Sayfa 46 / 83 İlkİlk ... 3642434445464748495056 ... SonSon
Toplam 1242 mesajın 676-690 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

recep cetin

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba. 20.10.13 tek taraflı kaza yolcu konumundaydm.ilk raporda %80 oran aldım. Tazminat için başvuruda bulunduk fakat 1 sene geçtikten sonra tekrar rapor almamızı istediler ve 2 hfta önce %80 oranlı sürekli rapor alıp tekrar başvurduk.bu sefer sonuçlanırmı? Yoksa sigorta şirketi tekrar itiraz edip başka bit belge falan iater mi?

Üye
    halilcan02 Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    16.11-2014
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    adıyaman

halilcan02

sayın hasar destek benim oğlum 2012 de motosiklet çarptı.oğlum o zaman 8 yaşındaydı şimdi 10 yaşında heyet raporu 14,3 kaza raporu yüzde 70 biz kusurluyuz tahmini ne kadar çıkar mebla

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hasar.destek

Sayin halil bey kusur oraniniz, oglunuzun yasi ve heyet oraninizda goz onune alinarak yapilan hesaplamada hakettiginiz tazminat 17.230 bin tl ve 25.000 bin tl arasidir.

Üye
    halilcan02 Avatarı

Gerçek Adı
    halil
    Son Giriş
    16.11-2014
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    adıyaman

halilcan02

mrb hasr destek benim oğlum a 8 yaşındayken motosiklet çarptı kaza tarihi 2012 o zaman oğlum 8 yaşındaydı şimdi 10 yaşında.heyet raporu 14,3 çıktı kaza suç oranı yüzde 70 biz suçlu görünüyoz.tahmini ne kadar tazminat çıkar

pardon yüzde 70 karşı taraf kusurlu

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hasar.destek

sayın halilcan02 aktüer bilgileri düzeltilerek yapılan hesaplamada 40.000 ile 59.000 tl arasıdır

sayın recep bey öncelikle gecmişolsun sigorta şirketi tekrarlamanızı istedigi heyet raporuna ihtiyaç yoktu fakat kişisel başvurularda sigorta şirketleri gereksiz belgeler istemekte ve raporları tekrarlatmaktadır.şuan sanırım sizlere yine zamanı uzatabilmek için sizin raporunuza itiraz edilebilir. ve hakem hastane den rapor yeniletebilir. bu arada sizlere sunulacak olan rakama dikkat edin en az % 40 oranında eksik teflifler gelecektir.

Üye
    vertebra kırığı Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    burdur

vertebra kırığı

selam kazazede ve arkadaşlar lütfen fikri olanlar yardımcı olabılırmı. 2007 de trafık kazası gecırdım yolcu konumundaydım, aracın ruhsatı sıgortası mevcut tek taraflıydı. kaza sonucu omurgam kırıldı 8 tane vida 2 tane yapay disk takıldı, fakat sakat kalmadım allaha şükürler olsunkı şu varki agrım sızım dınmedı 7 yıldır. trafık sıgortsının tazmınat ödedıgını yenı ögrendım ve bı avukatla görustum sıgortaya durumumu belırten bır yazı gönderdı ve mahkeme acmadan anlaşmalı yolla olabılecegını ögrendım. benden bazı evraklar ıstendı ve hazırladım bugun heyete gırdım sonuc 15 gun sonra cıkacakmıs sonrasında sıgortaya yollıcaz, şimdi ben merak edıyorum tahmını ne kdr tazmınat alabılırım yada daha ıyı bır yolu varmı, bırde şunu merak edıyorum trfık sıgortası sakatlıga göremı tazmınat öduyor yoksa uygulan herseyın bedelınımı, ozmn 23 yasındaydım ve calışmıyordum, suan 30 yasndyım ve sıgortalı calışıorum

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

sigortadan alacağın miktarını etkileyen unsurlar:

1) kaza tarihi
    2) kazada kusur oranı
    3) kaza sonucu kalıcı maluliyet rapor oranı
    4) kaza tarihinde aylık gelirin

Üye
    Av.SHasO Avatarı

Gerçek Adı
    MEF HASAR DANIŞMANLI
    Son Giriş
    13.10-2015
    Saat
    09:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Av.SHasO

Tazminatınız maluliyet oranınız belli olmadığından hesaplanamayacaktır. Bilinen dönem tazminat hesabı için son 7 yıllık kazancınız esas alınacaktır bu suretle sgk kayıtlarında yer alan ücretten fazlasını alıyorsanız tazminat her halde eksik hesaplanacaktır ve dava yolunu seçmeniz en doğrusu olacaktır. En önemli husus zamanaşımı sakatlıklarda 8 senedir. Bir sene içinde dava açmazsanız hak kaybına uğrarsınız. Geç olmadan dava açmanızı öneririm.

