Sayfa 18 / 83 İlkİlk ... 81415161718192021222868 ... SonSon
Toplam 1244 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erol__81 Avatarı

Gerçek Adı
    erol karaduman
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    balıkesir

erol__81

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgili kazazede, tabii öncelikle amacım vergi indirimi alıp, erken emeklilikten faydalanmak. ama ümidim biraz tükeniyor, pes etmeyeceğim ama nasıl bir yol çizeceğim onu da pek fazla bilmiyorum.
    tazminata gelince, bana vuran aracın trafik sigortasına hdi, ve bana vuran şahsa 50.000 lira manevi tazminat davası açıldı.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:52
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

sen istersen % 37 lik raporu anlaşmak için sigortaya gönder, kabul ederlerse sana teklif ettikleri tazminata bak kabul edersen sigortayı davadan muaf tutar şahıs davan devam eder.
    sigorta kabul etmezse zaten açılmış olan bir davan var, devam eder ve mahkeme seni nihai karar için adli tıp kurumuna gönderecek , adli tıpın kararına göre tazminat hesaplanacak.
    dava ne zaman açıldı

Üye
    erol__81 Avatarı

Gerçek Adı
    erol karaduman
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir

erol__81

tazminat davasını 2012 şubatta açtık. ama ceza davasının sonüçlanmasını bekliyordu. ceza davasıda 2 ay oldu sonuçlanalı. 12 ay verdiler. davanın son durumu, ameliyat raporları istendi, beni adli tıp kurumuna bedensel kazanma gücünün kaybı bulunup bulunmadığı hususunda rapor alınmasına,sigorta şirketineden ödeme yapılıp yapılmadığına dair, sgk dan olay tarihinde hangi işyerinde işçi olarak göründüğü ve aldığı ücret miktarı sorgulamasını bekliyor. bu işlemler 07/05/2013 tarihine kadar eksiksiz gerçekleşirse, dosyayı aktüeryaya göndereçekmiş.
    şimdi ben avukatla tazminat davası için %15 e anlaştım. trafik sigortasına ben şahsen başvurursam olurmu. avukat sonra pay istemesin, ben başvurup avukata vermesem olurmu acaba

tazminathukukçusu

Merhaha Erol bey, öncelıkle gecmöıs olsun.
    malulıyet ranınıza göre bırhaylı tazmınat çıkacaktır. tabı yas ve gelir durumunuz da onemlı bu husustu. manevi tazmınat ise tamamen ayrı bır olay olup sadece sahıslardan tazmın edebılırsınız.
    Kendınız basvurma konusuna gelınce avukatınız davayı acarak ucrete hak kazanmıs zaten surecı avukatınızla surdurmeye devam edınız. Dosyanın bır an once eksıklerını ıse mahkemeden elden takıp yetkısı alarak hızlandırabılırsınız aksı takdırde malesef teblıgat ve resmı yazısma ıle ıstenme durumu çok uzatıyor.

Üye
    erol__81 Avatarı

Gerçek Adı
    erol karaduman
    Son Giriş
    10.12-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir

erol__81

İlginiz için teşekkür ederim. peki %37 orana göre yaş 32+asgari ücret net olmamakla beraber, kaç para teklif ederlerse kabul etmeliyim. yani tahmini bir miktarı bileyim ki, tongaya düşmiyeyim. miktar düşük gelirse duruma göre mahkeme devam eder. şöyle bir durumda var. raporu şimdi sigorta şirketine sunarsak kaza tarihinden itibaren bu miktarın faizini vermez herhalde, ama mahkeme kararı faiziyle beraber olur zannedersem, hem mahkeme üst sınırdan verir diye düşünüyorum. nasıl bir yol çizmeliyim....

tazminathukukçusu

kesınlıkle anlasmayınız tavan lımıtı alırsınız

kusuru tamamen karsı tarafta varsayar soyluyorum.

