Sayfa 39 / 83 İlkİlk ... 2935363738394041424349 ... SonSon
Toplam 1243 mesajın 571-585 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara

mutineer901

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kazalarda aracılık yapan şirketlerin çoğu sahtekar.6 yıl önce trafik kazası geçirdim abartısız 100'e yakın sigorta şirketi bir şekilde telefon numaramı biryerlerden alarak bana ulaştılar. Ben ise yakınım olan bir avukatla dava açtım ve bu şirketlerin bana söylediğ miktarın 5 katından fazla tazminat aldık dava ile alakalı bütün masrafları avukatlık ücretleri dahil aracın sigorta şirketi karşıladı ve 5 yıl gectiği için tazminatın üçte biri kadar da yasal fazinini aldık. Sigorta şirketlerine güvenmeyin derim.

Üye
    ra198606 Avatarı

Son Giriş
    28.10-2016
    Saat
    09:39
    Yaşadığı Yer
    ankara

ra198606

hocam ben geçen sene iş kazası geçirdim ve %45 raporum var... bizim patronumuzda bize önceden ferdi kaza sigortası yaptırmış şimdi önümüzdeki hafta içinde o işlere bakacam dediklerin banada geçerli mi ?

ibrahim arslan

iyi hoşta sen hangi avukata çalışıyorsun burdan yazmak için avukat sana ne kadar ödüyor.avukatlar bu işin a sından bi haberken sigorta aracıları işlemleri yapıyordu daha doğru bu gibi kişilerle zaman geçirmeye bile değmez yazdıklarına cevap vermek suya yazmak gibidir

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara

mutineer901

ibrahim arslan;

Sizde anca engellileri sömüren sigorta şirketlerinin savunuculuğunu yapın. Ben kimsenin reklamını yapmıyorum. Dava açtım poliçede yazan miktarın iki katını artı bütüün avukatlık masraflarını artı bütün tazminatın üçte biri kadar yasal faizini aldım. Şimdi bir sigortacı bu kadar parayı alabilir mi?

Üye
    Osman GÜL Avatarı

Gerçek Adı
    Osman GÜL
    Son Giriş
    25.02-2015
    Saat
    15:15
    Yaşadığı Yer
    Konya

Osman GÜL

Ben 17.12.2005 te ağır derece yaralandığım bir kaza geçirdim. 100/62 İstanbul Adli tıp kurumundan aldığım sürekli maluliyetimi gösterir kurul raporum mevcut. Kazada beynimden darbe adım ve iki sene ne düşünebildim ne yürüyebildim ve bir çok şeyi hatırlamamakla birlikte güncel olayları aklımda tutamamak gibi bir sorunum vardı. Bu dönemde bundan istifade etmeye çalışan uyanıklar geldiler hep. Bana paramı sigortadan almayı taahüt ettiler fakat karşılığında alacağım paranın 100/30 unu istediler. Belki o zaman düşenemediğimden onlara para kaptırma ihtimalim çok büyüktü fakat bir avukat arkadaşımın uyarmasıyla kurtuldum. Sonrasında ise yaklaşık 10 yıllık davamı kendim yürüttüm ve her aşaması Davanın Islahı dahil kendim yaptım. Dava açtığım sıralarda sigortaya müracatta bulunmuştum sigortanın kazanın oluşunda hiç kusurum olmamasına karşılık bana teklif ettiği miktar 72.62.00 tl idi Mahkeme ise faizi hariç 415.000 tl tazminat ödemelerine karar verdi. Diyeceğim şu ki sigortaya müracat etmesi Mustafa arkadaşımızın dediği gibi kolay bi iş büün belgelerinizi tamamladıktan sonra sigorta size kendi kafasına göre hesapladığı tazminatınızı Kara Yolları Trafik Kanunu 98. maddesi gereği 8 işi günü içerisinde ödemekle yükümlü. Vücut bütünlüğünüzün bozulmasından dolayı uğradığınız gelir kaybınızı az hesaplıyorlar ve bu parayı ödemeden önce sizden ibra (aklama borçtan kurtarma) yazısını imzalamanızı istiyorlar. Tazminat hesaplamasındaki esasları umursamıyorlar bile. Diyeceğim şu ki bu hesaplama kanunda farklı bir yöntemle yapılıyor ve her sene tahmini hayat şartlarının gelişine göre tazminatınız yüksek hesaplanıyor. Bu sigorta şirketinin hakkımı yeme çabası yüzünden HUKUK okudum bu kadar insanın hayatını beleşe getirmeye çalışıyorlar. Karşı tarafın sigortasıda Lberty sigorta A.Ş ydi derslerinide verdim

