Sayfa 22 / 83 İlkİlk ... 121819202122232425263272 ... SonSon
Toplam 1242 mesajın 316-330 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

bulnes

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Teşekkür ederim, açıklamalar için.
    Kendin de başvurabilirsiniz dediniz. Bunun için ne yapmam gerekiyor.
    Ve % kaçlık bir oran alınırsa bu maaş hak edilebilir.

Üye
    NZL Avatarı

Son Giriş
    31.01-2014
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

NZL

En az %10 olursa

Üye
    sozerhukuk Avatarı

Son Giriş
    20.02-2016
    Saat
    14:46
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane

sozerhukuk

sayın bulnes alacağınız % oranı 1 de olsa 99 da olsa dava açabilirsiniz. sigorta şirketine açacağınız tazminat davası; maddi tazminat davası olacak ve ticaret mahkemesinde açılacak.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

bulnes

sozerhukuk;

Teşekkürler,sağolun.

Üye
    Gestapo. Avatarı

Gerçek Adı
    Emel
    Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    Antalya

Gestapo. Umut yokki

Ben 23 ay önce kaza geçirdim olayım biraz karışık 3 ay yatalak kaldım iş yerimi kapatmak zorunda kaldım kalçadan 5 kırık var heyet raporu alsam trafik sigortasına tazminat alabilirmiyim % kaç özürlü raporumun olması gerekiyor sigorta şirketinin mi bana yardımcı olması gerekiyor bana yardımcı olacak arkadaşların mesaj larını bekliyorum KAZAZEDE VE SINAN BERKDEMIR KARDEşLERIM SIZIN YAZILARINIZI bana umut oldu bir yol gösterir misiniz olayı size yazarım tşk

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

Gestapo;

kazayı detaylı olarak yaz, kusurlu kimdi, başka araç varmıydı, kaza tutanağı nasıldı, arabayı senmi kullanıyordun, bunları yazki sana yardımcı olalım.

Üye
    Gestapo. Avatarı

Gerçek Adı
    Emel
    Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    Antalya

Gestapo.

Galiba aynı soruyu bir kaç kez yazdım kusura bakmayın okuduklarım bana umut oldu ben hastaneden çıkarken çok emin değilim ama son raporunda doktorum sol ayağım için %18 ilk bir kayıp var demiş tı daha sonra kazadan 6 ay sonra da son kontrolde dosyaya %18 diye işlemiş ti raporda %1 dahi olsa trafik sigortasından tazminat alabilir mıyım zaman ayirip mesaj yazdiginiz için çok teşekkür ederim sağolun

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

evet % 1 oranlı rapor alsanız dahi tazminat hakkınız doğuyor.

Üye
    agit Avatarı

Son Giriş
    17.05-2015
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır

agit

Offff be süper bir forum dolandırılmadan allah çıkardı burayı karsıma 9 martta kaza geçirdik karsı taraf çevik kuvvet zırhlı otobusu onlar bize arkadan çarptı fakat biz hastanede sürünürken avukat davanın kapandığını söyledi 8 de 8 kusurlu sürücü babam olmuş itiraz etme zamanı da geçmiş kazada halam 16 gun makineye bağlı kaldı suan belinde 8 tane vida var 12 ye yakın kaburga omurga vs kemik kırığı vardı kafesi suan da eğri duruyor anneminde omurga kırığı vardı onada 8 tane vida takıldı sırta kalıcı ... şimdi size sorularım sunlar bir tane sigorta aracı şirketle anlaştık babamlara yuzde 40 demişler imzalamışlar ve vaz geçerseniz 10 bin tl ödemek zorundasınız diye bir kağıt imzalatmışlar bizde anlamadığımız için imzalamışız sonra ben arastırdım sordum soruşturdum bu oranın fahış olduğunu anladım pek çok sigortacı bana eğer vekalet vermemizseniz vazgeçebilirsiniz diorlar vazgecersek birşey yapabilir ler mi bir diğer sorum halam araç onun adına fakat yolcu konumunda babamda alkol yok araç sigortalı ona verilir mi 3. Sorum ise anneim belinin kırık olduğu başta anlaşılmadı ve kazadan 3 gun sonra mr da belli oldu onunkinde bir sorun olur mu özelillkle kazazede ark cvp bekliorm tskler...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

araç halanızın adına kayıtlı, babanız kullanıyordu doğrumu,
    halanız yaralı, anneniz yaralı babanız yaralı değil doğrumu.