ender0606 Merhaba arkadaşlar

En baştan sona tüm yazılanları okudum fakat maalesef ki anlatılanların içerisinde doğrularla birlikte yanlışlar ve eksik hususlar mevcut.. Her türk doğuştan ya başbakan yada milli takım teknik direktörü olarak doğar Bu işin espri kısmıydı tabi ki. Herkesin her hususta bir bilgisi var ne hikmetse. Değerli kardeşlerim, Fatih Terim bu işe hayatını vermiş, yeri gelmiş sabahlara kadar çalışmış tabiri yerinde olursa çimleri yemiş.. HİÇKİMSE kesinlikle BEN BİLİYORUM diye ahkam kesmesin, mağdurların mağdur yakınlarının kafasını sulandırmayın yazıktır, vebal altında kalıyorsunuz.. Doğru TEK tir. Bu noktaya kadar yazanlara soruyorum, KARAYOLLARI TRAFİK KANUNLARINI BİLİYORMUSUNUZ ? ÖZÜRLÜLER YÖNETMELİĞİNİ BİLİYORMUSUNUZ ? YARGITAY KARARLARINDAN HABERİNİZ VAR MI ? Bilginiz yoksa boş beleş konuşmayın güzel kardeşim.. Avukatla anlaşmanız  evet, dosya masrafları noldu ? Avukat ilk önce dosya tutarının tamamından tüm masraflarını keser, kalan miktarın da  ni kesti mi ne etti oldu sana 0.. bu en az miktar.! Trafik kazası aracı firmaların da bazıları 0-40 civarında komisyon alıyor bu da fazla evet haklısınız.. Yok olmadı kendiniz evrakları hazırlayın kendiniz başvurun SİGORTA ŞİRKETLERİ SİZİ PARMAĞINDA OYNATIR. Tabi kendi işinizi kendiniz görme sürecinde bilgi adı altında birçok asılsız bilgiyle dolup taşacaksınız bunu da unutmayın.. Daha düşük rakamlarla çalışanlar var ararsanız bulursunuz.. Bu arada ÇANTACI tabir edilen şahsi bazda dosya takibi yapanlara kesinlikle güvenmeyin... SONUÇ OLARAK gördüğüm kadarıyla burada kardeşlerimizi doğruya yönlendirecek bir uzman bulunmuyor.. HİÇBİR TRAFİK KAZASI BİR DİĞERİNE BENZEMEDİĞİ İÇİN her kaza kendi içerisinde değerlendirilir. İLMİN YOKSA BİLGİN DE YOKTUR, KONUŞMAYA DA HAKKIN YOKTUR, SUSACAKSIN...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

ender0606
    komik duruma düşmüşsün ya, bildiğin bişi varsa yaz buraya, burayı sadece telefon numarası ve mail adresi vermek için kullanma.nekadar çok yardımcı olmuşsun )))

ender0606

kazazede kardeşim, kendi trafik kazan hakkındaki araştırmanı yapmışsın tazminatını almışsın anladık. hiçbir trafik kazası bir diğerine benzemez, bir miktar bilgi edinmişsin doğruların var fakat bazıları eksik bazıları ise yanlış, çünkü başka kazalar senin kazana benzemez.. Az buçuk öğrendiklerinle ahkam kesmek gibi hatadan çık güzel kardeşim.. İLMİN YOKSA FİKRİN DE OLAMAZ.. git adam gibi kanunları öğren öyle konuş.... karayolları trafik kanunu, karayolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası, yolcu taşımacılığı zorunlu ferdi kaza sigortası, özürlüler yönetmeliği, sosyal sigorta sağlık işlemleri tüzüğü, yargıtay kararları... daha çok sayarım, sen önce git bunları yut da gel ilmini öğren güzel kardeşim.... burdan ahkam kesip insanların bazılarını yanlış yönlendiriyorsun AYIPTIR YAZIKTIR ...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

ender
    senin doğruların ne , hiç bir şey yazamamışsın buradaki insanlara faydalı olacak bir cümle bile yazamamışsın.
    sen yutmuşsun herhalde kanunları, yuttuğun için hiçbirşey hatırlamıyon herhalde )))
    hepsi midene inmiş kanunların )))

Üye
    Ahal Teke Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    01:43
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