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

Arkadaşlar merhaba,benimde trafik kazası tazminat davası açıldı 2 ay gibi bi süre geçti daha ilk duruşma tarihi belirlenmemiş,UYAP'ta dosyamı sorguladığım zaman -tenzip zaptı hazırlandı- diye bi ibare var. bu ibare ne anlama geliyor?
    bide davanın açılması 2 ay oldu daha duruşma günü belli değil,bu normal mi?

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    21:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hasar.destek

sayın osman gül
    sayın mutiner901 yani diger ismi kazazede olan şahıs lar

öncelikle osman gül
    bahsetmiş oldugunuz tarfik kazası sonucu maluliyete ugradıgınızı ve maluliyet derecenizin % 62 oldugunu beyan ediyorsunuz
    1- bu beyanınıza göre 2005 yılında yaşadıgız kaza sonucu sigorta şirketlerinin poliçe limiti 50.000 tl olarak sınırlı nasıl oluyorda sigorta şirketi size 72.000 tl teklif edilebiliyor bu birinci sorumuz
    2-2005 yılında olan trafik kazasında nasıl oluyorda 10 yıllık kazamı ben takip ettim diyebiliyosunuz
    3-2005 yılı itibariyle söylemiş oldugunuz tazminatı hak etmiş bile olsanız yasal faiz oranı yıllık % 8.9 dur bu şartlarda gecen zaman hesaplandıgında bahsetmiş oldugunuz rakamı yinede bulmamaktadır
    4-sizin bahsetmiş oldugunuz yasal faiz hariç 415.000 diyorsunuzya bunun ihtimali bile yok asıl alacak 72.000 olarak ödenir yasal faiz sonradan hesaplanır ve ödenir
    5- yazınızda verdiginiz bilgilere lütfen biraz daha dikkat ederek ve düşünerek insanları yönlendirin
    6- hukuk okudugunuzu yazmişsınız okul bilgilerinizi burada paylaşırsanız insanlar araştırıp bunun dogrulugu hakkında bilgi edinirler
    7-bahsetmiş oldugunuz tazminatların alınmış olduguna dair belgelerinizi ve dosya numaralarınızı burada paylaşmanızı ve nekadar gercekçi bilgiler oldugunu birlikte görelim
    şimdilik sizlere sadece bunları yazıyorum ve rica ediyorum gercek isminizle ve tek isim altında bu foruma katılın

sayın mutiner
    mustafa beymi demeliyim kazazedemi demeliyim bilmiyorum

1-yaşadıgın kaza ile ilgili acılan dosya numaranızı bizimle paylaşmanızı rica ederiz
    2-sigorta poliçesinin 5 katı diye bir tabir yok bunuda unutmayın siz bu bilgiyle bu sitede hiçbir magdura yardım edemezsiniz bunuda unutmayın
    3- ne tesadüftürki sizinde yakın bir tanıdıgınız avukat osman gül isinli şahsında yakın arkadaşı avukat kazazedeninde arkadaşı avukat dürüstce biz bu avukatların aracılıgı ile çalışarak bu işleri yapıyoruz deseniz daha dürüst olucaksınız
    arkadaşlar sizlerin söyledigi gibi yürümüyor bu işler bizim vekalet örneklerimiz ortada isteyene örnek gönderilir hizmet bedelimiz % 8 istediginiz zaman araştırabilirsiniz
    şirket adresimiz yapıkredi plaza c blok 17.kat levent istanbul bunlarıda araştırabilirsiniz. şirket bünyemizde 70 avukat 2 bilirkişi ve 1 aktüer bulunmakta

sizlerden ricamız buradaki magdur vatandaşlarımıza karşı daha dürüst olmanız ve vereceginiz bilgilerin magdur vatandaşlarımızın yararına olmasına özen göstermeniz.
    HASAR TESPİT VE DESTEK MERKEZİ

4- Sayın enes bey duruşma öncesi yapılması gereken işlemler ve bunlarla ilgili süreler ve harç miktarlarını gösteren belgelerdir.Bu davalı veya davacılara gönderilen bir belgedir.Davanızın 2 ay önce acılması ve mahkeme gününün belirli olmaması normaldir.Fakat bahsetmiş oldugunuz tenzip zabtı hazırlanmış ise mahkeme gününüz belirlenmek üzeredir.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

hasar destek teşekkürler.

