Sayfa 56 / 84 İlkİlk ... 64652535455565758596066 ... SonSon
Toplam 1259 mesajın 826-840 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    oktay2133 Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    şu an sigorta danışmanlığı ile görüşmekteyim.onlar tazminat albileceğimi söylüyor
    Konu oktay2133 tarafından değiştirilmiştir (29.04-2015 Saat 23:32 ).

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın oktay bey tazmınatınız tam teşekküllü develet hastanesınden alıcagınız heyet raporu sonucu hesaplanabılmektedir.Heyet raporu alınmadan soylenen tutarlara itibar etmeyınız.sağlıklı günler dileriz.

Üye
    oktay2133 Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim öğrenmek istediğim aslında bu kırıklardan dolayı rapor alabilirmiyim?

benim durumumda olupta alan var mı acaba?

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    07.01-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın oktay bey alıcagınız raporda kalıcı hasarınız olup olmadığı tespit edildikten sonra bunun cevabı verilebilmektedir.

Üye
    oktay2133 Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki kalıcı hasar dediğiniz nasıl.benim sağ gözüm elmacık kemiğinin kırılmasından dolayı biraz içerde,çenemin sağ bölgesiyle çiğneme yapamıyorum burnumda yırtılmadan dolayı kalıcı izler var gözlerime bakan tanımadığım kişiıer gözün pretez mi diyor

Üye
    oktay2133 Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum?

özelikle kazazede arkadaşın bilgisinden yararlanmak isterim

Üye
    Nazeninin Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,
    Yeni üyeyim. Tüm cevapları henüz okuyamadım.
    Yeğenim 2014 Mart'ta arkadaşının motosikletinde yolcu olarak kaza yaptı. Motosikletten düştü ve ağır yara ve asfalt yanıkları geçirdi. Tabii arkadaşı korktu ve gitti. Tutanaklar, raporlar, heyet raporları vs. yapıldıktan sonra savcılık 6 ay sonra tekrar rapor isteyeceğini belirtti, ancak tam senesinde bu süreç tamamlandı (heyet, rapor vs.). Sonuç henüz belli değil. Yeğenimde kalıcı yanık izleri var, güneşe çıkma yasağı var. Çok zorlu ve acı dolu bir yıl geçirdi. Şu anda işe girdi çalışıyor. Sigorta danışmanlık şirketleri tazminat alabileceğini söyledi. Tazminat sadece Kaza Sigortasından mı alınabilir, kaza sonrası kaçan araç sahibinden ayrıca maddi-manevi tazminat talep edilebilir mi, nasıl ?

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Nazeninin

Sayın Nazeninin,

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz.

MADDİ TAZMİNAT hakkınız; daimi ve geçici iş göremezlik zararınızı (tedavi süresine ilişkin kayıp ile kalıcı maluliyet zararınız) bakımından; kusurları oranında araçların trafik sigortacısına, araç sahibine ve sürücüsüne karşı dava ve talep haklarınız bulunmaktadır. Ne kadar tazminat hakkınız bulunduğunun belirlenebilmesi için, öncelikle geçici iş göremezlik süreniz ile kalıcı sakatlık oranınız belirlenmelidir. Bunun için yetkili hastanelerden, kalıcı sakatlık/özürlülük raporu almanız gerekmektedir.

Tam teşekküllü devlet hastaneleri, araştırma hastaneleri ve üniversite hastanelerinin polikliniklerinden alınan kalıcı sakatlık raporları, itiraz edilebilir raporlardır. Böyle bir itirazla karşılaşma olasılığınız çok yüksek olup, rapora itiraz edilmesi halinde Sağlık Bakanlığı İl Müdürlüğüne müracaatla hakem hastane belirlenmesi gerekir. Bu prosedür oldukça uzun süren, yorucu ve aleyhinize sonuç doğurabilecek bir yoldur. Dolayısıyla, bu olumsuz sürecin uygulanması yerine Adli Tıp Kurumu veya Üniversitelerin Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlıklarından rapor alınması daha lehinizedir. Zira; bu kurumların raporlarına itiraz mümkün olmayıp, raporları Mahkemelerce dahi hüküm kurmaya elverişlidir.

Raporunuz düzenlendikten sonra, belirlenen maluliyet oranı esas alınarak yapılacak aktüer hesap ile hak ettiğiniz maddi tazminat tutarı hesaplanabilecek ve gerekli başvurular yapılabilecektir.

Yaralamalı trafik kazalarında, alabileceğiniz tazminatı hesaplayabilecek kişiler ancak aktüer hesap uzmanlarıdır. Aktüer hesap uzmanı olabilmek için uzun süreli bir eğitim ve sınavların tamamlanması gerekip, Adalet Bakanlığı'na kayıt olmak gereklidir.

Bu tazminat hesabı birçok formüllerle, verilerle ve olayın özelliklerine göre yapılan bir hesaptır. Dolayısıyla, gerek forum sitesinde gerekse etrafta fikir veren, uydurma hesap yapan kişilere ve özellikle hiçbir hukuki donanımı yahut yeterlilik belgesi olmayan hasar takip bürolarına, sigorta danışmalık şirketlerine itibar etmemeniz tavsiye olunur. Bu tür uzman olmayan ve gerekli eğitimi almamış kişilerin, kulaktan dolma verdiği bilgiler veya uydurma yolla yaptıkları hesaplar sizi yanıltıcı olacaktır. Bu yanılgılar sonucu da mevcut haklarınıza kavuşma imkanınız ortadan kalkacaktır, telafisi imkansız hukuki hatalara uğramanız kuvvetle muhtemeldir.

