Sayfa 32 / 83 İlkİlk ... 222829303132333435364282 ... SonSon
Toplam 1242 mesajın 466-480 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul

hasar.destek

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kasko limiti kasko policesinin üzerindekı lımıte gore hesaplanır.size gereklı olan kasko polıcesı gereklıdır.aracınızın trafık sıgortası oldugu için güvence hesabının kapsamına girmez.girmiş olsa dahi sıgorta sartları gecerlıdır.

dilek çakır

olay mahkemeye intikal ettiyse dolmuşun sahibi olmasına hiç gerek yok bildiğim kadarıyla

bizim aracımızında sigortası vardı karşı tarafın ise hiçbirşeyi tüm masraflar haklı olduğumuz halde bizim sigortamız üzerinden karşılandı fakat yinede güvence hesabı bize paramızı ödedi şimdi karşı tarafa devlet dava açtı

Üye
    on-off Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Bilal
    Son Giriş
    08.10-2016
    Saat
    17:07
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar

on-off

motorsiklet kazası yaptım, yaya çarptım 1 ölü var kusur oranım yüzde 25 karşı taraf yüzde 75 çarptığım kişiler yabancı uyruklu, karşı tarafın maddi varlığı yok trafik sigortasından tazminat alabilirmiyim veyahutta güvence hesabı kapsamına girebiliyormuyum ? yada nerden tazminat alabilirim ?

Üye
    Erhan değişim hasar Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan pakelgil
    Son Giriş
    20.02-2016
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Erhan değişim hasar

siz yayaya çarptığınız için , yani karşıda muhatabınız bir araç olmadığı için tazminat alamazsınız. Tam tersi karşı tarafta ölen olduğu için ve siz yüzde 25 kusurlu olduğunuz için karşı taraf sizin aracınızdan tazminat alır, ayrıca size dava açabilirler.

bond007

2009 yılında 19 yaşındayken ttrafik kazası geçirdim ve % 38 özürlü raporum var işimdende oldum adli tıp kurumu raporum mahkemede 33.2 dosyam bilirkişiye gitti tahmini tazminatım ne kadardır aktüarye hesaplama yapan arkadaşlar cvp verirmisiniz ?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

kaza tarihinde asgari ücretle çalıştını varsayarsak ve kusurun tamamı karşı taraftaysa eğer yaklaşık olarak 160.000- 190.000 arası bir tazminat çıkar.
    aşağıdaki tabloya verilerini gir yaklaşık olarak bir hesap çıkıyor, tabloda işgücü kaybı tazminatını işaretle.
    Destekten Yoksun Kalma Tazminat Hesab

magdur45

erhan bey selamlar kolay gelsin;
    Benim kayınbabam trafik kazasında vefat etti. 12 ekim 2013 te. Traktörün sigortası yok. Güvence hesabına evrakları gönderdik. Ancak yapılan hesaplama sonucunda 41.000 tl tazminat almaya hak kazandığımızı belirtmişler. Biz buna itiraz etsek 250.000 tl olması gereken tutar niye çok az. Oradaki mühendisler hesaplamayı hangi kriterlere göre yapmaktadırlar. Bu tazminatın hepsini alabilir miyiz? Bu tutarı alabilme için ne yapmalıyız? İbraname göndermişler biz bunu iade edip itiraz etsek nasıl olur? bizi bilgilendirirseniz çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler.

bond007

kazazede;

iş kazası deil + kazayı bizim araç çarptı kusur bizde . ben trafik sigortasından tazminat alıcamm onun içinde iş gücü kaybımı işaretlicem kazada yolcu konumundaydım

Üye
    Erhan değişim hasar Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan pakelgil
    Son Giriş
    20.02-2016
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Erhan değişim hasar

Sayın mağdur 45, güvence hesabının aktuer hesabı genelde doğrudur, ama eksik hesaplandığını düşünüyorsanız yapmanız gereken resmi bir aktuerya uzmanına parasını verip (yaklaşık 400 tl) aktuer hesabı çıkarttırmanızdır. Vefatlarda geride kalan kişilerin kaybı hesaplanır, yani teminat 250 bin tl diye bu paranın tamamı ödenmez. Bu maksimum teminattır. Destekten yoksun kalan kişinin (örneğin vefat edenin eşi) yaşı da burda önemlidir. Vefat edenin geliri de önemlidir. Bir de tabii ki kazada vefat edenin kusur oranı da önemlidir.

