Sayfa 53 / 83 İlkİlk ... 34349505152535455565763 ... SonSon
Toplam 1242 mesajın 781-795 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

ibrahim arslan

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba mustafa kardeş geçmiş olsun kazada haklılığın varsa ilerde tedavin bittiğinde sakat kalırsan kusur oranı artı rapor oranında bir tazminat alırsın .uzlaşmacı konusuna gelince işi davaya gitmeden sen ve karşı aracın işleteni ve sürücüsüne dava açmadan sulhen kendi aranızda anlaşip dava dosyasını kapatmaktır.uzlaşmacı tarafından anlaşmaya gidilmesi durumunda orda kullanılacak hukuki terimler seni hak sahibide yapar yada kazadan dolayı oluşacak olan maddi ve manevi haklarını yok edebilir .istersen daha detaylı görüşmek sana yardımcı olmamı istiyorsan çağrı ver görüşelim işi en iyi bilenlere yönlendirelim selamlar rabbim şifa versin
    05327495986

Üye
    mehmet015 Avatarı

Gerçek Adı
    Süleyman
    Son Giriş
    24.03-2015
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    Burdur

mehmet015

Merhaba arkadaşlar... Babam tam yıl önce trafik kazası neticesinde hayatını kaybetti.. Babamda 1.05 promil alkol çıktı.. Ama bilirkişi raporunda ve keşif raporunda kusur oranı tamamen karşı taraftaki sürücüye verildi.. Bilirkişi ve keşif raporlarında alkolun kazaya etkisi olmadığı yönünde bi karar çıktı ama ceza davasında dosya adli tıpa gönderildi.. Karşı tarafın aracı bi şirkete ait ve şöfor kullanıyordu bundan sonra ne gibi adımlar atarak maddi manevi tazminat alabiliriz... Şimdiden Teşekkürler...

kaza2011

Herkese iyi geceler daha önce erkek arkadaşımın kaza durumunu yazmıştım ve tazminatları ilgili bilgi almıştım buradan simdi bir kaç sorum daha olacak cevaplarsaniz memnun olurum
    Sigorta şirketine belgeler gönderildi ve bize 7600 TL tazminat ödendi %20 ise aracıya verildi ama biz toplamda kaç TL yatirildigini bilmiyoruz bunu nasıl öğrenebilirz aracıda toplam paraya dair belge var midir ? Bir de biz hesap actirmistik ancak ona değilde devlet hesabi mi ne varmış genel bir hesapmis paranın oraya yattığı söylendi oradan çekildi ancak aracı kişi daha öncesinde parasını almış bu nasıl olabilir ? heyet raporu alırken 600 TL ödendiğini söyleyerek 7600 tlnin 600 tlsini almış boyle bir şey var mi ?son olarak para beklenildiği gibi gelmemiş düşük çıkmış bubyuzden itiraz edecekmiş ancak biz söyledikleri teklif edilen parayı çektik avukat falan işlem yapacakmis artik bundan sonuç çıkar mi ve masraf olur mu olursa bu masraf bizemi ait olur?

Üye
    pberrin Avatarı

Gerçek Adı
    berrin
    Son Giriş
    13.05-2015
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    eskişehir

pberrin

öncelikle basınız sağ olsun ALLAH gunahlarını af etsin.,anlattıklarınızla maddi manevi tazminat acabilirsiniz güvence hesabını suanada promil m i ktarını unuttum fakat güvence hesabındanda para alabilirsiniz .özel bir siğorta şirketinde danısmanlik yapıyorum bizde avukatlarla calısıyoruz.bana ulasa bilirsiniz 0544 926 1881sormak istediginiz herhagi bişey varsa yardımcı olurum

kaza2011

Para bizim hesaba yatması is bankasiydi sanırım genel bir devlet hesabi varmış kimlik ile para cekildi. Avukata vekalet vermedik danışmanlık yapan bir bayana is yürütme vekaleti verdik ama biz para çekerken o parasını önceden almış biz bizim payimiz olanı çektik bu nasıl oldu anlamadim.danışmanlık yapan kişi az para teklif ettiklerinden dolayı bu sefer avukatla is yapacaklarını söyledi tekrar vekalet aldı

Üye
    pberrin Avatarı

Gerçek Adı
    berrin
    Son Giriş
    13.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir

pberrin

Daha önce vukatla calısmamıslar mı garip sizin icerde 2 bi para daha alcaksınız 1.parayı aldıktan 2 yıl içinde basvurulması gereken para ona basvurmak için almıstır vekaleti .

