Sayfa 27 / 83 İlkİlk ... 172324252627282930313777 ... SonSon
Toplam 1243 mesajın 391-405 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:27
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kaza tutanağında kusur kimde, kaza ne zaman oldu

Üye
    ozgurr Avatarı

Son Giriş
    15.02-2014
    Saat
    20:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ozgurr

Kaza raporuna bakmadık.Ancak kaza yayageçidinde ve araç aşırı hızlı olduğu için büyük oranda karşı taraf hatalı olur diye söylemişlerdi olay olduğu zaman.kaza tarihi 2009 nisan ayı hocam

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

kaza raporunu al trafikten, karşı arabanın trafik sigorta bilgilerinide öğren , eğer kusurun tamamı eşinizde değilse tazminat alabilirsiniz, onun için kusur oranı önemli,
    ayrıca eşinizin tam teşekküllü bir resmi hastaneden durum tespit raporu alması gerekiyor ve bu raporda maluliyeti olması gerekiyor.yani raporda oran yazması gerekiyor.
    sen önce kaza tutanağını bul ondan sonra yönlendirelim seni.

Üye
    ozgurr Avatarı

Son Giriş
    15.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ozgurr

Teşekkürler hocam.Kaza raporunu adliyeden alabileceğimizi söylemişlerdi ama yanlış mı yönlendirdiler acaba nereden alabiliriz?

Üye
    ozkan-karadas Avatarı

Gerçek Adı
    özkan
    Son Giriş
    23.11-2013
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    izmir

ozkan-karadas sayın kazazede

ben izmirdeyim sakıncası yoksa sizinle görüşmem mümkünmü..

iyi günler ben ve abim 22.10.2013 tarihinde kaza geçirdik kaza sonucu trafik tutanak tuttu biz p oranında suçlu çıktık tiçari taksi bize yandan çarptı sorum karşı tarafın trafik sigortasından nasıl hak talep edebiliriz abimin ayağı kırıldı 2aylık rapor aldı çalışamazlık raporu trafik kaza raporları ve hastane raporları bizde nasıl bi yol izlemeliyiz şimdiden teşekkürler..

tel no.05547513476

Üye
    ozgurr Avatarı

Son Giriş
    15.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ozgurr

Tekrar merhaba.Onceki mesajımda esimin yaya gecidinden gecerken kaza gecirdiginden bahsetmistim.bununla ilgili tazminat basvurusu icin mustafa beyin dedigi gibi adliyeye gidip butun dosyamızın bir kopyasını aldık.ancak dosya icerisinde kaza tutanagı yoktu.karakoldan polisin gelmesiyle cizilmis bir kroki vardı sadece.trafik mudurlugune basvurduk.ancak oradan da kaza raporunun kendilerinde olmadıgı bilgisini aldık.yani kusur oranı ya da kaza tutanagı gibi bir belge mevcut degil.bize bunun savcılık demekki istememis ve tutanak tutulmamıs dediler.bununla ilgili ne yapabiliriz?kaza tutanagı talebinde bulunabilirmiyiz acaba tekrar.simdiden herkese tesekkur ederim.saygılarımla

Üye
    elon07 Avatarı

Gerçek Adı
    süleyman
    Son Giriş
    02.01-2014
    Saat
    18:28
    Yaşadığı Yer
    antalya

elon07

petekkaya;
    merhaba bende trafık kazası gecirdim 4 ay oldu yenı kendıme gelıyorum bana bılgı verırmısınız tutanakta kusurum yok ne yapmam gerekıyor yardımcı olurmusunuz sanırım sız hakkınızı aldınız neler yapdınız konu hakkında nereye ne evrak yolladınız v.s v.s bılgı verırsenız sevınırım

ozgurr;
    ozgurr kardeş polısın gelmesıyle cızılmıs krokı var demıssın o krokıde polısın yazmıs oldugu yazı varmı orta sıralarda bu kazanın olusumunda dıyerek baslar xxx xxxxxx kısı xxxx kuralını ıhlal ettıgı ıcın talı veya aslı kusur lu dıger xxxxx xxx kısı xxx kuralını ıhlal ettıgı ıcın yıne aslı veya talı kusurlu oldugu kanatına varılmısdır yazısı varmı tabı bunu örnek olarak yazdım degısıkde yazar dıyelımkı var suc oranı ordan bellı olur yada öle bı yazı yok dersek kusur gercekden belırtılmemıs ıse mahkeme yolu ıle kesıf cıkartmanız gerekıcektır

tazminathukukçusu

Sayın musti davanız neden bu kadar uzun surdu anlamadım. bu kadar surmesı normal bır surec değil. sigortaya basvurunuz varsa basvuru tarıhı yoksa dava tarıhızden ıtıbaren yasal faız ısleyecektır. fazla kaybınızx olmaz merak etmeyın.

Sayın 62 sinde öncelıkle gecmıs olsun.sizin durumunuzda yabancı vatandas olması bır seyı değiştirmiyor. arac zaten tr plakalı muhtemelen burada sıgortalanmıştır. sigortalanmamıssa da güvence hesabına basvuru yoluyla alabılırsınız.
    Üzerıne mulk olmasına gelınce bu manevı tazmınat davasında işinize yarayacaktır. tedbir talepli olarak manevı tazmınat davasını maddı tazmınat davası ile beraber acabolırsınız. Acil şifa dilerim.