bond007;
    Tazminat 120-125 bin tl civarı çıkar. Bu rakam asgari ücrete göre böyledir. Maaşınız kazadan önce daha yüksekse rakam artar. Yolcu iseniz kusurdan etkilenmezsiniz. Şoför iseniz bu rakamı karşı aracın kusur oranı ile çarpacaksınız.. Geçmiş olsun.

zakcay_60

2007yılında motor çarptı,ceza davası bitti ,yüzde 75 şuçlu bulundum.adli tıp kalıcı hasar yüzde 21 verildi.maddi manevi tazminat davası açtım bilirkişi 21000 maddi,5000 tl manevi tazminat çıkarmış.ama bu arada karşı tarafın sigortasına baş vurdum,36900 tl para gönderdi,benim sorum,sigortanın verdiği tazminat maddimi, manevimi, bunu nasıl öğrenebilirim,avukatımın önerisi davadan çekilmek, çünkü ya sigortanın parasını, yada mahkemenin parasını alabiliyormuşum,sigortanın parası daha çok olduğu için ben sigorta parasından vazgeçmek istemiyorum, ne önerirsiniz

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

trafik sigortası maddi tazminatı öder, manevi tazminata karışmaz,ayrıca bilirkişi manevi tazminatı belirleyemez, manevi tazminatın miktarını sadece hakim belirler,avukatın doğru söylemiş

zakcay_60

peki ne öneriyorsunuz davamı çekeyim mi, devamm mı edeyim?manevi tazmnatı biz davayı açarken 5000 maddi, 5000 tl manevi istemiştik

Üye
    yavuz01 Avatarı

Gerçek Adı
    yavuz
    Son Giriş
    15.03-2014
    Saat
    04:09
    Yaşadığı Yer
    ısparta

yavuz01

ben ıspartada okumaktayım 2 sınıf ogrencıyım arkadaşım la kaza yaptım trafık kaza raporuna gore 8 o suçlu 2 bız ben sofor degılım ama arkadaşım şöfür bu yüzden yazdım şimdi ben suç ceza mahkemesınde şikayetçi olursam 2 sınden olmak zurundayım bu yüzden uzlaşıp hukuka cevırmeyı soyledı avukatım bunun benım acımdan zararı olurmu karsı trafın arabasının sigortasına dava acabılıormuyum

Üye
    AYAK Avatarı

Gerçek Adı
    Kaya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Blog Mesajları
    3

AYAK

Ben avukatlarla gorustum. Ben abimle kaza yaptim icin ve abimin ehliyeti olmadigi ve arac babamin uzerine oldugu icin ikiside suclu duuma dusuyor ve babama ve abime rucu ettgini soyledile ama butun mal varligini devrederse uzerine bir sey bulamadiklari icin bir sey alamadiklarini soylediler ama babam haram ve mal kacirma oldugunu soyluyor kabul etmiyor almiyor. Ben istesem alabiliyorum ama babamdan habersiz babami sonra zor duruma sokmak istemiyorum. sizce helalmidir ve ya baska bir yolu yokmu.Tsekkrler.

Üye
    xox32 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ARIKAN
    Son Giriş
    13.04-2014
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    Isparta

xox32

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Selamün Aleyküm ben 25.09.2013 tarihinde yaralanmalı trafik kazası geçirdim.Yanımda bir yolcu vardı başka bir araca çarptım kazanın tali kusuru bende asli kusur ise diğer araçta 8 de 2 lik şuç bende 8 de 6 lık şuç ise karşı tarafta benim sigorta şirektine tazminat açmak için ne yapmam gerekiyor bilgilendirir misiniz ? Şimdiden teşekkürler

Sayfa 32 / 83 İlkİlk ... 222829303132333435364282 ... SonSon

Başlığın Etiketleri