Sayfa 25 / 83 İlkİlk ... 152122232425262728293575 ... SonSon
Toplam 1244 mesajın 361-375 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Şeymabbn Tazminatını Alamayan Arkadaşlarım

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar . Siteye yeni üye oldum . bende Trafik kazası magdurlarındanım . Ama haklarımı çok iyi biliyorum . Manevi tazminat dedikleri seyi parayla sağlayamaz bence kimse . ama maddi tazmiatımı söke söke aldım . suanda da hukuk bürosunda çalışıyorum . inanın bir çok kimse haklarını bilmiyorlar. kafasında sorusu olanlar bana sorabılırler size elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım . iyi günlerr

Üye
    fcbülent Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    02.11-2015
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul

fcbülent

mrb bn işyerinden ayrıldım tazminat ve mesailerim kaldı işten çıkarılmıştım.mahkemede kazandım 6 ay önce sonuçlandı fakat işyerinin sahibi öldü kız kardeşi haciz koydu herşeye devlete vergi borçlarıda vardı devlette haciz koydu araba vs..benim haciz koycak önemli bişi yok ortada ölünce şirketdide kapatdılar sinema şirketiydi ben artık napabilirim bankada paralarıda yok .???

Üye
    mu1453rat Avatarı

Gerçek Adı
    murat sarı
    Son Giriş
    24.11-2015
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    hatay

mu1453rat

merhaba okuduğum konulara göre %10 üzeri kazadan dolayı rapor alanlara engelli maaşı nasıl alınılır presödür nedir.ben davayı avukata verdim daha sonuçlanmadı raporu adlı tıptan aldım tekrar rapor için hastaneye mi başvurayım adli tıp raporu olurmu.benim adlı tıp raporum %26 sağ kol dirsekten kırık protez takıldı.birşey daha sorayım şeker hastasıyım rapor olarakta %20 veriyorlar bu iki raporu bileştirip %46 mı ediyor yoksa hasteneye başvurup ikisini beraber mi amalıyım saygılarımla

Üye
    mehmet veysi Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır

mehmet veysi

murat kardeş %10 ve özeri iş kazalarında bağlanan gelirdir

Üye
    petekkaya Avatarı

Gerçek Adı
    erdal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

petekkaya sigorta parası

merhaba arkadaşlar bir sorumolacaktı sigortaya gerekli başvurularımı yaptım dosyam açıldı eksik evraklarım da tamam bir ayadan fazladır doktorlar tarafından incelendiği söyleniyo sonucun nezaman belli olacağını bilmediklerini vs. sorum şu bu incelemenin süresi yok mu hafta mı ay mı?yada beni oyalama durumu olabilir mi merak ettim yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:56
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

normaldir, senin göndermiş olduğun raporu özel adli tıp doktorlarına inceletiyorlar , 2 ayı geçmez, inceleme bittikten sonra çıkan tazminatı kabul ettiğiniz takdirde 8 gün içinde ödeme yaparlar.

Üye
    gokhansacan2 Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan saçan
    Son Giriş
    03.10-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    ankara

gokhansacan2

Iyi gunler kazazede bu konularda bilgilisiniz galiba.size bir sorum olacak.2006 yilinda bir trafik kazasi gecirdim.4 yasinda kizim vefat etti ve esimde 1 aya yakin hastanede yatti.ben yakin zamanda avukat araciligi ile guvence hesabina basvurdum.karsi taraftaki aracin sigortasi bulunmadigi icin.guvence hesabindan belli bir mebla aldim.ama dosyanin biri hala sonuclanmadi.ama karsi taraf buna itiraz etmis.kazadan sonra benim avukatim araciligi ile bir sozlesme imzalamistik.hicbir zaman ve sekilde maddi veya manevi tazminat talep edilmeyecek diye.karsi taraf bu sözlesmeyi one surmus.size sorum su olacak asil olan.dosya iptal olursa yani guvence hesabi karsi taraftan bu parayi almayi iptal ederse bu aldigim parayi benim tekrar odemem mi lazim yoksa guvence hesabi parayi hibemi ediyor.cevaplarsaniz cok memnun kalirim

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

güvence hesabı size ödediği parayı sizden geri istemez.karşı taraftan tahsil etmeye çalışır.sizin karşı tarafla bir sözleşme yapmış olmanız güvence hesabını bağlamaz,karşı taraf bu sözleşmeye dayanarak tazminat ödemekten kurtulamaz.

Üye
    gokhansacan2 Avatarı

Gerçek Adı
    gökhan saçan
    Son Giriş
    03.10-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    ankara

gokhansacan2

Ama soyle birsey var avukatim bana dosyanin itiraz uzerine iptal oldugunu soyledi.güvenc3 hesabı insiyatifini kullanip dosyayi iptal edebikiyomus.bu konu hakkinda bir bilginiz var mi

Üye
    ottomans5526 Avatarı

Gerçek Adı
    memet
    Son Giriş
    22.11-2014
    Saat
    10:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ottomans5526 tazminat

