1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 35 / 83 İlkİlk ... 2531323334353637383945 ... SonSon
Toplam 1242 mesajın 511-525 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

bond007

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba 2009 yılında trafik kazası geçirdim ve açmış olduğum davam halen devam etmektedir. adli tıp raporum geldi bilirkişiye gönderildi / bilirkişi raporu geldi mahkemenin sonundayız sanırsam artıkk . bilirkişi raporu sonucuna göre mahkeme ıslah harcınıda yatırdık bundan sonra ne olabilir bilgilendirirmisinz teşekkürler ?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

bundan sonra ilk duruşmada karar verilir, taraflar kararı temyiz etmezlerse karar kesinleşir, bilirkişi raporu istediğiniz gibimi geldi ,

bond007

kazazede;

evet istediğm gibi geldi taraflar itiraz edip temyize gönderebilirlermi peki ? onun günü yokmu bilirkişi raporunu gördkten sonra

geçen celsede bilirkişi raporuna itiraz etmediler temyize göndermediler yani şimdiki gelecek celsede edebilirlermi ?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

geçen celsede itiraz etmemiş olabilirler, zaten bilirkişi raporu temyiz edilmez mahkeme kararı temyiz edilir.mahkeme davayı karara bağladığı zaman taraflara belli bir süre verilir temyiz etmeleri için. eğer o süre içerisinde kararı temyiz etmezler ise karar kesinleşmiş olur.

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul

toprak 24

arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum..amcam seyahat otobüsünde trafik kazası geçirmişti..83 gün sonra yoğun bakımda hayatını kaybetti..şimdi nasıl bir yol izleyeceğiz..nerden başlayacağız..acil cevaplarınızı bekliyorum..nerelere başvuracağız.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

turan başınız saolsun
    yapmanız gereken kaza tutanağı, hastane evrakları, ölüm raporu, ve vukuatlı nüfus kayıt örneği ile beraber tüm bu evraklarla beraber ötobüsün trafik sigortası şirketine müracat etmek, rahmetlinin desteğinden yoksun kalanlar için DESTEKTEN YOKSUN KALMA TAZMİNATI alacaksınız

bond007

kazazede;

yasal faiz davanın açıldığı günden itibarenmi işliyor ? inşallah temyize gitmez yaaa 2009dan beri bekliyorum

AnalizHukuk

Merhaba,
    Öncelikle basiniz sagolsun. Amcanizin desteginden yoksun kalan kisiler (oncelikle esi ve18 yasindan kucuk cocuklari -ogrenciyse 21- ayrica diger desteginden yoksun kalan kisiler ispatlamak sartiyla) tazminat talebinde bulunabilirler. Burada hem zorunlu trafik sigortasi policesi, hem de zorunlu koltuk siigortasi policeleri var bu policeleri duzenleyen sigorta sirketlerine kazazede rumuzlu mustafa beyin belirttigi evraklarla birlikte basvurulabilir.

Saygilar

Av.Gökhan TÜRKYILMAZ

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul

toprak 24

arkadaşlar ben bir şey söylemeyi unuttum..amcam bekardı. babaannem ile birlikte kalıyordu..yanlarında 2 bekar halam var..ayrıca amcamlar toplam 11 kardeşti,benim babam daha önceden vefat etmişti..şimdi hem kaza ile ilgili hemde kendine ait olan malvarlıkları ile ilgili tüm kardeşler varisi mi oluyor..benim babam olmadığından bizde varis sayılıyormuyuz.

Üye
    Atsız Avatarı

Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    23:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul

Atsız

Merhabalar benim bir sorum olacaktı benim babam 10 ay önce trafik kazası geçirdi yaya haldeyken tır çarptı ve 10 aydır çalışmıyor 3 ay kadar hastanede yattı tazminat davası açtık maddi ve manevi ilk dava haftaya sizce nasıl sonuçlanır kazadan dolayı bacağında doku kaybı oldu ve dizinde problem var yürümesinde. Simdiden teşekkür ederim..

