1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 55 / 83 İlkİlk ... 54551525354555657585965 ... SonSon
Toplam 1242 mesajın 811-825 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

abdulkadirantalya

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    13 nisan 2014 tarihinde kaza yptım ben yaya olarak dururken araba ayagımın üzerinden gecti ve ayak bilegim kırıldı.Bilir kişi %100 karşı tarafa suç buldu.Bunun üzerine dava açtım ve 3 kere mahkemeye gelmedi inkar ediyor ve davam devam ediyor.Bunun yanı sıra ayagımda kalici 2 platin oldugu icin devlet araç sigortasından bir miktar para veriyormuş ama bugün heyetten çıktım ve %2 oranında engelli raporu verdiler.Ama avukatım bunun az olduğunu söyleyip itiraz ettik.benim en az % kaç almam gerekiyor?
    Ve araç sogortasından ne kadar tazminat geliyor??

Üye
    unye5252 Avatarı

Son Giriş
    23.02-2016
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    ardahan

unye5252

Oncelikle merhabalar, 2 ocak 2015 gunu erzurum yolunda arkadasimin aracinda yolcu konumunda kaza yaptık,kaza sonucu esim agir yaralandi, 15 gun yogun bakımda yatti yaklasik 45 gunde hastanede yatti, doktorlar beyin zarinin carpmanin etkisiyle yirtildigini ve carpmanin etkisiyle alın bolgesinde bulunan kkemiklerin parçalandığı ni soylediler,alin bolgesinde bulunan kemikler cikarildi ve o bolgede su anda bir cukurluk var kemik eksikliginden dolayi , bu nedenle temmuz ayinda bir operasyon yine gecirecek kafatasinin arkasindan kemik alinip alin bolgesine konulacak,bunun disinda kaza aninda carpmanin etkisiyle gorme sinirleride hasar gormus bu nedenle sol ve sag gozde yan taraflarda hic goruntu olmamak uzere sol gozde buyuk oranda gorme yok sag gozde sol goze gore daha iyi olmak uzere gorme sorunu yasiyoruz,goz icinde tedavi gorduk gozlerin yan taraflarinda bir degisiklik yok ortalarda biraz gorme var doktor gozluk verecek daha iyi olmasi icin.,bunlarin yaninda esim su anda kazadan sonra epilepsi ilaci kullaniyor doktordan ilac kullanmasi gerektigi ile ilgili raporu var ,bunlar disinda kazadan sonra eşimin koku alma duyusuda kayboldu,bu konularla ilgili olarak ne kadarlik bir maluliyet ortaya cikar ve tahmini tazminat orani ne olur, eşim 22 yasinda ve kaza oldugu zaman calismiyordu?? Cevap verirzeniz sevinirim

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale

ali711

ABICIM oncelıkle tedawı bıtıp özur oranını belırten bı raporun olması lazmı calısmasına gerek yok askerı ucretten hesaplanıyo calısmıyosa eger bide rapor oranı cok cıkarsa aracın trfık sıgortası varsa sıgortada yazan lımıtın ustune cıkarsa para arac sahıbınden tahsıl edılır en sıgorta sırketıylede anlasabılırsın bunların hepsı ıcın tam tesekkullu hastaneden özurlu raporualman lazım onuda kazadan bıryıl gecmıs olması lazımm

rapor oranına gore tazmınat gelır aldıgın maasa gore ıs kaybına gore hesaplanır

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    16:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hasar.destek

Sayın unye5252 eşinizin hastaneden alıcağı sağlık kurulu heyet raporu sonucunda ve gerekli bilgiler:
    Geliri (calışmıyorsa asgari ücret üzerinden hesaplanır)
    Rapor oranı
    Olay tarihi
    Bu bilgiler sağlandıktan sonra tazminatınız hesaplanabilir.rapor oranı belli olmadan tazminat calışması yapılamaz.

Sülo5555

Selamün aleyküm Kardes bana yolda Yürürken araba. Çarptı bana çarpanda arkadasımdi bn şikayetçi olmadım Hatanın yüzde yüzde bana verilmiş polic

Selamün aleyküm Kardes bana yolda Yürürken araba. Çarptı bana çarpanda arkadasımdi bn şikayetçi olmadım Hatanın yüzde yüzde bana verilmiş policiye raporlarında Ayak dizimde Pilatin var dava açılmadan kapanmış ben anlayana kadar araştırdım bana hic bir hak talep edemezsin dediler hatta araba ya verdiğin zarari isterse benden davacı olabilirmiş bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

ibrahim arslan

geçmiş olsun sulo5555 sana çarpan araç hakliysa kazanın oluşumunda yapılacak bir şey yok tamamen kusur sende tazminat açısında hiç bir hakkın yok sakatlığın varsa kazanın oluşumunda kendini haklı göruyorsan trafik kurallarını araştır .ona göre keşif yaptır bundan başkada yapılacak bir işlem yok geçmiş olsun rabbim yardımcın olsun

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

güvence hesabına açtığım tazminat davası devam ederken,dava sonucunu beklemeden güvence hesabına uzlaşma teklif etsem
    kabul ederlermi? mahkeme bakıcı tazminatı ve faizine karar verecek olsada ben sadece bakıcı tazminatı konusunda UZLAŞMA teklif etsem FAİZİ istemesem güvence hesabı benle uzlaşırmı?

simader

Sayın Şahin Yılmaz,

Devam etmekte olan davalarda genel olarak; sulh, davalı (Güvence Hesabı) tarafından teklif olunur. Ancak, sizin sulh teklif etmenizde hukuki bir engel yoktur. Bunu Mahkeme kanalıyla yaparsanız davadan kısmi feragat/vazgeçme olarak nitelendirilir ve haklarınızın bir kısmı ortadan kalkar.

