1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 37 / 83 İlkİlk ... 2733343536373839404147 ... SonSon
Toplam 1242 mesajın 541-555 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:47
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    scorpio_60;

kaza tarihi ve kardeşinizin doğum tarihi kaçtır

tazminathukukçusu

halil bey kadrolu çalışıyor veya çalışmıyor olmanız muhım değil ispat edebirseniz gelirinizi 55oo TL üzerinden hesap yapılacaktır. maaş bordrom mevcut demişsiniz dolayısı ıle o yonuyle bır sıkıntı yok. eğer olmasaydı meslek odasından gelir araştırması yapılacaktı. gecmiş olsun tekrar.

scorpio_60

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: kazazede Mesajı Gör
    scorpio_60;

kaza tarihi ve kardeşinizin doğum tarihi kaçtır
    Kaza tarihi : 08.12.2013
    doğum tarihi : 25.11.1982

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

scorpio
    sigorta şirketi raporunuzu kabul ederse (muhtemelen kabul etmez çünkü uzuv kaybı yoksa eğer kaza tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonraki raporları kabul ediyorlar), bu haliyle verdiğiniz bilgiler doğrultusunda tahmini olarak 28.000- 31.000 tl arasında bir tazminat çıkması lazım, sigorta şirketleri bu durumlarda yani hatır taşımacılığında ödeyeceği tazminatları düşük hesaplamaktadır,sigorta şirketiyle pazarlık yaparak rakamı biraz yukarı çekebilirsiniz veya dava yoluna giderek tazminatınızı alabilirsiniz.

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    13:41

cemal1453

merhebalar benim raporumda sigorta şirketinin itirazı sonucu İstanbul adli tıp kurumuna gitti oradan %39.2 olarak onaylandı kaza tek taraflı idi kazada yolcu konumundayım ve kaza tarihinde 37 yaşina 3 ay kala oldu sakatlık l3 lomber kırığı sonrası sol bacakta güçsüzlük ve düşük ayak var meslek olarak düz işçi yazdırdık mahkemeye bu bilgiler ışığında bana gelecek tazminat miktarı ne kadar olmalı davanın sonuna yaklaştık ama ben daha fazla beklemek istemediğimden eğer sigorta şirketi çok düşük bir rakam teklif etmezse anlaşmayı düşünüyorum onun için bu konuda bilgisi olan arkadaşların görüşüne ihtiyacım var

Ceylan35

Merhaba 27 yaşında 1yıllık evliyim 03.10.2013 tarihinde trafik kazası geçirdim dükkanımın önünde kamyona yükleme yaparken freni şişen araç arkam dönükken beni iki aracın arasına sıkışltırdı.Aynı tarihte hastaneye yatırıldım sol bacağımın kaval kemiği kırıldı ödemden dolayı müdahale yapılamadı 10 gün sonra ameliyata girdim bacağıma 40cm titanyum takıldı.ortalama 24gün hastanede yattım Ve diz kapağımla ayak bileğimin arası kangren oldu.Git gide yara açılıp kemiğim ortaya cıktıgı için biran önce ameliyat olmam gerekti yoksa bacağımı keseceklerdi.Özel bir hastanede doku nakli ameliyatı oldum bacağımdan kazıdıkları kangrenli bölge için sırtımdan 480gr doku alıp oraya naklettiler ve sağ baldırımdan iki karış deri yüzüp bu naklettikleri dokunun üstüne kapattılar.10 aydır yatıyorum baş parmağımdan %100 duyu kaybı sol ayak bileğimde %50 duyu kaybı ve genel olarak da %16 özürlülük raporu verdiler.
    Şimdi sigortaya başvurmayı düşünüyorum sizce ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz?Sigortadan hakettiğim ödeneği alabilirmiyim yoksa dava yolunumu denemeliyim.
    Şimdiden teşekkür ederim.

ibrahim arslan

geçmiş olsun 03/10/2014 tarihinden sonra alacağın raporla başvurunu yap sakatlık bedelini al eksik bakiye varsa dava yoluna git.davalar işini bilen biri değilse yıllarca sürebilir buda senin mağdur olman demektirgeçmiş olsun rabim şifa versin

Ceylan35

Suan verilen heyet raporunun Hukmu yok mu peki?
    Elimde gecen ay aldigim heyet raporu var.

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale

ali711

kazadan sora tedawı surecı 1 yıl gozukuyoo 1 yıl sora aldıgınız rapor ıs yaparrrr

ilknur78 Kardesim 29.06.2014 tarihinde Istanbulda yaptigi

Kardesim 29.06.2014 tarihinde Istanbulda yaptigi bir is gorusmesinden donerken otobus soforunun % 100 kusurlu bulundugu bir kaza gecirdi.
    Kaza sonrasi omurgasinda olusan kiriklar nedeni ile iki ay yataga bagimli olacak. Kaza sinrasinda olusan saglik problemleri sozlesme imzaladigi ise baslamasini engelledi ve sozlesme gecersiz sayildi. Kpss sinavina giremeyecegi icin gelecekteki is ihtimali de bitti. Kaza sonrasi yuzunde olusan kesiklerden dolayi psikolojisi bozuldu ve daha bir cok sorunla ugrasiyoruz.
    Maddi manevi zararlarimizin karsilanmasi icin nasil bir yol izlemeliyiz?