Üye
    agit Avatarı

Son Giriş
    17.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır

agit

Evet aynen öyle...çabuk döndüğünüz için tskler

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

bu durumda sadece anneniz tazminat için başvurabilir.halanız aracın ruhsat sahibi olduğu için kusurlu olduğu için tazminat alamaz.vekalet vermediyseniz hiç bir şey iddia edemezler, sözleşmenin 1 suretini size verdilermi, verdilerse tam olarak ne yazıyor, vermedilerse zaten geçerliliği yoktur.

Üye
    agit Avatarı

Son Giriş
    17.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır

agit

aracı şirketin azledilmesi aracı şirketin takip ettiği aynı işi başka kişi veya şirketlere verilmesi elde ettiği tazminatı almaması veya alıp ta sigorta şirketinin ücretini ödememe gibi durumlarına dior...............

ama benm anlamadığım bi sigortacı bize halanın da alabileceğini söyledi baban alkol almamıs ve sigortalı ise o da alabilir dedi halam için

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

agit
    halanızında tazminat alabileceğini söyleyen sigortacıdan uzak durun, çünkü o hiç bir şey bilmiyor demektir.aracın ruhsat sahibi ile aracı kullanan kişi kusurdan ortak sorumludurlar.bu nedenle hiç kimse kendi kusurundan faydalanamaz ilkesi geçerlidir.
    dediğim gibi bu durumda sadece anneniz tazminat için başvurabilir, oda maluliyeti oranında tazminatı hesaplanır ve ödenir.babanızın kaza anında yeterli ehliyeti varsa ve alkollü değilse annenize ödenen tazminat babanızdan veya halanızdan sigorta şirketi tarafından istenemez.
    diğer konuya gelince sözleşme bence geçersizdir ama yinede bu konuyu bir hukukçuya sorarsan daha net cevap alırsın diye düşünüyorum.

Ahal Teke

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu konuda bilgi sahibi hukukçu arkadaşlar beni aydınlatabilirse çok sevinirim.

2001 yılında erkek kardeşimin kullandığı araçta dikkatsizlik sonucu şarampole yuvarlandık ve sonunçta omurilik felçlisi oldum. Sakatlık derecem % 84.

Araç sürücü olan kardeşimin bir arkadaşına aitti ve kaskosu yoktu. Aracın trafik sigortasının yapıldığı sigorta şirketi birkaç yıl sonra iflas etti.

Kaza döneminde henüz iflas etmemiş şirkete yaptığımız başvuruda sözlü olarak hiçbir tazminat hakkımızın olmadıgı söylendi. Kaldı ki verilecek tazminatın sürücü olan kardeşimden tahsil edileceği yönünde bir tehdidi eklemeyi de unutmadılar. Vazgeçtik haliyle.

Yıllar sonra araçta yolcu ve sakatlık yoluyla mağdur olmam hasebiyle tazminat hakkım olduğunu, sigorta şirketi iflas etmiş olsa dahi güvence hesabından bu tazminatın ödeneceği söylendi.

Sanırım on yıl henüz dolmamıştı ve Leventteki güvence hesabına bizzat gidip başvurdum.

Söylenen şuydu. Tazminatlar mahkeme kararına göre belirleniyordu ve bilmem ne nosuyla biten mahkeme kararına göre başvuru hakkı on yıl iken benim mahkeme kararım bilmem ne numarasıyla bittiği için 5 yıl içinde başvurmadığım için hakkımı kaybetmişim...

Yahu böyle dangalakça bir şey olabilir mi? Şimdi zaten geçmiş 13 sene...

Bu ayrımın detayını bilen hukukçu arkadaşlar bana bunu izah edebilirlerse çok sevinirim. nedir bu ayrımın hukuki gerekçesi???

Sayfa 22 / 83 İlkİlk ... 121819202122232425263272 ... SonSon

Başlığın Etiketleri