Sayfa 15 / 83 İlkİlk ... 51112131415161718192565 ... SonSon
Toplam 1243 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Yüzde10

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yaşım 25
    adli tıp aralık 2011 de çağırdı dosyalarla gidip heyete girdim. sonucu ocak 2013 de yolladılar.
    aracın sahibinede açtım manevi tazminat ama onu az tutdum. şöfor olan arkadaş benim yaşlarda ve asgari ücretle çalışıyor. annesi ben ameliyattayken gelmiş durumlarını anlatmış aileme bende o yüzden onları etkilemesin diye minibüs bedeli kadar (10bin ) açtım.

benim askerlik görevini nasıl yerine getiribileceğim soru işareti olarak kalıyor aklımda?
    çünkü; ayağımdaki platin tam olarak bilekte bulunuyor ve hala daha bir şişlik var. ayrıca bot giyemiyorum bilegimi sıkıyor ve çivileri hissettiriyor. uzun süre ayakta duramıyorum(2-3 saatden fazla) eğer durursam topallıyorum.

Üye
    sungurucar Avatarı

Gerçek Adı
    sngr
    Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    mersin

sungurucar

slmlar kazazede umarım hatırlarsın beniiiiii özürlü raporumu 2 kez gönderdim sigorta şirketine dosyam doktor onayın dan gelmiş onaylanmış fakat şirket tekrardan doktor onayına sunmuşşş raporu ne yapmam lazım benim hazine müsteşarlıgına nasıl bir şikayette buluna bilirimmm.....şimdiden teşekürler...

tazminathukukçusu

sayın sungur acar bu durum tamamen dava acmamanızdan kaynaklanıyor. sunu bılınkı dava acmanız bır baskı unsuru olacaktır. sıgorta dava acmanıza rağmen yıne odmeyı teklıf edecektır en azından odeyeceği kısmın faiz ınden kurtulmak ıcın. su surecte davanızı ne kadar erken acarsanız o kadar hızlı sonuclanır süreç.

Üye
    brhn_68 Avatarı

Gerçek Adı
    burhan
    Son Giriş
    04.01-2014
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    aksaray

brhn_68 trafik kazası

slm
    24 yaşındayım, öğrenciyim. 4 temmuz 2010 tarihinde büyük bir trafik kazası geçirdim. otobüsle taş yüklü kamyona çarptık. 11 kişinin öldüğü kazada yüzde yüz otobüs şoförü suçlu. benim ise ayağım kırıldı. psikolojik tedavi aldıktan sonra, bu yıl özür oranı bildirir kalıcı raporu aldım. raporum yuzde 30. koltuk sigortasında ve trafik poliçesinden alacağım paradan yüzde kaçı vergiye kesiliyor onu öğrenecektim. bi bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim, teşekkürler.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:23
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

tazminatlardan vergi kesilmez, tazminatlar vergiden muaftır.

Üye
    brhn_68 Avatarı

Gerçek Adı
    burhan
    Son Giriş
    04.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray

brhn_68

ya anlaştığım hasar sigorta şirketi bana yüzde 18i vergiye kesilecek dendi. yüzde 30unu o alacak vekalet vermedim. ama davada var. kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum. 130 binlira civarında para alacakmışım galiba yüzde 30 çok ciddi bi rakam. birde dediğiniz doğruysa vergi verilmiyor diyosunuz. ne yapmam gerek zamanım cok kısıtlı ?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

anlaştığınız sigorta şirketi sizden alacağı komisyon üzerinden vergi verecektir. sizin alacağınız toplam tazminattan değil.çok yüksek bir orana anlaşmışsın sigorta şirketiyle.bari ortak olsaydılar.

Üye
    brhn_68 Avatarı

Gerçek Adı
    burhan
    Son Giriş
    04.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray

brhn_68

yüzde 30a anlaşma-sözleşme imzaladım. dediğim gibi vekalet vermedim. rapor hala hastanede. raporu onlar alacaktı. şimdi ben gitsem hastaneye alsam raporu onlara vermesem bi sıkıntı olurmu ?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

tabi raporu sen alacaksın.sözleşme olmadan, vekalet almadan bunlar senin işini neden takip ediyorlar. bunlar işi bilmiyorlar o zaman.% 30 u sözlemi anlaştınız.
    devre dışı bırak istersen aranızda herhangi bağlayıcı bir şey yoksa bunları.
    ister kendin takip et, istersen avukatla hareket et, avukatada sözleşme yap % 10 dan fazla verme.

