetti. Traktoru kullanan kendisiydi . Geriye kalanlari sigortadan tazminat alabilirlermi ?

Üye
    oktay2133 Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    mersin

oktay2133

slam bu gün heyete girdim sadece biryerden yüzde 5 yazdı yaş 31 esnafım ne kadar para alırım. yarın göz ve çene içinde verecekler şayet onlardan almasam yüzde5 e nekadar para alırım.

ali007

Merhabalar konuyla ilgili araştırma yaparken sitenizi buldum ve durumumu sizlerle paylaşmak istedim ben 1998 yılında trafik kazası geçirdim ve 2 yıl yatalak yatmak zorunda kaldım 3-4 defa bacagımdan ameliyat oldum sonuç sol bacagım sag bacagımdam 2 cm kısa kaldı geçen zaman içinde bacagımda egiklik durumu meydana geldi biz 2 arkadaş motosiklet le giderken ana yolda bize araba çarptı kusurun büyük oranı karşı tarafta idi hatırladıgım kadarıyla bir arkadaşım bana kaza yaptıgım için para alabilecegimi söyledi fakat sizlerin dedigi gibi bir şahıs bütün evraklarla ilgilencek ve ben vekalet verip bütün evrak işlerini onun yapacıgını söyledi masraf olarakda hakedilen paranın %32 oranında o şahsa ödeme yapacakmışım bende olur bi görüşelim dedim ama asla vekalaet vermem tanımadıgım bir kişiye sizce bu durumda ne yapmam gerekiyor aradan uzun bir zman geçti karşı tarafta ne sigorta ne kasko hiçbir şey yoktu aradan 17 yıl geçti kaza ile ilgili elimde hiç bir evrak bulunmuyor sizce ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim

simader

@ali007

Sayın ali007,

TRAFİK KAZASI TAZMİNAT DAVALARINDA ZAMANAŞIMI:
    YARALAMA 8 SENE
    ÖLÜM 15 SENE
    ÖLÜ + YARALI 15 SENE şeklindedir.

Bu durumda sizin davanız zamanaşımına girmiştir. Lütfen sizden vekalet ve benzeri evraklar isteyen kişilere itimat etmeyiniz.

iyi günler.

Üye
    acar HASAR Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN ACAR
    Son Giriş
    02.10-2015
    Saat
    22:50
    Yaşadığı Yer
    ankara

acar HASAR

bakın kardeşim kazaaedenin yazdıklarının bir kısmı doğru ama hepsi değil tek taraflı kazalarda 01.06.2005-01.06.2015 tarihleri arasında ise sürücüde tazminat alabiliyor bu rarihi geçmiş ise sadece yolcular alıyor. biz ankara borosu olarak bu karara itiraz ettik ve hala dava yargıtayda cevap bekliyoruz ama şunu çok iyi bilinki kazazede arkadaşımın yazdıklarını yapmak gerçekten çok kolay değil

istenen komisyon oranı % 32 olması zaten yasal olarak mümkün değil % 30' geçemez ayrıca vekalet konusunda ise evet herkeze zaten güvenmeyin ve sözleşme yapmadan ve avukatlık belgelerini görmeden asla vekalet vermeyin

eğer kaza tarlada oldu ise alamazsınız ama yolda oldu ise kaza raporuna bakılır

bakın arkadaşım bu işlere sigorta şirketleri karışmaz karışsa dahi ticari firmalar olduğu için ne kadar az para verirlerse o kadar fazla kar ederler bu işlerin çözüm merci mahkemelerdir.

Üye
    unye5252 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    ardahan

unye5252

merhabalar arkadaşlar eşimle geçirmiş olduğumuz kaza neticesinde dün sigorta şirketinden elimize ulaşan rapor sonucuna göre eşimin %19 kalıcı hasara ugradıgı sonucuna varılmış.Eşimin kaza neticesinde alnında kırık meydana gelmiş ve kırılan bölgedeki kemikler cıkarılmıştı şu anda verilen rapor buna istinaden verilmiş ,kaza 02.01.2015 tarihinde meydana gelmişti,,diğer hasarlarla ilgili 1 sene boyunca iyileşme sürecinin beklenmesi gerektiği daha sonra diğer kalıcı hasarlarla ilgili(görme eksikliği ve saire) yeniden rapor düzenleneceği vekalet verdiğimiz sigorta şirketi tarafından bize bildirildi.Bu önden alınan raporla aracın sigorta şirketinden ne kadarlık bir tazminat alabiliriz tahmini (eşimin yaşı 22 ve çalışmıyor),,birde 1 sene sonra alınacak raporla yeniden tazminat alma hakkımız doğacak mı? bilgi verirseniz sevinirim...