Sulh teklifinizin kabul edilip edilmeyeceği, kurumun kendi insiyatifindedir ve kesin olarak bir yorum yapılması mümkün değildir. Ancak, sulh halinde yargılama giderleri ile vekalet ücretinin kim tarafından ödeneceğinin mutlaka netleştirilmesi gerekmektedir. Tüm bu giderlerin size yüklenememesi için pazarlık yapmanız önerilir.

İyi günler.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

simader;
    ilginiz için teşekkür ederim
    güvence hesabını aradım uzlaşma konusunda bilgi aldım
    dilekçe yazıp mail yoluyla iletmem gerekiyormuş
    hukuk servisi karar verecekmiş olumlu/olumsuz diye
    bende bugün dilekçe yazdım gönderdim,bu hafta bana döneceklermiş.

Üye
    oktay2133 Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    mersin

oktay2133

slm arkadaşlar 2014 ağustos 16sında ben ve oğlum 2 motorsiklt kafa kafaya çarpıştık oğlumun bir ayağı dizden kırıldı. benimse çene,damak,burun, elmacık kemiği, kırıldı kusur karşı tarafa verildi benim kusurum yok sadece motoru devrini yeni aldığım için sigorta yaptırmamıştım bu durumda tazminit hakkım varmı acaba .

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

oktay
    evet maluliyetiniz oranında her ikinizinde karşı motorun trafik sigortasından tazminat alma hakkınız var, eger karşı motorunda trafik sigortası bulunmuyorsa o zaman güvence hesabına başvurup tazminatınızı alacaksınız,senin trafik sigortasının olup olmaması sorun değil,

Üye
    oktay2133 Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin

oktay2133

benim sigortam motrun önceki sahibinde görünüyor.yani trafik polisin tutanak evraklarında motr benim adıma sigorta farklı tc de görülmektedir.diye bir ibare var

henüz rapor almadım. sizce ne kadar tazminat alabilirim.oğlum 9 yaşında onada başvursak tazminat alabilirmiyiz.
    .

ben 7 gün yoğun bakımda yattım toplam 10 gün hastanede yattım

simader

Sayın Oktay Bey,

Kusurun hepsi karşı tarafa verilmiş olduğundan, sizin aracınızın sigortasının bulunmaması herhangi bir hak kaybına neden olmaz. Ancak, talep edebileceğiniz tazminat tutarınızın belirlenebilmesi için öncelikle sizin ve oğlunuzun kalıcı sakatlığının bulunup bulunmadığı ve oranı hakkında rapor alınması gerekmektedir.

Üye
    oktay2133 Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin

oktay2133

bendeki sıkıntı çenemdeki kırık bölgeler hala uyuşuk ve o bölgeylen çiğneme yapamıyom.pilatin ve vidalar vevcut hala

elmacık kemiği kırık olan göz diğerinden farklı.rapor oranı kaç olur. acaba ne kadar alabilirim.

yaşım 31
    di kaza yaptığımda.
    Konu oktay2133 tarafından değiştirilmiştir (29.04-2015 Saat 17:55 ).

simader

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın Oktay2133,

Raporunuzun oranı konusunda bir tahminde bulunmak son derece yanlış olur.
    Daha önce de bir başka konuda bahsettiğimiz gibi;
    Maddi tazminat hakkınızın belirlenebilmesi için öncelikle kalıcı sakatlık oranınızın belirlenmesi gerekmektedir. Kalıcı sakatlık raporunuzu tam teşeküllü devlet hastaneleri ile üniversite hastanelerinden alabilirsiniz. Ancak, bu raporu üniversite hastanelerinin Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlıklarından almanız önerilir. Zira, Adli Tıp tarafından düzenlenen raporlarda daha kapsamlı inceleme yapıldığından hem oran yüksek çıkmakta, hem geçici iş göremezlik süreniz belirlenmekte hem de karşı tarafın ve sigorta şirketlerinin her hangi bir itiraz hakkı bulunmamaktadır. Kalıcı sakatlık oranınız ile geçici iş göremezlik sürenizin belirlenmesinin ardından, maddi tazminat hakkınızın tutarı aktüer hesap uzmanları tarafından hesaplanabilecektir.

Sayfa 55 / 83 İlkİlk ... 54551525354555657585965 ... SonSon

Başlığın Etiketleri