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hasar.destek

Sayin vertebra kirigi.. murat bey
    Verdiginiz bilgilere gore yapilan on degerlendirme
    Kaza tarihi ..2007
    yas..23
    gelir...asgari ucret
    Maluliyet orani tahmini...% 8 en dusuk oran
    maluliyet orani tahminu...% 27 en yuksek oran
    Tazminat tutari ....en dusuk 72.000 en yuksek.140.000 tk
    2007 yili sigorta limiti 80.000 tl

söz verdigimiz gibi.....

Üye
    vertebra kırığı Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    burdur

vertebra kırığı

slm hasardestek aracın poliçesınde yaralılara 60.bin yazıyor. tabı ozmnın polıcesınemı tabı olucam sımdınınmı bılmıyorum, bıde merak edıyorum gerıye dönuk faizidemı alınıyo hala şaşkınım.

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hasar.destek

2006 yili policesi anlasilan .alacaginiz limit bununla sinirli olacaktir.gecmise donuk faiz alamazsiniz faiz dava acildigi tarih itibari ile baslar şaşkin olucaginiz birseyde yok

AnalizHukuk

Sigorta şirketi daha önce temerrüde düşürülmediyse dava tarihinden itibaren faiz talep edilebilir. Faiz poliçe limitinden ayrıdır ve hesaplanan tazminatın üzerine eklenir. Yani 60bin üst limit olsada alacağınız tazminata eklenecek faizle bu rakam 60bini geçebilir. Tazminat hesabı yapılırken en son gelir durumunuz dikkate alınacaktır. Bu durumda şuan ki aylık net gelirinize göre hesaplama yapılır.

Üye
    Aylin Özel Avatarı

Gerçek Adı
    Aylin Özel
    Son Giriş
    05.10-2016
    Saat
    23:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Aylin Özel

Öncelikle sağlıklı ve iyi günler dilerim.
    28.07.2014 tarihinde trafik kazası geçirdim. Aracı eşim kullanıyordu. Ankara'dan Konya istikamet,ne ilerlerken direksiyon hakimiyetini bir anlık kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlandık ve aracımız takla attı. Kaza sonucu tutulan kaza tespit tutanağında eşim kusurlu bulunmadı. Bende kaza sonucu:
    1. Sternum kırığı oldu ve op ile 3 platin takılarak sabitlendi
    2. Ön kol açık kırıkları; ulna ve radiusa ilk operasyonda 2 platin takıldı, kemiklerde kaynama olmayınca 2. operasyonda (14.05.2013 tarihinde) kalçadan kemik alınarak nakil yapıldı ve yine 2 platin takıldı. Ancak bugün itibariyle radiustaki kırık kaynamamış durumdadır. Sonraki süreç hem ağrılı hem de zor olduğundan bir operasyon daha geçirmek istemiyorum. Ayrıca sinir sıkışması nedeniyle sol el baş parmağımda ve hem dirsek hem de el bileğimde hareket kısıtlılığı vardır.
    3. Sağ kaburgalardaki kırıklar nedeniyle akciğer sönmesi. Çok şükür akciğerle ilgili bir sıkıntı kalmamasına karşın halen devam eden kaburga ağrılarım var.
    4. Sağ ayak küçük parmak kırığı. Sonuç iyileşti. Herhangi bir iz kalmadı.
    5. Psikolojik sıkıntılarım zaman zaman depreşmekle beraber giderek azalmaya başladı. Herhangi bir tedavi görmedim. Ancak ailemin ve yakın çevremin ilgisi ve sevgisi ile bu süreci atlatabildim.

Sonuç olarak Temmuz 2014'te bir avukat aracılığı ile tazminat işlemlerimi başlattım. Henüz duruşma gerçekleşmedi. Sakatlık oranım da belli değil. Sakatlık oranı nasıl belirleniyor ve benim durumumda yaklaşık oran ne çıkar?

Kaza yaptığım sırada kamuda Şube Müdürü olarak yaklaşık 2850 TL maaş alıyordum. Üniversite mezunuyum ve kaza yaptığımda 41 yaşındaydım. Tahmini tazminat tutarım ne kadar çıkabilir?

Teşekkür ederim.

Üye
    mehmetcanyavuz Avatarı

Gerçek Adı
    mehmetcan
    Son Giriş
    20.11-2014
    Saat
    19:53
    Yaşadığı Yer
    istanbul

mehmetcanyavuz

Aylin hanim
    İletişim olarak 0534 316 89 18 bu numaradan bana ulaşabilir siniz size yardimci olabiliriz.

0534 316 89 18 bu numaradan bana ulasabilirsiniz ismim mehmet can aylin hanim. 24 saat ariya bilirsiniz iyi akşamlar.

ibrahim arslan

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    geçmiş olsun aylin hanim olayını bir avukata verdiysen neden burdan yazma gereği duydun zaten işlemlerini takip ediyordur.sigorta davaları senin duruşmaya katılıp katılmaman bir şey değiştirmez son aşamada adli tıp için çağrılırsın o zaman adliyeye gider dosyanı alır adli tıpa gidersin izleyeceğin yol bu onun dısında avukatına guven elbet iş bilendir .

Sayfa 46 / 83 İlkİlk ... 3642434445464748495056 ... SonSon

Başlığın Etiketleri