Ceza Mahkemesi karşı tarafın gelmemesi sonucu sonuclanamadi ama görgü sahitleri var karşı taraf yüzde yüz suçlu

Üye
    suara Avatarı

Gerçek Adı
    dilek
    Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    20:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul

suara

2012 yilinda abimin kullandigi kiralik minibüsle kaza yaptik kazada vertepra kirigi olustu omurgamda 13 tane platin var ön kaburgalarimda kiriklarvardi ama onlara tedavi uygulanmadigi icin yamuk kaynadilar ben aracin sigortasina tazminat davasi acabiliyormuyum

Bu arada kaza tek tarafliydi arac şarampole yuvarlandi

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

suara;
    abinizin yeterli ehliyeti varsa ve kaza anında alkollü değilse tazminat alabilirsin, neler yapman gerektiği bu konunun ilk mesajında yazıyor.

Atsız;
    kusur oranı kesinleştikten sonra babanızın maluliyeti oranında tazminat alabilirsiniz, daha önünüzde uzun bir süre var davanın sonuçlanması için

ibrahim arslan

merhaba turan kardeş rabim vefattan dolayi sabir versin kazadan dolayi var olan yasal haklarin otobüslerde kaskoya zorunlu taşimacılık ve ferdi koltuk sigortasına başvurabilirsin .taşima sigortasından ödenecek tazminati babaannen alır .kasko ve ferdi koltuktan ödenecek olan tazminatin yarısını babaannen alir geri yarisini dedenizin payini sizler alirsiniz eşit miktarda siz kaç kardeşseniz eşit miktarda alirsiniz aynı zamanda zamanda baban sağ olsun yada olmasin dedenizin mirasçisiniz

merhaba atsiz kazadan dolayi babanızın tedavisi bitecek bir yıldan sonra ortada sakatlık varsa sağlık kurulundan alacağin raporla maddi hakkın doğar rapor oranında bir ödeme alırsın fakat siz işi 3 . dünya savaşi gibi algılamışsınız önce tedaviniz bitecekti sakatlık varsa raporlandirma yapılırdı rapor oranında sakatlik tazminatını alır 45 gün de işlem biterdi .ondan sonra sürücüyle aracın işletenine manevi dava açardiniz bu şekilde işiniz çok uzar selamlar iyi günler

Üye
    Batın'ım Avatarı

Gerçek Adı
    Batın Aydoğan
    Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    05:27
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Batın'ım

Merhaba arkadaşlar biraz geç oldu ama yine de yazmak istedim. Bildiğiniz üzere tazminat davam vardı. Mart ayında sonuçlandı ve 176 bin tl ödeme yapıldı. Geri kalan miktar için ise mahkeme süreci başlatıldı. İyi yada kötü temennileriniz için teşekkür ederim. Bilgilendirmek amaçlı yazdım.

Üye
    REDLİTAS Avatarı

Son Giriş
    09.08-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    DENİZLİ

REDLİTAS

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selam kazazede.Kardeşim bir tırla yapmış olduğu trafik kazası sonucu kolu koptu ve dikildi şu anda hala tedavi görmekte ve durumu iyi değil. Tırın sigortası Anadolu sigarta. Durumu avukata bildirdik ve vekalet verdik. Belli bir miktar sigortadan para alınacağını tahmin ediyoruz. Ancak öyle olaylar duyuyoruz ki avukatlara karşıda bir güvensizlik oluşuyor ister istemez. Acaba budurumda avukatın hesabına yatan para miktarını öğrenmemiz münkünmüdür? Mağdur olmak istemiyoruz çünkü kardeşimin geleceği söz konusu .
    Avukata vekalet verdik . Sözleşmeyi avukat tanıdık olduğu için sözle yaptık %15 kabul ettik.forumda okuduğum kadarıyla kendimiz alabileceğimizi söylemişsiniz. Bu durumda ne yapmalıyım. Şöför ve şirkete de maddi manevi dava açmak istiyoruz .
    Avukat bunlar için ayrıca 1000 tl ve dava Isparta da görüleceği için DENİZLİ den git gel ücreti alırım dedi . Bunlar doğru mu. Ayrıca kardeşim malulen emekli olabilir mi
    Yardımcı olursanız sevinirim

iPhone'umdan gönderildi

Sayfa 35 / 83 İlkİlk ... 2531323334353637383945 ... SonSon

Başlığın Etiketleri