2 yil once anne ve babam kendi aracimizla kaza yaptilar arac yandi annem sag parmaklari kesildi babamin sol ayaginda ve kalcada toplamda 3 kirik var cok sukur iyiler babam bastonla gezmek zorunda kaldi sol ayagi ni cok az dizlerini calistirabiliyor kazada karsi taraf tam kusurludur annemle ilgili sigorta sirketinden % 51 heyet raporuyla ve annemin yasi 58 buna gore 64.000 gl para cikti paraya itiraz etmedim bir avukat arkadas makulmoldugunu soyledi ve kabul ettim simdi babamla ilgili sigorta sirketine basvurdum babamin heyet raporu erzurum egitim arastirma hastanesi bu hastanenin cikardigi raporu hic bir hastane bozamiyor boyle bir durum var yani hatiri sayilir bir hastane babam cikan oran % 36 heyet raporu bu rapira itiraz etme hakkim vardi ama etmedim bu arada babmin yasi 65 sorum su KAZAZADE babama verilen oran dusuk degilmi birde sigorta sirketi hesaplama yaparken babamin ayagindaki yasamsal kayiplari degerlendiriyomu ornek babam tek basina camasiri picamasiji v.s bjnlari tek basina yapamiyo diger bi sorumda var onuda burdan cevaplarsaniz sevinirim otv indiriminden babam faydalanabiliyormu sol ayak calisjiyo otomatik vites arac alabilirmiyiz .tesekkurler kazazade bu arada burdan verdigin bilgiler ve yardimlarla ben bir cok olayi tek basima halletim allah razi olsun

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

Allah sendende razı olsun
    evet annenin yaşına göre çıkan tazminat normal.babana verilen rapor oranının düşük olup olmadığını burdaki kimse bilemez onu doktorlar bilir.sigorta yaşamsal kayıplara filan bakmaz, rapordaki orana göre ve yaşına ve gelirine göre tazminatı hesaplar ve öder.babanızın raporunu gönderdinizmi sigortaya.
    ötv indirimli araç alabilmesi için raporunda yazması gerekir ve H sınıfı ehliyeti olması gerekir.
    engeli sadece ve sadece sol ayağında veya bacağındaysa o zaman otomatik vitesli araç alabilir.

Üye
    ottomans5526 Avatarı

Gerçek Adı
    memet
    Son Giriş
    22.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ottomans5526

Babamin raporunu gonderdim sigortaya bayram arasi falannsu anda klinikte incelemede rapor yanin 10 gun icersinde belli olur babamin durumu heyete tekrar girecez mahkeme sakatlik orani istedi tekrardan karsi taraftan kusurlu kisiye tazminat davasi acmistik onunla ilgili istanbula gecicem ben su anda erzurumdayim 15 gun sonra orada artik bi daha girecez heyete ötv indiriminden faydalanabilmek icin babamin sakatligi tamamen sol ayak ve sol kalca kisminda 3 civi var ayaginda ve diz kapaginda platin yani sol ayak ustune basamiyo bastonla yuruyebiliyo sanirim indirimden faydalanabiliyo maliyeye gittim heyet raporu ve ehliyetle bize geleceksiniz dedi bizde sevk etme falan diye bisey yok dendi aslinda tatmin edici bi cevapta alamadim burdan istanbuldan daha net bilgilendirici cevap alirim diye umuyorum

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

maliyedeki doğru söylemiş,tekrar heyete girecek ve heyet uygun görürse H ehliyet veözel tertibatlı araç kullanabilir yazarsa araba alabilir.

Üye
    ottomans5526 Avatarı

Gerçek Adı
    memet
    Son Giriş
    22.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ottomans5526

Bugun sigorta sirketinden aradilar beni babamin % 36 lik heyet raporu nun oranin yuksek oldugunu soyledi ve il saglik mudurlugune itirazda bulunacaklarini soyledi onlarin sigortanin bagli oldugu saglik doktorlari her neyse % 24 duzenlemisler bana bir teklif yapti isterseniz % 24 luk olan raporu kabul ederseniz onay verebilirsiniz dedi diger turlu biraz uzayabilir dedi anladigim kadariyla zaman gecirme politikasi uyguluyolar ben gereken konusmalari yaptim karsilarinda isten anlamayn biri gibi gozukmemeye calistim simdi sorum su kazazade 1.bu tazminat taleplerjnde zaman aşımi kac yil. 2.bunlar il saglik mudurlugune itirazda bulunduklarinda tekrardan heyet e girmemiz soz konusu olurmu 3.savciliga sikayatte bulunmalimiyim

Üye
    beyaz_ofelya Avatarı

Son Giriş
    07.02-2014
    Saat
    22:39
    Yaşadığı Yer
    eskişehir

beyaz_ofelya

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba,

2007 yılında araç içi trafik kazası geçirdim. arka tarafta oturuyordum. kaza tek taraflı oldu. kaza sonrası sağ gözümü kaybettim. hafif düzey işitme kaybım var. ayrıca on kez plastik cerrahide yüzümün sağ tarafından ameliyat geçirdim. garanti fonundan faydalanmak için heyete başvurdum ve bekliyorum. siteden okuduklarıma göre gözden yüzde 32 oranı mı alacağım? plastik cerrahinin yüzde on verdiğini doktor yoluyla öğrendim. ayrıca 29 yaşındayım ve altı yıllık öğretmenim. acaba garanti fonundan tahmini ne kadar para alabilirim ve danışmanlık şirketine gitmeden kendim yapabilir miyim? teşekkür ederim.

Sayfa 25 / 83 İlkİlk ... 152122232425262728293575 ... SonSon

Başlığın Etiketleri