Ahal Teke

Bu konuda yasal bir boşluk var. Ben güvence hesabına basvurdugumda mahkemede acılan davanın maddesıne gore basvuru süresinin 5 yılla sınırlandıgı bu nedenle hakkımı alamayacagım söylenmişti. Yolcu olarak kaza yaptıgım aracın sonraları batacak olan sigorta firması o zamanlar yaptıgımız basvuruda hıcbır sekılde tazmınat alamayacagımızı soyledıgınden bız de basvuru yapmamıstık. Sonraları aslında yolcu olarak sakat kaldıgım ıcın tazmınat hakkım oldugu ama basvuru suresının ılgılı mahkeme maddesi nedenıyle on yıl degıl bes olduması yuzunden sure asımıyla hakkımın yıtıp gıttiği söylendi. Boyle sacma sapan dangalakça bir kanun olabilir mi yahu? Sakat kalmısım sigortalı aracın ıcınde ve ben tazmınat alamıyorum. Şimdi zaten olmuş 12 sene. Tamamen devletın ve yabancı sıgorta sırketlerının devlet içindeki lobilerinin kazıgı bu. Devlet yaralanan surucuyu otomatıkman ılgılı sıgortaya yonlendırmelı boyle durumlarda. Yoksa vatandaş sıgorta şirketlerinin işguzarlıgı sonucu magdur olabılıyor. Bu ulkede en buyuk dusmanımız bizzat devletin kendisi. Çünkü devlet vatandaşını değil sermayeyi koruyor...

ender0606

senin doğruların benim doğrularım diye birşey yoktur DOĞRU 1 TANEDİR.. bunca yıllın çalışmasını emeğini sana ispatlamak gibi mecburiyetim yok. sen ukalalığı bırak yalan yanlış konuşup da insanların kafasını karıştırma yeter...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

ender
    seninle tartışmaya girmeye niyetim yok
    öncelikle terbiye sınırlarını aşmamaya çalış, burası sen ve senin gibi komisyoncuların reklamını yapabileceği bir site değildir.reklamını yapacaksan kendin bir site açarsın orada istediğin kadar reklamını yaparsın.
    bu sitede buradaki insanların çektikleri acılardan kimse para kazanmaya çalışamaz, reklamını yapamaz.
    konuyla ilgili yazacağın birşeyler varsa burada yazarak yardımcı olmaya çalışırsın , buraya sadece telefon numaranı ve mail adresini yazarak yardımcı olmaya çalışamazsın.

Üye
    Leon67 Avatarı

Son Giriş
    25.04-2014
    Saat
    01:10
    Yaşadığı Yer
    Giresun

Leon67

Merhaba Forum üyeleri.Bende Trafik kazası geçirdim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
    18 Mayıs 2011 yılında, yaşadığım il dışında minibüs kazası geçirdim ben yolcuydum. Minibüsün devrilmesi sonucu sol kolumda; dirseğim ile el bileğim arasında parçalanmalar oldu kafamda da ufak sıyrıklar oldu. İlk etapta hemen en yakın hastaneye kaldırıldım,ilk müdahale yapıldı.Kolumun durumunun kötü olması ameliyat gerektirdiği için ben kabul etmedim ve ertesi gün epikriz raporunu alarak yaşadığım İl'e ilk uçakla uçtum hemen devlet hastanesine yattım. 15 gün içerisinde 2 defa ameliyat oldum. Sol kolumda doku-his kaybı ve kötü görünümlü dikiş izleri var. kazadan sonra sol kulağımda kesintisiz çınlama kaldı.İlaç kullandım ama fayda etmedi. Bir sürü sigorta şirketleri numaramı nereden bulduysalar beni aradılar.Sigortadan para almak için yardımcı olacaklarını söylediler.Mayıs ayında 2 yıl olacak.Şuan dava açabilirmiyim, sigortadan para alabilirmiyim?? Nasıl bir yol izlemem lazım bu konuda yardımcı olurmusunuz lütfen şimdiden çok teşekkürler...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet tazminat alabilirsin
    bu konunun en başında yani ilk mesajda neler yapılacağını yazdım, ona göre hareket et.takıldığın bişi olursa buradan sor.buraya yazdın ya buradada peşini bırakmazlar senin komisyoncular, hiç birine eyvallah etme.
    yine söylüyorum bu çok basit bir olay, soracağın bişi olursa buradan veya özel mesaj yoluylada sorabilirsin.
    senin işini takip ederim diyenlere eyvallah etme.

Sayfa 18 / 83 İlkİlk ... 81415161718192021222868 ... SonSon

Başlığın Etiketleri