Üye
    yusuf alp Avatarı

Gerçek Adı
    ismail baki
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul

yusuf alp

Merhaba @unye5252 bende Sizin gibi üç yıl önce trafik kazası geçirmiştim ayağımda yüzde 28 sakatlık var davalarında ilgilenmesi için kaza takip sigortasına vekaletimizi verdik ve sözleşme imzaladık daha sonradan bu insanların sahtekar olduğunu kazazedelerin üzerinden para kazandıklarını öğrendik bu tür işlemleri kendinizde gerçekleştirebiliyorsunuz trafik sigortasından 100.000 tl para alacaksınız yüzde 20 sini ortak olurlar siz durumun kesinleşmesi için en iyisi bir sene daha bekleyin kalıcı sağlık raporu alın tazminatı ne kadar geç kalırsanız sizin avantajınıza olabilir çünkü tazminatı faizi ile birlikte alabilirsiniz trafik sigortası kişiye tazminat ödeneğini değerlendirirken kazazedenin yüzdelik sakatlık oranı iş gücü kaybı yaptığı meslek gibi şehri değerlendirir buna göre size ödenek alınır bu yüzden en önemlisi kalıcı sakatlık oranının yani sağlık kurulundan alınan raporun eşinin iş göremezlik derecesini yüksek olmasıdır

Üye
    unye5252 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    ardahan

unye5252

@yusuf alp merhaba bizim anlaşmış olduğumuz sigorta şirketide bize sizin söylediğiniz şeyleri söyledi,şu aşamada alınan %19 luk rapora (diğer hasarlar için 1 sene beklemek gerekiyormuş) istinaden önden şu aşamada 60.000 civarı bir para alacağımızı,1 sene süreç sonundada diğer kalıcı hasarlarında hesaplanması neticesinde üst limitin tamamını alabileceğimizi söylediler

incebilal

06. 02. 2015 tarihinde tek taraflı kaza yaptım. Yolcu konumundaydim. 29.10.1992 tarihinde doğdum aylık 2400 bodrolu net gelirim var. 8 ay istihirhatim var belgelerle beraber. %5 rapor verecekler aktüer hesabı yapılmasını istiyorum. Bana yardımcı olur musunuz?.

Üye
    themis25 Avatarı

Son Giriş
    25.09-2016
    Saat
    17:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

themis25

Merhabalar. Aylık aldığınız veya alabileceğiniz gerçek ücret üzerinden bir hesaplama yapılacaktır.

incebilal

Themis25 yazmış olduğum maaş almış olduğum ücret dogrudur. İlginiz için teşekkürler.

simader

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @incebilal

Sayın Bilal İnce,

Verdiğiniz bilgiler uyarınca, derneğimize üye aktüer hesap bilirkişileri tarafından, kalıcı iş göremezlik zararınız 58.847 TL. olarak hesaplanmıştır.

Yaralamalı trafik kazalarında, alabileceğiniz tazminatı hesaplayabilecek kişiler ancak aktüer hesap uzmanlarıdır. Aktüer hesap uzmanı olabilmek için uzun süreli bir eğitim ve sınavların tamamlanması gerekip, Adalet Bakanlığı'na kayıt olmak gereklidir.

Bu tazminat hesabı birçok formüllerle, verilerle ve olayın özelliklerine göre yapılan bir hesaptır. Dolayısıyla, gerek forum sitesinde gerekse etrafta fikir veren, uydurma hesap yapan kişilere ve özellikle hiçbir hukuki donanımı yahut yeterlilik belgesi olmayan hasar takip bürolarına itibar etmemeniz tavsiye olunur. Bu tür uzman olmayan ve gerekli eğitimi almamış kişilerin, kulaktan dolma verdiği bilgiler veya uydurma yolla yaptıkları hesaplar sizi yanıltıcı olacaktır. Bu yanılgılar sonucu da mevcut haklarınıza kavuşma imkanınız ortadan kalkacak, telafisi imkansız hukuki hatalara uğramanız kuvvetle muhtemeldir.

Son yıllarda; sigorta şirketlerinin keyfi uygulamalarından çok, hiçbir hukuk eğitimi bulunmayan, ruhsat-plaka takipçiliğinden çıkıp hasar takip bürosu açan kişilerden veya bu konuda uzman olmayan hukukçulardan kaynaklı mağduriyet yaşanmaktadır. Bu konuda derneğimize de birçok başvuru gelmekte olup, bu tür sigorta aracılık şirketleri, danışmanlık firmaları yahut takip büroları hakkında ülke genelinde yaşanan sıkıntıları anlatan ve Barolar tarafından düzenmiş araştırmaları derneğimizin internet sitesinde inceleyebilirsiniz.

İyi günler dileriz.

Sayfa 62 / 83 İlkİlk ... 125258596061626364656672 ... SonSon

Başlığın Etiketleri