Üye
    tryy13 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan tok
    Son Giriş
    18.08-2014
    Saat
    09:50
    Yaşadığı Yer
    ankara

tryy13

magdur45;

bu olayda kendinizin tazminat alması biraz zor çünkü sigorta şirketi istiap haddinin aşımı dolayısıyla tazminatı ödemeyecektir. benzer en az 3 olay dolayısıyla dava açmak durumunda kalmıştım oradan biliyorum.
    bu işlerden anlayan avukatlar tazminatı almanızı sağlayabilir.

tazminathukukçusu

tazmınat hakkınız var 62 sınde. vakıt gecırmeden basvurunuz.

tazminathukukçusu

özkan bey kaza krokisi çizilmişse rapor da tutulmuştur. ama tutulmamışsa bıle ceza davası esnasında keşif talebinde bulunabulunabılırsnız ve dosyanız daha sonra adli tıp trafık ıhtısas daıresıne gonderılerek kusur raporu aldırılabılır.

özgur bey mesajım ısze ıdı pardon yanlıslıkla özkan bey yazdım .

Üye
    tryy13 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan tok
    Son Giriş
    18.08-2014
    Saat
    09:50
    Yaşadığı Yer
    ankara

tryy13 Trafik Kazası Sonrası Tazminatla İlgili Sorularınıza Cevaplar

Evet arkadaşlar forumda ve piyasada gördüğüm üzere bu konuda insanlar yanlış bilgilendiriliyor veya bilgisizlikleri fırsata dönüştürülüyor. Sorularınızı fırsat buldukça cevaplamaya, yardımcı olmaya çalışacağım. Öğrencilik yıllarında kaza geçiren ve tazminat işinde bilinçsizliğin ne demek olduğunu avukat olduktan sonra anlayan biri olarak öncelikle engellilerin bu konuda sömürülmesini önlenmesi gerekiyor kanaatindeyim.

Ofiste olduğum zamanlar sorularınızı cevaplamaya çalışacağım.

Hoşçakalın

Üye
    Kral01 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    27.05-2016
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    adana

Kral01

Arkadaşlar geçen yıl kaynım trafik kazası geçirdi &nbsp;bisikletle yolun kenarından giderken arkadan aracın çarpması neticesinde femur şaft kırığı oluştu olay yerinden hastaneye çarpan şahıs götürdü bu çarpan şahıs kaynıma biraz para vererek noterden şikayetçi olmayacağına dair belge aldı kaynım 6 ay yatmak zorunda kaldı vuran şahıs o belgeyi aldıktan sonra bir daha uğramadı kaynımın durumu maddi olarak baya kötü ben de internetten burayı buldum yazılanları bayadır okudum baya bilgim oluştu ama benim soracağım şekilde kaza geçirenlere ait mesaj bulamadım,ayrıntı olarak şunları da belirtmek istiyorum vuran şahıs araba kendisinin olay jandarma bölgesinde oldu, kaynımın yaşı 30 evli ve çocuğu var.Ben burdaki mesajlardan yola çıkarak kaynımla adliyeye gittik adli dosyasını çıkarrtık fakat içinde olay yerine ait kusur raporu yok,krokisi yok,jandarma tuttuğu tutanakta olay yeri terk belgesi düzenlemiş başka bir şey yok bu haliyle tazminat alamıyacağımızı biliyorum adliyede çalışan bir arkadaşa dosyayı gösterdik o da bize kusur oranının tesbiti için dava açılması gerektiğini ama şikayetçi olmadığından dosyanın kapandığını kaynımın bu hakkını yitirdiğini artık yapacak bir şey kalmadığını söyledi.<br>Burda size şunu sormak istiyorum arkadaşın dediği gibi hakkımız öldü mü ölmediyse ne yapmamız lazım?

Üye
    genelhasar Avatarı

Gerçek Adı
    bilgen soydan
    Son Giriş
    06.01-2014
    Saat
    08:58
    Yaşadığı Yer
    muğla

genelhasar eski bir trafik kazası mağduru

Geçirdiğim trafik kazası sebebiyle yüzüne 165 tane dikiş atıldı. Yüzümün yarısı dikildi ve bu konuyla ilgili hiç bir bilgim olmadığı için %100 haklıyken hiç bişey yapamadımk. Ömrünün sonun kadar bu izlerle yaşamaya alışmak zorundayım. Bu konuyla ilgili artık her türlü bilgiye sahibim.Bu konuda bilgi edınmek isterseniz yardımcı olmaktan mutluluk duyarım..

Kaza sonucu yaşamış olduğum bu mağduriyet beni tüm araştırmalarım ve eğiitimlerimin sonunda kaza danışmanı olmamı sağladı. Artık GENEL HASAR Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetlerinde Kaza Danışmanı olarak görev yapıyorum.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    danışma ücreti ne kadar

Sayfa 27 / 83 İlkİlk ... 172324252627282930313777 ... SonSon

Başlığın Etiketleri