Üye
    brhn_68 Avatarı

Gerçek Adı
    burhan
    Son Giriş
    04.01-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aksaray

brhn_68

evet bi aksilik olmuştu iş yürütme vekaletini vermedim, ama sözleşme imzaladım oda ayaküstü hastanede aceleyle oldu birilerine danışma fırsatım bile kalmadı. ayrıca sigortacı beni alacağımız paranın yüzde 18i vergi geriye bize yüzde 30dan yüzde 12 si kalıyor diye kandırınca imzalamış bulundum. anladığım kadarıyla vekalet vermeden onlar parayı alamaz değilmi ? bide imzaladığım sözleşme sıkıntı olabilirmi diye endişeleniyorum ?

tazminathukukçusu

üstad tazmınatlar vergıden muaftır. ayrıca yuzde 30 çok fahiş bır oran kaldıkı bız tum vergıler dahıl %10-15 gıbı rakamlara hem basvuru hem dava surecını takıp edıyoruz. %30 çok fahıs kesınlıkle vekalet vermeyın. ve fırma ıle de anlasmayın kesınlıkle tavan lımıtı alırsınız dava yolu ıle.

üstad tazmınatlar vergıden muaftır. ayrıca yuzde 30 çok fahiş bır oran kaldıkı bız tum vergıler dahıl -15 gıbı rakamlara hem basvuru hem dava surecını takıp edıyoruz. 0 çok fahıs kesınlıkle vekalet vermeyın. ve fırma ıle de anlasmayın kesınlıkle tavan lımıtı alırsınız dava yolu ıle.

ayrıca yuzde 18 dıye genel bır vergı yok avukat sadece sızle kaca anlasmıssa onun uzerınden Yuzde 18 oder. yanı yuzde 10 a anlasmısa yuzde 1.8 vergı oder kdv olarak ole bahsettığınız gıbı fahıs orsanlar soz konusu değil. sız muhtemelen sıgorta sımsarına verdınız bu sozlesmeyı vekalet vermedınız değilmi.

Üye
    qözde Avatarı

Gerçek Adı
    gözde
    Son Giriş
    27.02-2013
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    çanakkale

qözde

benim iş gücü kaybım %7. kaza olduğu dönemde bir yerde sigortasız çalışıyordum bunu belgeleyebilirim. ancak kaza sonrası iş yerinden ayrıldım. sigortasız çalışmam tazminat hakkımla alakalı olarak sıkıntı yaratırmı. sigorta bu sekilde iş yerine dava açarmı ?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

sigortasız çalışmanız veya hiç çalışmamanız tazminat için engel teşkil etmez ama sigorta şirketi size tazminat ödemeyi büyük bir ihtimalle reddedecektir.arkadaşınızın alkollü olduğunu bu nedenle tazminat ödemeyeceklerini veya size ödeyecekleri tazminatı arkadaşınıza rücü edeceklerini beyan edeceklerdir muhtemelen.
    tazminat öderlerse eğer asgari ücretten hesaplanacaktır tazminatınız.sigortasız çalıştığınızı dikkate almazlar,

Üye
    qözde Avatarı

Gerçek Adı
    gözde
    Son Giriş
    27.02-2013
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    çanakkale

qözde

ben gelir belgesini olay tarihli olarak diğer evraklarla göndericem değil mi ? bunun dışında ben bana ödenecek olan miktarın erkek arkadaşımdan rücu edilmesi söz konusu olur ve bu gerçekleşirse ben bu sekilde hak talep etmekten vazgeçicem. çünkü ben bu tazminatı rücu olarak erkek arkadaşımdan alıcaksam bçlye bir şey biraz tuaf olucak

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet göndereceksiniz, sigortasız çalıştığınız halde işyeri size maaş belgesi veriyormu.

Sayfa 15 / 83 İlkİlk ... 51112131415161718192565 ... SonSon

Başlığın Etiketleri