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hasar.destek

Biz teşekkür ederiz.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

hasar destek sizi yakalamışken bi kaçtane soruma cevap rica etsem?

ben 2012 yılında trafik kazası geçirdim (2.araç faili mechul) kaza tutanağında kusur oranı bana tali kusur 3/8 faili araca 5/8 asli kusur verilmiş,ben güvence hesabına başvurdum geçen sene tarafıma 120bin tl tazminat ödemesi yapıldı,benim sağlık kurul raporum %80,bana verilen tazminat eksik olduğunu ve bakıcı tazminatı hakkımın olduğunu öğrenerek dava açtık,anlattığım bu olayda sizce aldığım 120bin azmı? geri kalan bakiyeyi ve bakıcı tazminatını alabilirmiyim ? davam olumlu sonuçlanırmı
    cevabınız için teşekkür ederim

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hasar.destek

Enes bey öncelikle tazminatınızı hesaplayabilmemiz için bazı gerekli bilgilere ihtiyacımız var.( doğum tarihi,kaza tarihi,gelir belgesi,rapor oranı,kusur oranı)Bu bilgilere dayanarak hesaplamanız yapılarak rakamın doğru yada yanlış olduğu konusunda size bilgi verebiliriz.Fakat açmış olduğunuz fark davası ve bakıcı giderleri ismi altındaki davaları kazanacagınız kesindir.Bakıcı giderleri konusunda sigorta şirketinin ve mahkemenin dikkat etmiş olduğu tek bir nokta vardır.Kişinin kendi ihtiyaçlarını giderebilir yada gideremez olduğu konularıdır.Yani kişi günlük hayatını idame ettirebiliyor ise tazminat ödenmez yardım alması gerekiyor ise bu tazminat ödenir.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

hasar destek teşekkür ederim.

1-kaza tarihi:2012
    2-doğum tarih:1987
    3-gelir:asgari ücret maaş gösteriliyordu ama gerçek gelirim 1800 tl kaza tarihi gerçek maaş yazısını mahkemeye sunduk
    4:kusur oranı:benim 3/8 diğer araç 5/8
    5:rapor oranı:%80 ağır engelli

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hasar.destek

Sayın enes bey vermiş olduğunuz bilgilere dayanarak gelirinizi 1800 tl üzerinden hesapladığımız takdirde çıkan tazminat bedeli 398.000 bin tl ile 590.000 bin tl arasıdır.Maaşınızı asgari ücret üzerinden hesapladığımız takdirde 197.000 bin tl ile 292.000 bin tl arasıdır.Fakat kaza yaptığınız tarihteki police limitleri 225.000 bin tl ile sınırlıdır.Sizin almış olduğunuz 120.00 bin tl tazminat tutarı hakettiğiniz tazminat tutarı değildir.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

enes75

inş.hakkımın geri kalan kısmını da alırım,teşekkür ederim çok sağolun.
    son bi soru daha rica etsem sizden( mahkeme benim davamı yazılı yargılama usulü olmasına karar vermiş, bu yazılı yargılamanın bana avantajı veya dezavantajı nedir? çok teşekkür ederim saygılar

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hasar.destek

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın enes bey rica ederiz herzaman aklınıza takılan yardımcı olabileceğimiz konularda sorularınızı cevaplarız.Yazılı yargılama usulü dilekcelerin daha anlaşılır şekilde sunulması,yatırılacak harcların yatırılması,kesin bir süreye bağlanması demektir.Verilen zaman içerisinde dilekcelerinizin netleştirilmesi ve harclarınızın yatırılmaması durumunda dava acılmış sayılmamaktadır bu hususa dikkat ediniz.Bunun dışında hiçbir dezavantajınız yoktur.

Sayfa 39 / 83 İlkİlk ... 2935363738394041424349 ... SonSon

Başlığın Etiketleri