MANEVİ TAZMİNAT haklarınız bakımından ise; karşı aracın kasko sigortası varsa ve poliçede manevi tazminat klozu varsa kasko sigortacısına, sahibine ve sürücüsüne karşı dava ve talep haklarınız bulunmaktadır.

İyi günler dileriz.

Üye
    Nazeninin Avatarı

Son Giriş
    09.11-2015
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yanıtınıza çok teşekkür ederim Sn. Simader.

Üye
    osmanguzelbilen Avatarı

Gerçek Adı
    osman
    Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    Ben 1 ay once akrabamın arabası ıle köy yolunda yagmurda aracımın kayması sonucu kaza yaptım.aracın kontrolunu kaybederek savrulan aracın arka kısmı ıle yayaya carptım.savrulma esnasında yayayı uyarmak ıcın kornnaya bastım.koy yolu oldugu ıcın kaldırım yok.sahsın sol bacagı kırıldı ve sag kulagından plastık cerrahı ıslemı gordu. kaza sonucu yaralı ıle ılgılenıp 112 acıl servısı aradım.
    benim bu konu ıle sorum şu: carpmıs oldugum yaya nın ve benım haklarım nelerdır.
    2918 S.lı Karayolları Trafik Kanunu MADDE 68 a bendinin 3.maddesi Her iki tarafında, yaya yolu ve banket bulunmayan veya kullanılır durumda olmayan iki yönlü trafiğin kullanıldığı karayollarında yaya kafileleri dışındaki yayalar, taşıt yolunun sol kenarını izlemek zorundadır.

Üye
    hecate Avatarı

Son Giriş
    30.06-2015
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar.6 ay kadar önce trafik kazası geçirdim.ilk çarpan aracın sahibi polis olduğu için arabasını olay yerinden çektirip suçu olmayan diğer çarpanın üstüne atmış.Şikayetçi ve davacı olduğum halde hiç bir yanıt gelmedi.Çarpan polis bana mobeselerin silindiğini birşey yapamayacağımı söyledi.Ve ilk gittiğim hastanede tutulan rapor yalandan ibaret.Hakkımı nasıl savunabilirim? Şimdiden teşekkür ederim ilginiz için.

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hecate

Sayın Hacete,

Taraf olduğunuz kaza her halukarda karakol ve savcılık kayıtlarına geçmiştir. Kazanın gerçekleştiği yerin bağlı olduğu adliyeye giderek, TC numaranız ile savcılık dosya numaranızı ve savcısını öğrenip, dosyanızın fotokopisini almanız tavsiye olunur.

Dosyanız incelendikten sonra, işlem aşamasına göre uygulanması gereken prosedür ve haklarınız ile ilgili bilgi verilebilecektir.

İyi günler.

Üye
    muhammed37 Avatarı

Son Giriş
    27.04-2016
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kazazede merhaba arkadaşım ben işyerine ait araçla kaza yaptım elimde kaza raporu var burada kaza kusur oranı yazmıyor ayrıca bileğimde kırık var alçıda şirket tedavimi özel hastanede yaptırıyo kırık kaynamazsa vida takılacak bgun sigorta şirketlerinden biri telefonumu bulmus nasıl olduysa yüzde 20 komisyonla para alıcagını söylüyor ne yapmam lazım nasıl başlarım yatdımcı olurmusun

bide kardeşim sigorta şirketinden sadece malül olarakmı tazminat alabiliyoruz malül raporu olmadan şuan çalışamıyorum mesele 2 veya 3ay bu kayıp için başvurabilirmiyim

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim de kaza sonucu tazminat davam devam ediyor, avukatım tamamen sigorta hukuku üzerine çalışıyor, tazminat davam halen devam ediyor, hiç bu ücret harç PARASI vs. vermedim dava sonucu alınacak tazminat ta 15% anlaştım, sana da bu avukatı tavsiye ederim özel mesaj olarak bana numaranı yaz ben seni arar detayları anlatir avukatimla görüştürurum.

Üye
    Yusuf89t Avatarı

Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    19:28
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Slmlar 2011 yilinda trafk kazasi gecirdim 2012 de iki kez boyun krigi amaliyati oldum ve % 45 engelli kaldom sigortadan tazminat almak istiyorum ve bunu dava ile degil tahkim Komisyonu ile yapmak istiyorum. Danistigim bir sigortaci bana 5 bin tl alabilirsin dedi policede o yazıyor dedi ama cogu sigirtaci cok cok daha fazlasi dedi ne yapacagim bilmiyorum police orani kadar mi tazminat alirim yoksa sakatlik oranim kadar mi. Sakatlik sinir sisteminde suan 26 yasindayim kaza da yolcu idim teşekkürler.

Sayfa 56 / 84 İlkİlk ... 64652535455565758596066 ... SonSon

Başlığın Etiketleri