kaza2011

Ben bilgileri tekrar söyleyeyim ne kadar eksik almisiz onu hesaplayabilir misiniz acaba ?
    Kaza 11 eylül 2011 senesi yas 18 öğrenci kusur oranı %75 ehliyet yok heyet raporu ise %10 sigorta başvururken maaş 1100 tlden başvuruldu.
    Benim anlamadığım nokta ise %20 pay ile anlaştı erkek arkadaşım o parayı bizden almaları gerekmiyor muydu nasıl çekebildiler ? Ellerinde toplam paraya ilişkin belge vardır değil mi sigortadan gönderilmiş onun fotokopisini isteyecegim bir de heyet raporu alırken verilen 600 TL para normal midir yoksa boyle bir şey yok mu ?

Üye
    pberrin Avatarı

Gerçek Adı
    berrin
    Son Giriş
    13.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir

pberrin

bugundu para ile girdiğin yanlıs olmasın her bölüm için 50 tl olması lazım hastaneye tel.edip ogrenebilirsiniz dvlet hastanesinde gecn hafta oyleydi sizin bulundugunuz sehirde de aynıdır parayı siz cekersiniz ve siz verirsiniz benim anlmadıgım o zaten o parayı nasıl almıs.

kaza2011

@pberrin

Onu bende anlamadım yarin arayıp ogreneyim nasıl çektiğini.bir de o heyet raporu için ödenen paranin dekontu vardır dimi ? 9 veya 10 doktora gitmiş erkek arkadasim.
    Konu kaza2011 tarafından değiştirilmiştir (26.03-2015 Saat 10:07 ).

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

bulnes

......
    Konu bulnes tarafından değiştirilmiştir (27.03-2015 Saat 09:22 ).

ibrahim arslan

merhaba kaza 2011 işlemini yapan kişi paranı çekmiş tam yetkili vekalet vermişsin %75 kusurluysanız alacağınız rakam ona yakın hasteneye de o kadar para gitmez kaldıkı işlemi yapanlar bütün masrafları bizden hesabıyla senden işlem almışlardır.ne kadar tazminat alındığını merak ediyorsan kazaya karışan kusurlu aracın poliçe ve plakasını paylaşırsan yapılan ödemeyi burdan paylaşırım bu şekilde yasal hakkınız üzerinde işlem yapıpta fırıldaklık yapanların akibeti ortaya çıkar kusurlu aracın sigortası anadoluysa erkek arkadaşının tc nosunu özelden paylaşırsan çıkan paranın ibrasını size çıkarırım

kaza2011

@ibrahim arslan

Evet diğer aracın sigortası anadolu ben arayıp yatan tazminatlar hakkında bilgi aldım çektiğimiz para sigortanın yatırdığı tutarda is takipcisine yatan ise anlastigimiz oran kadar.Beklenilen tutardan az yattığı için işlem avukata gidecek artik eksk parayı bu şekilde alacaklarmis.toplam yatan para 9500 biz 7600 aldık 1900 danışmanlık sirkenin hesabina yatırılmış.danismanlik sirketinin parasi suan için onay aşamasında olduğunu para cekilmedigini söyledi anadolu sigorta.

Üye
    mrhawk Avatarı

Gerçek Adı
    Av. Mehmet Yaşar ŞAH
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:55
    Yaşadığı Yer
    ankara

mrhawk

Sayın @kaza2011 öncelikle çok geçmiş olsun efendim
    olaydan sonra sadece sigortaya mı müracaat ettiniz başka her hangi bir girişiminiz olmadı mı ?

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

arkadaşlar benim ayın 30 u yani p.tesi günü mahkemem var tazminat davası için avukatımın dediğine göre mahkeme beni adlitıpa sevk edecekmiş,zaten dava 9 ay önce açıldı bide bu adli tıp süreci nekadar sürer,yani adlitıpa sevk edilirsem rapor alma süreci ne kadar sürer.

kaza2011

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mrhawk

Sağolsun tesekkur ederim sigortaya müracaat edildi başka ne gibi bir şey yapılabilirdi bilmiyorum ki

Sayfa 53 / 83 İlkİlk ... 34349505152535455565763 ... SonSon

Başlığın Etiketleri