Üye
    fatih001 Avatarı

Son Giriş
    07.07-2014
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul

fatih001

tam 1 sene önce kaza yaptık sürücü arkdaştı araç kontrolden cıktı takla attık ayagımda talus kemigi kırıgı oluştu 3 tane vida var elimde büyük bi iz kaldı epkirz raporum felan var fizik tedaviye gittim 2 ama hala 1 sene geçti yinede agrı oldugunda ayagımda bir aksama oluyor şimdi ben sigortaya dava acsam tazminat alırmıyım ?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

fatih001;

arkadaşınızın kaza anında yeterli ehliyeti varsa ve alkollü değilse aracın trafik sigortasına müracat edebilirsiniz, ama öncelikle tam teşekküllü resmi bir hastaneden maluliyet raporu almanız gerekiyor.

ibrahim arslan

merhaba ilk nur hanım geçmiş olsun izlemen gereken yol önce kardeşininzin tedavisi bitecek kazanın ardından bir yıl geçtikten sonra saglık kurulu olan bir hastaneden özürlü ölçütlü kalıcı ibaresi olan bir rapor aldığınızda ilgili sigorta şirketlerden tazminat alabilirsiniz.onun dışında izlenecek bir yol yoktur.belki burdan birileri çıkar der 3 . dunya savaşı ilan et şöfüre araç sahibine sigortaya belediyeye karayollarına dava aç der.izlemen gereken yol önce tedavin bitecek sonra bir yıl bekleyecen rapor alacan sigortadan tazminatını aldıktan sonra sürücü ve devir sahibine dava açabilirsin dava için elinde raporun olduğu zaman yolu yarılamış olursun zamanı beklmezsin işin erken biter aksi halde yıllarca adliye koridorlarında beklemek olacak selamlar rabim şifa versin

Üye
    SHAKİR Avatarı

Gerçek Adı
    kadir şimsek
    Son Giriş
    18.09-2014
    Saat
    00:32
    Yaşadığı Yer
    istanbul

SHAKİR

herkese merhaba
    arkadaslar ben istanbulda motorize olaral calısan polis memuruyum..2013 un 11, ayında gorevdeyken alkollü bi sahsın serdime tecavuz etmesi sonucu kaza gecirsim .kaza sonucunda heriki el bileklerimde parcalı kırıklar olustu..üç defa amaliyat oldum.suan Allaha şükür iyiyiim.kendi kendimizi idare edebiliyoruz..kazada yuzde yuz karsı taraf suclu bulundu.kaza yaptıgım sahısada istanbul sosyetesini unlu isimlerinden biri..sonuc olarak sol bilegimde doktorun demesine gore yuzde yirmi oranıda kalıcı hasar mevcut..
    1-sigortayamı yoksa kaskoyamı tazminat davsı acmalıyım..
    2-artık aktif olarak gorevimi yapmakta zorlanıorum onun için idari polisliğe basvurmam sozkonusu oldugu için manevi acıdan bunu getirisi ne olabilir
    3-nekadarlık bir maddi ve manevi tazminat davası acmalıyım..
    4-bunun için bana yardımcı olabilicek istanbulda onerebiliceginiz bi avukat varmı..
    5-butun bu işlemler ne kadar bir surede sonuca ulasır...
    vericeginiz cevaplar beni aydınlatıcaktır.şididen tesekkr ederim..hayırlı ramazanlar...

tazminathukukçusu

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kadir bey merhaba. öncelikle geçmiş olsun.
    öncelikle derhal sigorta şirketine ilgili evraklarla başvurarak sigorta şirketini temerrüde düşürmelisniz.
    ardından süresi içinde ya ödeme yapmayacaklardır yada gerekenden az ödeme yapacaklardır. bu süreç te onları beklemeden Sigortaya ve araç sürücü ve malikine karşı işgücü kaybı ve tedavi giderlerinden dolatyı maddi tazminat, ayrıca yine sürüceye karşı manevi tazminat davası açabilirsiniz. Ancak maddi tazminatla ilgili dava için iş gücü kaybınızın belirlenmesi gerekecek bunun içinden kaza tarihi,nden 1 yıl sonra kati rapor alınmak suretiyle dava dosyanız aktüer b,ir bilirkişiye gidecek ve davanız netilenecek. Vakjit kaybetmemenızı öneririm. Yardımcı olmamızı arzu ederseniz İstanbul Kadıköy de iş ve trfaik kazaları ağırlıklı çalışan bir avukatlık bürosuyuz. tekrar geçmiş olsun diliyorum.

Sayfa 37 / 83 İlkİlk ... 2733343536373839404147 ... SonSon

Başlığın Etiketleri